Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2020 o 20:40, machlo napisał:

Bez sensu - nie naliczają punktów za Patka. W takim wypadku nie kupuję. 🤪

https://wkruk.pl/files/regulaminy/KDP - aneks/Aneks regulaminu KDP 202011191332.pdf

Ale przecież na Patka nie ma rabatów, więc naliczą Ci punkty ;))))

Nie można wykorzystać punktów do obniżenia ceny Patka - ale ile ich trzeba by mieć, żeby obniżyć cenę zegarka o 10% ? ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stork napisał:

Ale przecież na Patka nie ma rabatów, więc naliczą Ci punkty ;))))

Nie można wykorzystać punktów do obniżenia ceny Patka - ale ile ich trzeba by mieć, żeby obniżyć cenę zegarka o 10% ? ;))))

 

A pytal ktos o znizki z okazji Black Friday? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli, że na Aquanauta w stali zapisało się dopiero kilku chętnych, co innego Nautilus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków siedziba Vistuli, odbiór dostawy od Rolexa i Patka na Polskę

 

z20837277Q,Mafia-pruszkowska-w-latach-90-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Niestety wręcz przeciwnie.

To brać, nawet z tymi drobnymi ryskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście okienko daty w nim nie jest w kolorze tarczy, bo nie mógłbym spokojnie spać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądajcie i przymierzajcie te Nautilusy i Aquanauty jak najszybciej - za chwilę otworzą salon w Mińsku czy w Bukareszcie i zabiorą te obwoźne egzemplarze żeby innym fanom marki pokazać że te modele istnieją🤣.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile osób zapisało się już na nautilusa 5711 i ile lat się teraz czeka?

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Polsce, ale w innych krajach nie ma zapisów na Nautilusy (na Aquanauty zresztą chyba też). Po prostu na pytanie o te modele dostaje się odpowiedź, że nie prowadzi się list, i tyle. Wydaj w butiku 200-300 tysięcy, to wtedy możesz na takie pytanie uzyskać odpowiedź że jakieś tam listy jednak są. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 13:55, Lukasz23212 napisał:

Wiecie ile osób zapisało się już na nautilusa 5711 i ile lat się teraz czeka?

Czy to prawda, że 9 lat? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wlasciwa historie, udokumentowane zakupy (najlepiej u danego AD), wydales juz kupe kasy (300k+), to masz szanse sie dowiedziec, ze listy sa, ale nie na wszystko mozesz sie zapisac. Zapewne przy udokomentowanym zasileniu AD kwota 1M+ odblokowuja sie tez listy na stalowe modele ;))

Mozna sie smiac z tych procedur ale ja akurat ciesze sie, ze sprawdzaja chetnych na zapis na Patka, bo inaczej to sami handlarze by weszli na liste. Co to za problem podstawic paru Henkow (przepraszam wszystkich Henrykow) zeby sie zapisali na liste, a moze jeden czy drugi przeszliby dalej - wtedy zaliczka i... czekamy na 100% zarobek. A tak to moze wiecej zostanie dla ludzi, ktorzy chcieliby to naprawde nosic a nie od razu wystawic na chrono24...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, stork napisał:

Jak masz wlasciwa historie, udokumentowane zakupy (najlepiej u danego AD), wydales juz kupe kasy (300k+), to masz szanse sie dowiedziec, ze listy sa, ale nie na wszystko mozesz sie zapisac. Zapewne przy udokomentowanym zasileniu AD kwota 1M+ odblokowuja sie tez listy na stalowe modele ;))

Mozna sie smiac z tych procedur ale ja akurat ciesze sie, ze sprawdzaja chetnych na zapis na Patka, bo inaczej to sami handlarze by weszli na liste. Co to za problem podstawic paru Henkow (przepraszam wszystkich Henrykow) zeby sie zapisali na liste, a moze jeden czy drugi przeszliby dalej - wtedy zaliczka i... czekamy na 100% zarobek. A tak to moze wiecej zostanie dla ludzi, ktorzy chcieliby to naprawde nosic a nie od razu wystawic na chrono24...

 

Tak właśnie jest. Wydaj sporo, to być może zostaniesz dopuszczony do możliwości bycia zapisanym na listę na Nautilusa lub Aquanauta. 

 

Ja akurat jestem przeciwko takiemu podejściu, no bo nawet nie wiadomo od jakiej kwoty zaczyna się wstęp do owego mitycznego klubu kandydatów na posiadaczy Nautilusa/Aquanauta; od 200, 300 tysięcy wzwyż? Mogę sobie pozwolić na Nautilusa wg cennika, ale nie dam rady wydać 300k + cena Nautilusa żeby go mieć. Nie jest to aż tak ciekwy model żeby kupić dodatkowy, bardzo kosztowny model żeby mieć samego Nautilusa.

 

Na Chrono24 i tak jest zatrzęsienie Nautilusów  - zatem skąd one sie biorą wg ciebie?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, stork napisał:

Jak masz wlasciwa historie, udokumentowane zakupy (najlepiej u danego AD), wydales juz kupe kasy (300k+), to masz szanse sie dowiedziec, ze listy sa, ale nie na wszystko mozesz sie zapisac.

Oj... laskawcy... Jak milo, ze chca ograniczyc rynek wtorny, tylko jakos sie nie udalo, bo Nautilusy i Aquanauty mozna dostac praktycznie w kazdej konfiguracji 🙂

Mam odruch wy.....tny, jak mysle o Patku czy firmie z korona na czele. Nie robia NIC, aby normalny klient byl przez nich NORMALNIE obslugiwany. Ale ok - rynek nasyci sie Daytonami, Nautilusami i Pepsi u handlarzy i okarze sie, ze sam Rolex bedzie prosic swoich klientow o zakup... a wtedy moze okazac sie, ze klient "poszedl" do innej marki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, też mnie to irytuje ale nie liczył bym na zmianę sytuacji w ciągu najbliższych lat. Rolex listy ma zapełnione na kolejne 5 lat wiec klienci muszą masowo wypisywać się z kolejek lub Rolex musiałby produkować dużo więcej. Na tą chwilę nie zanosi się na jedno ani drugie. O sytuacji w Patku nie wspomnę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy z tej 5 letniej kolejki oczywscie kupią zegarek dla siebie. Będą go nosić i nie przejmować się rysami i właśnie dlatego na chrono24 jest tylko ponad 500 sztuk nowego suba, około 1000 Dayton z ceramiką i ponad 2000 Nautilusów. Wszyscy kochają Patka i Rolexa nikt nie myśli o zyskach.

W kolejkach 90 % to spekulanci, którzy prędzej czy później poparzą się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Majk2 napisał:

I wszyscy z tej 5 letniej kolejki oczywscie kupią zegarek dla siebie. Będą go nosić i nie przejmować się rysami i właśnie dlatego na chrono24 jest tylko ponad 500 sztuk nowego suba, około 1000 Dayton z ceramiką i ponad 2000 Nautilusów. Wszyscy kochają Patka i Rolexa nikt nie myśli o zyskach.

W kolejkach 90 % to spekulanci, którzy prędzej czy później poparzą się 

Oby..choć ja to słyszę od kilku dobrych lat a karawana jedzie dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja z Patkiem, Rolexem czy AP jest dosyć skomplikowana głównie ze względu na inwestorów. Duży biznes zainteresował się sportowymi modelami i drenuje rynek. 
Primo: duży biznes jest idealnym nabywcą dla producenta i AD ponieważ deponuje zakup i nie zalewa rynku wtórnego.

Secondo: mały biznes jest aktywny na chrono24 i winduje ceny , przypomina to zmowę cenową, chrono jest mocnym narzędziem kształtowania cen. 
Chociaż de facto każdy z nas mógłby teraz wystawić Daytone za 120 czy Suba za 70. W przypadku jelenia i kontaktów zegarek między dilerami można nabyć w 78h max.

 

Jeśli biznes będzie inwestował nadal, to ceny z chrono się utrzymają , jeśli biznes zwolni, będzie korekta. Mimo ogólnego optymizmu na tym rynku, obecnie zaznaczam , przewiduje korektę pod koniec 1 kwartału 2021. Będzie to oznaczać lekkie obniżki na wtórnym topowych modeli oraz lepszą dostępność mniej popularnych.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze pamietac, ze ceny na chrono sa cenami zyczeniowymi a za ile ida, to juz inna sprawa. Ponadto - zwyklych frajerow czy ludzi bardzo bogatych jest ograniczona liczba i jak oni sobie te zegarki pokupuja 100 czy 200% drozej, to pozniej musi dojsc do nizszych cen i nie ma tu nic dziwnego. Jakby jednak nie patrzec, to jest tyle marek czy modeli rownie prestizowych, ze jest w czym wybierac a promil milionerow nie ogołoci nagle np. chrono ze wszystkich zegarkow, gdyz jest ich w tej chwili pelno a z kazdym dniem dochodza nowe i... leżą 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał:

Trzeba jeszcze pamietac, ze ceny na chrono sa cenami zyczeniowymi a za ile ida, to juz inna sprawa. Ponadto - zwyklych frajerow czy ludzi bardzo bogatych jest ograniczona liczba i jak oni sobie te zegarki pokupuja 100 czy 200% drozej, to pozniej musi dojsc do nizszych cen i nie ma tu nic dziwnego. Jakby jednak nie patrzec, to jest tyle marek czy modeli rownie prestizowych, ze jest w czym wybierac a promil milionerow nie ogołoci nagle np. chrono ze wszystkich zegarkow, gdyz jest ich w tej chwili pelno a z kazdym dniem dochodza nowe i... leżą 😎

To prawda i jednocześnie nieprawda co piszesz😀. Bo pomimo tego że jest ograniczona liczba owych frajerów (jak ich nazywasz) czy bardzo bogatych ludzi, to są też tacy którzy przepłacą na CH24 bo.... myślą że potrzymają jeszcze rok, dwa i cena tak wzrośnie że sami zarobią, pomimo tego że kupili znacznie powyżej ceny z metki. Myślisz że po co CH24 wprowadziło owe wykresy wartości zegarka? Ludzie wprowadzają, sprawdzają i niejednemu wyjdzie, że skoro taka Daytona rośnie, to może by zainwestować 15 tysięcy euro, kupić dzisiaj, a wg wykresu za 3 lata sprzeda się za jakieś 22 tysiące. Więc teraz przepłacę ale i tak suma sumarum zarobię. Tylko że, jak mawiał Mark Twain: "Przewidywanie jest trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość"🤪.

Jeszcze niedawno w dziale Rolexa, po ukazaniu się nowego Suba, były opisy tasiemcowych kolejek w salonach chętnych na zapisy. Jak to ktoś napisał na forum, ilu wśród nich było prawdziwych miłośników marki? Mam znajomego, który bez przerwy się mnie pyta jaki zegarek kupić (poza oczywicie oczywistymi wyborami w stylu Suba itp.) żeby na nim zarobić. Ja mu konsekwentnie odpowiadam, że nie wiem, bo kupuję te zegarki, które mi się podobają, a nie takie które mają być inwestycją. Choć nie ukrywam, że gdybym dzisiaj mógł kupić takiego Nautilusa za cenę katalogową, nie kusiłoby mnie go sprzedać, zarobić i .... kupić sobie kilka (lub jeden) innych super zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.