Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Skończy się prędzej czy później, teraz jest dziwny moment na rynkach i ogromna podaż taniego pieniądza. Nautilus jako nieprodukowany pewnie mocno spadnie, ale zawsze będzie powyżej metki, ale Daytony, Pepsi obstawiam znów będą dostępne w salonach z niedużym czasem oczekiwania dla każdego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W perspektywie kilkunastu miesięcy będziemy obserwować skutki recesji natomiast nie będzie to miało istotnego wpływu na Patka (niewielka produkcja) oraz na króla ( po prostu DJs, explorery, AK, OP , czyli tzw druga linia będzie bardziej dostępna po retail, natomiast gorące modele na wtórnym nieco spadną ale to tylko tyle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmar z ulicy pseudo ekspertów znów powrócił...Strzeżcie się matki, ojcowie i pilnujcie swoich pociech przed krwawą falą pustych argumentów 🙃🙃🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wątpliwości chyba nie ma żadnych. Raczej ślepy bądź ignorant by się nabrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szczerej odpowiedzi? Mnóstwo ludzi którzy na co dzień noszą takie zegarki nie zorientowałoby się nigdy że coś jest nie tak z ich patkiem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy do osiągnięcia zegarkowego orgazmu używają lupy x10. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Chcesz szczerej odpowiedzi? Mnóstwo ludzi którzy na co dzień noszą takie zegarki nie zorientowałoby się nigdy że coś jest nie tak z ich patkiem. 

 

No to napisałem, że ignorant by się nabrał. Nie każdy (a zapewne mniejszość) właściciel(i) patka to pasjonat zegarków, który zwraca uwagę na detale. 

Zależy oczewiscie od okoliczności, gdyby dostał podpuchę od AD, czy ktoś by mu niespodziewanie podmienił egzemplarz, pewnie chwila by zajęła nawet pasjonatowi, żeby się kapnąć. Jednak szukając świadomie patka, z niepewnego źródła, myślę, że nie da rady się na tą podrobke "nabrać". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2021 o 13:55, tbn napisał(-a):

Pepsi obstawiam znów będą dostępne w salonach z niedużym czasem oczekiwania dla każdego. 

Nie będą. Zgadzam się tutaj z samozwańczym ekspertem. A moje argumenty są równie puste. Już wielu innych "ekspertów" przewidywało pęknięcie tej bańki. I co? Macie jakieś przesłanki że tak się stanie? Chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest bańka to tylko wiadomo gdy pęknie, więc to tylko moja opinia. Ale Nie wiem dlaczego miałaby wiecznie trwać moda na Roleksa, też chętnie posłucham argumentów. Wszystkie mody przemijają, celebryci pójdą wrzucać na insta zdjęcia czegoś innego. Do tego w końcu tak czy inaczej skończy się podaż taniego pieniądza. Kto miał rację czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

To, że jest bańka to tylko wiadomo gdy pęknie, więc to tylko moja opinia. Ale Nie wiem dlaczego miałaby wiecznie trwać moda na Roleksa, też chętnie posłucham argumentów. Wszystkie mody przemijają, celebryci pójdą wrzucać na insta zdjęcia czegoś innego. Do tego w końcu tak czy inaczej skończy się podaż taniego pieniądza. Kto miał rację czas pokaże.

Nie ma mody na rolexa, bo wtedy nawet DJ powinny być na zapisy. Jest hype na niektóre modele R. To nie jest wątek na tę dyskusję. Zostawmy go miłośnikom PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona twierdzących, że ta bańka nie pęknie. Nautilus pozostanie Nautilusem. Co miałoby się niby zmienić? Nie zmądrzejemy przecież nagle wszyscy. Co najwyżej ktoś nowy doskoczy do "magic circle", tak jak ostatnio Richard Mille rozsiadł się między Royal Oakami, Nautilusami itd. 

 

No, może jakby jakaś flara na słońcu czy inny impuls elektormagnetyczny wyłączył internet, to emocje by się wystudziły :) póki co, dobra luksusowe mają się świetnie. 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nicon napisał(-a):

No tak, nigdy przecież w historii żadne zegarki nie taniały drastycznie prawda?

Myślę że powinniśmy tu rozgraniczyć dwie rzeczy: ogólnie rosnące ceny zegarków i hype (jak wyżej wspomniał @facecik) na niektóre modele niektórych firm. I tak jak hype na Nautilusa może się skończyć (choć moim zdaniem to potrwa jeszcze długo) to ceny zegarków renomowanych manufaktur będą rosnąć. Nie wrócą już czasy że nawet Calatrava była osiągalna dla klasy średniej na tzw. Zachodzie w miarę rozsądnej cenie, jak jeszcze 20-30 lat temu. Przykład: w 2018 roku poszedłem do salonu PP i można było dostać Calatravę za 20292 euro, obecnie chyba poniżej 23000 tysięcy nie da się zejść. Trochę spora podwyżka jak na 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, facecik napisał(-a):

Pewnie taniały. A teraz dlaczego miałyby stanieć?


Cykl koniunkturalny jest na wszystkim praktycznie, wiec prawidłowe pytanie byłoby dlaczego tym razem miałby być inaczej ? Na wszystkie dobra luksusowe jest boom teraz, niektóre marki mają wzięcie większe niż inne. Jak pisałem jest moda, celebryci rożnej maści, social media, owczy pęd do najbardziej popularnych modeli. Dobra luksusowe to nie jest coś co jest potrzebne na co dzień i rynek tez ma swoją pojemność. Oczywiście takie firmy jak Rolex mogą ograniczać produkcje, ale im zależy na tym żeby sprzedawać jak najwiecej przecież. 
 

Ile razy w historii już było przekonanie ze taniej nie będzie, ale ludzie dalej w to wierzą. Wycofane modele pewnie będą trzymać wartość, ale zwykły sub stalowy? Dajmy spokój, cena dzisiaj jest w dużej mierze spekulacyjna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):


Cykl koniunkturalny jest na wszystkim praktycznie, wiec prawidłowe pytanie byłoby dlaczego tym razem miałby być inaczej ? Na wszystkie dobra luksusowe jest boom teraz, niektóre marki mają wzięcie większe niż inne. Jak pisałem jest moda, celebryci rożnej maści, social media, owczy pęd do najbardziej popularnych modeli. Dobra luksusowe to nie jest coś co jest potrzebne na co dzień i rynek tez ma swoją pojemność. Oczywiście takie firmy jak Rolex mogą ograniczać produkcje, ale im zależy na tym żeby sprzedawać jak najwiecej przecież. 
 

Ile razy w historii już było przekonanie ze taniej nie będzie, ale ludzie dalej w to wierzą. Wycofane modele pewnie będą trzymać wartość, ale zwykły sub stalowy? Dajmy spokój, cena dzisiaj jest w dużej mierze spekulacyjna. 

Stalowy Nautilus też jest "zwykły". A jego cena, no cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jego cena też jest z d*py, tak bym to dokończył. Tym co dzisiaj kupują Nautilusy gratuluję finansowej odwagi. Poza tym nie porównujmy jednak Patka, do Roleksa dla mas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tbn napisał(-a):

Poza tym nie porównujmy jednak Patka, do Roleksa dla mas. 

Nie krępuj się i pisz bez skrupułów - dla plebsu. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie uważam, ale masz prawo do swojego zdania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

A jego cena też jest z d*py, tak bym to dokończył. Tym co dzisiaj kupują Nautilusy gratuluję finansowej odwagi. Poza tym nie porównujmy jednak Patka, do Roleksa dla mas. 

Ale cena katalogowa (ok, wiem że nie da się kupić w takowej) czy na rynku wtórnym? 
 

Mówisz że potrzeba odwagi do kupna Nautilusa. A jak ktoś kupił na rynku wtórnym za chore pieniądze rok temu a w tym sprzedał za …. jeszcze bardziej chore? To jak takowego nazwać?

 

A jak kupię Rolka za 35 tysięcy euro a kolega Calatravę za 23 tysiące, to który zegarek jest wtedy dla mas?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co was zatem dzisiaj powstrzymuje, kupujcie Nautilusy na wtórnym, będzie tylko drożej. 
@beniowski Porównaj roczną produkcję Patka i Roleksa, zapewne sam sobie odpowiesz na własne pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tbn napisał(-a):

Co was zatem dzisiaj powstrzymuje, kupujcie Nautilusy na wtórnym, będzie tylko drożej. 
@beniowski Porównaj roczną produkcję Patka i Roleksa, zapewne sam sobie odpowiesz na własne pytanie. 

Ja Nautilusa, nawet gdyby był normalnie dostępny w cenie katalogowej, bym nie kupił, wolałbym za te pieniądze coś innego ze stajni PP. 


Porównujac produkcję, dla kogo w takim razie są np. czasomierze A. Lange & Sohne, których rocznie wykonuje się 5,5 tysiąca wobec około 55 tysięcy PP😄?

 

https://watch-insider.com/economy/figures-figures-figures-estimated-watches-sold-estimated-turnover-major-watch-brands-switzerland-germany/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja Nautilusa, nawet gdyby był normalnie dostępny w cenie katalogowej, bym nie kupił, wolałbym za te pieniądze coś innego ze stajni PP. 


Porównujac produkcję, dla kogo w takim razie są np. czasomierze A. Lange & Sohne, których rocznie wykonuje się 5,5 tysiąca wobec około 55 tysięcy PP😄?

 

https://watch-insider.com/economy/figures-figures-figures-estimated-watches-sold-estimated-turnover-major-watch-brands-switzerland-germany/

 

Trochę mało aktualne te dane. Lange obecnie poniżej 5 tysięcy sztuk rocznie.

 

Tu masz świeże dane: 50 najlepszych szwajcarskich marek zegarków w 2020 roku Udział w rynku - Od redakcji (monochrome-watches.com)

Top-50-watch-brands-of-2020-Morgan-Stanley-scaled.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowskiNie bardzo wiem o co walczysz, chcesz budować definicje w zależności od przedziału? Są znacznie nowsze dane niż to co przytoczyłeś, Rolex z produkcją około 850 tysięcy sztuk rocznie wyprzedzany jest chyba przez trzy inne szwajcarskie firmy np.  Tissot. I nie robią tego elfy przy świetle księżyca tylko nowoczesne linie produkcyjne w dużej mierze na pewno zautomatyzowane. Jeśli to nie wpada dla ciebie w kategorię masowej produkcji to nie wiem co więcej mogę napisać. Lange to kompletne przeciwieństwo, nikt go nie kupuje bo piłkarz miał na nadgarstku czy w reklamie mówili , że trzeba bo to świadczy o sukcesie w życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.