Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

@MshR Czarna. Nie dlatego, że pozytyw - negatyw STN jest niemal równie czytelny.

Z mojego punktu widzenia powody są co najmniej dwa:
1. Czarny to kolor klasyczny, pasuje do wszystkiego. Poza tym to - jak to w motoryzacji mawiają - sleeper. Na pierwszy rzut oka wygląda na DW-5600 za 250zł. To, że jest to kostka z tytanu, zauważą tylko znawcy tematu i Ci, którym będzie dane do niej podejść na tyle blisko, że będą w stanie odczytać napis w prawym górnym rogu szkiełka. Camo jest fajny, jest super, wygląd ma wyczesany w kosmos, ale na dłuższą metę taka pstrokacizna szybciej się znudzi, niż klasyczna czerń.
2. Faktura. Nie chodzi mi oczywiście o fakturę zakupu za zegarek, bo jej widok raczej oczu cieszył specjalnie nie będzie, zwłaszcza jak niechcący wpadnie w ręcę Szanownej Małżonki posiadacza, tylko o fakturę na bezelu i bransolecie w miejscach matowych - jakość wykończenia tego zegarka to po prostu czysta poezja. Starałem się to jak najlepiej oddać na filmie, na którym recenzowałem ten zegarek, ale film jednak tego nie oddaje - tego trzeba po prostu dotknąć, zobaczyć, doświadczyć samemu. Myślę, że kolega Marcin@rbmk1000 się w tej materii ze mną zgodzi, bo użytkuje ten zegar już od kilku miesięcy.

Gdybym tylko dysponował takimi wolnymi środkami, to brałbym TB-1, jak komornik ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czarny :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, napisałeś dokładnie to, co sam chciałem napisać. Dla mnie również czarny. I wcale nie dlatego, że pozytyw, negatywy STN są super, MZ nawet ciekawsze niż pozytywy, ale to właśnie taki wilk w owczej skórze, takie BMW M5 bez znaczka emki, Versace bez metki, albo jak kto woli, Jennifer Lopez bez makijażu ;)

Oglądając film Tomka czułem, jak mu się ten zegar podoba i wiem, że moje odczucia byłyby podobne, dlatego głos oddaję na wersję czarną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kolor zegarka jest dobry, byle był czarny.

BTW, zastanawiam się nad wytrzymałością tytanowców. 2 moje oprawki okularowe kompakty (full tytan) padły po roku eksploatacji. Złamały się noski. Babka w popularnej sieci salonów powiedziała, że wytrzymałość tytanu to MIT. Jest to faktycznie lekki materiał, ale łatwo daje się zarysować, czy uszkodzić.

Jakie to ma przełożenie na kostki? Zapytam tych kilku użytkowników za rok czy dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę - takiej przewagi koloru czarnego naprawdę się nie spodziewałem :) 
 

Generalnie 11:0 :D 

 

Godzinę temu, lucyfer napisał:

Każdy kolor zegarka jest dobry, byle był czarny.

BTW, zastanawiam się nad wytrzymałością tytanowców. 2 moje oprawki okularowe kompakty (full tytan) padły po roku eksploatacji. Złamały się noski. Babka w popularnej sieci salonów powiedziała, że wytrzymałość tytanu to MIT. Jest to faktycznie lekki materiał, ale łatwo daje się zarysować, czy uszkodzić.

Jakie to ma przełożenie na kostki? Zapytam tych kilku użytkowników za rok czy dwa...

 

Tak, tytan jest materiałem twardym i lekkim, której faktycznie łatwo daje się zarysować, aleeeeee... tutaj zastosowano powłokę DLC - czyli w teorii powinna być jak diament - tutaj mały filmik serii MR-G:

 


na filmie wygląda zjawiskowo :) Jak będzie czy jest w praktyce? Tego nie wiem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki test przeprowadzi TomG80, to w niego uwierzę...

Szukamy dawców. Zgłaszajcie się. default_smile.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lucyfer napisał:

Jeśli taki test przeprowadzi TomG80, to w niego uwierzę...

Szukamy dawców. Zgłaszajcie się default_smile.png

 

 

Ja mogę zrobić maszynkę ze szczotką 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MshR napisał:

Proszę - takiej przewagi koloru czarnego naprawdę się nie spodziewałem :) 
 

Generalnie 11:0 :D

 

Dla mnie to dobry powód by zrobić na przekór :D

 

 

Chociaż też wolałbym czarnego ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
4 godziny temu, MshR napisał:

Proszę - takiej przewagi koloru czarnego naprawdę się nie spodziewałem :) 
 

Generalnie 11:0 :D 

 

 

Tak, tytan jest materiałem twardym i lekkim, której faktycznie łatwo daje się zarysować, aleeeeee... tutaj zastosowano powłokę DLC - czyli w teorii powinna być jak diament - tutaj mały filmik serii MR-G:

 


na filmie wygląda zjawiskowo :) Jak będzie czy jest w praktyce? Tego nie wiem :D 

Oj w dziale marketingu chyba ktoś odleciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może ktoś ma i chce się pozbyć jakiejś zakrętki DW-5030? Tak wiem, to nie ten dział, przepraszam, ale myślę, że tutaj będzie dużo większy rozgłos tego niż na bazarku ;) OLX patrzyłem jakby co i znam ofertę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, czy się nie pozbyć DW-5035

Piękna jest, ale jakoś nie noszę :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatyw w blaszakach też ma swój urok.

IMG_20200624_185036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, p.r.p. napisał:

Ale jednak co pozytyw to pozytyw.. 🤣

No cóż , jeden woli córkę a drugi teściową 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GTB napisał:

Dokładnie , a ten Mikołaj to fajną robotę ma 😆

No i d*pa w tym roku pewnie do mnie nie dojedzie😟

A tak czekałem na tego 5000TB😀

Edytowane przez andrzejp1242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 16:38, Sol napisał:

Myślę, czy się nie pozbyć DW-5035

Piękna jest, ale jakoś nie noszę :unsure:

 

Nie polecam. Zwrocilem 30dnia od daty zakupu, bo stwierdzilem, ze w sumie duzej roznicy nie ma z moim DW5600E. Po dwoch miesiacach kupilem znowu,  chyba ostatnia sztuke dostepna w polskich sklepach 200zl drozej 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się przywitać. Forum obserwuję od dłuższego czasu i jestem zachwycony wiedzą i posiadanymi zegarkami forumowiczów. Dzięki temu kupiłem pierwszy, potem drugi i poszło. Obecnie mam kilka ale kostki są najbardziej wdzięczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, musisz nam coś pokazać, bo przechwalać się to każdy potrafi ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



(...) Obecnie mam kilka ale kostki są najbardziej wdzięczne.


Dokładnie, tak jak kolega@Sol pisze, a i nasi "sąsiedzi" zza oceanu mawiają: pic or it didn't happen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo przynudzacie odnośnie fullmetal, Jest taniej, jest drożej = zegarek  tak ugruntował sobie pozycję.Powłoki dają radę, dwa lata noszę złotego przebierańca i nic się nie przetarło do srebrnego. Podobnie , w użyciu jet również czarny...Powłoki dają radę!!! Jedyne co obserwuję to podparcia dla bransolety o kopertę i śruby zamiast teleskopów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.