Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zegarek bardzo się nagrzeje, to LCD może pociemnieć (zdarza się właściwie tylko latem), ale wróci do normy jak przestygnie.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sol napisał:

A nie można się przejrzeć w lustrze, albo sobie zrobić zdjęcia i ocenić?

 

Możesz wierzyć albo nie ale to nie to samo...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, gdzie obecnie najtaniej w PL można wyrwać GW-M5610-1ER?

Kaktus ma po 400,90, znajdzie się coś jeszcze niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie wiem, że to nie kostka ale jak już się w tym wątku udzielam... No więc czytam sobie o g shockach i trafiam na coś takiego:

 

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-g-shock/21525-casio-mr-g-exclusive-mrg-g2000ht-1adr-4549526161551.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=casio-mr-g-exclusive-mrg-g2000ht-1adr&utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting

 

Ok, ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego on kosztuje 36k pln? Serio pytam 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Noodles napisał:

 mógłby mi wytłumaczyć dlaczego on kosztuje 36k pln? Serio pytam 

Bo to topowy model G , wykorzystujący najlepsze , najnowsze materiały i technologie, robiony ręcznie w specjalnej fabryce w Japonii. Cena zapewne dodatkowo podniesiona przez producenta dla podwyższenia prestiżu tej serii. 

W sumie żadnej filozofii w tym nie ma bo ogrom marek (nie tylko zegarkowych) robi takie zabiegi dla swoich topowych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

A to już jest wyższy poziom bycia nerdem - gshock w cenie rolexa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Noodles napisał:

...

Ok, ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego on kosztuje 36k pln? Serio pytam 🤔

Tanio już było 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący takie produkty snoby, dają producentom wodę na młyn.
Tutaj nie chodzi o nowe technologie, a wyłącznie o "prestiż"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dwa pytanka:

 

-Czemu kostka się nie połączyła z tel o 6:30? Tel w nocy leżał obok zegarka

 

-z tarczy zniknął napis "rcvd". Czemu skoro ostatnie synchro było o 0:30? T9 kiedy ten napis w końcu jest?

 

Życzę miłej niedzieli wszystkim kostkofilom! :D

Screenshot_20200614-090516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Panie, lepiej zapomnij o tym i się ciesz zegarkiem bo to doktorat można zrobić na tym 🤭

Wymuś synchro BT lub RC ręcznie a najlepiej rozparuj zegarek z tel. i korzystaj z RC automatycznie 

No chyba że chcesz się doktoryzować w rzeczonym temacie 😈

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Acha, czyli rozumiem to są jedne z tych funkcji co powinny działać a w praktyce czasem działają dobrze a czasem po swojemu? :) i "RCVD" czasem się pokaże prawidłowo a czasem niet?

 

Nie nie, doktorat to nie dla mnie widziałem ile to gówno kosztuje zdrowia u znajomych :P

 

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Noodles napisał:

Dwa pytanka:

 

-Czemu kostka się nie połączyła z tel o 6:30? Tel w nocy leżał obok zegarka

 

-z tarczy zniknął napis "rcvd". Czemu skoro ostatnie synchro było o 0:30? T9 kiedy ten napis w końcu jest?

RCVD pojawia się tylko dla synchronizacji radiowej , przy łączeniu z telefonem znika. Jeśli chcesz się cieszyć tym napisem przez cały dzień musisz rozłączyć zegarek z aplikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Po ręcznymwymuszeniu synchro przez BT napis "rcvd" się pojawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się zaczyna 🤣😂

Nic nie znika lub Tomek źle tłumaczy 😉 Jak będziesz miał wyłączoną aplikację G (musi być cały czas w stanie czuwania)  lub BT w tel. lub automatyczne łączenie w aplikacji to zegarek będzie próbował się połączyć bo jest sparowany z urządzeniem a siłą rzeczy się nie połączy bo nie ma jak i napis znika 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem i rzeczywiście po synchronizacji z telefonem napis też się pojawia - mój błąd. 

Generalnie ta apka to tylko bajer , w normalnym , codziennym użytkowaniu najlepiej rozparować i korzystać tylko z radia (od czasu do czasu jedynie sparować aby sprawdzić stan naładowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Heh czyli dobrze rozumiem, że zegarek próbuje się te 4 razy dziennie połączyc przez BT ale mu się uda tylko wtedy kiedy apka jest włączona i telefon wybudzony? Przecież to bez sensu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem posta wcześniejszego Tomek, to nie bajer ale trzeba wiedzieć co i jak.

Generalnie wszystko działa jak należy, tylko bez sensu jest jak zegarek sparowany to szuka 4x na dobę połączenia w celu synchronizacji czasu przez BT a jak zegarek ma wyłączone BT lub nie ma aplikacji na czuwaniu lub nie ma w auto ustawieniach to nie znajdzie i mimo że złapie np. RC po drugiej dobie bo nie złapał BT to i tak napis potem zniknie bo i tak szuka BT mimo wyłączonej aplikacji i tylko rozparowanie rozwiązuje problem jeżeli nie masz ciągle włączonej aplikacji z ustawienie auto i oczywiście załączonego BT na stałe a i tel. blisko zegarka 😀

Zapomniałem jeszcze dodać że niektóre aplikacje oszczędzające baterie w smartfonie muszą dopuszczać aplikacje 😉

6 minut temu, Noodles napisał:

Heh czyli dobrze rozumiem, że zegarek próbuje się te 4 razy dziennie połączyc przez BT ale mu się uda tylko wtedy kiedy apka jest włączona i telefon wybudzony? Przecież to bez sensu... :)

Wybudzony to zależy od ustawień fona i oszczędzania energii ale apke musisz mieć cały czas aktywną na czuwaniu i BT też.

No i automat w aplikacji do łączenia a jak rozłączysz to RC wtedy też nie idzie 😄

Jak automat bez BT to tylko po rozparowanie bo będzie kasować napis sparowanie 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Przecież to jest totalnie skopane - zegarek powinien zaciągać automatycznie 4x dobę godzinę przez BT przy wyłączonej apce i wygaszonym telefonie tak jak to robi przy ręcznym naciśnięciu przycisku na kopercie... co za 💩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Przepraszam za te literówki i składnię w zdaniach ale tak na szybko z fona i poprawiam 😝

1 minutę temu, Noodles napisał:

Przecież to jest totalnie skopane - zegarek powinien zaciągać automatycznie 4x dobę godzinę przez BT przy wyłączonej apce i wygaszonym telefonie tak jak to robi przy ręcznym naciśnięciu przycisku na kopercie... co za 💩

Wygaszony tel. może być, tak jak pisałem zależy to indywidualnie od ustawień w tel. i uprawnień dla aplikacji.

Natomiast bez załączonej aplikacji w tle na czuwaniu to BT nie połączy bo z czym?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No właśnie - jak masz połączony zegarek z apktą, włączony BT w telefonie, apka wyłączona, tryb oszczędzania baterii jej nie usypia, ekran wygaszony, zegarek rozłączony z aktywnego połączenia BT (czyli na tarczy nie ma napisu CNCT) to on powinien 4x na dobę ściągnąć godzinę z tel i wyświetlić napis "rcvd". Tak jak to robi po ręcznym naciśnięciu przycisku na kopercie. Czyli jak dobrze zrozumiałem w zamyśle to ma tak działać ale jest skopane i raz działa raz nie? :D

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He , he , Tomkowi wyszedł (prawie) doktorat 😃

Ja tam dalej obstaje przy swoim - pobawić się i rozparować , szkoda życia na rozkminianie przyczyn nieudanej synchronizacji z telefonem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.