Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, artme napisał(-a):

Zegarek widmo - nawet mi sie ogladac nie chce...

 

Mam takie same odczucia. Człowiek może mieć pieniądze, może chcieć kupić taki zegarek, a nie ma nawet szans zapisać się na listę oczekujących.  Nie ma się czym jarać. Niebieski i tak był fajniejszy. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 10:32, Lukasz23212 napisał(-a):

Od 2,5 roku cieszy niezmiennie. Sprawdziłem też dokładność chodu: 1,5 sek przyspiesza na dobę. Nigdy nie odnotowałem żeby się spóźnił...

 

Z tego zo pamiętam chcieliście się rozstać. Dobrze, że został. Szkoda by było - jest świetny !👍🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek: firma ktora zapowiedziala zakonczenie nautilusa (taaa jasne) bo nie chce sie kojarzyc ze sportowym zegarkiem na ktorym tańczą spekulanci.  Nastepnie wypuszczaja zielony model ktory bedzie podobno dostepny przez rok, czyli absolutnie nie do zdobycia, po czym pewnie wypuszcza "nowego" nautilusa w formacie zmian a la Rolex i nowy sub.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Zakończenie” produkcji Nautilusa może właśnie oznaczać... rozpoczęcie produkcji nowego Nautilusa 😆. Zobaczymy na co się zdecydują w przyszłym roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Patka wybrałbym w pierwszej kolejności Calatravę. Oglądałem ją ostatnio u Kruka - fajniutka.    

 5196R_001_8.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Fajna, ale czy warta 22 tysięcy euro?

2915A2EB-CA66-42D8-B49E-D9473CF7867C.jpeg

Jak kupisz, to warta:) 

Fajny bauhasowo-minimalistyczny styl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jan napisał(-a):

Patek: firma ktora zapowiedziala zakonczenie nautilusa (taaa jasne) bo nie chce sie kojarzyc ze sportowym zegarkiem na ktorym tańczą spekulanci.  Nastepnie wypuszczaja zielony model ktory bedzie podobno dostepny przez rok, czyli absolutnie nie do zdobycia, po czym pewnie wypuszcza "nowego" nautilusa w formacie zmian a la Rolex i nowy sub.

Jeszcze niedawno Thierry Stern gadał, że wycofują Nautilusa, ponieważ nie chce, aby firma Patek Philippe kojarzyła się ze sportowym zegarkiem w stali.  Następnie wprowadzają Nautilusa w stali z zieloną tarczą. Nie wiem jak Wy, ale ja delikatnie mówiąc nie przepadam za tym facetem. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mega fajna i bardzo duże wrażenie na mnie wywarła. A cena? No cóż - może się podobać lub nie, i tak nic to nie zmieni. 

855DF200-D2AD-42B8-859E-B2CE684F55ED.jpeg

D0737986-6830-4118-BD5F-7BBF150374FD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calatrava jest fajna i gdyby nie istniał ALS Saxonia, to musiałbym dołożyć do rozważanego zakupu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nicon napisał(-a):

Ale powiedział wprost, ze przed wycofaniem dostanie jeszcze ostatnie okrążenie honorowe i dopiero zniknie. Tak rozumiem tego zielonego Nautilusa, który będzie produkowany nie dłużej niż rok.

Czyli pojdzie do "znajomych" szefostwa (bo inaczej tego nie widze) i pozniej zbija na nim krocie - fajna polityka 😐 Typowo "rodzinna" firma... 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie tak jest, bo ani jedni ani drudzy nie ustalili konkretnych/jawnych zasad. Kruk zlikwidowal weryfikacje mejsca kolejkowego a PP "rozdaje" tylko tym co mu sie "podobaja" - smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Calatrava jest fajna i gdyby nie istniał ALS Saxonia, to musiałbym dołożyć do rozważanego zakupu 🙂

Mnie się bardziej Saxonia podczas przymiarki podobała od Calatravy; należy jeszcze pamiętać że istnieje VC Patrimony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy klasykach to ja jednak brałbym Patka. Przy całym uznaniu dla ALS, to PP ma jakąś "magię". Zimny Niemiec to raczej Sinn. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mega klasyki - slimy do garnituru, to Calatrava zrobiła na mnie największe wrażenie. W przypadku casualowych modeli - tu już na czoło wysuwa się Lange.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Mnie się bardziej Saxonia podczas przymiarki podobała od Calatravy; należy jeszcze pamiętać że istnieje VC Patrimony.

Vc patrimony jest dla mnie za duży 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, desmo napisał(-a):

Twój JLC MUT jest idealny 🙂

Jest i pewnie dlatego rozważam jego zamianę za jaliś czas na "coś", żeby nie było nudno 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 20:18, Andrzej1 napisał(-a):

Z tego zo pamiętam chcieliście się rozstać. Dobrze, że został. Szkoda by było - jest świetny !👍🙂

Tak jest!. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szuwi napisał(-a):

26keur. Na szczęście ma 39mm, więc dla mnie za duży ;-)))

 

Niestety dla mnie idealny i niestety bardzo mi się podoba i niestety w przyszłym roku pół wieku mi mija i niestety będzie wiercić w głowie...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jak zlikwidowali cyfry rzymskie, to Calatrava wygląda nareszcie elegancko i jednocześnie nie jak zegarek dla emeryta (poprzedni model z rzymskimi cyframi). Model warty rozpatrzenia. A cena? Cóż, w tym roku 26k euro, a za kilka lat będzie 30. Tak to niestety z patkowymi cenami jest.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 22:14, beniowski napisał(-a):

Fajna, ale czy warta 22 tysięcy euro?

 

W listopadzie 2018 kupowałem u AD mojego Patka 5296r - 001 (automat) za 23000 euro przy kursie 4,31, pokazywali mi też 5196r ( "mechanik") za 17000 euro....

Wtedy wydawało się drogo:).... Zawsze przy zakupie wydaje się drogo.....

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.