Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem też kolosalnej różnicy cenowej, pomiędzy metalami a plastikami. Na pewno nie ma to przełożenia w kosztach wyprodukowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem też kolosalnej różnicy cenowej, pomiędzy metalami a plastikami. Na pewno nie ma to przełożenia w kosztach wyprodukowania.

Mnie się wydaje, że jednak ma. Może nie proporcjonalnie do różnicy w cenie, ale jednak. Z pewnością inny będzie koszt wykonania odlewu z "plastiku", a inny wykonania "bezela" stalowego (frezowanie, polerowanie). To samo przy kopercie z tworzywa sztucznego i kopercie stalowej, w dodatku zakręcanej. Inny koszt będzie za małą sprzączkę i wykonanie odlewu paska, a inny za stalową bransoletę z zapięciem. Dodatkowo nowy wyświetlacz STN. Nie mówię, że sam wyświetlacz jest drogi, ale jednak utrzymanie działu R&D, zmiana technologii, modernizacja linii produkcyjnej... wszystko to kosztuje.

 

Nie to, że GMW-B5000 jest tani, ale jeśli już, to ceny obu modeli (plastikowej i stalowej kostki) są mocno zawyżone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CASIO ma tyle samo za uszami co wiele koncernów... Ale nada nie wszyscy konstruktorzy w ich firmie zostali wybici przez księgowych. Jednym słowem tej firmie od dekad nadal chce się wprowadzać większe lub mniejsze innowacje - na pewno przełomowe. Fullmetal nie powstał dla ich czy waszej opłacalności - powstał żeby pokazać, że mogą!!! Szkoda, że żaden malkontent nie zastanowił się przez chwilę, że skoro jest przedrożony, że skoro i tak sprzedaje się jak ciepłe bułki a mimo to jest Discontiniued to może jednak w ostatecznym rachunku dokładali do interesu...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.casio.co.uk/search/?value=gmw-b5000

 

Nie wiem co o tym myslec?  Troche to dziwne, ze nagle przestali je robic. Moze to jednak to co wymienil powyzej Burns? Moze niekompetencja kogos odpowiedzialnego za ich www?  Chociaz patrzac egocentrycznie, januszolubnie,  lepiej, zeby tak bylo bo ja juz egzemplarz mam.   :D  

Poczekalbym jeszcze na potwierdzenie z innych zrodel.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To discontinue to już chyba kilka miesięcy jest, a klepią je cały czas :) moja był a z połowy września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  :) moja był a z połowy września

Dekiel był z września - a reszta nie wiadomo ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co były typowo oznaczone jako limitka na 35 lecie to na pewno już nie produkowane, pozostałe w tym srebrna pewnie jeszcze z rok, dwa będzie przynajmniej robiona. Ona przynosi $$$ dla firmy, to na pewno księgowi nie zakończą produkcji ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Nie rozumiem też kolosalnej różnicy cenowej, pomiędzy metalami a plastikami. Na pewno nie ma to przełożenia w kosztach wyprodukowania.

 

Czytalem kilka lat temu,ze wlasnie z powodu kosztow,Casio przezucilo sie na plastik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny gmw-b5000 tak jak złote limitki miał byc wypuszczony w okreslonej ilosci ale zrobił sie na niego mega bum wiec postanowili wznowić produkcję.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę żadnego info, że srebrna miała początkowo być limitiką, co najwyżej przekręcane informacje z en-tej ręki.

A z linku wrzuconego przez Burnsa też nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków, obstawiam jak kol. Parówkowy, że to raczej strona zrobiona niekompetentnie (błędy wyskakujące z odnośników).

Edytowane przez Barry Bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W JP praktycznie niedostępne. Nowe wypusty w negatywie przeznaczone niby na EU, ale w większości też ich nie ma od ręki... Obstawiam, że jeżeli będzie drugi rzut to właśnie na Święta i na tym koniec. Pożyjemy zobaczymy co w przyszłym roku będzie dostępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo zdaniem będą to klepać jak DW-5600, teraz wstrzymali i czekają na większe ciśnienie rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem kilka lat temu,ze wlasnie z powodu kosztow,Casio przezucilo sie na plastik..

Bo większość kupi plastik.

 

Jedynie garstkę stać na zegarek za 2 klocki, czy powyżej. Ja za smartfona tyle nie dam, a co dopiero za zegarek...

Mnie się wydaje, że jednak ma. Może nie proporcjonalnie do różnicy w cenie, ale jednak. Z pewnością inny będzie koszt wykonania odlewu z "plastiku", a inny wykonania "bezela" stalowego (frezowanie, polerowanie). To samo przy kopercie z tworzywa sztucznego i kopercie stalowej, w dodatku zakręcanej. Inny koszt będzie za małą sprzączkę i wykonanie odlewu paska, a inny za stalową bransoletę z zapięciem. Dodatkowo nowy wyświetlacz STN. Nie mówię, że sam wyświetlacz jest drogi, ale jednak utrzymanie działu R&D, zmiana technologii, modernizacja linii produkcyjnej... wszystko to kosztuje.

 

Nie to, że GMW-B5000 jest tani, ale jeśli już, to ceny obu modeli (plastikowej i stalowej kostki) są mocno zawyżone ;)

Ludziska płacą za marketing. Taka jest prawda...

A Casio się śmieje i robi albo kultowe limitki, albo szrot dla mas.

Nie ma środka. Jakość od 2 klocków w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość kupi plastik.

 

Jedynie garstkę stać na zegarek za 2 klocki, czy powyżej. Ja za smartfona tyle nie dam, a co dopiero za zegarek...

Chyba fora pomyliłeś  ^_^

Ja nie wyobrażam sobie dać 5k. za smartfona ale za zegarek bez problemu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość kupi plastik.

Jedynie garstkę stać na zegarek za 2 klocki, czy powyżej. Ja za smartfona tyle nie dam, a co dopiero za zegarek...

Ludziska płacą za marketing. Taka jest prawda...

A Casio się śmieje i robi albo kultowe limitki, albo szrot dla mas.

Nie ma środka. Jakość od 2 klocków w górę...

Czekaj, zaraz loguję się na forum Ferrari i zaczynam identyczne banialuki wypisywać, że nie sprzedają w cenie Fiata Pandy ;)

 

Abstrahując od punktu siedzenia, albo co się komu wydaje produkcja zegarków, samochodów, świeżaków wygląda identycznie. To nie są świeże bułki - nie ma dzisiaj, będą jutro. Jest cykl produkcyjny i tyle. Nie ma b5000 bo w tym samym czasie te same fabryki z tymi samymi liniami produkcyjnymi i ludźmi składają na nich właśnie inny model - trzeba czekać, aż cykl się zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, zaraz loguję się na forum Ferrari i zaczynam identyczne banialuki wypisywać, że nie sprzedają w cenie Fiata Pandy ;)

 

Abstrahując od punktu siedzenia, albo co się komu wydaje produkcja zegarków, samochodów, świeżaków wygląda identycznie. To nie są świeże bułki - nie ma dzisiaj, będą jutro. Jest cykl produkcyjny i tyle. Nie ma b5000 bo w tym samym czasie te same fabryki z tymi samymi liniami produkcyjnymi i ludźmi składają na nich właśnie inny model - trzeba czekać, aż cykl się zmieni...

 

Ale też prawdą jest, że od kilku lat Casio stopniowo podnosi ceny G-shocków i to w zasadzie wszystkich, nie tylko tych premium. Frogman GWF-1000 był sprzedawany w Polsce za 1400 PLN. Był on wtedy najdroższym G-shockiem dostępnym w Polsce i ludzie (także na forum) pukali się w głowę, że G-shock powyżej 1k PLN to jakaś abstrakcja. A dziś cena poniżej 1k PLN za nowego G-shocka klasy wyższej to ewenement.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, ja natomiast pamiętam jak za aw-570 w 98, dałem 750zł i było to dla mnie takie samo obciążenie jak bym miał se kupić pewnie dzisiaj model za 3k. A jak cebulić to po otwarciu gazetki rtv da się za to kupić w podstawowych wersjach konsolę, telewizor i telefon kom. = 3w1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Casio GPX-1000 kupiłem w styczniu 1992 roku za 675000 zł, więc w porównaniu do tamtych czasów zegarki są tanie jak barszcz ;)


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę bo cała zabawa mogłaby zakończyć się tak

https://youtu.be/Forp1hV_VQE

Swoją drogą gdybym go kupił ciekawe jaki byłby mój poziom wkurzenia z powodu obecnych...

 

Chyba miało powstać 10, ostatecznoe został 1?

 

“There is only one in existence and it is not for sale.“

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.