Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mario1971 napisał:

Zegarek będzie raczej ostatnią rzeczą, jaką będą się chwalić. Prędzej samochodem, nowym domem czy młodszym modelem żony ;)

 

Może i tak (chociaż te pozostałe "atrybuty" widać aż nadto, a zegarek mniej). No, ale jeżeli już dojdzie do momentu: "O, stary, to Rolex?", to łatwiej będzie w opcji "Tak, to Rolex" niż np. w opcji "Nie, to Bląąpąą, a teraz usiądżcie, koledzy, rozpalimy w kominku i będę wam przez godzinę tłumaczyć, dlaczego jest lepszy od Rolka".  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popijam dobrą whisky, oglądam finał Masters w darta i zastanawiam się, czy Patek byłby spełnieniem mojej zegarkowej pasji...?!

Dodam tylko, że obstawiam nie Króla, tylko Claytona :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał:

Popijam dobrą whisky, oglądam finał Masters w darta i zastanawiam się, czy Patek byłby spełnieniem mojej zegarkowej pasji...?!

Dodam tylko, że obstawiam nie Króla, tylko Claytona :)

Naciesz się dobrym Niemcem 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Robert, zawinąłem w końcu do portu, i jest mi z tym naprawdę dobrze.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dni po wycofaniu to szał cen, takie macanie rynku, potem się pewnie ustabilizują na niższym poziomie.
Hulki i Pepsi też były wystawiane po 120k, nowy Snoopy bywa po 100k ale to raczej dla desperatów z nielimitowanym budżetem którzy muszą mieć na już.
Mnie hype na Nautilusa nie dziwi bo to np dla mnie Patek idealny - najwyższy prestiż a przy tym normalny wygląd i doskonała użyteczność, można to naprawdę nosić w przeciwieństwie do jakiegoś grande komplikacjon który służyłby raczej do podziwiana w gronie znawców zegarmistrzostwa albo znawców cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z chrono24 są jak baśnie Andersena. Nikt tyle nie płaci, choć niewykluczone że trafi się jeleń. 
Natomiast chrono24 świetnie pokazuje ogólne trendy i jeśli o to chodzi to jest chyba najlepszym narzędziem na rynku.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zresztą nawet na YT mozna znaleźć filmy mówiące o tym ze większa część rzeczy na chrono/ebay to darmowa reklama. Ci sprzedawcy nie mają fizycznie dayton czy nautilusow. Ale gdyby ktos kupił za cenę wywindowana w kosmos to staną na glowie i pewnie znajdą zegarek.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bugs napisał:


Mnie hype na Nautilusa nie dziwi bo to np dla mnie Patek idealny - najwyższy prestiż a przy tym normalny wygląd i doskonała użyteczność, można to naprawdę nosić w przeciwieństwie do jakiegoś grande komplikacjon który służyłby raczej do podziwiana w gronie znawców zegarmistrzostwa albo znawców cen.

 

Ja uważam, że w ofercie patka jest sporo zegarków, które mają normalny wygląd i dobrą użyteczność, gorzej z wodoszczelnoscia u większości ino, ale forum mycia się można zdjąć ;)

 

Kolekcja nie zamyka się w Nautilus i Grande komplikejszyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, StaryWilk napisał:

 

Ja uważam, że w ofercie patka jest sporo zegarków, które mają normalny wygląd i dobrą użyteczność, gorzej z wodoszczelnoscia u większości ino, ale forum mycia się można zdjąć ;)

 

Kolekcja nie zamyka się w Nautilus i Grande komplikejszyn. 

Połowa zegarków z mojej kolekcji ma WR30. Idzie z tym żyć :) 

Nie zdejmuję ich do mycia rąk...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał:

Połowa zegarków z mojej kolekcji ma WR30. Idzie z tym żyć :) 

Nie zdejmuję ich do mycia rąk...

 

No jestem tego samego zdania, że wr30 też jest użyteczne na codzień. 

 

Pisałem o myciu się, a nie myciu rąk. ;)

Tylko jakieś "forum" mi wyskoczyło zamiast "do" 

 

 

W dniu 21.12.2019 o 21:33, StaryWilk napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał:

 

Ja uważam, że w ofercie patka jest sporo zegarków, które mają normalny wygląd i dobrą użyteczność, gorzej z wodoszczelnoscia u większości ino, ale forum mycia się można zdjąć ;)

 

Kolekcja nie zamyka się w Nautilus i Grande komplikejszyn. 

Mnie bardziej o ten wygląd chodzi - coś klasycznie sportowego, z lumą, bez dzikich węży itd - z takich kojarzę tylko Nautilusa i Aquanauta ale słabo znam ofertę PP bo nigdy nie przewidywałem kupna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie został Aquanaut 5167 w stali. Czy Waszym zdaniem ten model podzieli los Nautilusa 5711 ? 

Ciekawe dlaczego Nautlius nadal widnieje w ofercie PP na ich stronie internetowej. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W patku mamy dwie, ale dość mocno rozbudowane, kolekcje klasyczno-sportowe. To i tak chyba więcej niż bezpośrednia konkurencja ;) . Poza tym sporo ciekawych mniej sportowych, a bardziej klasycznych modeli, nie koniecznie do garnituru, bez "dzikich węży", wyglądajacych "normalnie" - wg mnie pięknie.

 

Mi osobiście bardzo podobają się np. klasyczne chrono z kolekcji 5170, 5070. Np taki:

spacer.png

Tak calatrava 5565, stalowa limitka, też "ujdzie" na codzień ;)

spacer.png

 

Z Nautilusow szczególnie podoba mi się ten 5980:

spacer.png

 

Z Grand Complications nawet ciekawe  stalówki im wychodzą, nie mówiąc o tych w kopertach z metali szlachetnych np 5950:

spacer.png

spacer.png

 

Nawet i te 5960 jakoś z czasem pomału zyskują... 

spacer.png

 

A oprócz tego mnóstwo innych modeli, które tylko potwierdzają pozycję patka w świecie zegarków. 

2 godziny temu, Bugs napisał:

Mnie bardziej o ten wygląd chodzi - coś klasycznie sportowego, z lumą, bez dzikich węży itd - z takich kojarzę tylko Nautilusa i Aquanauta ale słabo znam ofertę PP bo nigdy nie przewidywałem kupna. 

 

5212 też chyba spoko byłby na codzień i ma użyteczne komplikacje? 

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 18:32, Michael Kulczycki napisał:

Lange Datograp

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, StaryWilk napisał:

W patku mamy dwie, ale dość mocno rozbudowane, kolekcje klasyczno-sportowe. To i tak chyba więcej niż bezpośrednia konkurencja ;) . Poza tym sporo ciekawych mniej sportowych, a bardziej klasycznych modeli, nie koniecznie do garnituru, bez "dzikich węży", wyglądajacych "normalnie" - wg mnie pięknie.

 

Mi osobiście bardzo podobają się np. klasyczne chrono z kolekcji 5170, 5070. Np taki:

spacer.png

Tak calatrava 5565, stalowa limitka, też "ujdzie" na codzień ;)

spacer.png

 

Z Nautilusow szczególnie podoba mi się ten 5980:

spacer.png

 

Z Grand Complications nawet ciekawe  stalówki im wychodzą, nie mówiąc o tych w kopertach z metali szlachetnych np 5950:

spacer.png

spacer.png

 

Nawet i te 5960 jakoś z czasem pomału zyskują... 

spacer.png

 

A oprócz tego mnóstwo innych modeli, które tylko potwierdzają pozycję patka w świecie zegarków. 

 

5212 też chyba spoko byłby na codzień i ma użyteczne komplikacje? 

 

spacer.png

5960 są świetne, może nie przepadam za tą nader skomplikowaną tarczą chrono (niepotrzebnie dodali wskazanie powyżej 30 minut), ale ogólnie zegarki są wyjątkowo ciekawe jak na PP i mniejsze niż następca, czyli 5905.

5212 to kolejny "fajny", nie sztywny model, jako miłośnikowi czcionek bardzo pasuje mi ręcznie zaprojektowana tarcza, ale chyba lepiej byłoby, jakby zrobili z niego kalendarz roczny. Nie jestem biznesmenem i dla mnie wskazania numeru tygodnia są bez sensu.

Moim ulubieńcem od Patek Philippe jest bez wątpienia nieprodukowany już 5235G (w "szarym" złocie). Przypuszczam że musiałbym przywyknąć do odczytywania godziny z regulatora, ale to czyni go wyjątkowym, do tego mamy popisową komplikację firmy czyli kalendarz roczny i ten mikrorotor. Czego chcieć więcej :)

data_649f8f60-338a-48bc-81e2-e2a5b40874e0_900x.jpg

5235BackMvtRS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ciekawe, że PP, uznawany za najbardziej prestiżową markę zegarmistrzowską i do tego za producenta "klasycznych" czasomierzy, w swojej ofercie ma w sumie niewiele garniturowców, tj. takich spełniających wymogi stawiane tego rodzaju zegarkom (tu na forum też można znaleźć definicję "garniturowca", czyli jak najprostsza tarcza, najlepiej bez sekundnika i daty). Patrząc na to z tej strony, wymogi spełniają Calatrava i Golden Ellipse. Oczywiście zaraz ktoś napisze że wspaniałe chronografy czy repetiery to dzieła sztuki oraz że do garnituru włożyć można wszystko (choć to już insza inszość), ale większość modeli PP to całkiem grube sztuki, które ciężko wcisnąć pod koszulę, podczas gdy taki Golden Ellipse wślizgnie się pod każdy mankiet, nawet najwęższy ze spinką (można, oczywiście, szyjąc koszulę, poprosić krawca o szerszy mankiet, żeby się grubsze zegarki zmieściły😄).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta definicja "forumowa" garniturowca jest nieco idiotyczna i niezgodna z kanonem, bo zegarek bez daty i sekundnika, jak najprostszy to jest zegarek nadający się do stroju Black Tie, czyli wieczorowego, a na taką okazję garnituru który jest codziennym strojem, się nie zakłada;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał:

Ta definicja "forumowa" garniturowca jest nieco idiotyczna i niezgodna z kanonem, bo zegarek bez daty i sekundnika, jak najprostszy to jest zegarek nadający się do stroju Black Tie, czyli wieczorowego, a na taką okazję garnituru który jest codziennym strojem, się nie zakłada;) 

W takim  przypadku racja; zatem Golden Ellipse do fraka, a reszta modeli PP do garnituru (no może za wyjątkiem Nautilusa i Aquanauta) 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do fraka, bo frak należy do najwyższej kategorii White Tie;) Black Tie to np. smoking.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, eye_lip napisał:

Nie do fraka, bo frak należy do najwyższej kategorii White Tie;) Black Tie to np. smoking.

 

Do fraka zegarka nie powinno się zakładać w ogóle. Do smokingu właściwie też, a to już się ostatnio rozmywa. Kategoria garniturowa jako taka w związku z tym rozjeżdża się już totalnie. Pozostaje jedynie tematem dyskusji miłośników zegarków ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Butik napisał:

 

Do fraka zegarka nie powinno się zakładać w ogóle. Do smokingu właściwie też, a to już się ostatnio rozmywa. Kategoria garniturowa jako taka w związku z tym rozjeżdża się już totalnie. Pozostaje jedynie tematem dyskusji miłośników zegarków ;)

Ze trzy lata temu byłem na dętym smokingowym raucie w Londku. W większości byli tam tubylcy w wieku 30-60. Większość oblukanych zegarków (a mieli je prawie wszyscy) to były zegarki albo vintage z sekundą, albo bydlaki +38mm w większości nawet z chrono. Był też jeden RM i jeden ex1 na bransolecie... Ot londyńska elyta 😉 Ale nie powinienem grymasić i narzekać - chce ktoś odkupić lakierki rozmiar 41, założone w sumie 3 (trzy) razy w ciągu 10 lat? ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butik napisał:

 

Do fraka zegarka nie powinno się zakładać w ogóle. Do smokingu właściwie też, a to już się ostatnio rozmywa. Kategoria garniturowa jako taka w związku z tym rozjeżdża się już totalnie. Pozostaje jedynie tematem dyskusji miłośników zegarków ;)

Co racja to racja, właśnie czytałem o wymogach co do niezakładania zegarka do fraka. No to muszę mojego Ellipse się pozbyć: do garnituru zbyt elegancki, do fraka nie można, smokingu nie mam. Jak żyć🤣?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup żakiet angielski, może przejdzie :P


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie się zmienia, większość podręcznikow dotyczących ubioru powstała lata temu ( lub bazuje na takiej wiedzy) , a w ostatnich latach nastąpiła duża casualisacja ubioru i nawet na oficjalnych rautach w ambasadach, zasady są zupełnie inne niżby wynikało z podręczników, zresztą popularyzacja zegarka naręcznego nastąpiła po drugiej wojnie światowej gdzie świat się zmienił i tak naprawdę sztywne reguły nigdy nie były przestrzegane. Dlatego czy to chrono Patka, czy Datejust w wieczorowej stylizacji, nie ma większego znaczenia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle by nie ładować do wszystkiego Suba czy Seamastera jak niektorzy :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.