Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy Patek, AP i Rolex myślą na przyszłość? Pamietam czasy gdzie Sub był na wystawie w Galerii Bałtyckiej. Czasy gdzie AP i PP były od ręki. Przyszła moda na te firmy. Coraz więcej gwiazd, gwiazdeczek zaczęło je nosić to i ludzie zaczęli wykupować. Czyż Hublot nie był tak uwielbianą marką? Sprzedawał się sporo ponad cenę z metki, za szalone ceny. Był Franck Muller teraz numer jeden jest Richard Mille. Moda się zmienia, sezonowcy odchodzą i komu wtedy sprzedadzą zegarki jeżeli większość hobbystów i miłośników zostanie zrażona? Mimo wszystko firmy powinny dbać o takich maniaków jak my a nie o gwiazdy z pierwszych stron gazet. Są inne zegarki mimo ze PP budzi wśród wielu z nas emocje. Oglądałem i polecam H.Moser Streamliner (mój nowy gral). Bransoleta ciekawsze niż w AP a wykończenie mechanizmu bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na stacji paliw zatrzymał się obok mnie RR Ghost, a z niego ku mojemu zdziwieniu wysiadł gość w krótkich spodenkach, brodą i koszulce heavymetalowej 😉


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Majk2 napisał:

Tylko czy Patek, AP i Rolex myślą na przyszłość? Pamietam czasy gdzie Sub był na wystawie w Galerii Bałtyckiej. Czasy gdzie AP i PP były od ręki. Przyszła moda na te firmy. Coraz więcej gwiazd, gwiazdeczek zaczęło je nosić to i ludzie zaczęli wykupować. Czyż Hublot nie był tak uwielbianą marką? Sprzedawał się sporo ponad cenę z metki, za szalone ceny. Był Franck Muller teraz numer jeden jest Richard Mille. Moda się zmienia, sezonowcy odchodzą i komu wtedy sprzedadzą zegarki jeżeli większość hobbystów i miłośników zostanie zrażona? Mimo wszystko firmy powinny dbać o takich maniaków jak my a nie o gwiazdy z pierwszych stron gazet. Są inne zegarki mimo ze PP budzi wśród wielu z nas emocje. Oglądałem i polecam H.Moser Streamliner (mój nowy gral). Bransoleta ciekawsze niż w AP a wykończenie mechanizmu bajka. 

Proste pytanie: kto ma więcej środków na PP, miłośnik marki wzdychający do ulubionych modeli i zbierający pieniądze na wymarzony czasomierz czy celebryta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mimo wszystko firmy powinny dbać o takich maniaków jak my a nie o gwiazdy z pierwszych stron gazet. "

 

Kompletnie błędne myślenie, firmy są od zarabiania, a nie sprzedawania zegarków osobom które na nie zbierają albo kupują jeden na kilka lat czy rzadziej. Miłośnicy, forumowicze itp to jest znikomy procent sprzedaży luksusowych marek, firmy czasami o nich dbają tylko ze względów PR. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, eye_lip napisał:

"Mimo wszystko firmy powinny dbać o takich maniaków jak my a nie o gwiazdy z pierwszych stron gazet. "

 

Kompletnie błędne myślenie, firmy są od zarabiania, a nie sprzedawania zegarków osobom które na nie zbierają albo kupują jeden na kilka lat czy rzadziej. Miłośnicy, forumowicze itp to jest znikomy procent sprzedaży luksusowych marek, firmy czasami o nich dbają tylko ze względów PR. 

 

Ten opis pasuje tez do prostytutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zamordowany temat. Ale tak to już jest, jak się jest na samym szczycie, to z dołu można pluć, a i tak nie doleci :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Majk2 napisał:

Tylko czy Patek, AP i Rolex myślą na przyszłość? Pamietam czasy gdzie Sub był na wystawie w Galerii Bałtyckiej. Czasy gdzie AP i PP były od ręki. Przyszła moda na te firmy. Coraz więcej gwiazd, gwiazdeczek zaczęło je nosić to i ludzie zaczęli wykupować. Czyż Hublot nie był tak uwielbianą marką? Sprzedawał się sporo ponad cenę z metki, za szalone ceny. Był Franck Muller teraz numer jeden jest Richard Mille. Moda się zmienia, sezonowcy odchodzą i komu wtedy sprzedadzą zegarki jeżeli większość hobbystów i miłośników zostanie zrażona? Mimo wszystko firmy powinny dbać o takich maniaków jak my a nie o gwiazdy z pierwszych stron gazet. Są inne zegarki mimo ze PP budzi wśród wielu z nas emocje. Oglądałem i polecam H.Moser Streamliner (mój nowy gral). Bransoleta ciekawsze niż w AP a wykończenie mechanizmu bajka. 

Może każda firma dba o swój wynik roczny ? Może wykorzystują okres wzrostu? Może liczą się dla nich tylko albo przede wszystkim pieniądze - jak w każdej branży, firmy są, ba muszą być nastawione na zysk jak każde przedsiębiorstwo prywatne, mające udziałowców  itp.. Liczy się zysk a jak się go osiągnie to nikogo za bardzo nie obchodzi. Ważny dochód, przychód i jaki czas będą tak zarabiać. Zegarkocholicy się nie liczą, są dodatkiem. Tak jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, furraan napisał:

 

 To tylko zegarek!

 

 

Moja pasja do zegarków nie pozwala mi tak myśleć. Kupując zegarek PP czy innych zacnych manufaktur kupujemy "coś " więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, furraan napisał:

Cała ta ,,akcja" z zapisami/ograniczeniami na dany produkt (celem podkreślenia prestiżu...) jest śmiechu warta. Bez względu na to, czym dla każdego z nas jest marka: PF, L&D, AP czy też jeszcze inny zegarek z tej ,,półki" 

 

 

Pierwsze dwie marki (skróty) to...?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie Patka w Berlinie i innych miastach i wszędzie to samo - nie można było się zapisać na Nautilusa...W Berlinie u AD  powiedzieli mi nawet że mam słabą historię zakupową - kupiłem u nich swoją Calatravę 2 lata temu. Teraz sytuacja jest taka sama albo nawet gorsza bo ceny poszły o 50% do góry praktycznie wszystkich modeli PP zaczynając od w/w Calatravy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mario1971 napisał:

Pierwsze dwie marki (skróty) 

 

Oczywiście powinno być PP i L&S 😉 Telefon mi automatycznie poprawił na nieprawidłowe skróty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2020 o 12:18, Maserati napisał:


Nie za bardzo kojarzę Twoje wpisy więc się do nich nie odniosę ale chlastał się z tego powodu też nie będę🙂

Mógłbyś mi wskazać jakieś Twoje osiągnięcia na niwie zegarkowej ( poza tymi kilkunastoma czy kilkudziesięcioma chwalipostami) ?

chętnie porównam z tym czego nie kojarzysz 

W dniu 19.12.2020 o 20:20, SzefSzefow napisał:

 

I znow... 🙄

Zastanawiales sie czy nie dotyczy Cie czasem efekt Duninnga-Krugera?

mam dokładnie to samo zdanie nt Lotusa/patusa/maserati czy jakie tam ma jeszcze pseudo- nie ma pojęcia ale wypisuje byle jak i byle dużo bzdetów, okraszając to ozdobnikami jaki z niego expert .. kiedyś miał nawet w stopce " niezależny i ceniony ( chyba tylko przez siebie ) expert i kreator trendów ( chyba trendów w trollingu ) 

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dariusz chlastawa napisał:

Mógłbyś mi wskazać jakieś Twoje osiągnięcia na niwie zegarkowej ( poza tymi kilkunastoma czy kilkudziesięcioma chwalipostami) ?

chętnie porównam z tym czego nie kojarzysz 


Rozumiem że chciałbyś się wymienić osiągnięciami oraz wiedzą. To mi jednak trochę przypomina wymianę CV a nie sądzę aby ten wątek temu służył.
Zacznijmy jednak od etykiety w komunikacji. Jest regulamin który opisuje jakie zachowania na forum są nieakceptowalne. Nawet gdyby taki regulamin nie istniał, to w komunikacji z drugą osobą obowiązuje pewne zasady (nie obrażać , nie oceniać , w przypadku wątpliwości pytać). Jak zaczniesz przestrzegać etykiety to wtedy być może popiszemy.

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie obrażam Cię ( w przeciwieństwie do Twojej pewnego rodzaju "parafrazy" związanej z moim nazwiskiem, ale pomijam ) tylko odnoszę się do eksperckich wypowiedzi

po drugie napisałeś, że nie kojarzysz żadnych moich wypowiedzi, więc porównajmy dorobek

 

i ostatnie, nie wiem o czym piszesz bo nie używam wulgaryzmów, nie śledzę wpisów FB i na razie nie miałem zamiaru inwestygacji Twojego nazwiska, adresu i innych szczegółów ale jak będę do tego zmuszony to się zdziwisz .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dariusz chlastawa napisał:

Po pierwsze nie obrażam Cię ( w przeciwieństwie do Twojej pewnego rodzaju "parafrazy" związanej z moim nazwiskiem, ale pomijam ) tylko odnoszę się do eksperckich wypowiedzi

po drugie napisałeś, że nie kojarzysz żadnych moich wypowiedzi, więc porównajmy dorobek

 

i ostatnie, nie wiem o czym piszesz bo nie używam wulgaryzmów, nie śledzę wpisów FB i na razie nie miałem zamiaru inwestygacji Twojego nazwiska, adresu i innych szczegółów ale jak będę do tego zmuszony to się zdziwisz .. 

 

Twoje wpisy kojarzę głównie jako dotyczące Lotusa, nawet nie tego co on pisze, ale jak Ty widzisz jego legendę. Więc nie miej do mnie pretensji że nie poklepie Cię po ramieniu czy nie dam Tobie lajka. 

Ale generalnie co to tutaj kogo obchodzi? Masz inne zdanie to je napisz i staraj się zwyczajnie nie oceniać innych. Nie będziesz się wtedy czuł tak jak się teraz czujesz.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał:


Rozumiem że chciałbyś się wymienić osiągnięciami oraz wiedzą. To mi jednak trochę przypomina wymianę CV a nie sądzę aby ten wątek temu służył.
Zacznijmy jednak od etykiety w komunikacji. Jest regulamin który opisuje jakie zachowania na forum są nieakceptowalne. Nawet gdyby taki regulamin nie istniał, to w komunikacji z drugą osobą obowiązuje pewne zasady (nie obrażać , nie oceniać , w przypadku wątpliwości pytać). Jak zaczniesz przestrzegać etykiety to wtedy być może popiszemy.

 

 

Mam gdzies co robisz, kogo znasz, na kogo sie kreujesz tutaj.

Natomiast bierz pod uwage, ze jesli wypisujesz bzdury to ktos to wytknie. Nie po to aby Cie ponizyc, nie ma w tym nic personalnego z mojej strony, a po to aby nie rozpowszechniac bzdurnych informacji, ktorych za wiele jest wszedzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum łączy , czasami forum dzieli. 
@SzefSzefow: na spokojnie , nie zakładam aby ktokolwiek celowo chciał wypisywać tu bzdury, każdy z nas ma jakieś swoje wizje albo ocenę rzeczywistości, możemy się różnić. W gruncie rzeczy wiele tematów to głównie nasze spekulacje.

 

@dariusz chlastawa : nie ze wszystkich swoich wpisów jestem dumny...Mam nadzieje że będziesz aktywnie wspierał forum a Lotus przypisze sobie to jako swój sukces 🙂

Za dorobek i wkład oddaje Tobie walkowerem👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maserati napisał:

Forum łączy , czasami forum dzieli. 
@SzefSzefow: na spokojnie , nie zakładam aby ktokolwiek celowo chciał wypisywać tu bzdury, każdy z nas ma jakieś swoje wizje albo ocenę rzeczywistości, możemy się różnić. W gruncie rzeczy wiele tematów to głównie nasze spekulacje.

 

Wez pod uwage, ze sa tu ludzie, ktorzy dzialaja w srodku tego o czym piszesz, ktorzy maja doswiadczenie i pojecie o aktualnej sytuacji rynkowej. 

Jesli nie jestes jedna z tych osob (a po tym co piszesz wiem, ze nie jestes), to warto zaczynac zdania od "uwazam", "moim zdaniem", "mysle". Dzieki temu kominikacja bedzie latwiejsza, a reakcje na to co piszesz beda lagodniejsze 😉👍

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, beniowski napisał:

Proste pytanie: kto ma więcej środków na PP, miłośnik marki wzdychający do ulubionych modeli i zbierający pieniądze na wymarzony czasomierz czy celebryta?

Tylko, że celebryta bedzie wzdychał rok, dwa aż nie pojawi się coś nowego, coś bardziej modnego i co wtedy wybierze? Pokazać się z Patkiem czy jakims innym gorącym tematem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Majk2 napisał:

Tylko, że celebryta bedzie wzdychał rok, dwa aż nie pojawi się coś nowego, coś bardziej modnego i co wtedy wybierze? Pokazać się z Patkiem czy jakims innym gorącym tematem? 

 No ale tego Patka kupi i tylko o to chodzi. Co z tego że za 2 lata pojawi się z np. z AP na nadgarstku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, SzefSzefow napisał:

 

Wez pod uwage, ze sa tu ludzie, ktorzy dzialaja w srodku tego o czym piszesz, ktorzy maja doswiadczenie i pojecie o aktualnej sytuacji rynkowej. 

Jesli nie jestes jedna z tych osob (a po tym co piszesz wiem, ze nie jestes), to warto zaczynac zdania od "uwazam", "moim zdaniem", "mysle". Dzieki temu kominikacja bedzie latwiejsza, a reakcje na to co piszesz beda lagodniejsze 😉👍


Możesz mieć swoje zdanie i ocenę. Ale warunków nie stawiaj.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maserati napisał:


Możesz mieć swoje zdanie i ocenę. Ale warunków nie stawiaj.

 

Tylko, ze tu nie chodzi o inna ocene, bo mozemy oceniac czy bardziej nam sie podoba Nautilus czy RO.

Tu chodzi o bzdury, ktore przedstawiasz za fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki,koledzy,panowie, nie psujmy sobie wzajemnie humorów. Inni zadbają żeby było wystarczająco specyficznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SzefSzefow napisał:

 

Wez pod uwage, ze sa tu ludzie, ktorzy dzialaja w srodku tego o czym piszesz, ktorzy maja doswiadczenie i pojecie o aktualnej sytuacji rynkowej. 

Jesli nie jestes jedna z tych osob (a po tym co piszesz wiem, ze nie jestes), to warto zaczynac zdania od "uwazam", "moim zdaniem", "mysle". Dzieki temu kominikacja bedzie latwiejsza, a reakcje na to co piszesz beda lagodniejsze 😉👍

Jesli chodzi o sytuacje rynkowa to kazdy myslacy chyba wie jak jest analizujac puste wycieczki do AD i rozmawiajac z obsluga.Wszystkie poszukiwane modele ida pod stolem w drodze wspolnych interesow miedzy handlarzami a butikiem.Tydzien temu mialem oferte wymiany z doplata za mojego PP na biala Daytone z karta wrzesniowa , proponowali mi tez czarna .Mieli wszystko z listy rolexa.Lokalny jubiler.Pewnie staly klijent.Bije sie w piers bo mnie samego tez ponioslo piszac pewne rzeczy za co przepraszam.Dziwnie sie czyta  to wszystko jedni groza inni godza. Wszyscy jakos  w stresie zyja chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.