Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Dopóki nie pokażesz loga na tarczy, 99,9% ludzi nie rozpozna Patka. Rolka rozpozna trochę więcej osób, bo jednak Sub czy Daytona to rozpoznawalny design. 

 

To coś jak z kuchnią (tak mi się dziwnie skojarzyło): zapytasz o kuchnię włoską (Rolex), to ludzie kojarzą pizzę, makaron, gniocchi itd = Rolex. Zapytasz o kuchnię francuską (Patek), to ludzie znają pojęcie, ale zapytaj żeby wymienili jakieś dania, to już będzie gorzej😀

Suba ani Daytony też nie mam :)

 

Może masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, facecik said:

Ja bym się na taki ruch nie zdecydował żeby mieć jeden superzegarek zamiast kilku naprawdę solidnych, zwłaszcza takich jak wymienione. No ale każdy ma swoją drogę. Spóźnione gratulacje!

 

Dziękuję!

 

Zapytałbyś się mnie dwa lata temu to tez bym się nie zdecydował ale gusta się zmieniają. Za żadnym zegarkiem (oprócz daytony do której niebawem wrócę tylko już nie two-tone) nie tęsknię. Za dużo zegarków się zrobiło w kolekcji, mialem trudność je nosić, denerwowało mnie to - Patka nosze codziennie i daje mi to więcej radości niż te wszystkie zegarki razem wzięte. Dla mnie najważniejszym kryterium jest aby zegarek był noszony a nie żeby leżał. To nie są trofea.  

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki ale apropos wysylki do producenta w CH: jak wyglada sprawa oplat celnych/VATu przy odesłaniu z serwisu? Jezeli towar zostal juz wprowadzony do obrotu na terenie EU (vat oplacony) to moga naliczyc 2 raz? 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Jan said:

Troche z innej beczki ale apropos wysylki do producenta w CH: jak wyglada sprawa oplat celnych/VATu przy odesłaniu z serwisu? Jezeli towar zostal juz wprowadzony do obrotu na terenie EU (vat oplacony) to moga naliczyc 2 raz? 

 

Wydaje mi się ze w przesyłce zawarta jest odpowiednia deklaracja i papiery dla służb celnych. Ostatnio wysyłałem mojego MontBlanca. Jak narazie w tamta stronę nie było problemu a jak będzie z powrotem to jeszcze dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrysH dzieki za info. Możliwe że mnie czeka wysyłka gwarancyjna do producenta a nie uśmiecha mi sie płacić 23% wartości ponownie


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Jan said:

@KrysH dzieki za info. Możliwe że mnie czeka wysyłka gwarancyjna do producenta a nie uśmiecha mi sie płacić 23% wartości ponownie

Dla pewności warto byłoby jeszcze zapytać producenta jak to wyglada ale ja jestem na 90% pewny ze nie ma żadnych opłat celnych z tym związanych. 

@lukasz23212 tez może będzie wiedział bo wysyłał swojego PP na serwis 1.5 miesiąca temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh przy PP to dopiero musi boleć gdyby było podwójne naliczanie vat


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5170G-010 jest moim zdaniem bardzo udany, koperta jest wyjątkowa, prosta ale zarazem ciekawa. Wszystko w tym zegarku tak naprawdę jest proste ale bardzo ciekawe. Gdzie nie spojrzę widać drobne szczegóły i niuanse. Nawet nie wspomnę o wygodzie bo zegarek leży jak przyklejony i skrojony na wymiar wiec zegarek konsekwentnie zaskakuje w niemal każdej kategorii. Na przykład cyferblat w czerni i breguet cyfry z białego złota na pierwszy rzut oka wydają się eleganckie a tu nagle białe w kontrast chrono subtarcze i biała chrono sekunda i już jest ciut sportowszy. Pushery chrono i nakręcanie to prawdziwy smaczek dotykowy. Koperta jest płaska i w dodatku złożona bardzo ciekawie dosyć dużym płaskim bezelem co daje fajny efekt razem z uchami. Proporcje wszędzie są ciekawe bo startują dosyć drobnie i nagle zaczynaja rosnąć - przypomina mi pod tym względem Lange. Te cyferki ze złota są ciut duże i przez to subtarcze tez ciut duże, bezel tez ciut duży ale za to wskazówki są ciut małe i koperta jest ciut płaska - to wszystko pięknie tańczy i współgra w ciekawej harmonii kształtów, proporcji i efektów (ale tych efektów nie sposób tak do końca opisać ).

 

Ogólnie 5170 pod każdym względem jest lekko, delikatnie i mile zaskakujący,  ale tylko wtedy kiedy się zastanowisz, skupisz i przypatrzysz, inaczej to tylko „ładny” zegarek :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cyferki są w tym samym stylu - tarcza, subtarcze, "torowisko". Bardzo spójny zegarek. Niemniej jednak, ja pozostaję przy swoim zdaniu - nie było to warte tych poświęceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, facecik said:

Wszystkie cyferki są w tym samym stylu - tarcza, subtarcze, "torowisko". Bardzo spójny zegarek. Niemniej jednak, ja pozostaję przy swoim zdaniu - nie było to warte tych poświęceń.

Jak ja lubię takie rozmowy o tym czy coś jest „warte” ?

 

To zależy od miliona rzeczy i tylko osoba której coś dotyczy jest w stanie ocenić czy coś jest warte… dla mnie może nie być warty Twój samochód którym jeździsz lub kierunek kariery którą obrałeś - nic mi do tego…

 

Nie patrzmy na siebie z myślą o sobie panie @facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 13:00, KrysH napisał(-a):

To prawda panowie ale wyżej nie koniecznie może oznaczać lepiej? Datograph jest chyba jednym z najlepszych zegarków na świecie - o i ile nie NAJLEPSZYM. Ale... czy jest aż taki wygodny? Do niego trzeba mieć większy nadgarstek aby wyglądał proporcjonalnie wtedy na 100%. Następnym zegarkiem "wyżej" pewnie jest ta sama referencja ale w platynie czyli 5170P - odjazd. Prawdziwy król w platynie ale... czy jest wtedy aż tak uniwersalny? Będę pisał i dzielił się moimi spostrzeżeniami na temat 5170G na tyle na ile potrafię.

 

Cieszę się ze trochę odświeżył się nam wątek PP...

 

A poniżej zamieszczam zdjęcie "dupki" na życzenie @szuwi

 

 

IMG_1863.jpeg

Szczerze gratuluję i szczerze zazdroszczę! W sumie to mój święty zegarkowy graal, którego pewnie nigdy nie kupię! :) CZAD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Lukasz23212 said:

KrysH - co to za pasek? Podoba mi sie…

Jest to pasek wykonany z zamszu przez firmę molequin: https://molequin.com

 

Świetnie leży i jest bardzo wygodny. Mam dwa, jasno i ciemno brązowy. Wcześniej za bardzo nie bawiłem się paskami ale teraz rozumiem jaka z tego jest frajda! Na szczęście 5170 to niezły strap monster więc dużo "paskowej zabawy" przede mna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Admof said:

Szczerze gratuluję i szczerze zazdroszczę! W sumie to mój święty zegarkowy graal, którego pewnie nigdy nie kupię! :) CZAD!

 

Hej! Bardzo dziękuję za szczere wyrazy uznania. Oczywiście że kupisz i oczywiście że będziesz miał - po to są marzenia i ciężka praca! Ja Ci będę kibicował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/24/2023 at 2:41 AM, Jan said:

@KrysH dzieki za info. Możliwe że mnie czeka wysyłka gwarancyjna do producenta a nie uśmiecha mi sie płacić 23% wartości ponownie

Informuje ze MontBlanc wrócił z naprawy bez opłat celnych aczkolwiek nie obyło się bez przygód. Zegarek był wstrzymany i trzeba było wyjaśniać sprawę. Na szczęście mój sprzedawca miał rękę na pulsie i w miarę szybko się wyjaśniło. Lekcja taka ze cła na serwis i naprawy nie ma oraz ze warto pracować z uczciwymi, sprawdzonymi ludźmi aby w razie problemów byli pomocni. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KrysH napisał(-a):

Lekcja taka ze cła na serwis i naprawy nie ma oraz ze warto pracować z uczciwymi, sprawdzonymi ludźmi aby w razie problemów byli pomocni. Pozdrawiam

 

Dzięki za informacje. Rozumiem że chcieli dokumenty potwierdzające itp? 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2023 o 09:41, Jan napisał(-a):

@KrysH dzieki za info. Możliwe że mnie czeka wysyłka gwarancyjna do producenta a nie uśmiecha mi sie płacić 23% wartości ponownie

 

poczytaj o t.zw. uszlachetnieniu czynnym i biernym na stronie Urzędu Celnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Jan said:

 

Dzięki za informacje. Rozumiem że chcieli dokumenty potwierdzające itp? 

Dokładnie. Na szczęście mój sprzedawca był przygotowany i doświadczony bo to był dosłownie jeden email i po sprawie - odrazu wypuścili zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Mógłbym się w niego wpatrywać godzinami... 

C73EC914-E1F1-4460-9633-8F1EBBC0D928.thumb.jpg.4ab500e378ca4f14df40743eab4b2023.jpg

Nie dziwie sie. Piekny zegarek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.