Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

Przyznaje, na forum przebywam duzo zaraz przed i jakis czas po zakupie zegarka. Potem skupiam sie na biznesie lub podrozach itd. no i znowu wracam do zegarkow. Staram sie zachowac balans.

Ok zadzwonilem do salonu, posiedzialem wiele wiele godzin robiac research no i kiepsko to wyglada. Tzn. seria Nautilus jest najtrudniejsza do kupienia, kolejki wiele lat bez gwarancji ze sie uda nawet jak sie uda do 'kolejki' dopisac.

Pomijam fakt, ze nie mozna wybrac idealnego zegarka dla siebie przez te ograniczenia, tzn. moj ideal to bylby ten model:

https://www.patek.com/en/collection/nautilus/5811-1G-001

 

ale w stali nierdzewnej bo zegarka uzywam 24/7/365, nigdy z reki nie schodzi, a stal jest trwalsza/mniej sie rysuje, w skrocie lepsza na co dzien. Jako ze to aplikowanie w pewnym sensie o kupno dziela sztuki to trzeba isc na kompromisy i cieszylbym sie bardzo nawet z nie perfekcyjnie do mnie dopasowanego egzemplarza (nie wiem jeszcze na ile jestem w stanie byc elastycznym). Nawet to moze byc praktycznie niemozliwe. Tzn. kupowanie uzywanego odpada, za duza szansa na podrobke/oszustwo, tylko salon. Realnie patrzac, sukcesem bedzie jak za 5 lat uda mi sie dostac mniej wiecej taki model jaki sobie wymarzylem. Czas pokaze. Bede probowal.

 

Taki w stali to senne, mokre marzenie kazdego fana zegarkow.

Raczej nie do spelnienia, ale powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

Tzn. kupowanie uzywanego odpada, za duza szansa na podrobke/oszustwo, tylko salon. 

 

Podróbek dobrych ( trudnych do odróżnienia, po dokładniejszych oględzinach) Patka Nautilusa chyba nie ma na rynku.  Problem jest cena używek, znacznie wyższa niż retail. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam powiedzieć (bo normalnie nie wytrzymam, aż mnie nosi 😛), że wg mnie jedyna sensowna wersja to ta z sekundnikiem i datą. Jest super. Trochę krótsza wskazówka minutowa i byłaby doskonałość. 
Dodatkowe komplikacje niestety nie wyglądają najlepiej (subtarczki, a tym bardziej wskazóweczki), przykra sprawa. Ale co tam komu w duszy gra, powiedzą jedni. Magia marki, powiedzą inni. 😀


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny zegarek i pasek. Jak się nazywa takie wykończenie? w różnych częściach np rowerowych nosi nazwę oil slick tutaj podobnie?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten aligator u producenta u którego kupowałem skórę ma nazwę "Benzina".

 

A co wykończeń Patka, fajne perłowanie z rysami:

IMG_20221027_105548.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2022 o 18:01, eye_lip napisał(-a):

 

PA265106.jpg

Świetnie ten pasek wygląda.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolega też bardzo zadowolony z najnowszego, a robiłem mu już z 5 czy 6 do niego. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym roku bedzie pierwszy rutynowy serwis mojego PP 5296R-001 ( minie 5 lat odkad go kupilem u AD) Planuje wycieszke do Szwajcarii aby tam go oddac i przy okazji pozwiedzac zacne manufaktury… Ktos juz oddawał swojego Patka na serwis i może pochwalić sie swoimi spostrzezeniami? 

EF34A820-B7F0-4DB6-80EC-041EA8B00046.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 20.10.2022 o 22:36, Augustynski napisał(-a):

Przyznaje, na forum przebywam duzo zaraz przed i jakis czas po zakupie zegarka. Potem skupiam sie na biznesie lub podrozach itd. no i znowu wracam do zegarkow. Staram sie zachowac balans.

Ok zadzwonilem do salonu, posiedzialem wiele wiele godzin robiac research no i kiepsko to wyglada. Tzn. seria Nautilus jest najtrudniejsza do kupienia, kolejki wiele lat bez gwarancji ze sie uda nawet jak sie uda do 'kolejki' dopisac.

Pomijam fakt, ze nie mozna wybrac idealnego zegarka dla siebie przez te ograniczenia, tzn. moj ideal to bylby ten model:

https://www.patek.com/en/collection/nautilus/5811-1G-001

 

ale w stali nierdzewnej bo zegarka uzywam 24/7/365, nigdy z reki nie schodzi, a stal jest trwalsza/mniej sie rysuje, w skrocie lepsza na co dzien. Jako ze to aplikowanie w pewnym sensie o kupno dziela sztuki to trzeba isc na kompromisy i cieszylbym sie bardzo nawet z nie perfekcyjnie do mnie dopasowanego egzemplarza (nie wiem jeszcze na ile jestem w stanie byc elastycznym). Nawet to moze byc praktycznie niemozliwe. Tzn. kupowanie uzywanego odpada, za duza szansa na podrobke/oszustwo, tylko salon. Realnie patrzac, sukcesem bedzie jak za 5 lat uda mi sie dostac mniej wiecej taki model jaki sobie wymarzylem. Czas pokaze. Bede probowal.

 

 

 

Gdy czytam takie rzeczy to nie wiem czy sprowadzac na ziemie od razu, czy poczekac az marzenia wzleca w powietrze...

PP bardzo sie przeklada ostatnio do sprawdzania klientow. Zamowienie i kupienie czegokolwiek z hot modeli przez osobe, ktora nie posiada pokaznej kolekcji zegarkow PP (czyt. historii zakupowej) graniczy z cudem. Zeby tego bylo malo, ma byc srednio 1 zegarek 5811/1G rocznie na salon (wieksze salony, teoretycznie wiecej). Salony dostaly nieformalny zakaz sprzedazy zegarkow osobom z poza regionu. W przypadku pojawienia zegarkow na rynku wtornym salon bedzie pociagniety do odpowiedzialnosci.

 

Generalnie, jesli nie jestes zadna znana osobistoscia (pomijam te, ktore moga nadszarpnac wizerunek PP) to zapomnij, ze sie dostaniesz na jakakolwiek liste. Warto wiec zrewidowac swoje marzenia i szukac czegos innego do momentu, gdy rynek powroci do normalnosci 🙂

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Salony dostaly nieformalny zakaz sprzedazy zegarkow osobom z poza regionu.

 

Miałem o tym pogadankę z przemiłym człowiekiem w salonie w Zurychu. Ma to sens biorąc pod uwagę jak mało dostają egzemplarzy prostszych zegarków typu ellipse czy calatrava. O ellipse chyba mówił że dostają 1-2 na rok a mają 70 osób na liście +/


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Jan napisał(-a):

 

Miałem o tym pogadankę z przemiłym człowiekiem w salonie w Zurychu. Ma to sens biorąc pod uwagę jak mało dostają egzemplarzy prostszych zegarków typu ellipse czy calatrava. O ellipse chyba mówił że dostają 1-2 na rok a mają 70 osób na liście +/

 

Listy zawierajace 70+ osob maja byc zlikwidowane. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz skąd takie info? Kolega rezydent w ZH może być tym zainteresowany bo zdaje sie ze czeka na calatrave


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać kilkanaście/dziesiąt lat na zegarek - bezcenne. Może powinni wprowadzić limit, że np. nie przyjmują zapisów od osób powyżej 50 roku życia, bo ryzyko śmierci takiego klienta jest wyższe niż szansa otrzymania zegarka😂?

 

Swoją drogą, jak to szło w reklamie Patka?: 

You never actually own a Patek Philippe.
You merely look after it for the next generation - i wtedy to ma nawet sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

Zdradzisz skąd takie info? Kolega rezydent w ZH może być tym zainteresowany bo zdaje sie ze czeka na calatrave

 

Jasne, to nie zadna tajemnica. Jeden z ostatnich wywiadow Thierry Sterna, ale nie pamietam dla kogo - dla jakiejs szwajcarsko-niemieckiej gazety.

Miej jednak swiadomosc, ze Gübelin (domyslam sie, ze tam Kolega zamawial) ma troche inny status wsrod butikow.

 

 

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Czekać kilkanaście/dziesiąt lat na zegarek - bezcenne. Może powinni wprowadzić limit, że np. nie przyjmują zapisów od osób powyżej 50 roku życia, bo ryzyko śmierci takiego klienta jest wyższe niż szansa otrzymania zegarka😂?

 

Swoją drogą, jak to szło w reklamie Patka?: 

You never actually own a Patek Philippe.
You merely look after it for the next generation - i wtedy to ma nawet sens.

 

Cala ta sytuacja jest smieszna i bufoniarska, czekam na czasy powrotu do normy 🙂

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2022 o 17:39, SzefSzefow napisał(-a):

Tak to juz jest... czlowiek zaczyna od MoonSwatcha i kilka trejdow dalej...

6c49f1fa68ce231486ad6606167a1f6c.jpg

 

Może jakaś sesyjka, recka by się zdała? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu pisać, średnio wykonany, nudny zegarek marki dla starszych panów ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Może jakaś sesyjka, recka by się zdała? 😉

 

Cos porobie, gdy bede miec mozliwosc 🙂👍

 

 

11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

A co tu pisać, średnio wykonany, nudny zegarek marki dla starszych panów ;)

 

Podpisuje sie pod tym 10 palcami 👍

Moim zadniem, 5711/1A nie byl warty nawet ceny retail, powiedzmy, ze jest to zegarek, ktory powinien kosztowac max miedzy 15, a 20k CHF

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Moim zadniem, 5711/1A nie byl warty nawet ceny retail

 

a 5711/1P-001 :P ?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jan napisał(-a):

 

a 5711/1P-001 :P ?

 

Tym bardziej nie, choc jest troche lepiej wykonany


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje o tym czy zegarek, szczególnie z góry piramidy, jest wart swojej ceny jest imo stratą czasu bo składa się na to zbyt wiele czynników aby określić to 0/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej możemy o tym dyskutować (i ja bym raczej nie mieszał w to mitycznej piramidy, bo nie na nautilusach i aquanautach powstała zegarmistrzowska legenda Patka jako wytwórcy dobrej klasy zegarków) , szczególnie w kontekście jakości wykonania i kiedy mowa o zegarku który był jednym z prościej wykonanych, tańszych modeli w ofercie marki (i szeroko produkowanym) a działania spekulacyjne sprawiły że stał się dobrem pożądanym. Nie bez przyczyny stalowe najtańsze modele są wyhajpowane - jest ich stosunkowo dużo na rynku, więc skupując  mamy duży stok i możemy dużo zarobić działaniami podnoszącymi ceny, podobny mechanizm powstał w przypadku Rolexa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.