Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę Marcin że kosteczki bardzo Ci się spodobały ostatnimi czasy :)

 

Swoją drogą na tym ostatnim zdjęciu dobrze widać "prostote" jednego modułu  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Marcin że kosteczki bardzo Ci się spodobały ostatnimi czasy :)

 

Swoją drogą na tym ostatnim zdjęciu dobrze widać "prostote" jednego modułu ;)

Przypasowały mi bardzo :)

 

A co do modułu...taśmą nie dałem rady tego ruszyć, w tygodniu wpadnie zestaw z kluczem i będę działał :D narazie wymieniłem tylko pasek na ten od 5000.

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taśmą to się trzeba dobrze zaprzeć szczególnie jak zegar zakręcony fabrycznie i nieruszany od nowości ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to ogarnąć, obecnie każde spojrzenie na zegarek strasznie mnie irytuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz który fajniejszy...? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gw-5000 heheh :P A tak na serio to chyba 5030 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeszcze w łóżku, więc "kosteczka" na ręce :-)

post-34987-0-74695900-1549780568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma ktoś na zbyciu kostki w jakimś ciekawym ubranku żółtym, niebieskim czerwonym - pozytyw z radiem i solarem tak do 500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dopisuję się do "kostkowców" ze świeżo zakupionym 5610 w pozytywie. Z Casio posiadam jeszcze Protreka PRG-600, a o Seiko to napiszę w innym dziale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój staruszek w nowej budzie, która nabyłem od zegarmistrza droga absolutnego przypadku. Moduł zaczął dźwięczeć ????

post-79023-0-24179300-1550731387_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ciuch ;-):-D

Jak na negatywa, to mega kontrast! :-)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu "negatywu" da się zrobić zdjęcie z czytelnym wyświetlaczem, przy dobrym świetle i jak się go pod odpowiednim kątem ustawi. No chyba, że mu bateria padnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu "negatywu" da się zrobić zdjęcie z czytelnym wyświetlaczem, przy dobrym świetle i jak się go pod odpowiednim kątem ustawi. No chyba, że mu bateria padnie ;)

 

Otóż to, potwierdzam. Poza tym w tym modelu siedzi dokładnie ten sam LCD co w chociażby GW-M5610BC


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu "negatywu" da się zrobić zdjęcie z czytelnym wyświetlaczem, przy dobrym świetle i jak się go pod odpowiednim kątem ustawi. No chyba, że mu bateria padnie ;)

Dokładnie, to się nazywa oszustwo negatywowe :D

A tak naprawdę wygląda to jak qpa po jagodach :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe mają moim zdaniem lepszy kontrast, ale niestety mają BT ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczytelniejsze negatywy z jakimi miałem okazję się spotkać (nie piszę tu o STN, ale o starszych wyświetlaczach) są w GD-350, G-7700/7710 i, co było dla mnie zaskakujące, również w G-7800. Casio zatem nie ma problemu z wykonaniem czytelnego wyświetlacza w negatywie, problemem jest jego kolor, bo nie każdy lubi kolor złoty, bo taki właśnie mają kolor wyświetlacze ww. modeli. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że w dość skromnie oświetlonym wnętrzu ww. negatywy są wręcz bardziej czytelne od wyświetlaczy w pozytywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczytelniejsze negatywy z jakimi miałem okazję się spotkać (nie piszę tu o STN, ale o starszych wyświetlaczach) są w GD-350, G-7700/7710 i, co było dla mnie zaskakujące, również w G-7800. Casio zatem nie ma problemu z wykonaniem czytelnego wyświetlacza w negatywie, problemem jest jego kolor, bo nie każdy lubi kolor złoty, bo taki właśnie mają kolor wyświetlacze ww. modeli. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że w dość skromnie oświetlonym wnętrzu ww. negatywy są wręcz bardziej czytelne od wyświetlaczy w pozytywie.

 

 zgadza sięz tych starych,te dwa zlote sa najczytelniejsze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

....ale nie zaryzykowalbym stwierdzenia ze moga byc czytelniejsze niz pozytyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pokusiłbym się o stwierdzenie, że w dość skromnie oświetlonym wnętrzu ww. negatywy są wręcz bardziej czytelne od wyświetlaczy w pozytywie.

 

Tak to bym nigdy nie powiedział bo negatyw to jednak negatyw i do pozytywu z czytelnością mu daleko - choć faktycznie "złote" cyferki na czarnym tle to najczytelniejsze negatywy.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bym nigdy nie powiedział bo negatyw to jednak negatyw i do pozytywu z czytelnością mu daleko - choć faktycznie "złote" cyferki na czarnym tle to najczytelniejsze negatywy.

Może się trochę rozpędziłem ze swoim stwierdzeniem, ale różnica nie jest jakaś ogromna. Poniżej dwa zdjęcia w tym samym pomieszczeniu z jednym niewielkim źródłem światła (okno zasłonięte roletą, na zewnątrz już szarawo) i drugim w postaci dwóch monitorów. Oba zegarki ustawione w podobny sposób, każdy wyświetlacz delikatnie obrócony jednak nieco inaczej, aby był jak najbardziej czytelny w zastanych w pomieszczeniu warunkach. W pomieszczeniu panuje półmrok, oba zegarki można "przeczytać" gołym okiem, jednak dla aparatu w telefonie to już wyzwanie: ISO800, czas 1/40s, przysłona 1.7 (maksymalnie otwarta). Parametry takie same dla każdego zdjęcia.

 

Pisząc o lepszej czytelności negatywu chodziło mi o to, że ten złoty wyświetlacz odpowiednio ustawiony do choćby niewielkiego źródła światła w pomieszczeniu zachowuje się jak lustro. Można go tak wypozycjonować, że mamy wrażenie jakby świecił. Jeżeli w pomieszczeniu nie będzie jakiegokolwiek źródła światła, to niestety nie odczytamy godziny ani z negatywu, ani z pozytywu.

47146852822_c86367c677_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.