Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

A'propos wycofywanego 5711 takie przecieki widuję tu i tam. Czarny w platynie, niebieski w tytanie.

 

Ciekawe ile w tym prawdy.

 

image.thumb.png.312ab984dbc742f31fa8ee2caa6a967c.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartek79 napisał:

Gratuluję Andrzej zakupu,niech cieszy przez lata, choć dla mnie za dużo się dzieje na tarczy w tym PP. 

Nie chciałem kaprysić i grymasić 😆

a poważnie, bardzo Panowie dziękuję za powyższe słowa.

 

Co do zakupu to sam jestem zszokowany, że trafił do mnie a nie jest już np. na Chrono.

 

Do tej pory miałem bardzo złe zdanie o Kruku przede wszystkim przez Silesię. Myślę, że sprawdzono moją wiarygodność i historię z Rolexem. 

To co usłyszałem i też wywnioskowałem to w Kruku nastąpiła zmiana. Coś się chyba podziało. Mogę z czystym sumieniem powiedzie, że podejście w Kruku w Rafflesie ( i Rolex i PP) jest na duuuuży plus.

 Sam fakt, że mam ten zegarek już mówi za siebie. Bez znajomości, układów itp.

Praktycznie nie czekałem. W grudniu przy zakupie Rolka Root B. wyraziłem zainteresowanie, po drugim zakupie znajomego, którego podesłałem po DJ leżącego na półce otrzymałem info, że coś trafi do nich poza zamówieniami. Wyraziłem zainteresowanie, złożyłem zamówienie nie licząc na cud. Pani, zajmująca się moją osobą, kierownictwo w Rafflesie wyraziło aprobatę, centrala Kruka klepnęła i dostałem telefon :) 

 

 

Na podstawie Rafflesa, doświadczenia z zakupami - dużo się zmieniło. Podejście do "osoby z ulicy" takie jak powinno być. Mogę tylko pochwalić. Sam nie do końca wierzyłem, że tak będzie. Pomiędzy wierszami, podczas rozmów, wyczytałem że muszą zmienić wizerunek - moje subiektywne odczucie i nie chcą aby zegarki trafiały jak do tej pory do handlarzy. Powtórzę się, bez znajomości, układów itp. 

 

Nie wiem czy nie nosić go na odwrót 🤪

8.jpg

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Andrzej , piekny zegarek !

Swietnie przeczytac Twoje info odnosnie Kruka i dostepnosci zegarkow , moze faktycznie cos sie ruszy z dostepnoscia i jakoscia obslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest światełko nadziei na poprawę dostępności 🙂

Myślę że z obu stron robi piorunujące wrażenie 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Andrzej1 napisał:

Nie chciałem kaprysić i grymasić 😆

a poważnie, bardzo Panowie dziękuję za powyższe słowa.

 

Co do zakupu to sam jestem zszokowany, że trafił do mnie a nie jest już np. na Chrono.

 

Do tej pory miałem bardzo złe zdanie o Kruku przede wszystkim przez Silesię. Myślę, że sprawdzono moją wiarygodność i historię z Rolexem. 

To co usłyszałem i też wywnioskowałem to w Kruku nastąpiła zmiana. Coś się chyba podziało. Mogę z czystym sumieniem powiedzie, że podejście w Kruku w Rafflesie ( i Rolex i PP) jest na duuuuży plus.

 Sam fakt, że mam ten zegarek już mówi za siebie. Bez znajomości, układów itp.

Praktycznie nie czekałem. W grudniu przy zakupie Rolka Root B. wyraziłem zainteresowanie, po drugim zakupie znajomego, którego podesłałem po DJ leżącego na półce otrzymałem info, że coś trafi do nich poza zamówieniami. Wyraziłem zainteresowanie, złożyłem zamówienie nie licząc na cud. Pani, zajmująca się moją osobą, kierownictwo w Rafflesie wyraziło aprobatę, centrala Kruka klepnęła i dostałem telefon :) 

 

 

Na podstawie Rafflesa, doświadczenia z zakupami - dużo się zmieniło. Podejście do "osoby z ulicy" takie jak powinno być. Mogę tylko pochwalić. Sam nie do końca wierzyłem, że tak będzie. Pomiędzy wierszami, podczas rozmów, wyczytałem że muszą zmienić wizerunek - moje subiektywne odczucie i nie chcą aby zegarki trafiały jak do tej pory do handlarzy. Powtórzę się, bez znajomości, układów itp. 

 

Nie wiem czy nie nosić go na odwrót 🤪

8.jpg

Andrzej  gratuluję Nautiliusa. Fajnie że trafił do Ciebie, forumowicza. Ja niestety z Raflesem mam zle wspomnienia. Totalna porażka kiedy prosiłem o podanie daty przyjmowania zapisów na Patka. Czułem się jak intruz. Finalnie zrezygnowałem z Patka. Trudno. W grudniu pytałem ich o Santosa nie wiedzieli nawet że w jest do niego dodatkowy pasek. Natomiast w Silesi kupiłem to co chciałem bez układów i znajomości po prostu wystarczyło się zapisać i poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fajnego czasomierza. 

 

Co do samego zakupu - 5712 w złocie to łakomy kąsek do obrotu salonu, a modele w złocie nie są na rynku 100proc droższe od retail jak stalowe i nie ma na nie takiego ssania więc nie dziwię się że zegarek pojawił się szybko. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje mega czasomierza!

 

Co do podejścia to fajnie, że się zmienia. Pamiętam jak rozmawiałem w kruku z rok temu i mówili mi, że ma być tak, że to salon ma mieć większy wpływ na listy i decyzję komu sprzedać. Lepsze to niż sucha lista gdzie połowę stanowią sprzedawcy ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Andrzej1 napisał:

 

Praktycznie nie czekałem. W grudniu przy zakupie Rolka Root B. wyraziłem zainteresowanie, po drugim zakupie znajomego, którego podesłałem po DJ leżącego na półce otrzymałem info, że coś trafi do nich poza zamówieniami. 

 

 

Gratulacje pierwszego, "polskiego" Nautilusa na forum ;)

 

Polowales i pytałeś o tę właśnie referencje, czy wybrałeś z tych "coś", które do nich trafiły, poza kolejką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BREVET napisał:

Andrzej  gratuluję Nautiliusa. Fajnie że trafił do Ciebie, forumowicza. Ja niestety z Raflesem mam zle wspomnienia. Totalna porażka kiedy prosiłem o podanie daty przyjmowania zapisów na Patka. Czułem się jak intruz. Finalnie zrezygnowałem z Patka. Trudno. W grudniu pytałem ich o Santosa nie wiedzieli nawet że w jest do niego dodatkowy pasek. Natomiast w Silesi kupiłem to co chciałem bez układów i znajomości po prostu wystarczyło się zapisać i poczekać. 

Przykre. U mnie dokładnie na odwrót. 

 

Może to się zmieni. Zobaczymy. Ciekawe czy pojawią się podobne spostrzeżenia.

 

Dziękuję jeszcze raz za pozytywne reakcje 😀

5 godzin temu, eye_lip napisał:

Gratulacje fajnego czasomierza. 

 

Co do samego zakupu - 5712 w złocie to łakomy kąsek do obrotu salonu, a modele w złocie nie są na rynku 100proc droższe od retail jak stalowe i nie ma na nie takiego ssania więc nie dziwię się że zegarek pojawił się szybko. 

Dziękuję i zgadza się. Może przez to łatwiej takiego wyhaczyć, tylko uważam, że było to i tak bardzo szybko jak na obowiązujące realia.  

4 godziny temu, pisar napisał:

Co do podejścia to fajnie, że się zmienia. Pamiętam jak rozmawiałem w kruku z rok temu i mówili mi, że ma być tak, że to salon ma mieć większy wpływ na listy i decyzję komu sprzedać. Lepsze to niż sucha lista gdzie połowę stanowią sprzedawcy ;) 

Coś drgnęło. Salon ma podobno większą decyzyjność, ponosi po części odpowiedzialność aby nie trafiały do sprzedawców. Ostatecznie, poza listą, decyduje centrala.

Oby to była prawda, bo wtedy więcej zegarków trafia do nas -  podobno z listy oczekujących ( na gorące modele)wykreślonych zostało wiele osób i zniesiono zaliczki ( brak nowych wpłat przy rezerwacji, temat do Rolexa, przepraszam ) - tak przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał:

 

Polowales i pytałeś o tę właśnie referencje, czy wybrałeś z tych "coś", które do nich trafiły, poza kolejką? 

Nie był to zakup celowany. Myślałem, że uda się Aquanauta. Usłyszałem też, że może pojawi się Calatrva lub C.Pilot.

A tu niespodzianka i 

pozytywne zaskoczenie :) 

 

46 minut temu, darekmp3 napisał:

Ja również gratuluję ale kompletnie nie leży mi ten pasek ;)

Już zauważyłem, że  wzbudza skrajne emocje :) nie powalił

Jest drugi w komplecie, bardziej elegancki, przez to przełożyłem na ten 😆

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za miłe przyjęcie Nautilusa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja gratuluję. Nie dziwię się że zastanawiasz się czy nie nosić go na odwrót, mikrorotory od PP są piękne.

 

A w temacie nadchodzącej premiery :D

 

@horologicaldicktionary

IMG_20210124_211903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Andrzej1 napisał:

Nie był to zakup celowany. Myślałem, że uda się Aquanauta. Usłyszałem też, że może pojawi się Calatrva lub C.Pilot.

A tu niespodzianka i 

pozytywne zaskoczenie :) 

 

piękna sprawa i gratulacje! Mnie też nie leży pasek ale z powyższego cytatu rozumiem że wyboru nie było.  Wiadomo że trafić bransoletę to by było coś ale i tak czas realizacji, model itp należy rozpatrywać na granicy cudu :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Andrzej1 napisał:

 

A tu niespodzianka i 

pozytywne zaskoczenie 

 

 

Piękna niespodzianka, piękny zegarek  gratulacje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję 🙄

Wyzwala wiele pozytywnych emocji, zaskoczył .. i  cieszy !!!😃

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez wieeelkie gratki 😎

A jakas fajna guma do niego jest?? ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję 
Emocje ogromne....tym bardziej, że wszystko szybko się odbyło, bez czekania 10 lat 

Nie moja bajka ani liga cenowa ale też gratuluję bo z racji historii firmy fajnie jak Polak nosi Patka, szkoda że tak o to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bugs napisał:

Nie moja bajka ani liga cenowa ale też gratuluję bo z racji historii firmy fajnie jak Polak nosi Patka, szkoda że tak o to trudno.

Nie ze wszystkimi modelami 😉

 

@nicon - calkiem fajnie to wyglada wg mnie nawet w zlocie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bugs napisał:


Nie moja bajka ani liga cenowa ale też gratuluję bo z racji historii firmy fajnie jak Polak nosi Patka, szkoda że tak o to trudno.

Bugs, wg. mnie to kompletnie nie ma znaczenia, bo firma Patek Philippe w żaden sposób (przynajmniej w swej "nowożytnej" erze) nie odnosiła się do małej części swojej historii która była związana z polskością jej założyciela, nie sponsorowała żadnych szkół zegarmistrzowskich u nas w kraju, nie tworzyła edycji polskich etc. i ta nasza wyimaginowana jej polskość jest tak naprawde obojętna, a Polacy jak to Polacy są zawsze mają poczucie krzywdy, gorszości i dopatrują się tych polskich korzeni jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, eye_lip napisał:

[...]firma Patek Philippe w żaden sposób (przynajmniej w swej "nowożytnej" erze) nie odnosiła się do małej części swojej historii która była związana z polskością jej założyciela[...]

 

Nie tak zupełnie "w żaden sposób". W poniższym filmie jest istotny fragment o pochodzeniu głównego założyciela, w ich grubej książce o samych sobie też.

 

 

Ale poza tym to się z Tobą zgadzam :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.