Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę się. To podróbki i tyle. I jako pasjonata brzydził bym się tego kupić.

Coś na zasadzie nie stać mnie na oryginalne gmw-b5000tcm to sobie takie zbuduję na bazie 5610..

Jak to "cygańskie porscheferrari" co krąży w internecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna, amatorzy podrób wyszli z dziury i pitolą bez sensu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki pytanie mam, bo OK jestem w stanie zrozumieć, że na Ali są bransolety i bezele gdzie widnieje zastrzeżony znak "Casio" i "G-Shock" to ewidentnie podróbka i nie ma o cym dyskutować.

 

Ale jak ja, na przykład zmodyfikowałem swojego SKXa i włożyłem mu tarczę z Sumo (oryginalną) bezel, koronkę, wskazówki to czysta abstrakcja bo nigdy nie były produkowane i nie mają znaków firmowych.

Czy w takim przypadku nosiłem podróbkę? Tak czysto teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, _Kwiatek_ napisał:

Ale jak ja, na przykład zmodyfikowałem swojego SKXa i włożyłem mu tarczę z Sumo (oryginalną) bezel, koronkę, wskazówki to czysta abstrakcja bo nigdy nie były produkowane i nie mają znaków firmowych.

Czy w takim przypadku nosiłem podróbkę? Tak czysto teoretycznie.

Moim zdaniem to nie podróbka tylko prawidłowy custom aczkolwiek zapewne znajdą się osoby które wrzucą takie modowanie do "wora z podróbkami". Najważniejsze aby taki zabieg cieszył właściciela - zdanie innych jest tu najmniej ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _Kwiatek_ napisał:

Ale jak ja, na przykład zmodyfikowałem swojego SKXa i włożyłem mu tarczę z Sumo (oryginalną) bezel, koronkę, wskazówki to czysta abstrakcja bo nigdy nie były produkowane i nie mają znaków firmowych.

Czy w takim przypadku nosiłem podróbkę? Tak czysto teoretycznie.

Nie, to nie jest podróbka i sam sobie odpowiedziałeś poniżej.

2 godziny temu, _Kwiatek_ napisał:

Chłopaki pytanie mam, bo OK jestem w stanie zrozumieć, że na Ali są bransolety i bezele gdzie widnieje zastrzeżony znak "Casio" i "G-Shock" to ewidentnie podróbka i nie ma o cym dyskutować.

Podróbka to kopiowanie znaku zastrzeżonego i podszywanie się pod producenta.

Jak Ktoś ma życzenie i składa sobie z oryginalnych części zegarek to jego sprawa, nie łamie prawa i tylko od jego wewnętrznego buraka zależy czy mu nie przeszkadza nosić składaka czy np. rolkowatego kisiela lub SKXa od Deep Blue, czy tam Tudorowatego Koguta ;)

 

A jakby na tych aftermaketowych bezelach pisało SKMEI to nikt by nie kupił :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomaliusz napisał:

A jakby na tych aftermaketowych bezelach pisało SKMEI to nikt by nie kupił :lol:

 

 

Dokładnie tak!

Właśnie miałem to napisać :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sol napisał:

 

Dokładnie tak!

Właśnie miałem to napisać :)

... albo S-SHOCK  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
2 godziny temu, GTB napisał:

Moim zdaniem to nie podróbka tylko prawidłowy custom aczkolwiek zapewne znajdą się osoby które wrzucą takie modowanie do "wora z podróbkami". Najważniejsze aby taki zabieg cieszył właściciela - zdanie innych jest tu najmniej ważne.

 

50 minut temu, tomaliusz napisał:

Nie, to nie jest podróbka i sam sobie odpowiedziałeś poniżej.

Podróbka to kopiowanie znaku zastrzeżonego i podszywanie się pod producenta.

Jak Ktoś ma życzenie i składa sobie z oryginalnych części zegarek to jego sprawa, nie łamie prawa i tylko od jego wewnętrznego buraka zależy czy mu nie przeszkadza nosić składaka czy np. rolkowatego kisiela lub SKXa od Deep Blue, czy tam Tudorowatego Koguta ;)

 

A jakby na tych aftermaketowych bezelach pisało SKMEI to nikt by nie kupił :lol:

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Czyli mamy takie samo zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrany. Gdzie można kupić do niego żółty pasek i bezel?

 

zd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat Zegarków, Allegro, grupa G-Shock kupię/sprzedam na fejsie na przykład.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT  Matej pokazuje jak wymienia pasek i bezel na żółty. I taki kolor najbardziej by mi odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na YT  Matej pokazuje jak wymienia pasek i bezel na żółty. I taki kolor najbardziej by mi odpowiadał.
Na pewno Matej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Matej, na pewno ten znany youtuber Tomasz Gołębiewski miał taki film ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomG80 napisał:
Godzinę temu, olo72 napisał:
Na YT  Matej pokazuje jak wymienia pasek i bezel na żółty. I taki kolor najbardziej by mi odpowiadał.

Na pewno Matej?

Przeprasza mój błąd wychodzi na to, że to chodziło o Ciebie. Jeszcze raz przepraszam. ?. Czy link który podałeś to jest do tego koloru z filmiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeprasza mój błąd wychodzi na to, że to chodziło o Ciebie. Jeszcze raz przepraszam. . Czy link który podałeś to jest do tego koloru z filmiku?
Tak, dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Podróbka to kopiowanie znaku zastrzeżonego i podszywanie się pod producenta.

 

Dobrze, dobrze, wyraźnie mówiliśmy o customach które NIE "podszywają się pod producenta", a wręcz dotyczą rozwiązań, których producent nie oferuje, o czym ich potencjalni nabywcy doskonale wiedzą. Jak sobie chcę tapicerkę w polonezie wymienić na skórzaną, to mam takie prawo, nawet jak fso nie produkuje polonezów z taką tapicerką, a ktoś może takie tapicerki produkować, jak jest więcej osób z taką zachcianką.

 

Kwestia umieszczania napisu g-shock czy protection (bo casio nie widziałem) na tuningowanej części jest może trochę bardziej problematyczna. Nie widzę problemu od strony 'moralnej', od strony prawnej się nie wypowiem, bo nie znam się na niuansach prawa przemysłowego. W końcu to nie bezel jest g-shockiem, tylko znajdujący się w nim zegarek, którym będzie oryginalny g-shock, zgodnie z napisem na bezelu. Nie mówimy o sytuacji, w której ktoś produkuje przebranka dla Skmei, żeby udawały g-shocka. W ogóle kuriozalne jest też sugerowanie, że ktoś posługuje się podróbką, żeby "szpanować", zważywszy, o jakim segmencie zegarków rozmawiamy (szpanować g-shockiem, serio? chyba w przykucu słowiańskim przy trzepaku). I mówimy o customach robionych nie dlatego, że kogoś nie stać na oryginał, a dlatego, że producent nie oferuje takiego wariantu jaki ktoś sobie życzy. Akurat moja filipika ma związek konkretnie z tak wyczekiwaną stalówką GMW-B5000, na które szarpnąłem się bez żalu, a która okazała się rozczarowaniem i szybko ją zwróciłem (omawiałem już dlaczego), podczas gdy 5610 w customowych akcesoriach wypada o wiele lepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Barry Bede napisał:

Dobrze, dobrze, wyraźnie mówiliśmy o customach które NIE "podszywają się pod producenta",

 

 

Ty wiesz co o to jest produkt "custom"??  Pojęcie to można przetłumaczyć jako "robione pod siebie, na zamówienie" i pojawiło się w odniesieniu do motocykli które ich właściciele przerabiali korzystając z robionych przez siebie albo na zamówienie części, bądź budowanych od podstaw na bazie oryginalnych, bądź robionych na zamówienie części - nie bez powodu mówi się że największy obciach to jeździć na Harley'u w wersji fabrycznej ;) Celem tych "przeróbek" było personalizowanie motocykla w taki sposób aby był on niepowtarzalny i wyjątkowy.

Z tego co się orientuję to bezele i bransolety są tłuczone przez jakieś azjatyckie ręce taśmowo,  są dedykowane do modeli DW50X0/5600 i GW-M5610 - celem tej produkcji nie jest nadanie zegarkom indywidualnej specyfiki, ale bezele i bransolety zakłada się po to żeby upodobnić zegarki do droższych modeli - tym samym nie możemy tutaj mówić o customach za to możemy mówić o podróbkach - bo to są podróbki.

 

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barry Bede napisał:

... Jak sobie chcę tapicerkę w polonezie wymienić na skórzaną, to mam takie prawo, n wariantu jaki ktoś sobie życzy. ...

To sobie wymień, nie ma problemu póki nie będzie sygnowana logiem producenta poloneza, FSO

Czego nie rozumiesz?

8 godzin temu, Barry Bede napisał:

Dobrze, dobrze, wyraźnie mówiliśmy o customach które NIE "podszywają się pod producenta", ...

 

Właśnie podszywają, logując produkt.

 

8 godzin temu, Barry Bede napisał:

... W ogóle kuriozalne jest też sugerowanie, że ktoś posługuje się podróbką, żeby "szpanować",  ...

A Kto tak sugeruje?

Podróbka to podróbka i tyle.

 

8 godzin temu, Barry Bede napisał:

...

Kwestia umieszczania napisu g-shock czy protection (bo casio nie widziałem) na tuningowanej części jest może trochę bardziej problematyczna. Nie widzę problemu od strony 'moralnej', od strony prawnej się nie wypowiem, bo nie znam się na niuansach prawa przemysłowego. W końcu to nie bezel jest g-shockiem, tylko znajdujący się w nim zegarek, którym będzie oryginalny g-shock, zgodnie z napisem na bezelu. ...

 

O Jezu ... brak słów . . bez komentarza ?

Poczytaj o prawie patentowym i znaku zastrzeżonym napisu G-Shock.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barry Bede napisał:

5610 w customowych akcesoriach wypada o wiele lepiej.

Tak teoretycznie...

Jedziesz na wakacje poza granice UE , wracasz i celnik przyczepia się do zegarka robi zdjęcia i wysyła do autoryzowanego przedstawiciela.

Chyba wiesz jaki będzie wyrok , prawo unijne jest jednoznaczne co do nieoryginalnych rzeczy żeby już nie pisać podróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było na granicach, to by 1/3 turystów wracała do domu boso, pewnie w niekompletnej garderobie, a kobiety trzymałyby gotówkę i karty płatnicze, klucze oraz dokumenty w dłoniach, zamiast w torebkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, clusca napisał:

 w niekompletnej garderobie 

Mogłoby być ciekawie , szczególnie atrakcyjne panie po konfiskacie podrobionej bielizny z Victoria Secret ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barry Bede, czego nie oferuje producent?

Masz kostkę w tworzywie sztucznym - przywołana przez Ciebie 5610 (i cała masa innych)

I masz kostkę w stali - GMW-B5000 (i wiele odmian)

Chcesz stal? Musisz zapłacić więcej. W zamian za to dostajesz lepszy / nowszy moduł, lepszy wyświetlacz i BT.

Taka polityka Casio i mają do tego prawo.

 

Rolex nie oferuje suba z chińskim kwarcem i nie jest to powód by latać z "customowym" subem kupionym okazyjnie w Turcji.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.