Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

To jest wyjście naprzeciw tym, którzy chcieli mieć stalową kostkę bez Bluetooth :)

Można też nie parować zegarka z telefonem. Wtedy moduł Bluetooth jest nieaktywny i zegarek działa dokładnie tak samo, jak np. GW-5000. ;)

 

Swoją drogą ciekawe jak z jakością i jak się zegarek (np. DW-5030) prezentuje z tą bransoletą. Szczególnie w kontekście miejsca, gdzie jest mocowana do koperty. Na aukcji z ebay jest tylko zdjęcie z założonym bezelem. :/

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też nie parować zegarka z telefonem. Wtedy moduł Bluetooth jest nieaktywny i zegarek działa dokładnie tak samo, jak np. GW-5000. ;)

 

Ja nie ma telefonu z Androidem, wiec mój GMW-B5000D pracuje właśnie w takim trybie. Nawiązałem tylko do wcześniejszych wypowiedzi, gdzie Bluetooth był wymieniany jako wada stalowych kostek.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też nie parować zegarka z telefonem. Wtedy moduł Bluetooth jest nieaktywny i zegarek działa dokładnie tak samo, jak np. GW-5000. ;)

 

Swoją drogą ciekawe jak z jakością i jak się zegarek (np. DW-5030) prezentuje z tą bransoletą. Szczególnie w kontekście miejsca, gdzie jest mocowana do koperty. Na aukcji z ebay jest tylko zdjęcie z założonym bezelem. :/

 

Tak a propos to niedawno zauważyłem, że GMW-B5000 nie musi być sparowany z telefonem/aplikacja a i tak pobiera czas przez bluetooth co bodajże 6 godzin. Przynajmniej tak wygląda bo ani na telefonie ani na zegarku nie ma znamion sparowania. Wystarczy że włączę BT na telefonie. Nie wiem jak się to odbywa ale to miły niuans.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozłączyć połączenie z telefonem (usunąć sparowane urządzenie) i zegarek nie będzie próbował sie łączyć, bo nie będzie wiedział z czym. Szkoda baterii na próby połączeń co 6 godzin, skoro telefon jest daleko lub ma wyłaczony Bluetooth.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SQ2EJQ

 

Właśnie tak używam, m.in. ze względu na to, że czas z sieci GSM (njumobile/orange) potrafi się różnić do ~ 2 sekund!!!


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma telefonu z Androidem, wiec mój GMW-B5000D pracuje właśnie w takim trybie. Nawiązałem tylko do wcześniejszych wypowiedzi, gdzie Bluetooth był wymieniany jako wada stalowych kostek.

Lepiej mieć BT i go nie używać niż chińską podróbę.

A żeby zerwać parowanie w zegarku trzeba w trybie mrugania sekund przytrzymać górny prawy! Zerwanie parowania w aplikacji czyści tylko aplikację. Bez wyczyszczenia zegarka zegarek nadal szuka ale nie wiem czy dłużej niż dobę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem ciekaw tych elementów, ktoś zamawiał kiedyś? Jak jakościowo się toto prezentuje?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie, jednak z braku alternatyw trzeba sobie jakoś radzić wszak gdyby casio sprzedawało również metalowe bezele chętnie skorzystałbym z oferty :)

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Parówkowy kiedyś dla dobra nauki zamówił podróbkę bransolety od GW-M5610BC, gdy się na aliexpress pojawiła. Ale z tego co pamiętam była kiepskiej jakości. Tutaj podejrzewam, że sytuacja jest taka sama.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku szkoda, chociaż nie zależy mi tyle na samej bransolecie co na jeżeli :) no ale żeby nie było offtopu podrzucam zdjęcie mojej kosteczki, dziś trochę bardziej na luzie :)0f2833498af3044510ce68dda55749bb.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróba to podróba!

Spokojnie @Burns, weź głęboki oddech, napij się wody. To trochę bardziej złożone zagadnienie. Czy Casio produkuje stalowe bezele do 5610tki? Czy to wyposażenie nie jest przeznaczone do oryginalnego zegara? Czy jak sobie wymyślisz do swojego zegara skórzany bezel i skórzaną bransoletę, to też nie będziesz mógł zamówić u kaletnika? Legalny nabywca oryginalnego urządzenia nie ma prawa go modyfikować według własnego uznania? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Parówkowy kiedyś dla dobra nauki zamówił podróbkę bransolety od GW-M5610BC, gdy się na aliexpress pojawiła. Ale z tego co pamiętam była kiepskiej jakości. Tutaj podejrzewam, że sytuacja jest taka sama.

Mnie się jednak wydaje, że tu jakość jest lepsza. W komentarzach u różnych sprzedawców są zamieszczone przez kupujących zdjęcia. Jeden tylko narzeka, że jest nietrafiony wymiar i nie pasują przyciski. Tu jednak może być pomyłka w wybranej lub wysłanej wersji bezela. Ciekawe jest, że na jednym ze zdjęć kupującego widać zapięcie bransolety podobne do oryginalnego, gdzie w zdjęciach zamieszczanych przez sprzedawcę wyraźnie widać inne zapięcie.

Jeżeli ktoś rozważa zakup, to warto poczekać na więcej oceń i zdjęć.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jednak wydaje, że tu jakość jest lepsza. W komentarzach u różnych sprzedawców są zamieszczone przez kupujących zdjęcia. Jeden tylko narzeka, że jest nietrafiony wymiar i nie pasują przyciski. Tu jednak może być pomyłka w wybranej lub wysłanej wersji bezela. Ciekawe jest, że na jednym ze zdjęć kupującego widać zapięcie bransolety podobne do oryginalnego, gdzie w zdjęciach zamieszczanych przez sprzedawcę wyraźnie widać inne zapięcie.

Jeżeli ktoś rozważa zakup, to warto poczekać na więcej oceń i zdjęć.

Właśnie rozważałem zakup ale tak jak wspomniałeś chyba warto się wstrzymać..

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w drugą stronę się da tzn do metalowego założyć plasticzany bezel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć BT i go nie używać niż chińską podróbę.

A żeby zerwać parowanie w zegarku trzeba w trybie mrugania sekund przytrzymać górny prawy! Zerwanie parowania w aplikacji czyści tylko aplikację. Bez wyczyszczenia zegarka zegarek nadal szuka ale nie wiem czy dłużej niż dobę...

Właśnie o takim zerwaniu połączenia pisałem wcześniej. Jeżeli zegarek jest sparowany z telefonem, to próbuje się synchronizować, mimo kolejnych nieudanych prób co 6 godzin, dłużej niż dobę. Niestety nie wiem jak długo, bo tego nie udało mi się sprawdzić :)

 

A czy w drugą stronę się da tzn do metalowego założyć plasticzany bezel?

Też rozważałem taką opcję, ale jeszcze nie natknąłem się na zamienny uretanowy bezel do stalowej kostki. Przeszkodą w dopasowaniu oryginalnego bezela od innego modelu są przyciski o nieco większej średnicy. Nawet nie pasują bezele od nowych kostek GW-B5600, których moduł różni się tylko technologią wyświetlacza. Edytowane przez SQ2EJQ

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może włożę "słomke" w mrowisko ;). Na razie fota na szybko. 30th aniversary fullmetal Panowie. Co do jakości to jestem na tak. 01e0c4f31b35da974cd18c2ef4eaaf19.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do jakości, może i tak

ale zegar jest niegramotny co do wagi,

jest za ciężki, niewygodnie odchyla się na nadgarstku,

chyba że masz dociągniętą mocno bransoletę,

dwie warstwy stali i przekładka z różowych stringów to nieporozumienie,

o wiele lepiej leży na ręce 5610tka w customowej zbroi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up:

Trafiłeś w 10.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie warstwy stali i przekładka z różowych stringów to nieporozumienie,

 

Co Chińczyk daje jako przekładkę amortyzującą pod te podróby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Chińczyk daje jako przekładkę amortyzującą pod te podróby ?

Są gumki (jakby silikonowe) ok 0,5mm. W jednych już wklejone, w innych luzem. Takie paseczki z jednej strony na taśmę klejąca.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.