Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza kostka, jestem zauroczony lekkie to i fajne podświetlenie inne niż w GWG   :) GLXjpg_qsqrhew.jpg

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu camo chyba pobiegnę kupić

60 zł?

Cytując pewnego polityka to "prawie jak za darmo"

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy z SKMEI już dawno kostki na modłę Casio robią, nawet metalową mają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz będziemy się zajmować podróbami ?  Przecież oryginalne kostki Casio to taniocha, może poza tymi metalowymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wątek z podróbkami, to może trzeba założyć wątek z zamiennikami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ceny odchudzili też cyfry na wyświetlaczu.

Wyglądają paskudnie :blink:

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę o przyciskach z podwójnym uszczelnienie w gmw-b5000

d26c105e0b99b1e45dde1868da496a8d.jpg

a407279d906c478dcad6086cbf92eb0a.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przypomnę o przyciskach z podwójnym uszczelnienie w gmw-b5000

 

O proszę - tego nie wiedziałem. Nigdy wcześniej nie widziałem tego obrazka. Fajnie to rozwiązali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to taka kość na miarę 2020 i księgowi Casio ją przeoczyli. Ludzie czepiaję się Rys czy BT. Fakt, zabrakło szkła szafirowego (co poprawią w wersji tytanowe) a BT skoro już jest mógł mieć jeszcze jeden ekran z czujnikami telefonu.

Mimo powyższego jak pozna się ten zegarek, to widać gdzie wsadzona została każda wydana na niego złotówka. Ja nawet wierzę, że to rzeczywiście mogła być seria ograniczona na poziomie opłacalności, żeby pokazać, że Casio nadal może. Może z czasem nabrali rozpędu w klepaniu tego a popyt tylko ich w tym utwierdził...

36f987d82e211cf3386eeca98cff63a1.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMW-B5000G-1 + bransoleta od GD-1.

Super połączenie. Ten stalowy zamiennik oryginalnego paska gumowego jaki to koszt i gdzie to można osobno kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super połączenie. Ten stalowy zamiennik oryginalnego paska gumowego jaki to koszt i gdzie to można osobno kupić ?

To jest oryginalna bransoleta od modelu z negatywowym wyświetlaczem, tj. GMW-B5000GD-1. Koszt w zibi 442 zł mnie wyniósł.

Gdyby ktoś chciał wiedzieć ile kosztuje sam oryginalny pasek do GMW-B5000G-1 to informuję, że sporo.. 283 zł bodajże. Ja swój pasek póki co sobie zostawiłem, bo jest kapitalny! Inna sprawa czy kiedyś go jeszcze użyję.. ;) Najwyżej pójdzie w dobre ręce. Jest jednak świetny. To poziom miękkości paska od GW-5000 lub nawet lepiej! Od strony wewnętrznej jest też inaczej wykonany - gładko wykończony. Od zewnętrznej wyglądają identycznie. Oczywiście szlufka i sprzączka w GMW-B5000G jest absolutnie piękna!

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakoś nie przekonuje ta metalowa kostka... oglądałem ją w różnych wersjach już kilka razy i bynajmniej mnie nie powaliło...

Jeśli kiedyś bym się zdecydował to jedynie wersja GMW-B5000G-1   ale to tylko ze względu na przyciski, które są, dla moich grubych paluchów, bardziej wygodne niż te w GW-5000 żadnych innych większych różnic na plus dla "blaszaka" nie widzę, no i tylko wersja na pasku wchodzi w grę, choć ten, moim zdaniem, jest jednak zbyt miękki, bo przy tak ciężkim zegarku i luźnym zapięciu paska, a lubię luźno - tak żeby po zapięciu zegarka wepchać paluch pod pasek bez problemów, zegarek lata po łapie jak... nie napisze co. Miękki pasek jest świetny jeśli ktoś nosi zegarek ciasno - do "luźnego" zapięcia zdecydowanie lepiej się nadaje twardszy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakoś nie przekonuje ta metalowa kostka... oglądałem ją w różnych wersjach już kilka razy i bynajmniej mnie nie powaliło...

Jeśli kiedyś bym się zdecydował to jedynie wersja GMW-B5000G-1 ale to tylko ze względu na przyciski, które są, dla moich grubych paluchów, bardziej wygodne niż te w GW-5000 żadnych innych większych różnic na plus dla "blaszaka" nie widzę, no i tylko wersja na pasku wchodzi w grę, choć ten, moim zdaniem, jest jednak zbyt miękki, bo przy tak ciężkim zegarku i luźnym zapięciu paska, a lubię luźno - tak żeby po zapięciu zegarka wepchać paluch pod pasek bez problemów, zegarek lata po łapie jak... nie napisze co. Miękki pasek jest świetny jeśli ktoś nosi zegarek ciasno - do "luźnego" zapięcia zdecydowanie lepiej się nadaje twardszy.

Daito, po przewinięciu się przez mój nadgarstek kilkunastu różnych modeli kostek, od plastiku przez screwbacki aż po full metal, pomimo iż lubię ww modele GMW, to (co już kiedyś Ci pisałem) GW-5000 pozostanie dla mnie najbardziej wdzięcznym modelem jak również jedynym zegarkiem z którym miał bym zostać. Nie wiem co w nim takiego jest.. Po prostu mi leży. Mimo iż funkcjonalnie to gmw jest lepszy (brak wskaźników L-M-H mi akurat nie przeszkadza kompletnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakoś nie przekonuje ta metalowa kostka... oglądałem ją w różnych wersjach już kilka razy i bynajmniej mnie nie powaliło...

Jeśli kiedyś bym się zdecydował to jedynie wersja GMW-B5000G-1   ale to tylko ze względu na przyciski, które są, dla moich grubych paluchów, bardziej wygodne niż te w GW-5000 żadnych innych większych różnic na plus dla "blaszaka" nie widzę, no i tylko wersja na pasku wchodzi w grę, choć ten, moim zdaniem, jest jednak zbyt miękki, bo przy tak ciężkim zegarku i luźnym zapięciu paska, a lubię luźno - tak żeby po zapięciu zegarka wepchać paluch pod pasek bez problemów, zegarek lata po łapie jak... nie napisze co. Miękki pasek jest świetny jeśli ktoś nosi zegarek ciasno - do "luźnego" zapięcia zdecydowanie lepiej się nadaje twardszy.

 

Pasek po zapięciu bez nadgarstka zachowuje na tyle obręcz, że można postawić zegarek na klamrze i obwód koła zostaje zachowany, czyli nie robi się z niego jajko. Na jednej dziurce leży ściśle z nadgarstkiem a tak nie lubię, na kolejnej luzu jest już tyle co przy bransolecie czyli wchodzi najmniejszy palec i tak noszę, jednym słowem zegarek i tak nie lata po nadgarstku tak jak wykropkowałeś, czyli zwiększona masa przez stal nie obraca go w koło nadgarstka.

 

Tylko, żeby nie było pasek jest to jest (jest dobry), ale absolutnie nie zachwycam się nim skoro jest bransoleta i którą posiadam.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] na kolejnej luzu jest już tyle co przy bransolecie czyli wchodzi najmniejszy palec i tak noszę, jednym słowem zegarek i tak nie lata po nadgarstku tak jak wykropkowałeś, czyli zwiększona masa przez stal nie obraca go w koło nadgarstka.

 

Z tego co piszesz nosimy zegarki mniej więcej tak samo zapięte i nie ma co głębiej tłumaczyć bo się "zakręcimy",  to chodzi o indywidualne upodobanie i odczucia - napiszę tylko że w GW-5000 wolę pasek od GW-M niż oryginalny, bo "lubię sztywny". W GMW "jestem skazany" na pasek oryginalny, czyli bardziej miękki i nie mam możliwości założenia takiego jak lubię. Bardzo możliwe że wiele tez zależy od grubości nadgarstka - u mnie kostka jest zapięta na 3-cia albo 2-gą dziurkę od końca, wiec też i długość paska na jaki działa siła odśrodkowa przy nagłych ruchach ręki jest większa od tej jaka działa by gdybym miał cieńszy nadgarstek - ale to tylko hipoteza... :)

 

Oczywiście z tą hipotezą to tak bardziej w formie żartu - żeby potem nie było... ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie LCD (i ich kolorystyki wpadającej w konkretne odcienie) w kolejności GW-5000-1, GMW-B5000G-1 oraz GMW-B5000D-1.

Widoczne różnice są tylko w momencie gdy pada na nie bezpośrednie światło dzienne np. z okna. Nie bezpośrednie promienie słoneczne.

Gdy są w cieniu, obydwa GMW w zasadzie są nie do odróżnienia.

 

6e0755b90987db48ef36d66dbe1d3b4a.jpg

 

7c818d68e0911ddfe174c4baaeff2cd4.jpg

1c07b5b73355d52ce288dee07c6cc396.jpg

0a63ed77a532a7606a0dad439fa311ee.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać , że zmianę zegarka masz opanowana do perfekcji , +/- 30sek. z pozowaniem do foty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać , że zmianę zegarka masz opanowana do perfekcji , +/- 30sek. z pozowaniem do foty ;)

Hahahaha! Dobre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha! Dobre!

myślisz, że wyświetlacze są inne ? bo jak dla mnie są identyczne i obstawiam kwestię poświaty obudowy, ponieważ jak założę złote ubranie to oko widzi delikatny odcień złotego na podkładzie - co oczywiście jest nieprawdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.