Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócił z serwisu i naprawy po dwóch miesiącach.

 

 

IMG_6392.thumb.jpeg.b527f7ea8c33e9584f9f5bde8aa5945a.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Wrócił z serwisu i naprawy po dwóch miesiącach.

Nawet nie pytam ile sekund na dobe... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Nawet nie pytam ile sekund na dobe... 😜

Trudno policzyć bez sekundnika😂. Okazało się, że wymagał całkiej sporej interwencji. Dobrze że znalazłem zakład który umiał to zrobić be zwysyłania go do Szwajcarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Trudno policzyć bez sekundnika😂. Okazało się, że wymagał całkiej sporej interwencji. Dobrze że znalazłem zakład który umiał to zrobić be zwysyłania go do Szwajcarii.

Oj... no to dobrze - ale ja, takie "cacka" oddawalbym tylko do oryginalnego serwisu - gratuluje odwagi 😁😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, artme napisał(-a):

Oj... no to dobrze - ale ja, takie "cacka" oddawalbym tylko do oryginalnego serwisu - gratuluje odwagi 😁😉

Tu nie o odwagę chodzi, bo znalazłem zakład który działa od 1950 roku i specjalizuje się m.in. w Patkach. Używają tylko oryginalnych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Tu nie o odwagę chodzi, bo znalazłem zakład który działa od 1950 roku i specjalizuje się m.in. w Patkach. Używają tylko oryginalnych części.

No to tylko pozazdroscic 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie o odwagę chodzi, bo znalazłem zakład który działa od 1950 roku i specjalizuje się m.in. w Patkach. Używają tylko oryginalnych części.

Tak..? Podrzuc dane zakladu na priv prosze

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten poprzedni model bez karbowanego bezela? Pytam, bo w komórce słabo widać.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, Ty też...?🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dobrego garniturowca prawie z tej półki za ułamek ceny tego 😉 a poza tym nie wiem czy będzie mnie stać na garnitur do końca kadencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nad tą nową Calatravą zastanowił, ale po prostu nie tylko jej nie ma, ale nawet nie można jej zamówić. W PP jest teraz jakaś paranoja: nic nie ma (no prawie nic), niczego nie można zamówić. Jak ostatnio  pisałem: wchodzę do salonu PP, walnęli wielki ekran LCD i w kółko puszczają reklamę…. Nautilusa z zieloną tarczą, czyli modelu którego nie ma i nie będzie. Cyrk.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja bym się nad tą nową Calatravą zastanowił, ale po prostu nie tylko jej nie ma, ale nawet nie można jej zamówić. W PP jest teraz jakaś paranoja: nic nie ma (no prawie nic), niczego nie można zamówić. Jak ostatnio  pisałem: wchodzę do salonu PP, walnęli wielki ekran LCD i w kółko puszczają reklamę…. Nautilusa z zieloną tarczą, czyli modelu którego nie ma i nie będzie. Cyrk.

A wiadomo ile egzemplarzy u Was będzie zielonego? Warszawa ma dostać jedną sztukę :D Ponadto dostali informację, że ze względu na COVID innych modeli dostaną mniej niż im pierwotnie obiecali :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2021 o 20:41, beniowski napisał(-a):

wchodzę do salonu PP, walnęli wielki ekran LCD i w kółko puszczają reklamę…. Nautilusa z zieloną tarczą, czyli modelu którego nie ma i nie będzie. Cyrk.

jak sie chce to sie da:

News - Antiquorum Auctions Patek Nautilus 5711 Green EUR 320000 (monochrome-watches.com)

Patek Philippe Nautilus 5711 with Green Dial sold for € 416’000 at auction!!! - YouTube

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

I tak się nakręca chorą sytuację na rynku i pani na wideo może sobie wzdychać 'wow' i się ekscytować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to sie zaczelo robic chore... 😔

Stalowy Patek z podstawowym mechanizmem wart o wiele wiecej, niz z tej samej stajni model z komplikacjami w zlocie - przeciez to juz dla samego Patka powinna byc niedorzeczna sytuacja, kiedy ludzie zamiast doceniac i podziwiac/kupowac ich wielkie komplikacje "zabijaja sie" o ich entry level...🤢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Co tam Monako i wielki świat, wystarczy na bazarek u nas wejść😁.

Tylko u nas ceny w zlotowkach... jeszcze 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Hodinkee pojawiła się znowu zajawka o zielonym nautilusie. Przy okazji wklejone zdjęcie egzemplarza z krzywo osadzoną datą w okienku...

 

spacer.png

 

Ale ciekawszy jest jeden z wpisów (komentarzy) pod artykułem:

 

Autor DCR:

"There is a historical precedent for all this madness. It's called the Patek 3969, a jump-hour tonneau watch they launched in 1989 to commerate their 150th birthday. Antiquorum sold a pink gold one (450 pieces) in 1990 for 74,450 Swiss Francs in St. Moritz on February 25th, 1990 and a platinum one (50 pieces) for 149,250 Swiss Francs in Geneva on October 14th, 1990. Interestingly enough, in the Geneva auction a fourth series 2499 was auctioned for the same price (just for comparison). Nowadays, 3969s can be bought for 25k Swiss Francs (pink gold) to 40k (platinum). There are plenty of other examples for this, mostly shaped Pateks and Rolex Princes, which were all the rage in the late 1980s and early 1990s. In all fairness, the auction market from yesteryear cannot be compared to the one today -there must have been plenty of passes- and from 1991 onwards, prices fell dramatically - probably a result from the early 1990s recession.

 

Now, there is plenty of frustration around the 5711, not least with ADs themselves (or at least the honest ones). The good news is, Patek made many, many 5711s, and, if history is any guide, at some point in time, the watch community will jump to something else, and many, many 5711s will be for sale at reasonable prices (mind you, many, many are for sale at silly prices today). So to those who reckon their lives will be utterly meaningless without a 5711, there is still hope."

 

Co o tym sądzicie? 

A tak BTW - bardzo ładny ten 3969:

Do sprzedania Patek Philippe Jump Hour 3969 '150th Anniversary' 18K Rose Gold za cene CHF 31 915 od Trusted Seller na Chrono24

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawego posta. Jestem się w stanie zgodzić z tym komentarzem, co prawda to co się działo na aukcjach 30 lat temu nijjak ma się do dzisiejszej rzeczywistości, ale właśnie modele które mają wysoką wartość sztuki zegarmistrzowskiej aktualnie są doceniane, a te prostsze z czasów kiedy firmom było ciężko i zegarki nie były dopracowane, niekoniecznie - widać to chociażby po modelach Vacherona np. Malte z mechanizmem z pieczęcią genewską i piękną giloszowaną tarczą (ref. 8100) trzyma bardzo dobrze ceny, a modele nawet z serii historycznych na prostym JLC, czy np Royal Eagle słabiutko, we współczesnych jest podobnie, Amerykan 1921 na pięknym wysokiej klasy werku i ładnym wykonaniu zawsze jest w wysokiej cenie, a te wszystkie fifty six zrobione jak zegarki za kilka tysięcy euro, można kupić sporo poniżej retail. No ale z drugiej strony Neptune o którym kiedyś wrzucałem film na YT jest tragiczny a ceny poszły razem z innymi sportowymi patkami, ale mam nadzieję że ta sztuczna pompa się skończy - bardzo dużo kasy na rynku i inwestorzy przerzucili się na temat zegarków co sporo podniosło ceny w ostatnich latach. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.