Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie mam Harley'a :D

No widzisz - a wśród motocyklistów posiadanie maszyny tej marki to największy "prestige" a do tego im bardziej zmodyfikowany tym "prestige" większe...

 

No i "podróbka":

 

DSC09213.jpg

 

i oryginał:

 

DSC08959.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram ori a "podróbka" to podróbka ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 100 pkt pytanie:

Podróbka czy dopuszczalne zmiany (tarcza robiona na zlecenie użytkowników tego forum):

 

Z tego co widzę, nie został użyty znak ani nazwa innej firmy, więc jest to mod homarowy.

 

 

I kolejne pytanie - podróbki czy oryginały? (takich ciuchów Casio nie robi):

 

 

 

Moim skromnym zdaniem bezel i pasek, ewentualnie bezel i bransoletę należy traktować tak jak pasek w "normalnym zegarku", na ebay'u bez trudu można znaleźć paski robione ręcznie ze znakiem marki do której pasek jest zadedykowany - kruszenie kopii tutaj nie ma sensu.

 

To, że Casio czegoś nie robi, chyba nie uprawnia nikogo do użycia ich brandu bez ich zgodny.

Sprawa jest bardzo prosta. Załóżmy, ze kupujesz taki mod podróbkowy, myśląc, że to oryginał. Sprzedawca zapomniał Ci powiedzieć, albo to zataił, nie ważne. Po pół roku pasek się łamie. Pierwszą rzeczą jaka przychodzi Ci do głowy, to, że Casio robi straszne badziewie.

Dlatego Casio nie udzieli zgody na brandowanie produktów bez kontroli jakości, itd.

 

Proponuję inny mod podróbkowy:

Weź oryginalne ciuchy i włóż kopertę podróbkową. Casio też takich nie robi!

Na pewno nie wypuszcza kopert bez solaru, WC, podświetlenia, itd. pomimo napisów na niej :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Casio czegoś nie robi, chyba nie uprawnia nikogo do użycia ich brandu bez ich zgodny.

Sprawa jest bardzo prosta. Załóżmy, ze kupujesz taki mod podróbkowy, myśląc, że to oryginał. Sprzedawca zapomniał Ci powiedzieć, albo to zataił, nie ważne. Po pół roku pasek się łamie. Pierwszą rzeczą jaka przychodzi Ci do głowy, to, że Casio robi straszne badziewie.

Dlatego Casio nie udzieli zgody na brandowanie produktów bez kontroli jakości, itd.

493952.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie personalizacja, względnie dopuszczalna modyfikacja - nie zgodzę się ze zdaniem kolegi Negatyw który kilka postów temu pisał że skoro oryginał jest dostępny w wysokiej cenie to chińska produkcja zastępcza jest dopuszczalna - takie twierdzenie jest słabe i godne potępienia, ale jeśłi ktos chce sobie zmodyfikować zegarek, na własne potrzeby i stworzyć model który jest wyjątkowy to, moim zdaniem nie ma w tym niczego złego - zwłaszcza że te ciuchy typu Kermit z reguły są droższe niż oryginalne produkty Casio

 

Tomku dobrze że nie masz Harley'a bo jazda na 100% fabrycznej maszynie tej marki, nie spersonalizowanej i pozbawionej zmian to wyjątkowy obciach i "wiocha" ;):D

Nie tyle dopuszczalna, co powszechnie stosowana. I słusznie! :-)

 

Nie oczekuję od Ciebie wykładów z moralności.

Masz inne zdanie? Nie mam z tym problemu, ale nie musisz wielce pączkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Załóżmy, ze kupujesz taki mod podróbkowy, myśląc, że to oryginał. Sprzedawca zapomniał Ci powiedzieć, albo to zataił, nie ważne. Po pół roku pasek się łamie. Pierwszą rzeczą jaka przychodzi Ci do głowy, to, że Casio robi straszne badziewie.

 

Nie pisałem o handlu zegarkami z nieoryginalnymi częściami tylko o samodzielnej personalizacji i modyfikacji - czyli świadomie kupujesz "gacie" zdając sobie sprawę że nie jest to produkcja Casio - to zupełnie inna sprawa.

Gdyby obce Casio firmy nie produkowały bezel'i i pasków (nie oryginalnych) to masa DW-5X00C byłoby skazane na szufladę bądź kosz - np nie mógłbym się cieszyć tym zegarkiem którego zdjęcie zamieściłem poniżej, bo o ile pasek do niego jeszcze można dokupić to bezel już nie bardzo - i co to też jest naganne? No chyba nie - a o ile to nie jest naganne to dokupienie i założenie "gaci" w stylu Kermit, moim zdaniem nie różni się od dokupienia brazylijskiego bezela do 5600C

 

DSC00713.jpg

Nie tyle dopuszczalna, co powszechnie stosowana. I słusznie! :-)

 

Taaaaa... Rolex kosztuje 34 tys, podczas gdy technicznie i materiałowo jest wart góra 3-4tys ale to nie znaczy że taka sytuacja usprawiedliwia kupno chińskiej podróbki

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, OK nie ma bezela do DW-5600C i Ktoś poratował się podróbką bo nie ma innej możliwości ale nie bójmy się tego słowa że to podróbka.

Prawnie to podróbka i koniec tematu.

Mam wrażenie że część osób unika tego słowa jak ognia i wciska jakieś custom czy inny pierd.

Te wszystkie nieoryginalne bezele i paski z napisem G-Shock czy metalowe szlufki Casio z Ali to ordynarne podróby i nie ważne że kosztują czasem więcej niż oryginalny produkt lub nowy twór bo to nie zmienia postaci rzeczy że to podrabiany udający oryginalny produkt producenta.

Nawet nie tylko napis jest zastrzeżony ale i sama bryła, kształt które na pierwszy rzut oka sugerują że to Casio.

I na forum zegarkowym nie powinniśmy popierać takich zachowań chwaląc się podróbami bo to to samo co nosić "lolexa" z napisem Rolex ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o handlu zegarkami z nieoryginalnymi częściami tylko o samodzielnej personalizacji i modyfikacji - czyli świadomie kupujesz "gacie" zdając sobie sprawę że nie jest to produkcja Casio - to zupełnie inna sprawa.

Gdyby obce Casio firmy nie produkowały bezel'i i pasków (nie oryginalnych) to masa DW-5X00C byłoby skazane na szufladę bądź kosz - np nie mógłbym się cieszyć tym zegarkiem którego zdjęcie zamieściłem poniżej, bo o ile pasek do niego jeszcze można dokupić to bezel już nie bardzo - i co to też jest naganne? No chyba nie - a o ile to nie jest naganne to dokupienie i założenie "gaci" w stylu Kermit, moim zdaniem nie różni się od dokupienia brazylijskiego bezela do 5600C

 

 

 

O właśnie, po roku poszukiwań trafiłem na oryginał paska do mojego DW-5200:

 

 

es0CA5b.jpg

 

 

Ale z przodu jest brazylijski aftermarket:

 

Jvbfk58.jpg

 

Dlatego napisałem do Casio autozgłoszenie popełnienia przestępstwa, więc czekam na jutro na 6 rano, gdy smutni panowie po mnie przyjadą. :lol:

 

A tak poważnie to nie ma sensu tłumaczyć oczywistości fundamentalistom, którzy właśnie stwierdzili, że istnienie aftermarketów i modowanie to przestępstwo. I najśmieszniejsze jest to, że robią to w wątku, w którym się roiło od modowanych kostek. Cieszmy się swoimi zegarkami po prostu. ;)

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć!

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten wątek jest założonym przeze mnie tematem.

Można założyć sobie swój temat w stylu ... pokaż podróbki Casio G-Shock lub inny ciort.

I żebym został dobrze zrozumiany, tu nie chodzi o kwestie moralne bo można o tym mówić w przypadku Tisella Suba który jest kopią Rolexa ale jednak to nie prawna podróbka bo nie podszywa się logiem producenta.

Noście sobie co chcecie i jak chcecie, Wasza wola ale chwalenie się podrabianym produktem jest słabe ;)

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, OK nie ma bezela do DW-5600C i Ktoś poratował się podróbką bo nie ma innej możliwości ale nie bójmy się tego słowa że to podróbka.

Prawnie to podróbka i koniec tematu.

 

 

Taki bezel to "zamiennik" ale jeśłi wolisz słowo podróbka to niech Ci będzie, ale bezel to podróbka a nie zegarek - pamiętaj tez że jak zobaczę Twoje nadgarstkowe z jakimś automatem ze zmienionym paskiem na nieoryginalny zacznę się drzeć  wniebogłosy że promujesz podróbki... :P:D :D :D O Maryśce już nie wspomnę  :P  :D 

 

DSC09635.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... - pamiętaj tez że jak zobaczę Twoje nadgarstkowe z jakimś automatem ze zmienionym paskiem na nieoryginalny ...

 

Jak zobaczysz taki pasek nieoryginalny z logiem producenta tego zegarka to się drzyj  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow:

 

DSC09652.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu cicho. Kolejna podróba dla biedoty ujrzała światło dzienne :

9f542b5d32bbb56d60c68e6c2cc39e07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek był poruszany w temacie, szkoda że przybrał taką formę....

 

Pomijam oczywiste podróbki, bo tu kwestia jest jasna, co do modowania...

Mnie to osobiście nie bawi, uznaję tylko, nomen omen , fabryczne egzemplarze, ale wolna wola, jak ktoś lubi na własny użytek , czemu nie?

 

Ale jeśli dobrze zrozumiałem zewnętrzni producenci sygnują bezprawnie elementy zegarka, to naganne zachowanie- póżniej takie zegarki, "mody" krążą na rynku na równi z oryginalnymi.....

A to już nie klawo.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obeznani z tematem będa wiedzieć, że metalowy bezel i bransoleta w GMW-M5610 to radosna twórczość Chińczyków, tak samo jakieś customowe ubrania typu "żelki" czy tam inne "żarówiaste" ciuchy w innych modelach i jak będą chcieli mieć 100% oryginał to nie kupią takiego moda, a ci co nie wiedzą; widzą w tym jakiś problem jak im się podoba kolorek? Sprzedający powinien poinformować, że to customowe elementy w ogłoszeniu sprzedaży.

 

Ja tam modowania zegarków nie stawiałbym na równi z tradycyjnym podróbkarstwem. Zwłaszcza jak często producent ma w d*pie oferowanie części zamiennych tak jak jest z bezelami do pierwszych, zakręcanych kostek, bezele po latach się rozsypują, a można dostać tylko brazylijski zamiennik, bo części ze współczesnych kostek nie pasują.

 

Nie wiem, ale wydaje mi się, że martwienie się o oryginalność części w tych zegarkach to przerost formy nad treścią, nawet śmieszna ta wojna z modami gdy krucjacie przewodzi właściciel Tisella. Podwójna moralność? A zresztą przecież to nawet nie jest prawdziwy zegarek tylko układ scalony z baterią ;)

To nie jest vintage Rolex, który ma pójść na aukcji w domu aukcyjnym tylko plastikowy zegareczek ;)

 

Zresztą Rolexy też się moduje, Beckham nosi czarnego Roliego w PVD i nikt go na zachodzie nie hejtuje, że nosi podróbę, a przecież tam też są logowane elementy ;)

 

Dziwi mnie ta krucjata tutaj, gdy powszechne było tu kupowanie wszystkich potrzebnych części do zakrętek i składano je samemu. To dopiero jest podróba. Części oryginalne, tylko zegarki od podstaw nie były fabrycznie składane przez pracownika Casio tylko przez kolegę z forum.

 

Zdjęcie Tisella wśród kostek wrzucam dla atencji.

 

328958bfb935ec82b46c81ebdcfb61f7.jpg

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... gdy krucjacie przewodzi właściciel Tisella. Podwójna moralność? ...

Pijesz do mnie?

Jak tak to się ogarnij człowieku.

Jaka krucjata?, jaka podwójna moralność? :lol:

Nie mam nic do modowania zegarków na własny użytek, pod warunkiem że są do tego użyte oryginalne części lub zamienniki nie są logowane zastrzeżonym znakiem producenta czyli nie są podróbkami.

Widzę że niektórym ciężko to zrozumieć ale nie dam się wciągnąć w gównoburze.

A możesz sobie nosić podróby bo mi to lotto ;)

 

...

Mnie to osobiście nie bawi, uznaję tylko, nomen omen , fabryczne egzemplarze, ale wolna wola, jak ktoś lubi na własny użytek , czemu nie?

...

plus Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu cicho. Kolejna podróba dla biedoty ujrzała światło dzienne :

Widzę, że bardzo lubisz sorty.

Zatem Ty, jesteś bogaczem...?

 

To, że poniżasz ludzi ubogich - bardzo źle o Tobie świadczy.

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, jeżeli cena jest taka sama jak oryginału dla modelu równoległego to to była przenośnia.

Wracając do sedna. Ja to mógłbym sobie kupić nawet dla jaj, zważywszy na to, że baza nadal jest oryginalna - to na usprawiedliwienie tych, których to kręci, że chcąc modyfikować i tak raczej muszą kupić oryginalny zegarek.

Tylko, że mnie by to drażniło psychicznie i po dniu, góra tygodniu wylądowałoby w koszu! Obojętnie czy z napisem Casio czy bez!!!

Co do modeli nieorodukowanych i tego że kruszeją. G projektowane jest na 10 lat. Casio nie ma obowiązku po oficjalnym zaprzestaniu produkcji utrzymywać stok serwisowy dłużej niż kolejne 10 lat - naturalna kolej rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modeli nieorodukowanych i tego że kruszeją. G projektowane jest na 10 lat. Casio nie ma obowiązku po oficjalnym zaprzestaniu produkcji utrzymywać stok serwisowy dłużej niż kolejne 10 lat - naturalna kolej rzeczy...

 

Możesz sobie być chamem, to problem twój i twojego otoczenia, ale przestań kłamać. G nie jest projektowane na góra 10 lat. Skąd to wytrzasnąłeś?

 

Rozmawiałem wczoraj z kolegą zajmującym się renowacją oldtimerów. Tylko się zaśmiał się z tego talibstwa i ignorancji, które reprezentuje tu kilku userów.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie być chamem, to problem twój i twojego otoczenia, ale przestań kłamać. G nie jest projektowane na góra 10 lat. Skąd to wytrzasnąłeś?

 

Rozmawiałem wczoraj z kolegą zajmującym się renowacją oldtimerów. Tylko się zaśmiał się z tego talibstwa i ignorancji, które reprezentuje tu kilku userów.

Kończą się argumenty to zaczynają się piesze wycieczki.

 

A sprawa jest prosta: możecie kupować sobie śrubki w metalowym, szkła u optyka i wszystko co jest dostępne u Chińczyka na Ali. Jeżeli oddacie zegarek do autoryzowanego serwisu Casio, Citizen, Seiko zegarek zostanie przywrócony do specyfikacji fabrycznej o ile podejmą się naprawy - oczywiście odpłatnej, obciążając Was za wszystkie niezgodne części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie zdajesz sprawę, że rozmawiasz o G-shocku? Zegarku, który fabrycznie jest przystosowany do zmiany m. in. bezeli w warunkach domowych, na co sobie tylko właściciel zażyczy? Raczej nie. Tego nie można nazwać inaczej niż ignorancją. :D

 

Do twojej wiadomości: na początku roku byłem z moim DW-5200 w autoryzowanym serwisie Casio. Widzieli przestępstwo: brazylijski bezel. Do tego bullbar, którego producent w tym modelu nie przewidział. Nie aresztowali mnie. Musisz więc ty powiadomić japońską centralę Casio o tym przestępstwie. :D

 

Dziecinada...

 


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Sochaczewie ? A co nie szło naprawić go w warunkach domowych ? Nie jest projektowany żeby przetrwać min. 10 lat - to czemu masz brazyliski bezel ? Nie szło kupić oryginału ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę! On nadal nie rozumie czym jest G-shock. :lol:

 

G-shock to zegarek w metalowej lub plastikowej kopercie, na którą nałożony jest dodatkowy element - bezel. Ten bezel ma chronić kopertę. To on ma przyjmować wszelkie uderzenia. Jest wymienialny. To jest dodatkowy element - wytłuszczyłem ci, żebyś w końcu to pojął. Koperta w moim 35-letnim DW-5200 jest cały czas sprawna. To tak jakbyś uważał, że jeśli lakier w samochodzie się zarysuje, to samochód jest już popsuty, nie można go naprawiać i wobec tego producent przewidział żywot tego samochodu na rok (lub kilka miesięcy w zależności jak kto się umie poruszać w ruchu miejskim). :D

 

A w Sochaczewie byłem na pogawędce. :P


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Do twojej wiadomości: na początku roku byłem z moim DW-5200 w autoryzowanym serwisie Casio. ...

Poprawili krzywo włożony moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.