Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, tbn napisał(-a):

@beniowskiNie bardzo wiem o co walczysz, chcesz budować definicje w zależności od przedziału? Są znacznie nowsze dane niż to co przytoczyłeś, Rolex z produkcją około 850 tysięcy sztuk rocznie wyprzedzany jest chyba przez trzy inne szwajcarskie firmy np.  Tissot. I nie robią tego elfy przy świetle księżyca tylko nowoczesne linie produkcyjne w dużej mierze na pewno zautomatyzowane. Jeśli to nie wpada dla ciebie w kategorię masowej produkcji to nie wiem co więcej mogę napisać. Lange to kompletne przeciwieństwo, nikt go nie kupuje bo piłkarz miał na nadgarstku czy w reklamie mówili , że trzeba bo to świadczy o sukcesie w życiu. 

Produkcja Rolexa jest masowa wobec produkcji Patka, zatem Patek jest elitarny. W porządku. Ale ponad 10 razy mniejsza produkcja (nie zajmujemy się niszowymi markami jak np. FP Journe czy Kari Voutilainen) ALS wobec PP o czym świadczy? I przypomnę tylko że w poprzednim poście porównałem skalę produkcji PP do ALS, nie PP do Rolexa.

 

Edycja: i jeszcze odnośnie reklamy: w magazynach które kupuję (nie tylko zegarkowych), reklamy Patka się pojawiają nawet często. No i sam Patek świadczy o sukcesie w życiu wg wielu osób, wbrew pozorom to jest bardzo znana marka, rozpoznawalna praktycznie wszędzie. Nie tak jak Rolex, ale jednak.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie ktoś kupi Patka i wstawi jakieś zdjęcie a my pochwalimy, bo jakiś dziwny ten temat się robi... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał(-a):

A może być samo zdjęcie 😉

 

Dali ubrać na rękę?! Ty Robert to masz wszędzie wejścia. :)

 

Wyszła nawet duża na tym zdjęciu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to spory zegarek. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest wyraźnie większa od 5196 co wielu uzna za zaletę. Dla mnie największa przewaga kryje się w mechanizmie - weekendowa rezerwa chodu i stop sekunda to oczekiwany dziś standard. No i przede wszystkim możliwość podziwiania mechanizmu. Choć z ręką na sercu 6 mostków, nawet zdobionych wg pieczątkowego standardu, przykrywa więcej niż by się chciało. Od strony tarczy - estetyczne  Clou tego modelu jest nieco kontrowersyjne w odbiorze. Naturalnie to ocena z 80% swoistością, za której ograniczenie  odpowiada folia ochronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem bez folii, zdecydowanie lepiej się prezentuje;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Mierzyłem bez folii, zdecydowanie lepiej się prezentuje;) 

Za to ja z różowego złota 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Sztokholmie, mają bardzo fajny wybór w Nymans Ur np z ciekawszych niż prosta Calatrava dwa Worldtimery od ręki w różnych kolorach złota. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O elitarności Patka świadczy, że na forum miłośników tylko zdjęcia z przymiarki w foliach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tbn napisał(-a):

O elitarności Patka świadczy, że na forum miłośników tylko zdjęcia z przymiarki w foliach. ;)

Nic bardziej mylnego kolego. To wyraz hołdowania pewnej modzie PR owej. Jedni „pożyczają” traktory inni Patki 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, desmo napisał(-a):

A może być samo zdjęcie 😉

EDB55F8E-14AB-47FD-B9E2-A35CAD29076C.jpeg

Haftowana luneta mi nie pasuje... No i rozmiar nie dla mnie.... ponarzekałem, więc nie kupię 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Trochę mało aktualne te dane. Lange obecnie poniżej 5 tysięcy sztuk rocznie.

 

Tu masz świeże dane: 50 najlepszych szwajcarskich marek zegarków w 2020 roku Udział w rynku - Od redakcji (monochrome-watches.com)


Jako uzupełnienie:

 

F8B657DB-FC6E-4962-86B7-44AB831330EC.thumb.jpeg.a61588d6364409572c39810fa54aaa55.jpeg

 

A78E30EF-D28D-4DAE-AD83-1CA5EC29BDF2.thumb.jpeg.0d617fbcc559d467b37de20c28edaa28.jpeg

 

https://journal.hautehorlogerie.org/en/mega-brands-drive-the-watchmaking-market/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat przejeżdżam rowerem w tym miejscu aż tu nagle taka ciekawostka. 

Skórzewo k. Poznania

IMG_20210803_075644.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 22:23, szuwi napisał(-a):

Może wreszcie ktoś kupi Patka i wstawi jakieś zdjęcie a my pochwalimy, bo jakiś dziwny ten temat się robi... 😉

proszę i nawet nautilus 😁 , tylko że nie w stali i nie wiem czy się liczy 😜

z "tyłu" ładniejszy 🙂

 

pat.jpg

Pat.jpg

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

proszę i nawet nautilus 😁 , tylko że nie w stali i nie wiem czy się liczy 😜

 

pat.jpg

Ujdzie, choć ja wolałbym model podstawowy, bo wolę pustą tarczę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szuwi napisał(-a):

Ujdzie, choć ja wolałbym model podstawowy, bo wolę pustą tarczę 😉

👍👍👍😀ja też tylko akurat zabrakło 

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej1Fajny, trochę bidny pasek, chyba Ci muszę jakiegoś pięknego Aligatora zrobić 😁 ( ostatnio z miłym zaskoczeniem odkryłem że butik w W-wie poleca mnie klientom z Patkami jeśli czegoś nie można zamówić lub nie występuje, więc to będzie polski OEM 😛


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

@Andrzej1Fajny, trochę bidny pasek, chyba Ci muszę jakiegoś pięknego Aligatora zrobić 😁 ( ostatnio z miłym zaskoczeniem odkryłem że butik w W-wie poleca mnie klientom z Patkami jeśli czegoś nie można zamówić lub nie występuje, więc to będzie polski OEM 😛

Dzięki  i super.

To nie jest śmieszne, paski w zestawie są delikatnie mówiąc "średnie", żeby nie obrazić takiej marki :), nie postarali się.

Jak wykonałeś  do portugalczyka to byłem bardzo usatysfakcjonowany a jak się nosił, zegarek nabrał drugiego życia i masz pewność, że jak tylko się zdecyduję to się odezwę 🙂👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kotdzinks napisał(-a):

Szacunek Wszystkim. Swoją drogą ładny pasek do tego bym przytulił.

Serdeczności.20210819_212612.thumb.jpg.2f3f3cbed3d1ad6440dd60089f80bfb7.jpg

Fajny zegarek! O pasku porozmawiaj z @eye_lip 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kotdzinks napisał(-a):

Szacunek Wszystkim. Swoją drogą ładny pasek do tego bym przytulił.

Serdeczności.20210819_212612.thumb.jpg.2f3f3cbed3d1ad6440dd60089f80bfb7.jpg

Co to za referencja, bo nie widziałem nigdy wcześniej?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleziony na strychu u wujka z Ameryki. Czy to oryginal?

 

Jak tak juz narzekacie, ze malo fotek... Wcale nie taki elitarny, co drugi tu na forum ma przeciez. Do dresu tez pasuje, a w dzinsach to juz czlowiek sie czuje odstawiony jak w Wersalu ;) Nie ma to jak COVID, mozna odstawic garnitur, samochod, zegarek i ... a gdzie sens zycia? ;))

IMG_7436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.