Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2020 o 22:42, Smycel napisał:

Jeżeli jednak chciałoby Ci się przesłać dalej to co napisałeś koledze na priv to byłbym wdzięczny - brzmi to ciekawie :)

 

podsumowalem wyzej 🙂

W dniu 22.12.2020 o 04:11, KOPA76 napisał:

To co piszesz nie ma sensu.Przeciez handlarz tez kupuje dla siebie.Akurat obracam sie troche w srodowisku jubilerow i handlarzy zegarkow ,czasami bywalem tez na wystawach i pewnie wiekszosc z nich kupila akurat z kolejki modele najbardziej popularne.Nie znam Cie ale znam troche rynek moj lokalny i jeden czy drugi handlarz -DEALER chwalil sie jak to pozyskuje dany model droga znajomosci i wspolego biznesu.Zglaszj rolexowi niby co ?Prosze pani a ten pan oszukuje.Komu uwierza Ad czy Jankowi z ulicy?Piekne wartosci ale swiat jest troche inny Janek.PP czy Rolex nie kontroluja komu sprzedaje AD .Kontroluja ilosc  wyslanych zegarkow do poszczegolnych butikow.Tyle i az tyle.

 

Stajesz sie fliperem (gdy zajumesz sie tym amatorsko w moim rozumierniu tego slowa) czy handlarzem (gdy jestes zawodowcem) w momencie, gdy sprzedasz zegarek w okreslonym czasie od zakupu. Jesli manufaktura to odkryje trafiasz na czarna liste i niczego wiecej nie bedziesz w stanie zamowic. Tyle teorii w punktu widzenia manufaktury. 

Jak juz tlumaczylem sa AD ktore sa bardziej kontrolowane i sa takie ktore mnie. Niektore maja pelne zaufanie, w innych decyzja nalezy do centrali. Jesli masz informacje, ze AD dogadalo sie z handlarzem czy fliperem, zegarki wychodza ze sklepu i trafiaja na handel - zglos to do centrali. Zapewniam Cie, ze bedzie reakcja 🙂

W dniu 22.12.2020 o 04:43, KOPA76 napisał:

https://nashvillewatch.com/buy/

 

Moze powinno byc w temacie rolexa chociaz patka tez ma na stanie. Cuda panie na tym swiecie.

 

no i co? 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SzefSzefow napisał:

 

podsumowalem wyzej 🙂

 

Stajesz sie fliperem (gdy zajumesz sie tym amatorsko w moim rozumierniu tego slowa) czy handlarzem (gdy jestes zawodowcem) w momencie, gdy sprzedasz zegarek w okreslonym czasie od zakupu. Jesli manufaktura to odkryje trafiasz na czarna liste i niczego wiecej nie bedziesz w stanie zamowic. Tyle teorii w punktu widzenia manufaktury. 

Jak juz tlumaczylem sa AD ktore sa bardziej kontrolowane i sa takie ktore mnie. Niektore maja pelne zaufanie, w innych decyzja nalezy do centrali. Jesli masz informacje, ze AD dogadalo sie z handlarzem czy fliperem, zegarki wychodza ze sklepu i trafiaja na handel - zglos to do centrali. Zapewniam Cie, ze bedzie reakcja 🙂

 

no i co? 😏

Jaki w Twoim rozumieniu jest okreslony czas od zakupu?

 no i co? 😏 - no i nic

Jesli tego nie rozumiesz to nie wiem co Ci napisac ,wybacz.Moze warto czasami poluzowac gumke .

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy Święta, popuszczanie pasa każdemu się przyda ;) Więcej torerancji i życzliwości wszystkim miłośnikom marki Patek życzę!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kilka ciekawostek o Neptune, zapraszam do obejrzenia :)

 

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawy filmik. Jak ocenilbys jakość na tle ówczesnej konkurencji? Kiedy nastąpił największy przełom jakościowy w entry modelach patka (np. Nautilus, czy aquanat)? Wraz z debiutem aktualnych generacji? Były jakieś posłuchy, że kolekcja Nautilus (wiem, wiem nie neptune, ale też stalowy) ma być likwidowana. Jeśli nie, to już chyba pomału czas na następcę, pytanie czy da się jeszcze lepiej niż jest obecnie? 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zegarki miały najlepszą jakość od początku lat 2000 a zepsuło się kilka lat temu. Na pewno w tamtych latach Lange miało super jakość (i nadal ma) bo byli nowi na rynku i musieli walczyć wysokiej klasy wykonaniem. 

Nautilus obecnie jest średnio wykonany jeśli chodzi o wskazówki czy inne detale tarczy więc na pewno się da, pytanie po co (na to pytanie pewnie odpowiada sobie Patek i nic nie zmienia). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka i widać progres. Chętnie zobaczę kolejne odcinki.

 

Co do samego zegarka to powiem tak: chyba najbrzydszy drogi zegarek jaki kiedykolwiek widziałem. Szkaradztwo straszne. No ale gust każdy ma...swój :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2020 o 16:53, KOPA76 napisał:

Jaki w Twoim rozumieniu jest okreslony czas od zakupu?

 no i co? 😏 - no i nic

Jesli tego nie rozumiesz to nie wiem co Ci napisac ,wybacz.Moze warto czasami poluzowac gumke .

 

Nie rozumiem, racz mi wasc wytlumaczyc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę mógł oglądać kolejnych filmików bo coraz bardziej podobają mi się te zegarki ;)  Reverso do tej pory uważałem za dziadkowi a po Twojej prezentacji zachciałem go posiadać. Teraz patrzę Neptune a dokładnie ten z Moonphase,o którym wspominasz....rewelacja. Szkoda, że taki mały ( 37 mm na 20 cm nadgarstku trochę mało) Jeszcze cały zegarkowy świat przede mną :) No dobra jednak obejrzę kolejny filmik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest taka staroć już tu pokazywana przyrownana do to do jlc Polaris, to do dekla od ulicznej kanalizacji miejskiej ;)

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to da? Wprowadzą nowego, ulepszonego Nautilusa, albo coś całkowicie nowego i co? Ceny  nieprodukowanego pójdą jeszcze w górę na wtórnym, a  nowy model będzie od razu niedostępny tak samo jak Nautilus teraz, bo się ludziska rzucą na niego jak na mięso w PRL-u (chyba że totalny niewypał PP wyjdzie, ale w to wątpię). Więc nic to nie zmieni w kwestii dostępności sportowego, metalowego modelu z katalogu PP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stern jest konserwatystą w dodatku bogatym. Jeśli Nautillus nie jest dla niego barometrem siły marki to może faktycznie jak głosi, chciałby sprzedawać tylko metale szlachetne.....Najwyraźniej nie dotarła do niego jeszcze nawiedzona grupa kaznodziejów z firm konsultingowych, którzy przekonują po kolei wszystkich graczy że jeśli nie nagną się do milenialsów to zginą. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby chciał przestać produkować Nautilusa, toby przestał. To rodzinna firma, nie muszą liczyć się ze zdaniem akcjonariuszy. Skoro wciąż go produkują, to znaczy że na nim zarabiają. Nie wiemy czy wg rodziny Stern Nautilus psuje wizerunek PP czy nie. Choć czytałem kilka wywiadów z p. Sternem gdzie mówił że nie cieszy go hype na Nautilusa. Ale model ów, jak był w produkcji, tak jest.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, nicon napisał:

Straszne, co zrobią forumowicze którzy zapisali się do 10 letniej kolejki tydzień temu po otwarciu 1 sklepu Patka. Łamiąca Wiadomość.

 

 

 

f073d3cf30d3a49147683a37634aad8c.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Gotowość na dziesięcioletnie czekanie na Patka może dowodzić braku świadomości, że to zegarek nie dla nich chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautilius, Srautilius.

 

Sky Moon Tourbillon 6002G przestają robić, jak żyć teraz, Globe miał go sfinansować :D

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te które wycofują, to za wyjątkiem Nautilusa, to chyba brzydszych zegarków już się nie dało robić. Także dobry krok.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek przez ostatnie 5 lat skupował te referencje z rynku, do tego ma 1000 egzemplarzy w magazynie (po wycofaniu to już NOS), teraz sprzeda wszystkie nieoficjalnym kanałem dystrybucji 3 razy drożej. Taka strategia biznesowa 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co martwić te referencje nigdzie nie odeszły choć zmienią się cyferki w katalogu. Premiery niebawem.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pojawi sie "nowa" wersja, bedzie zmiana pokroju tej w subie tylko drama wieksza ;)

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, desmo napisał:

17 referencji znika z katalogu na czele z 5711 i klasycznym brzydalem 5146 a tu cisza ???

  https://www.italianwatchspotter.com/patek-philippe-discontinued-models-2021/?lang=en

Ludziska się rzucili do salonów Patka, żeby zdążyć odebrać wycofywane modele albo zapisać się na listę chętnych do zapisu do listy kolejkowej przed salonami Patka, podczas której będą wybierani kandydaci do prawdziwej listy zakupowej😉.

 

A tak na serio, to mówimy tutaj o modelach tak niedostępnych, że właściwie można je jedynie w katalogu pooglądać. Mnie się raz udało obejrzeć i przymierzyć Sky Moon Tourbillona, ale chyba po prostu miałem szczęście że był w salonie. Choć nie przeczę, ciekawi mnie co Patek zaproponuje w miejsce wycofywanych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.