Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, john.doe napisał:

Wykopany z pudełka :)
 

Jaki to model, GMW5000? (może warto wprowadzić zwyczaj podpisywania zdjęć modelem. Nie wszyscy jeszcze są tak oblatani w rozpoznawaniu zegarków.) W tym modelu przetarcia dodają harakteru i wg mnie są jak najbardziej pożądane. 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, chmiel75 napisał:

Jaki to model, GMW5000?

GMW-B5000D-1 w ciuchach od GMW-B5000V-1

13 minut temu, chmiel75 napisał:

może warto wprowadzić zwyczaj podpisywania zdjęć modelem

Taki pomysł już się pojawiał ale umierał śmiercią naturalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki pomysł już się pojawiał ale umierał śmiercią naturalną.
A szkoda, bo to zacny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie jaka jest najprostrza możliwa kostka? F91w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie G, to pewnie F-91W, zwana Bin Laden

Najprostsza kostka G to 5600E


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

spacer.png


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupensja 😜

 

IMG_1199p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji święta kwadrat w stanie NOS.

W ekspozytorku :P

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z okazji święta kwadrat w stanie NOS.
W ekspozytorku

Obłędny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2020 o 08:22, GTB napisał:

GMW-B5000D-1 w ciuchach od GMW-B5000V-1

Czym różnią się te wersję od Gmv B5000? Zauważyłem różnice pasek/bransoleta.. I kilka ładnych stówek w cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmiel75 napisał:

Czym różnią się te wersję od Gmv B5000? Zauważyłem różnice pasek/bransoleta.. I kilka ładnych stówek w cenie. 

 

Różnią się tym co widzisz - Jak chcesz g-shock'a którego cena jest relatywnie zbliżona do jego wartości to kup DW-5600E. albo GW-M5610-1ER, zastanawianie się dlaczego zegarek kosztuje tyle ile kosztuje nie ma sensu - odpowiedź zawsze jest taka sama i brzmi "bo tak" ;) Cena spada jak coś z danym modelem jest "nie halo", albo jak potencjalni kupujący zawiodą - to jak z truskawkami ;) 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no DW5600 z już wyglądu nie umywa się do GMW-B5000V-1ER. 

GMW 5000G-1er cena 1439 a GMW B5000GD 1ER FULL METAL  cena 2031. Zastanawia mnie różnica w cenie między tymi wersjami. Co ją kreuje, bo chyba nie sama bransoleta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chmiel75 napisał:

Nie no DW5600 z już wyglądu nie umywa się do GMW-B5000V-1ER. 

GMW 5000G-1er cena 1439 a GMW B5000GD 1ER FULL METAL  cena 2031. Zastanawia mnie różnica w cenie między tymi wersjami. Co ją kreuje, bo chyba nie sama bransoleta? 

Te modele różnią się jedynie wspomnianą bransoletą , kolorami grafiki na wyświetlaczu i samym wyświetlaczem a dlaczego to wszystko bardzo ładnie wyjaśnił @Daito . Cenę w dużej mierze kształtuje rynek i jeśli jakiś model nie jest rozchwytywany cena szybuje w dół (w przypadku tych full metali paskowe wersję nie cieszą się taką popularnością jak na bransolecie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chmiel75

Cenę kreuje głownie zasobność portfela potencjalnego nabywcy, a że jesteśmy z założenia próżni i lubimy mieć rzeczy wyjątkowe, unikalne rzekłbym - producent wychodzi nam tu naprzeciw. Limitując pewne modele sprawia, że część z nas jest w stanie zapłacić dwa razy więcej za rzecz, której wytworzenie kosztuje dokładnie tyle samo, co bliźniaczego modelu. Podany przez Cibie przykład GMW-B5000V vs GMW-B5000D doskonale to pokazuje. Sam bezel i bransoleta do tego pierwszego kosztuje tyle, ile swojego czasu ten drugi zegarek w pełnym rynsztunku w jednym z popularnych sklepów zegarkowych z UK. Zresztą złoty GMW-B5000GD też można było tam kupić za 1200 PLN z małym grosikiem. Jeszcze lepszym przykładem są tytanowe kostki, które kosztują w okolicach 5000-7000 PLN, podczas kiedy na przykład Citizen potrafi sprzedawać swoje tytanowe zegarki za ułamek tej kwoty.

 

Dlatego, jak pisze wyżej Daito, lepiej się nad tym nie zastanawiać. Albo Cię stać na bycie wyjątkowym, albo nosisz to, co pozostałe 90% fanów G-Shocków... albo cierpliwie czekasz, jak przyczajony tygrys i ukryty smok, bo nie znasz dnia, ani godziny, kiedy jakaś promocja, czy inna okazja się przytrafi ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "wszyskowyjaśniającą"odpowiedź 😉 Bransoleta vs guma czyli co kto lubi: Koza rosół, ksiądz kapustę😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, chmiel75 napisał:

Nie no DW5600 z już wyglądu nie umywa się do GMW-B5000V-1ER. 

GMW 5000G-1er cena 1439 a GMW B5000GD 1ER FULL METAL  cena 2031. Zastanawia mnie różnica w cenie między tymi wersjami. Co ją kreuje, bo chyba nie sama bransoleta? 

Sama czarna bransoleta to koszt 630 zł (cena w detalu ZIBI), sam się ostatnio orientowałem :) O dziwo złota czy srebrna są dużo tańsze.

Lepiej więc kupować zegar na bransolecie, ale tak jest zawsze, nie tylko w Casio i G-Shockach. Jeżeli nie lubisz lub nie zależy Ci na niej to wtedy bierz tańszą opcję, czyli na pasku.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2020 o 23:01, TomG80 napisał:


 

 


Dokładnie, tak jak kolega@Sol pisze, a i nasi "sąsiedzi" zza oceanu mawiają: pic or it didn't happen. emoji41.png

 

Zgadzam się z powyższym i wrzucam to co moje... na razie.

1. GW-M5610.jpg

2. GX 56BB.jpg

3. DW 5600.jpg

4. TRIO.jpg

5. GW B5600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, clusca napisał:

 Albo Cię stać na bycie wyjątkowym, albo nosisz to, co pozostałe 90% fanów G-Shocków... albo cierpliwie czekasz, jak przyczajony tygrys i ukryty smok, bo nie znasz dnia, ani godziny, kiedy jakaś promocja, czy inna okazja się przytrafi ;)

 

To trochę bardziej skomplikowane ;) - nie jestem do końca przekonany czy fakt że ktoś płaci za coś więcej niż to jest warte świadczy o jego wyjątkowości... Zwłaszcza w kontekście zegarka, który w obecnych realiach jakich się znajdujemy  jest urządzeniem absolutnie potrzebnym do niczego...

Po prostu zegarki kosztują tyle ile kosztują bo są tacy którzy chcą za nie tyle płacić - wyjątkowości bym tutaj nie mieszał do tego...

 

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może jestem starej daty, ale dla mnie zegarek jest w takim samym stopniu potrzebny do wskazywania czasu jak i 20 czy 30 lat temu (wówczas  10 latkowi). 

Mimo smartfonów, komputerów, dekoderów tv itp gdzie wszędzie pokazywana godzina. 

Mam w mgnieniu oka spojrzeć na rękę i już. 

 

Inna sprawa, że faktycznie zbijają kasę na maniakach zegarkowych, którzy potrafią mieć wszystkie wersje kolorystyczne danego modelu gshocka. 

Jest popyt, jest podaż. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, to oczywiście był duży skrót myślowy. Chodziło mi o to, że mamy od zarania dziejów tendencję do wyróżniania się wśród innych. W kontekście G-Shocków sprowadza się to do tego, że niekoniecznie ładniejszy wizualnie zegarek będzie łechtał nasze ego, ale właśnie taki, który jest mniej popularny, rzadziej spotykany. To właśnie wykorzystują producenci. Weźmy na przykład takiego GWG-1000MH. Przecież on jest "paskudny", a wystarczy żeby zrobili limitację i podwoili cenę, a będzie się podobał większości amatorów G. Albo moja fiksacja na punkcie G-7800. Przecież on wcale ładny nie jest, to taka zegarkowa Multipla, a mam ich już pięć, bo są po prostu inne ;)

Może źle się wyraziłem. Nie jesteśmy wyjątkowi, tylko czujemy się wyjątkowi, mając coś innego od standardu, coś co nas wyróżnia. Ot nasza właśnie próżność się tu odzywa.

 

Wracając do różnic w cenie i towarzyszących im rozbieżności w jakości/wyposażeniu, vide GMW-B5000G/D vs GMW-B5000V. Kiedyś słyszałem taką opinię, że pięćdziesięcioprocentowemu (uff, ale trudne słowo) wzrostowi ceny towarzyszy jedynie siedmioprocentowy przyrost jakości. I coś w tym jest MZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.