Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

@Negatyw

Bezel jest "gumiasty" i rozmiarem identyczny jak w DW-5600, w GW-M5610 jest nieco mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne.

Tym mniejszym bezelem się też kierowałem przy wyborze 5610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał że imo jest znacząca różnica materiałów, jakościowo oczywiście na plus dla GW-5000.

Bezel i pasek jest mniej plastikowy, bardziej elastyczny, "milszy" i to bardzo czuć w odbiorze na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na tyle, aby kosztował aż tyle więcej. Wg mnie - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdecydowanie tak :)

Porównaj sobie te zegarki na żywo to się przekonasz.

A powlekana stalowa koperta jest droższa niż odlew z tworzywa ;)

Walory użytkowe dla mnie też na plus.

Oczywiście nie chodzi mi o moduł bo to jeden pies ale wygoda noszenia imo jest znacząca.

5000 przez to że jest stalowy ma idealny dla mnie środek ciężkości i nigdzie nie lata, nie jest ciężki ale czuć że masz "coś" na ręku, to lubię :-)

No i pasek fajnie wszędzie idealnie przylega do przegubu.

Każdy oczywiście ma swoje zdanie ale dla mnie różnica jakościowa i wygody jest kolosalna.

A jeśli chodzi o cenę to wśród pasjonatów tu na forum zegarkowym są Koledzy którzy bulą po kilkadziesiąt tysi za zegarek, więc pytanie czy powinien tyle kosztować czy nie to każdy sam powinien sobie odpowiedzieć i samemu podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

Dla mnie w tym przypadku warto dopłacić.

A najlepiej mieć oba ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na tyle, aby kosztował aż tyle więcej. Wg mnie - nie.

To typowa wypowiedź kogoś kto nie miał GW-5000, umów się z kimś kto ma ten model weź do ręki, załóż i przekonasz się dlaczego GW-5000 kosztuje więcej niż GW-M5610. Moim zdaniem 1500PLN to przesadzona cena za 5000 ale jestem przekonany że podwójnej ceny 5610, 5000 jest wart.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na tyle, aby kosztował aż tyle więcej. Wg mnie - nie.

 

Jeśli patrzysz na same funkcje, to rzeczywiście nie. Jednak tak jak pisałem - GW-5000 to jest pewna wartość dodana. I moim zdaniem ona jest warta dwukrotności ceny GW-M5610. Kiedy pierwszy raz (miałem go dwa razy) kupowałem GW-5000 to kosztował właściwie tyle samo ile teraz - 200 dolarów przy 100 dolarach za GW-M5610. Tylko kurs był inny.

 

Moim zdaniem ogólnie za screwbacka warto zapłacić więcej (a nawet znacznie więcej) niż za śrubkodenkowca. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, trochę jednak więcej.

Jeśli mówimy o nowym bo przy używce to nie ma co porównywać.

Za nowego GW trzeba liczyć ok. 350$ a czasem i ciężko znaleźć, chyba że opłaty ominiemy lub sprzedawca z EU który już szmugluje z kraju kwitnacek wiśni  ;-)

Pewnie jak to że wszystkim trafi się jakaś wyprzedaż ale generalnie to minimum 3 razy droższy jest :)


...

upowałem GW-5000 to kosztował właściwie tyle samo ile teraz - 200 dolarów przy 100 dolarach za GW-M5610. Tylko kurs był inny.

...

A gdzie można kupić nowego GW-5000 za 200 dolków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się teraz wyrwać nowego GW-5000 za 200 dolarów?
Za tyle, to bym chętnie kupił.
A jak wypada porównanie jakości wykonania GW-5000 i DW-5035? Pomijając moduły czy można uznać, że zegarki są tak samo dobrze wykonane i wygodne w naszeniu?

Edytowane przez SQ2EJQ

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się teraz wyrwać nowego GW-500 za 200 dolarów?

 

Trzeba uważnie przeglądać ebay i można trafić. W oficjalnych sklepach jest drożej. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważnie przeglądać ebay i można trafić. W oficjalnych sklepach jest drożej. ;)

Taaak, czekać na okazję życia bo Ktoś kiedyś trafił ...

Przeglądam regularnie eBay i od dwóch lat nie widziałem takiej ceny za nowego GW-5000.

W oficjalnych sklepach to kosztuję 400$ i drożej  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest potrzeba posiadania zegarka do użytku, a pudełko i instrukcja po japońsku to nie jest rzecz pierwszej potrzeby, to złożenie GW-5000-1 wychodzi poniżej 1kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić nowego GW-5000 za 200 dolków?

 

Za 200$ to może nie ale za 250$ to już da radę, tyle że przywieźć trzeba... :)

 

 

A jak wypada porównanie jakości wykonania GW-5000 i DW-5035? Pomijając moduły czy można uznać, że zegarki są tak samo dobrze wykonane i wygodne w naszeniu?

 

DW-5035 ma pasek i bezel wykonany z innego materiału, pasek jest mniej plastyczny i bezel "twardszy" - co do wygody noszenia to tutaj trudno porównać bo wszystko zależy od upodobań. Są tacy którzy wolą plastyczny pasek od 5000 a są tacy którzy wola bardziej twardy - ja należę do tych drugich.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO GW-5000 > GW-M5610 :)

IMG-20190118-144046.jpg


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 2 grosze do dyskusji ;) MZ stalowa koperta i zakręcany dekielek robią doskonałą robote. Wole nosić dw-5035 niż gw-m5610, pomimo lepszego modułu w tym ostatnim.

Dlatego, jak wspomniano wyżej, warto przeglądać eBay... zwłaszcza po francusku ;) Ja przeglądałem i teraz cierpliwie czekam... Niestety nie za 200 USD, ale za 260 da się kupić :) Pewnie mają jeszcze kilka "ostatnich" sztuk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) MZ stalowa koperta i zakręcany dekielek robią doskonałą robote. Wole nosić dw-5035 niż gw-m5610, pomimo lepszego modułu w tym ostatnim.

(...)

W pełni popieram, mam takie same odczucia. Po DW-5030 na pewno już nie kupię kostki innej niż screwback.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz do mnie to taka informacja: od dawna mam cię w ignorze. ;)

I bardzo dobrze, zmykaj razem ze swoim krzywym modułem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nabytkiem który dzisiaj przyleciał z Belgi, nazwanym przez żonę "starym brzydkim i zepsutym zegarkiem".

Bezel i pasek lecą już do mnie z Brazylii - może ktoś podpowie gdzie dostanę w ludzkiej cenie śrubki do bezela? 

 

post-79023-0-07996600-1547833801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nabytkiem który dzisiaj przyleciał z Belgi, nazwanym przez żonę "starym brzydkim i zepsutym zegarkiem".

Bezel i pasek lecą już do mnie z Brazylii - może ktoś podpowie gdzie dostanę w ludzkiej cenie śrubki do bezela?

Co to za komunijny szrot?

A tak serio gratuluję protoplasty, chyba drugi DW-5000c na forum poza moim.

Grafika uszkodzona miejscami czy tylko zdjecie takie wyszło?

Ludzka cena to ile wg Ciebie? Znam kogos kto ma ale sie ceni.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za komunijny szrot?

A tak serio gratuluję protoplasty, chyba drugi DW-5000c na forum poza moim.

Grafika uszkodzona miejscami czy tylko zdjecie takie wyszło?

Ludzka cena to ile wg Ciebie? Znam kogos kto ma ale sie ceni.

 

Grafika niestety uszkodzona - brakuje cegiełek po prawej stronie i czarnego lakieru z fragmentem czerwonego paska. To co widać dorobiłem na szybko na biurku, żeby mnie żona z domu nie wyrzuciła. Za bardzo nie wiem gdzie i jak można to domalować? 

Widziałem śrubki za 30 dolarów na ebaju.

Edytowane przez CittO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika niestety uszkodzona - brakuje cegiełek po prawej stronie i czarnego lakieru z fragmentem czerwonego paska. To co widać dorobiłem na szybko na biurku, żeby mnie żona z domu nie wyrzuciła. Za bardzo nie wiem gdzie i jak można to domalować?

Widziałem śrubki za 30 dolarów na ebaju.

Cena mała ale uszkodzona grafika to najgorsza z możliwości. Nic z tym nie zrobisz.

.a4e16d64c79adebbb1ae5d29cd8f6ee9.jpg0320a9f1a542e20acc9a72e4b7a1a164.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.