Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, GeRmAnOs napisał:

Bez komentarza, bo nawet nie wiem jak opisać jaki jestem szczęśliwy w tym momencie😜

 

 

 

 

Klasa  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbrzydsza ze stalowych kostek (patrz link).. Czyli GMW-B5000CS.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, p.r.p. napisał:

Chyba najbrzydsza ze stalowych kostek (patrz link).. emoji14.png Czyli GMW-B5000CS.

 

 

 

 

 

Wrzucałem go jakiś czas temu w nowościach - już wówczas określiłem go "dziwolągiem".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GTB napisał:

Wrzucałem go jakiś czas temu w nowościach - już wówczas określiłem go "dziwolągiem".

 

Wiem, ale łudziłem się, że na żywo, tj. na takim filmiku, będzie ciut lepiej wyglądał.. No więc nie wygląda.. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panie i Panowie,

chciałbym doradzić się w kwestii technicznej - stoję przed wyborem GMW-B5000 lub GW-5000 :) Doradźcie coś! ;) 

 

Dodam, ze mam już GW-M5630 i GW-S5600 :) 

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MshR napisał:

Cześć Panie i Panowie,

chciałbym doradzić się w kwestii technicznej - stoję przed wyborem GMW-B5000 lub GW-5000 :) Doradźcie coś! ;) 

 

Dodam, ze mam już GW-M5630 i GW-S5600 :) 

Najlepiej mieć oba 😉

GW-5000 to moim zdaniem najlepsza kostka ale przy twoich obecnie posiadanych modelach główną różnicą byłaby tylko metalowa koperta  (bo modułu mają takie same) , chyba bardziej pasowałby tu dla odmiany GMW-B5000 z innym modułem i świetnym wyświetlaczem (a przy okazji metalowa koperta i reszta "garderoby).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GTB Dokładnie idę tym samym tokiem rozumowania ;) 
 

Czyli zacznę od stali, a w późniejszym terminie - „strzele” sobie GW-5000 :) 

 

Super - o takie słowa otuchy mi chodziło ;) Dziękuje :) Jak już zbiorę kolekcje - pochwale się zdjęciem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście dla mnie królem kostek jest GW-5000-1JF, więc jego zawsze będę polecał. Pomimo faktu iż mam jeszcze 2x GMW-B5000 (D i G), które to mają nowsze moduły, czytelniejsze wyświetlacze, kontrast itp.

Pytanie, czy chcesz spróbować właśnie czegoś nowszego (GMW) czy postawić na klasykę GW-5000-1JF, ale z modułem, który już masz w pozostałych dwóch kostkach.

Ostatecznie z czasem i tak kupisz obydwa. Ale GMW-B5000 masz wszędzie, choćby w każdym Timetrendzie, a GW-5000-1JF już nie. Bo jak wiadomo jest tylko na rynek japoński. Więc, dodaje to jakiegoś smaczku.

 

P. S. Widzę, że GTB już napisał, praktycznie to samo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, dokładnie to samo :D Ale to dobrze - tym bardziej utwierdziłem się w decyzji :) Co nie zmienia faktu, ze pewnie długo nie wytrzymam i zamówię również GW-5000 ;) 

 

Mam straszna chrapkę na czarny model tytanowy, ale.. no nie wiem czy jest tego warta - mowa oczywiście o $ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haha, dokładnie to samo  Ale to dobrze - tym bardziej utwierdziłem się w decyzji  Co nie zmienia faktu, ze pewnie długo nie wytrzymam i zamówię również GW-5000  
 
Mam straszna chrapkę na czarny model tytanowy, ale.. no nie wiem czy jest tego warta - mowa oczywiście o $

No ta tytanowa jest kapitalna - kumpel ma, więc miałem w/na ręku. Ale cena niestety, przesadzona.. 3,5-4 tys. to mooże jeszcze, ale nie 6,5..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - dla porównania tytanowy Oceanus OCW-S100 to koszt ok. 2k - niech będzie 2.5k. Tutaj faktycznie trochę ich poniosło. 
 

@p.r.p. @GTB 

mam do Was Panowie jeszcze jedno pytanie - czy ten screw back faktycznie robi taką robotę w tych kostkach czy jak? Chodzi o wagę tego zegarka? Próbuje tak naprawdę zrozumieć - dlaczego GW-5000 to wg wielu użytkowników nr 1 :) 

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MshR napisał:

 

@p.r.p. @GTB 

mam do Was Panowie jeszcze jedno pytanie - czy ten screw back faktycznie robi taką robotę w tych kostkach czy jak? Chodzi o wagę tego zegarka? Próbuje tak naprawdę zrozumieć - dlaczego GW-5000 to wg wielu użytkowników nr 1 :) 

Screwback to w głównej mierze walory mentalne - taki spadkobierca pierwszych G (choć na nadgarstku nosi się przyjemniej niż plastikowi bracia) , poza tym magia GW-5000 to niszowość modelu , jest on dostępny wyłącznie na rynek japoński (jakoś tak oni mają , że co najlepsze zostawiają dla siebie , podobnie jest z serią Oceanus).

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GTB napisał:

Screwbacka to w głównej mierze walory mentalne - taki spadkobierca pierwszych G (choc na nadgarstku nosi się przyjemniej niż plastikowi bracia) , poza tym magia GW-5000 to niszowość modelu , jest on dostępny wyłącznie na rynek japoński (jakoś tak oni mają , że co najlepsze zostawiają dla siebie , podobnie jest z serią Oceanus).

Chyba w tym całym wywodzie o magii zapomniałeś dobitnie podkreślić najważniejszejszą różnicę jaką jest koperta w całości metalowa vs plastikowa... jest to namacalna cecha a nie kwestia wiary i mentalności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Screwback to w głównej mierze walory mentalne - taki spadkobierca pierwszych G (choć na nadgarstku nosi się przyjemniej niż plastikowi bracia) , poza tym magia GW-5000 to niszowość modelu , jest on dostępny wyłącznie na rynek japoński (jakoś tak oni mają , że co najlepsze zostawiają dla siebie , podobnie jest z serią Oceanus).

Dodałbym jeszcze, że poza ww, mnie w GW-5000 urzekł jego dyskretny, stonowany, idealnie spasowany, wręcz elegancki w swej kolorystyce wygląd. Masz tylko czerń, szarości i białe napisy. No, delikatnie ciemno czerwony dolny znaczek. Mam ten zegar już kilka lat. Nie znudził się i chyba nigdy nie znudzi. Tak jak wielu już pisało, gdybym miał zostać jednozegarkowcem to tylko z GW-5000-1JF.
To dorzucę jeszcze (stare) fotki na zachętę.
08f1646a3ce4d334ee198626f90db25d.jpg
88aa5cce056b335f2f58a7174e208bb9.jpg
6a9fcdcce97894ed96f0b27a79c0af6e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał:

Chyba w tym całym wywodzie o magii zapomniałeś dobitnie podkreślić najważniejszejszą różnicę jaką jest koperta w całości metalowa vs plastikowa... jest to namacalna cecha a nie kwestia wiary i mentalności. 

Ta jakże oczywista cecha GW-5000 była już wspomniana kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne :) 

 

Dziękuje raz jeszcze za pomoc 🍻:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, p.r.p. napisał:

Chyba najbrzydsza ze stalowych kostek

A mogli tą grawerkę zrobić tak. Ale pewnie jakie pieniądze , taka grawerka.

https://images.casiocdn.com/fit-in/576x1020/casio-v2/resource/images/products/watches/hd/GMWB5000TCM-1_hd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie apka G shock connected ciągle mi się wywala. Przeinstalowanie pomaga na dzień, dwa. Apka ma wyłączone optymalizowanie baterii, zdjęte restrykcje działania w tle. Zaczęło się tak dziać po updejcie apki. Też tak macie? Co robić, jak żyć? Galaxy s9+, stockowy android 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Osobiście dla mnie królem kostek jest GW-5000-1JF, więc jego zawsze będę polecał. Pomimo faktu iż mam jeszcze 2x GMW-B5000 (D i G), które to mają nowsze moduły, czytelniejsze wyświetlacze, kontrast itp.
Pytanie, czy chcesz spróbować właśnie czegoś nowszego (GMW) czy postawić na klasykę GW-5000-1JF, ale z modułem, który już masz w pozostałych dwóch kostkach.
Ostatecznie z czasem i tak kupisz obydwa. Ale GMW-B5000 masz wszędzie, choćby w każdym Timetrendzie, a GW-5000-1JF już nie. Bo jak wiadomo jest tylko na rynek japoński. Więc, dodaje to jakiegoś smaczku.
 
P. S. Widzę, że GTB już napisał, praktycznie to samo.
 
Prosiłem kiedyś o wyjaśnienie kwestii czytelności i kontrastu wyświetlaczy. Bo te "słynne" 5000-tki, bazują na tym samym module, co "budżetowe" 5610 - będące optymalnym wyborem cena/jakość.
De facto do ich zakupu nakręca lans/kult/dekiel nie na 4 prymitywne śrubki).

Ta cała seria to TN. Stalowce i tytanowce to STN.

Czy zatem istnieją (w TN czy STN) jakieś niuanse, które dają nam większą czytelność odczytu? To przecież najważniejszy parametr każdego zegarka.

Myślałem, że moduł o jakimś tam symbolu na deklu - ZAWSZE daje taki sam efekt dla czytelności odczytu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież są różne oznaczenia modułu - seria SS i Ti (STN) ma inne oznaczenie.

 

/ edit.. 
dawno nie widziałem to wrzucę :) 

btw. - bateria na „M” 🙄

 

 

 

F23CF90C-FE07-4600-BB4E-BBF6AA9890D0.jpeg

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MshR napisał:

Zgadza się - dla porównania tytanowy Oceanus OCW-S100 to koszt ok. 2k - niech będzie 2.5k. Tutaj faktycznie trochę ich poniosło. 
 

@p.r.p. @GTB 

mam do Was Panowie jeszcze jedno pytanie - czy ten screw back faktycznie robi taką robotę w tych kostkach czy jak? Chodzi o wagę tego zegarka? Próbuje tak naprawdę zrozumieć - dlaczego GW-5000 to wg wielu użytkowników nr 1 :) 

To trochę, jakbyś chciał porównać elite od Gepetto, z jakąś np Hanką z tym samym DNA w środku ;) Pali tak samo, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dzyndzl napisał:

To trochę, jakbyś chciał porównać elite od Gepetto, z jakąś np Hanką z tym samym DNA w środku ;) Pali tak samo, ale...


Tak, ale tutaj chodzi właśnie o cenę - rozumiem, że w Twoim odczucie to właśnie Oceanus jest Elite - przynajmniej w moim tak. Czyli średnio jest płacić prawie 3 x tyle za Hane ;) 

 

Zresztą - nie chciałem do końca poruszać tematu $ - to jest każdego indywidualna sprawa i niech tak pozostanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, ale przecież są różne oznaczenia modułu - seria SS i Ti (STN) ma inne oznaczenie.
 
/ edit.. 
dawno nie widziałem to wrzucę  
btw. - bateria na „M” 
 
 
 
F23CF90C-FE07-4600-BB4E-BBF6AA9890D0.thumb.jpeg.cbf9a6464a81faef624539a04a6d2d3f.jpeg
Moja wypowiedź, dotyczyła 5000-tek, pokazanych w poście #8793.
One bazują przecież na modułach TN, a nie STN.
STN jest tylko w stalowcach i tytanowcach. ----> poprawcie mnie, jeśli się mylę.

A jednak wspominacie w późniejszych wypowiedziach, że jakieś 5000-tki mają lepszy kontrast, czytelność itp.
Czy może ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi?
Czy są lepsze i gorsze moduły TN i jak to odróżnić (po oznaczeniu itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lucyfer napisał:

Moja wypowiedź, dotyczyła 5000-tek, pokazanych w poście #8793.
One bazują przecież na modułach TN, a nie STN.
STN jest tylko w stalowcach i tytanowcach. ----> poprawcie mnie, jeśli się mylę.

A jednak wspominacie w późniejszych wypowiedziach, że jakieś 5000-tki mają lepszy kontrast, czytelność itp.
Czy może ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi?
Czy są lepsze i gorsze moduły TN i jak to odróżnić (po oznaczeniu itp)?


Aaaa to przepraszam - źle zrozumiałem :) Tutaj niestety się nie wypowiem - może koledzy coś dopowiedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.