Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wytłumaczyłeś, na pewno nie ma co szukać innej technologii, ale różnic w kontrastach i czytelności są oczywiste. Nie wiem od której warstwy wyświetlacza to zależy - foli polaryzacyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :D wyświetlacz w m5610 i gw5000 jest taki sam ? Miałem kilka 5610, w 5000 mam wrażenie, że kontrastowo jest gorszy...tzn kontrast jest super ale trzeba rękę odpowiednio ustawić, w5610 miałem wrażenie że sam lcd jest taki bielszy, w 5000 szarawy, nie wiem czy dobrze to wytlumaczylem :P

Tak, ten sam - 10322999. Kwestia pewnie egzemplarza - podobnie, jak w Romkach. Ja w posiadanych przez chwilę egzemplarzach GW-M5610-1ER miałem bardzo mieszane odczucia, czy w ogóle warto kupować ten zegarek. No i poszedł dalej.

 

Potem trafiły się GMW-B5000D-1 i tutaj różnica jest, jak niebo i ziemia. No ale STN jest narazie tylko w tym modelu z kostek. Mogłyby te wyświetlacze niebawem trafić pod strzechy, to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszemy o STN. Różnica jest między modelami co widać czasem nawet w sklepie. Chcesz powiedzieć że jak weźmiemy 5-10 sztuk tego samego modelu do ręki i z tej samej fabryki to będą roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcesz powiedzieć że jak weźmiemy 5-10 sztuk tego samego modelu do ręki i z tej samej fabryki to będą roznice?

Dokładnie. Miałem w jednym momencie dwa nowe GW-M5610-1ER z tej samej dostawy, z tą samą datą produkcji. Różniły się kontrastem i kątami widzenia. Normalnie mając jeden po drugim w dłuższym odstępie czasu pewnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale mając możliwość pobawienia się dwoma na raz różnica była widoczna, jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jak powyżej przerobiłem GW-M5610 kilkanaście egzemplarzy i z kontrastem różnie bywało. W GW-5000 siedzi dokładnie ten sam LCD co w 5610 bo to te same moduły 3159. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja potwierdzam, w tym momencie mam i dwie sztuki 5610 i dwie sztuki 5600e

i...sa roznice w wyświetlaczach, zarówno w pierwszym i drugim przypadku, a w parze 5600e nawet jest roznica w odcieniu koloru, w napisie illuminator,to chinska fabryka x2 a dostawca amazon, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze robi rożnica Chine, Thailand? Chociaż obie skośne, hehe ;)

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze robi rożnica Chine, Thailand? Chociaż obie skośne, hehe ;)

 

  para 5610 jest z Tajlandii,a para 5600e z Chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, swojego 5610 kupiłem w sklepie stacjonarnym TD. Na kilka egzemplarzy, jeden miał świetny kontrast i był najmniej szarawy. I mam go na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :D wyświetlacz w m5610 i gw5000 jest taki sam ? Miałem kilka 5610, w 5000 mam wrażenie, że kontrastowo jest gorszy...tzn kontrast jest super ale trzeba rękę odpowiednio ustawić, w5610 miałem wrażenie że sam lcd jest taki bielszy, w 5000 szarawy, nie wiem czy dobrze to wytlumaczylem :P

Ja z kolei odniosłem wrażenie, że z moich kostek GW-5000 ma lepszy kontrast niż GW-M5610 :)

I mimo, że to takie same LCD to właśnie w 5000 wydaje mi się jaśniejszy (bielszy), natomiast w 5610 ma jakby cieplejszą barwę - chodzi o nieaktywne przestrzenie LCD - ale być może to złudzenie wywołane przez różne grafiki na szkłach..


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że w wersji "nie-chirurgicznej" istnieje jedynie w negatywie?

 

To oryginał, czy mod?

https://www.ebay.pl/itm/Casio-G-Shock-GMW-B5000D-1ER-limited-edition-full-metal/253924444843?hash=item3b1f138aab:g:55YAAOSwclVbu8UN:rk:2:pf:0

Przeciez to zwykly srebrny tylko zdjecia przeklamuja i wyglada troche jak DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś link do oferty z klasyczną wersją srebrną GMW-B5000D.
Na uwagę zasługuje fakt, że na metce widnieje cena 500 dolarów, a sprzedający chce 599 funtów :)


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to foty faktycznie nieźle przekłamują...

 

Czyli w wersji "nie świecę się, jak psu jajca" - istnieje tylko w negatywie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś link do oferty z klasyczną wersją srebrną GMW-B5000D.

Na uwagę zasługuje fakt, że na metce widnieje cena 500 dolarów, a sprzedający chce 599 funtów :)

Idąc tym tropem w Polsce należy je sprzedawać za 500zł a jak ktoś chce zarobić to 599zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wersji "nie świecę się, jak psu jajca" - istnieje tylko w negatywie?

 

Już o to pytałeś i od tej pory nic się nie zmieniło - jest jeszcze GMW-B5000TFC-1


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyli, że wszystkie mają dopisek Discontiniued!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj żryć dostaje na zimę, synchro powyłączane więc w norze zrobił standardowe +3s

d53cd9300bd4ca17a1c18e2d2b81ad89.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o to pytałeś i od tej pory nic się nie zmieniło - jest jeszcze GMW-B5000TFC-1

 

Zapytam jeszcze parę razy, to się może utrwali...  :)

 

Ceny na ebay - bandyckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze parę razy, to się może utrwali... :)

 

Ceny na ebay - bandyckie.

Srebrnego na WS rzucili, ale o cenie sprzed miesiąca to można pomarzyć. W razie czego do 2.12. rabat 15% z kodem EMAIL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Negatyw

 

IMO właśnie w tym "świeceniu" jest jego moc :)

Niedawno była wielka okazja na bazarku > ktoś wystawił srebrnego za 1500zł. ...


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.