Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Na chrono24 za dużo nie chcą opuścić 5% maks na mało popularne modele a na Rolexa czy PP nic. Kontaktowłem się z paroma sprzedawcami z UK i Niemiec oraz Polski. 

Może założymy klub. Zbieramy 5-10 chętnych forumowiczów na zegarki idziemy do Kruka i skladamy zamowinie plus jeden Nautilus i Daytona. Ciekawe jaka była by reakcja sprzedawcy. 

Oczywiscie zasady i regulamin przynależności trzeba by było sprecyzować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Majk2 napisał:

Na chrono24 za dużo nie chcą opuścić 5% maks na mało popularne modele a na Rolexa czy PP nic. Kontaktowłem się z paroma sprzedawcami z UK i Niemiec oraz Polski. 

Może założymy klub. Zbieramy 5-10 chętnych forumowiczów na zegarki idziemy do Kruka i skladamy zamowinie plus jeden Nautilus i Daytona. Ciekawe jaka była by reakcja sprzedawcy. 

Oczywiscie zasady i regulamin przynależności trzeba by było sprecyzować. 

Zegarkowy groupon? 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, sytuacja jaka mam miejsce bezposrednio uderza w osoby (takie jak ja), ktore chca kupic zegarek, aby go miec. Juz nie da sie wejsc z ulicy, wylozyc gotowke i wyjsc z Rolkiem, PP, Journe, Lange czy Moserem. Oczywiscie wszystko da sie zalatwic przy odpowiedniej historii zakupow czy posiadajac kontakty, niestety robi sie coraz trudniej ze wzgledu na fliperow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Historia ekonomii zna takie przypadki, jednak nigdy nie trwały one zbyt długo.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, meXy napisał:

 Historia ekonomii zna takie przypadki, jednak nigdy nie trwały one zbyt długo.

 

Pytanie co znaczy niedlugo. Miesiace, lata, dziesiatki lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bańka może rosnąć w nieskończoność. Jak rynek akcji w USA ;)))

Albo bitcoin. Albo zakażenia COVIDem w PL (te w "szarej strefie", bo oficjalnie mamy "sytuację opanowaną, nie bójmy się wirusa, ale na Sylwestra siedźmy w domu").

Słyszałem, że część osób, które zapisały się na Patka została "oceniona negatywnie" i nie będą na listach do zaliczki. Ciekawe czy to prawda i czy to jakoś ukróci handel spekulacyjny. Bo handel Roleksami to nadal kwitnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co??? A dla mnie to juz "smiech na sali". Na szczescie sam przeszedlem przez wiele znanych i lubianych modeli i teraz swiadomie wybieram te, ktore chce miec, jednak wspolczuje tym, co zaczynaja swoja pasje i musza zmierzyc sie z "chorym" rynkiem... 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek raczej nie dla tych co zaczynają. Po co pisać bez doświadczenia albo z zaslyszenia. W styczniu z tego co wiem dopiero informacja będzie na temat możliwości zamówienia. Nie ma co tez

porownywac innych krajów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego PP ma nie być dla tych co zaczynają. Co to, jakiś klub uprzywilejowanych może kupować Patki tylko? Jeśli coś mi się podoba i mam środki, to to kupuję i już. Odnośnie zaś owych poszukiwanych modeli, napiszę ci z doświadczenia i z pierwszej osoby: sytuacja odnośnie Patka jest taka sama na całym świecie, tj. owych „słynnych” modeli w stali nie zamówisz nigdzie; ba, nie wiem co mówią w salonie w Polsce, ale w innych państwach.... nic nie mówią. Po prostu Nautilusów czy Aquanautów nie ma: nie ma list, nie ma zapisów itp. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w styczniu możemy powiedzieć czy jest tak trudno zamówić Patka czy nie. U nas w Polsce - nie na świecie. Każdy ma swoją historię zakupową i jest to kwestia indywidualna. Nie można uogólniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał:

Nie rozumiem dlaczego PP ma nie być dla tych co zaczynają. Co to, jakiś klub uprzywilejowanych może kupować Patki tylko? Jeśli coś mi się podoba i mam środki, to to kupuję i już. Odnośnie zaś owych poszukiwanych modeli, napiszę ci z doświadczenia i z pierwszej osoby: sytuacja odnośnie Patka jest taka sama na całym świecie, tj. owych „słynnych” modeli w stali nie zamówisz nigdzie; ba, nie wiem co mówią w salonie w Polsce, ale w innych państwach.... nic nie mówią. Po prostu Nautilusów czy Aquanautów nie ma: nie ma list, nie ma zapisów itp. 

Potwierdzam. Od dawna np. w Pradze nie da się nawet zapytać o stalowe modele, albo te bardziej popularne w złocie. Nie ma i już. Nie ma list. Nie da się nawet zapisać na kandydata do zapisania się na listę. W PL zrobili listy bo otworzyli butik. Ot cała sztuczka z "zapisami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pradze to już w AP grymaszą. Jak pisałem nie uogólniałbym. Nowy salon nowe zamówienia. Birkina nie kupisz tez nigdzie a w Polsce da się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stork napisał:

Potwierdzam. Od dawna np. w Pradze nie da się nawet zapytać o stalowe modele, albo te bardziej popularne w złocie. Nie ma i już. Nie ma list. Nie da się nawet zapisać na kandydata do zapisania się na listę. W PL zrobili listy bo otworzyli butik. Ot cała sztuczka z "zapisami".

Dokładnie. Musieli się czymś wykazać, więc nawet dali ludowi pooglądać Nautilusa (i Aquanauta chyba). Zaraz zabiorą te „objazdowe” modele w kolejny tour do jakiejś nowej lokalizacji. A czy kogoś zapisali? Wątpię.

 

Btw, w Mediolanie i Rzymie te bardziej popularne w złocie są w normalnej sprzedaży. Tj. nie wszystkie, ale są.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie po co otwierac takie sklepy? 🤔 Pytam powaznie, jaki jest sens, czy jest w ogole cos tam do kupienia od reki albo nawet na zapis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Patek sam zacznie sprzedawać na chrono albo bezpośrednio do handlarzy. Czysty zysk. Brak kosztow zwiazanych z butikami. Czynsz, wystrój, pracownicy. Same plusy.

To już przestało być smieszne. Przychodzi czlowiek wydać gore pieniedzy na rzecz tak naprawde do nieczego nie potrzebną (zegarek kazdy ma w telefoni) i jeszcze go wysmieja czy to Patek, AP czy Rolex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, marr napisał:

Dopiero w styczniu możemy powiedzieć czy jest tak trudno zamówić Patka czy nie. U nas w Polsce - nie na świecie. Każdy ma swoją historię zakupową i jest to kwestia indywidualna. Nie można uogólniać. 

Historie zakupowe... te dwa słowa zaczynają już wzbudzać we mnie skrajne emocje. Jak ktoś ma się wykazać "historią zakupową" u Patka jak dopiero otworzyli pierwszy butik w Polsce?? 

Edytowane przez KamilD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej stony mozna szukac super modeli Omegi, VC czy chocby A&L - wybor jest i sami predzej czy pozniej obudza sie w przyslowiowym "reku w nocniku" 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Swiat nie konczy sie na rolexie i PP. Jest tyle uznanych producentów zegarkow, ze jest w czym wybierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KamilD napisał:

Historie zakupowe... te dwa słowa zaczynają już wzbudzać we mnie skrajne emocje. Jak ktoś ma się wykazać "historią zakupową" u Patka jak dopiero otworzyli pierwszy butik w Polsce?? 

Kamil, w Polsce wykazujesz się "historią zakupową" w Kruku. Ja przez ostatnie kilkanaście lat kupiłem u nich kilka modeli Rolexa dla siebie (w tym niepopularnego Yacht Mastera) i kilka dla żony. Było też jakieś cało-złote blink-blink za 6-cyfrowa kwote do dresu i jakieś tańsze eleganckie żelastwo od "mniej prestiżowego vendora" po kilkadziesiąt kilo sztuka. Do tego całe tony brylantów w różnych oprawach, no i... jestem na liście. Podobno. Nieoficjalnie. Ale to mnie kosztowało majątek. Jakieś średnie mieszkanie w centrum Wawy ;) Taniej byłoby kupić patka na Chrono24 ze 100% narzutem handlarzy ;)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KamilD napisał:

Historie zakupowe... te dwa słowa zaczynają już wzbudzać we mnie skrajne emocje. Jak ktoś ma się wykazać "historią zakupową" u Patka jak dopiero otworzyli pierwszy butik w Polsce?? 

Dokładnie jak kolega powyżej pisał. Przychodzę, mówię dzień dobry i że chcę wydać 150k na zegarek. "BTW, macie może Nautilusy, chcisałem się zapisać? "Ale pan nie ma historii zakupowej i co pan nam zrobi?"🤪.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w PL jest dosyć osobliwa. Kultura zegarkowa oraz inwestycyjna (w zegarki luksusowe) jest na nieco niższym poziomie choć paradoksalnie jesteśmy dużym populacyjnie krajem.  Dlatego dużą rolę odgrywa handel który kupuje hurtem i nie stoi w kolejce.

Ale do rzeczy:

1. Na rynku liczy się Patek, Rolex, AP. Wszystko pozostałe to drogi poboczne, nawet jeśli zacne.

2. Patek jest numero uno i nad nim nie ma już nic. Ale to stwierdzenie nie jest prawdziwe dla modeli sportowych gdzie liderami jest Rolex i AP a najbardziej pożądanym zegarkiem na świecie Daytona.

3. Historia zakupów to nie kroniki Długosza. Liczy się ostatni miesiąc czy kwartał , AD nie pamiętają co było rok temu bo to już dawno przejedzone🙂

Czyli nigdy nie mów butikowy że gorący model o który prosisz jest ostatni😁.

4. Lizanie tyłków butikom obecnie nie przynosi korzyści. Butiki zapewne same nie wiedza ile gorących modeli i dla kogo przychodzi. System centralny.

5. Najlepszy zakup Patka to używka , Calatrava. Mówię o realnych scenariuszach...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mój" sklep w Mediolanie (wszystkie top marki) większość obrotów robi na Azjatach, w związku z tym teraz jest ciężko. A więc, jakkolwiek by się w Polsce wysilano, nie przyjedzie do nas więcej turystów niż do Rzymu, Mediolanu, Paryża czy Barcelony, a to tacy turyści kupują dobra luksusowe, niejako "przy okazji" bycia w Europie, przy okazji odliczając VAT. Nigdy nie zapomnę jak robiliśmy z żoną zakupy w Paryżu i dosłownie wyrywające sobie torebki Chinki w Chanel. Odwiedziliśmy cztery butiki kolejno i dopiero w ostatnim dostaliśmy to co chcieliśmy kupić. Podczas ostatniej wizyty w Patku, obok mnie obsługiwany był Chińczyk który lekką ręką wydał 150k euro na zegarek. My, pomimo pozytywnych zmian, wciąż jesteśmy gdzieś w tyle Europy. To się zmienia, ale dość powoli. W Polsce wciąż nie ma aż tylu klientów na dobra luksusowe, choć ich liczba stopniowo rośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście do żadnego Patka nie wzdycham, sytuacja Rolexa i arogancja butików mnie drażni mimo, że jestem na liście to nie wiem czy nie wysiądę zaraz z tego wagonu, bo jednego R już mam i ciśnienia na kolejnego nie mam. Moim gralem jest AP RO, jest w planach ale podobna niejasna sytuacja kolejowa, do tego ostatnio w wątku AP ktoś wrzucił filmik ukazujący fatalne wykonanie wskazówek... tracę powoli wiarę a cała "magia" związana z zegarkami i posiadaniem czegoś wyjątkowego jest niszczona przez same marki, "historie zakupowe" i spekulacje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.