Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to dla mnie jest minus, przechodzenie do trybu czasu po użyciu jakieś funkcji, tak jak jest w DW-5600.

Wystarczy że się z czymś pomylisz i lecisz dookoła  ;)

A w GW-M masz czas światowy i inne funkcje  :)

 

A to ciekawe, czyli jednak ktoś tak lubi  :-)  Ja odbieram to zdecydowanie na plus , przewijanie wszystkich funkcji po każdym użyciu mnie irytowało.

W dw5600c  też jest dual time ale oczywiście tylko taki prosty , nie trzeba przewijać wszystkich stref czasowych świata tylko zwyczajnie ustawia się  różnicę czasu.

Ponadto w trybie dualtime , moduł 901 wyświetla w rogu czas podstawowy. Brak tego jest dla mnie dużym minusem GWM.

 

Oczywiście GWM ma radio i solar. O ile solar to dla mnie taki tam bajer to radio jest fajne, miła jest świadomość że zegarek pokazuje idealny czas.

 

Rozbraja mnie w 901 funkcja remind, przyciskasz prawy dolny przez chwilę i zaczyna mrugać taki kwadracik że masz  o czymś pamiętać. Dawniej jednak żyło się wolniej że taki jeden kwadracik był wystarczający..., dzisiaj mi w smartfonie wyświetlacza brakuje żeby na raz wyświetlić co mam do zapamiętania,  o kalendarzu nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

''GW 5000 :) Musze go mieć kiedyś :) Twój widać używany zgodnie z przeznaczeniem...gdzie go wyrwałeś i za ile jak można wiedzieć ...''

 

Kupilem go w 2009.

Pozniej go sprzedalem i od jakiegos czasu znow jestesmy razem.

/tutaj chcialem  BARDZO SERDECZNIE PODZIEKOWAC kolegom z forum u ktorych przebywal-bo wrocil do mnie prawdopodobnie w takim samym stanie w jakim go sprzedalem/

 

Co do tego 2009 to jest ciekawa sprawa bo produkcja trwala jakos rok,chyba od 2009-2010 i byla przeznaczona na rynek japonski.

Zegarek zdobyl straszna popularnosc wsrod miedzynarodowych maniakow i prawdopodobnie z tego powodu po jakims tam czasie wznowili produkcje.

 

Fakt,jest uzywany zgodnie z przeznaczeniem no i w sumie dalej na oryginalnym bezlu:P

-wlasnie pomalu szukam dla niego jakiejs ciekawej kompozycj kolorystycznej.

Chcialbym do niego kupic pasek i bezel ocean grey bo fantastycznie pasuje do koperty..ale chyba musze czekac na jakas okazje bo ni slychu,ni dychu

 

ps.szklo ma idealne,zadrapania sa tylko na foli ochronnej

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kwadraty:

 

DW-5600E

GEIM1Gn.jpg

i DW 5600BB

WsPSwgr.jpg

 

najpraktyczniejsze g-shocki, najłatwiej je schować pod rękaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Ja mam tylko takiego kwadraciaka w tej chwili. 770d1f1d067a7e5932d1d876251aa582.jpg

 

Wysłane z Xiaomi RedMi Note

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja kupiłem 5600 do tyrania.

 

 

Iry4KM1.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Będe śledził wątek i wrzucał fotki ;)

Co prawda nie noszę za często swojego czarnucha ale bardzo go lubie ;)

5610 na bransie też wygląda bardzo dobrze.

 

Edyta:

Dorzuciłem MR-G 210 i DW-5300 do jednego postu ;)

 

 

 

 

Dw 5300 fajna sprawa :) Też z tego co pamiętam chciałem go licytować bo wyglądał całkiem dobrze na sprytnie zrobionych zdjęciach sprzedającego :P Szkoda, że nie można dokupić już bezela....fajny klasyk :)

 

Na olx wisi długo już za 700zł podobno w stanie kolekcjonerskim. Mimo wszystko cena i tak mnie nie przekonuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego na olx ale aż tak mi się nie podoba, aby za niego tyle płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ktoś go kupił za niewielkie pieniądze (plus minus 200 pln), a teraz chce odsprzedać z zyskiem. 

 

A za 700 to lepiej kupić 5600C w bdb lub nawet świetnym stanie. 

 

pozdrawiam, Piowa

Edytowane przez piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też kojarze ten model jak swego czasu na olxie był za jakieś 200PLN a teraz ktoś chce za niego 700 hahaha  :lol:


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś kwadratowego screwbacka pomału...Chciałem kupić sobie DW 5000SL....kiedyś(nie tak dawno) były śmiesznie tanie, 300zł można było wyrwać bez łaski nowego.Napisałem do TT bo pomyślałem, że może maja gdzieś na magazynie albo zalega w salonie jakimś(historia z mrg Waldziora) nie łudziłem się ale zaryzykowałem :) i Pani odpisała, że nie mają i zaproponowała mi PODOBNY model... a mianowicie  DW 5600E albo GW M5610 :P heheh

 

Pani pewnie zrozumiała, że zależy mi na screwback no ale musiała coś zaproponować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spike'a kupiłem 10 listopada 2011 za 260 pln.

Z tego co wiem, był to ostatni egzemplarz dostępny w TT. 

 

a tu fajny screwback za 208 prezydentów

 

http://forums.watchuseek.com/f29/casio-g-shock-dw-5030-dw-5030d-carbon-fibre-new-gset-pic-heavy-2390922.html

 

pozdrawiam, Piowa

Edytowane przez piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spike'a kupiłem 10 listopada 2011 za 260 pln.

Z tego co wiem, był to ostatni egzemplarz dostępny w TT. 

 

a tu fajny screwback za 208 prezydentów

 

http://forums.watchuseek.com/f29/casio-g-shock-dw-5030-dw-5030d-carbon-fibre-new-gset-pic-heavy-2390922.html

 

pozdrawiam, Piowa

DW 5030 też fajny...na allegro ostatnio były za ok 800zł :)  Poczekam cierpliwie, może coś się trafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz DW5000SL chyba jest ciężki do upolowania, na zatoce teraz jest np tylko jeden, NOS, cena absurdalna.

DW5600C za to jest łatwy do kupienia, nie polecam nawet szukać z oryginalnym bezelem jeśli  nie ma być eksponatem w gablocie.

Tak stare tworzywo rozpadnie się w rękach. Mój właśnie miał oryginalny bezel i pasek. Pasek rozleciał się jak go wyciągałem z opakowania, bezel rozpadł się pierwszego dnia użytkowania. Z góry się na to na szczęście nastawiłem, więc rozczarowania nie było. Pasek kupiłem jeszcze przed zegarkiem a bezel będzie brazylijski. Lepiej kupić od razu z wymienionym bezelem, albo upewnić się przed zakupem że wkręty bezela nie są zapieczone, ja przeżyłem chwilę strachu jak je wykręcałem tym bardziej że jeden był ukręcony już wcześniej.

Jedynym minusem DW5600C jest podświetlenie, spełnia swoją rolę i pozwala na odczytanie wszystkiego z wyświetlacza ale do illuminatora nie ma startu, za to kontrast wyświetlacza jest o niebo lepszy od tego w DW5600E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wlasnie caly klimat jest w tym oswietleniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat oczywiście tak, jak naciskam ten przycisk to jakbym się przeniósł do pierwszych klas szkoły podstawowej. Obawiam się jednak ze większość użytkowników nie pamiętających tych czasów może tego nie docenić ;-) 

 

W ten sposób rozpatrując to podświetlenie jest bardzo dobrej jakości, widać w nim cały wyświetlacz chociaż oczywiście im dalej źródła światła tym gorzej, w montanie z I komunii podświetlenie pozwalało na odczytanie tylko jednej cyfry, max dwóch  i o ile pamiętam były to sekundy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wery najs ;)

I powiedz, że czerwona ramka nie nadaje mu polotu i finezji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje  :)

Myślałem że będzie mi przeszkadzać ale dzięki niej jest mniej nudny  ;)

A branse doceniam bardziej z każdą godziną noszenia  :)

Nie muszę co chwila poprawiać szlufki, nie znaczy że uciekała ale musiał pasek wystawać 3 mm. za nią i już  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę kilka fotek dla urozmaicenia tematu  ;)

 

gallery_73005_2081_84870.jpeg

gallery_73005_2081_93289.jpeggallery_73005_2081_65730.jpeggallery_73005_2081_208430.jpeggallery_73005_2081_2927.jpeggallery_73005_2081_18383.jpeggallery_73005_2081_382091.jpeggallery_73005_2081_223504.jpeg

 

I na deser trojaczki  ;)

 

gallery_73005_2081_20421.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super foty GitBit. Czekamy na podobne kalkulatora. 8-)

Pewnie we wtorek będzie u Ciebie. 

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zdjęcia jak z katalogów, przyznaj się skąd ściągnąłeś :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.