Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

 
 
Wybacz pytanie, ale skad wiesz ile za niego trzeba "dac"?
Pomoc w zakupie czy sprzedazy nie jest handlem 

Popatrzyłem sobie za ile są wystawiane i nawet uwzględniając że ceny transakcyjne mogą być niższe to nadal bardzo dużo.
Pomoc w zakupie może być doradztwem lub pośrednictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał(-a):


Popatrzyłem sobie za ile są wystawiane i nawet uwzględniając że ceny transakcyjne mogą być niższe to nadal bardzo dużo.

 

Taaa... ceny chrono24 czesto sa bzdura 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Taaa... ceny chrono24 czesto sa bzdura 

No ale to nie tak, że jak się ponegocjuje, to puszcza go za 400k? 400k to też jednak sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szyszkops napisał(-a):


No ale to nie tak, że jak się ponegocjuje, to puszcza go za 400k? 400k to też jednak sporo emoji6.png

 

podam Ci przyklad...

Kupuje 3 zegarki Bianchet, marka niszowa, nie ma ich na Chrono24 ztcw. Retail to 50k chf. Wystawiam je z 3 roznych kont po 600 k chf.

Przychodzi @Szyszkops i sprawdza cene na chrono24 i mowi... wow... ten zegarek musi byc wart wiecej niz 400 k chf, bo 200 tys nikt przeciez nie spusci 😉

 

Tak dziala w duzej mierze chrono24


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
podam Ci przyklad...
Kupuje 3 zegarki Bianchet, marka niszowa, nie ma ich na Chrono24 ztcw. Retail to 50k chf. Wystawiam je z 3 roznych kont po 600 k chf.
Przychodzi [mention=97650]Szyszkops[/mention] i sprawdza cene na chrono24 i mowi... wow... ten zegarek musi byc wart wiecej niz 400 k chf, bo 200 tys nikt przeciez nie spusci 
 
Tak dziala w duzej mierze chrono24

Jasne, jasne, ale retail za tego Nautilusa to i tak jest sporo, a nie wierzę, że on nie jest rynkowo droższy tylko o to chodziło… przynajmniej mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, chcę kupić tego, cena absurdalna. Spuszczą mi 50% i cena.... wciąż będzie absurdalna wobec tej retail, czyż nie?

 

1089109894_CleanShot2022-09-15at14_37_54.thumb.png.003bb38f642eb3f49aa6fffd114127e6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten akurat był tańszy w retail :D


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):


Jasne, jasne, ale retail za tego Nautilusa to i tak jest sporo, a nie wierzę, że on nie jest rynkowo droższy emoji41.png tylko o to chodziło… przynajmniej mnie emoji3.png

 

Retail wielu zegarkow jest spory 

 

 

4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No dobra, chcę kupić tego, cena absurdalna. Spuszczą mi 50% i cena.... wciąż będzie absurdalna wobec tej retail, czyż nie?

 

1089109894_CleanShot2022-09-15at14_37_54.thumb.png.003bb38f642eb3f49aa6fffd114127e6.png

 

Zadzwon, probuj, zobacz czy oni w ogole maja ten zegarek, bo jest duze prawdopodobienstwo, ze nie 😉

 

To wszystko wyglada inaczej niz na chrono24 🙂

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jan napisał(-a):

ten akurat był tańszy w retail :D

No ale mnie o to chodzi, że nawet jeśli ceny na Chrono sa napompowane i nieralne, to obniżka (w niektórych przypadkach, oczywiście) nawet o 50% wciąż nie zmienia faktu że cena jest ....absurdalna.

Dla mnie niestety, Nautilus to taki zegarkowy Bitcoin - sztucznie napompowany produkt, którego ludzie chcą mieć aby go sprzedać z zyskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto lubi tracić, szczególnie w obecnych czasach? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A kto lubi tracić, szczególnie w obecnych czasach? 

Ja tam lubię kupować zegarki które mi się podobają niż nimi handlować, ale rażdy robi to co lubi.

Na szczęście ja Nautilusa od PP w cenie detalicznej nie dostanę, więc swoich dziesiątek tysięcy euro nie zarobię🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze nikt nie lubi.  Ale Patrząc po tym jak reaguje rynek i cen transakcyjnych z przed 6 miesięcy na patku czy np w rolexie to sporo osób kupujących wtedy, teraz już traci. 

16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A kto lubi tracić, szczególnie w obecnych czasach? 

 

113843FD-307A-4564-8C20-1F2627882084.jpeg

B92CB370-1683-4DB4-B5D6-F76FCF7D61CC.jpeg

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie tak, że jak się ponegocjuje, to puszcza go za 400k? 400k to też jednak sporo

Przy tym negocjujesz od poziomu 3 dużych baniek więc za 400k raczej nie pójdzie a jest ich więcej niż jeden z kilku kont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja tam lubię kupować zegarki które mi się podobają niż nimi handlować, ale rażdy robi to co lubi.

Na szczęście ja Nautilusa od PP w cenie detalicznej nie dostanę, więc swoich dziesiątek tysięcy euro nie zarobię🤣.

Źle interpretujesz moją wypowiedź. Uważam, że lepiej kupować rozsądnie, wtedy z pewnością nic nie stracisz. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

bo jest duze prawdopodobienstwo, ze nie 

 

to akurat prawda, pełno jest kont z absurdalnymi cenami, nawet jak nie mają to za ich kwotę na luzie dostaną ten zegarek.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Źle interpretujesz moją wypowiedź. Uważam, że lepiej kupować rozsądnie, wtedy z pewnością nic nie stracisz. 

A to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, dlaczego (szczegolnie na polskich forach i grupach zegarmistrzowskich) jest tak wiele postow nt ewentualnej wartosci zegarkow, a tak malo merytorycznych nt tego czym czy jaki ten zegarek jest...? 🤔

 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Zastanawia mnie jedno, dlaczego (szczegolnie na polskich forach i grupach zegarmistrzowskich) jest tak wiele postow nt ewentualnej wartosci zegarkow, a tak malo merytorycznych nt tego czym czy jaki ten zegarek jest...? 🤔

 

 

Bo to są posty teoretyczne o teoretycznych zegarkach, jakie teoretycznie chciałoby się nabyć 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 03:47, SzefSzefow napisał(-a):

Zastanawia mnie jedno, dlaczego (szczegolnie na polskich forach i grupach zegarmistrzowskich) jest tak wiele postow nt ewentualnej wartosci zegarkow, a tak malo merytorycznych nt tego czym czy jaki ten zegarek jest...? 🤔

 

 

Odpowiedz jest prosta. Większość to spekulanci   którzy chcą zarobić a nie pasjonaci zegarkowi.Kiedys a jestem tu od 2006 r bylo inaczej.Na szczescie ten szał minął ,ceny spadają i mam nadzieje ze to nie koniec. Bedzie więcej okazji .

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2022 o 14:00, KOPA76 napisał(-a):

Odpowiedz jest prosta. Większość to spekulanci   którzy chcą zarobić a nie pasjonaci zegarkowi.Kiedys a jestem tu od 2006 r bylo inaczej.Na szczescie ten szał minął ,ceny spadają i mam nadzieje ze to nie koniec. Bedzie więcej okazji .

 

Takze mam taka nadzieje :) 

Mam wrazenie, nie niewielu interesuja zegarki same w sobie, a ile mozna na nich zarobic 🙈


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawa Patek Philippe prawie wszystkie zegarki z katalogu 2022 i każdy zegarek można było przymierzyć, obejrzeć z bliska ale niestety słabe światło. I znalazłem nowego Grala :) 

4B3322A6-80D0-426C-8EF5-8A006A505786.jpeg

A5E56C80-9BEC-48DA-A237-E29ED20623F3.jpeg

09449DDB-8016-4360-8E92-BB57FD155EEB.jpeg

0A71F5C5-389C-4076-93C6-CAD7AB93869D.jpeg

F50B4022-03EA-46D8-A818-3CD46D264DA3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Majk2 napisał(-a):

Wystawa Patek Philippe prawie wszystkie zegarki z katalogu 2022 i każdy zegarek można było przymierzyć, obejrzeć z bliska ale niestety słabe światło. I znalazłem nowego Grala :) 

4B3322A6-80D0-426C-8EF5-8A006A505786.jpeg

 

 

 

 

 

 

ten?;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z diamentami tez jest wysoko na liście życzeń i marzeń ale 5740 rewelacja. Leżał idealnie jak by PP dla mnie go zrobił :) a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Poza finansowym zasięgiem ale pomarzyć można. 

Edytowane przez Majk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dziś okazję przyjrzeć się z bliska nautiliusowi w żółtym złocie, w klasycznym rozmiarze (37.5mm?). Właściciel kupił go jako nowy w latach 90-tych, prawdopodobnie to ref. 3800, ale pewności nie mam. Super zegarek, w fajnym rozmiarze. Mógłbym nosić, mimo, że mój PESEL nie zaczyna się od 5, ani od 6, ba, nie zaczyna się nawet od 7.
Ale jak patrzę na ceny na chrono, to chyba jednak wolałbym fajny dom czy apartament

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu rozmawiałem z jednym z marszandów w Krakowie, który też w 90-tych kupił sobie Nauilusa, roman z rezerwą na tarczy, chyba 3710. Piękna historia, bo kupił go sobie w nagrodę za wyjście z długów, nawet zrobił sobie taki challange, że  jak wyjdzie z tego zadłużenia to kupi sobie Patka. Nie chce zmyślać, ale chyba 7 albo 9k$ dał w tedy za niego. 

Nautilusa 5990 też mierzyłem w Krakowie i raczej nie u spekulanta 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.