Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

30 sztuk zaproponowanych (raczej nie rozdanych?) najbliższym przyjaciołom Patka. Ponoć pokazali to tylko dlatego zeby podzielić sie historią tego tworu...

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

6 minut temu, Jan napisał(-a):

30 sztuk zaproponowanych (raczej nie rozdanych?) najbliższym przyjaciołom Patka. Ponoć pokazali to tylko dlatego zeby podzielić sie historią tego tworu...

Za jedyne 800k franków + podatek. Lubią i cenią swoich przyjaciół, nie ma co.

Edited by beniowski

W dniu 27.10.2023 o 17:55, Reinhold napisał(-a):

Dzień dobry,mam pytanie,czy ten zegarek miał takie wskazówki? Bo w necie nie mogę znaleźć takiego samego.Ogólnie co sądzicie o stanie?Pozdrawiam

Wskazowki wygladaja, ze sa z tego modelu, ale odpusc sobie ze wzgledu na stan. Raczej nie kupuj vintagowych zegarkow z uszkodzona tarcza. Reszta tez pozostawia baaaardzo duzo do zyczenia. Wlaczajac w to uszkodzona koperte czy w kiepskim stanie wskazowki.

Edited by SzefSzefow

10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Za jedyne 800k franków + podatek. Lubią i cenią swoich przyjaciół, nie ma co.

Może to propozycja nie do odrzucenia? Kup ten "piękny" model, bo przestaniesz być dobrym przyjacielem pierwszym w kolejce do Nautilusa xD.

11 godzin temu, wjtk123 napisał(-a):

Naprawdę nie chcę być w żaden sposób uprzedzony, ale jeśli szefem działu projektowego zostaje żona prezesa, to można zacząć się zastanawiać, czy wszystko jest tam na właściwym miejscu. Cytując:

I tak muszą potrzymać piwo szefowi LVMH, który całą piątkę dzieci powsadzał na kierownicze stanowiska w swojej grupie xD.

https://www.businessinsider.com/bernard-arnault-lvmh-children-delphine-antoine-alexandre-frederic-jean-dior-2023-1?IR=T

1dFQTya.png

@beniowski jay-z poprawi twarz sterna na swoja i ma zegarek jak ta lala 😉

1 minutę temu, Jan napisał(-a):

@beniowski jay-z poprawi twarz sterna na swoja i ma zegarek jak ta lala 😉

Ja bardzo przepraszam za być może niestosowny komentarz odnośnie Jaya-Z, ale jego twarzy nie byłoby za bardzo widać na tej czarnej tarczy 😄.

@beniowski z tupac'iem daja rade to i jay monochromatyczne wyjdzie 😉

Screenshot_2023-11-12-13-00-58-376-edit_com.android.chrome.jpg

W dniu 11.11.2023 o 23:23, wjtk123 napisał(-a):

Naprawdę nie chcę być w żaden sposób uprzedzony, ale jeśli szefem działu projektowego zostaje żona prezesa, to można zacząć się zastanawiać, czy wszystko jest tam na właściwym miejscu. Cytując:

https://www.hodinkee.com/articles/sandrine-stern-patek-philippe-creative-director-interview

Z różnych informacji można też wywnioskować, że T.Stern osobiście bawi się w projektowanie tarcz niektórych modeli. Uroki firm rodzinnych.

No, ale Patek przez ostatnie 30 lat przerósł sam siebie, więc może wszystko tam działa jak należy, a my się nie znamy.

Thierry "pracowal" w dziale projektowym. Jak ja wspolczuje owczesnemu szefowi tego dzialu 😅

W dniu 12.11.2023 o 10:49, nicon napisał(-a):

I tak muszą potrzymać piwo szefowi LVMH, który całą piątkę dzieci powsadzał na kierownicze stanowiska w swojej grupie xD.

https://www.businessinsider.com/bernard-arnault-lvmh-children-delphine-antoine-alexandre-frederic-jean-dior-2023-1?IR=T

Niestety typowe w zegarmistrzowskim swiecie. Wystarcza udzialy w firmie i juz tatus wsadza na stanowisko CEO czy dyrektora. To nic, ze masz dwadziesciakilka lat 🤭

A pozniej wielkie zdziwienie dlaczego firma pada, albo nikt nie chce w niej pracowac.

Juz pierwsze efakty pracy lepszej polowni Thierrego widac - Aquanaut Rainbow 😱🥳

5 hours ago, Lukasz23212 said:

Ciekawe jak przeklamuje aparat z kolorami… mam rozowe zloto a czasem wychodzi zolte…niezmiennie odchyłka na 24h to 0,5 sek 

IMG_8780.jpeg

Piękna ta Twoja Calatrava! Moim zdaniem złoto złotu nie równe - szczególe jak chodzi o stopy/mieszanki. Wydaje mi się że Patek ze swoim złotem robi coś innego i nie „oszczędza”… może daje mniej miedzi? Nie wiem, nie jestem ekspertem ale na pewno ich złoto jest inne bo w moim białym złocie które Patek nazywa „grey gold” nawet jak głęboko zarysujesz to kolor jest taki sam przez całość grubość koperty. Wydaje się też gęstsze i twardsze…Ex aequo stawiam złoto rolexa - to co oni robią ze złotem też jest mistrzostwem świata! 

Ciężko mówić o oszczędzaniu bo w 18-to karatowym stopie co do zasady ilość czystego złota jest taka sama. To czym się różni w zależności od producenta to są poza stopem metody wytwarzania kopert, czyli np to czy koperta jest odlewana i potem wykańczana czy np robiona z wcześniej przygotowanego bloku złota i wyfrezowana na cnc i tu w zależności od typu może mieć inne parametry.

W białym złocie koperty są albo rodowane albo robione ze stopu który jest odpowiednio bardziej "biały " (bo zwykłe biale złoto jest żóltawe, a w stopie jak robi założmy patek czy rolex bez rodowania po zarysowaniu nie ma innego koloru w tym miejscu, jak rodowana koperta).

Edited by eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

3 hours ago, Lukasz23212 said:

Cudo…

Ja sobie nucę Majkę Jeżowska " Wszystkie Patki nasze są..." 😂

3 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Breguet 😌

Żaden Breguet się z nim nie równa, ale breguetowskie cyfry pięknie na nim wyglądają. Wspaniały jest Twój Pan Patek !

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

1 minute ago, mylof said:

Żaden Breguet się z nim nie równa, ale breguetowskie cyfry pięknie na nim wyglądają. Wspaniały jest Twój Pan Patek !

Tak tak chodziło o breguet cyfry przecież! zaraz poprawie wpis. Dziękuję Michał!