Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MshR napisał:

Przy okazji zdjęcia kol. @p.r.p. - zauważyliście, że chyba cała seria GMW-B5000 podświetla wyświetlacz w sposób, który umożliwia dosłowne zobaczenie źródła tego światła z boku? Jednym słowem - widać „lampkę”. Strasznie mnie to irytuje. W poprzednich seriach kostek - jest to niezauważalne i podświetlenie jest równomierne na całym wyswietlaczu.

 Podobną przypadłość mają GW-B5600 (siedzi tam identyczny moduł jak w full metalu różniący się jedynie wyświetlaczem) ale występuje to też w nowszych modelach (np. GBX-100). Wynika z zastosowania różnej techniki podświetlania - Iluminator w dotychczasowych i LED Light w nowszych (nie wiem czemu w przypadku full metali określanych jako Super Illuminator).

W przypadku kostek jest to mało widoczne , najbardziej rzuca się to w oczy w Romku GW-9400.

 

Godzinę temu, lucyfer napisał:

A ja mam prośbę do posiadaczy przynajmniej 2 kostek pozytywowych - z TN i STN.
Zróbcie fotkę obu obok siebie. Chodzi mi o te same warunki oświetleniowe.
Jeśli będzie to trudne (kąty), to niech oba będą na fotkach w tym samym miejscu i przy takim samym świetle.
Chciałbym zobaczyć różnicę w kontraście.

Tu https://www.watchuseek.com/threads/gmw-b5000-display-clarity-and-other-notes.4723653/ masz porównanie z kilkoma różnymi modelami.

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kwestia dokładności złożenia poszczególnych egzemplarzy i/lub podgięcia odpowiednio diody podświetlającej. Mam Romka, w którym podświetlenie jest idealne, miałem GWM-B5000D, w którym wprawdzie nie było aż takiej różnicy w strefach podświetlenia, jak w tych "niefajnych" Romanach, ale ewidentnie było widać, że wyświetlacz ma połową jaśniejszą i ciemniejszą, a skądinąd wiem, że są metalowe kostki, gdzie jest to mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam prośbę do posiadaczy przynajmniej 2 kostek pozytywowych - z TN i STN.
Zróbcie fotkę obu obok siebie. Chodzi mi o te same warunki oświetleniowe.
Jeśli będzie to trudne (kąty), to niech oba będą na fotkach w tym samym miejscu i przy takim samym świetle.
Chciałbym zobaczyć różnicę w kontraście.



Na tyle ile mi się udało, zrobiłem to o co prosiłeś. Mój stalowy, 5610 kumpla z pracy.
Ogólnie, patrząc centralnie na wprost, zwłaszcza będąc na zewnątrz, nowsze STNy mają świetny kontrast, cyferki są czarne wręcz. Starsze TN, patrząc w ten sam sposób, mają bledsze cyferki.
3366c6b907c2d0b217fe3b9898b65d45.jpg
Mają za to, wg mnie, ładniejsze, bardziej mleczne, milsze dla oka te wyświetlacze, w porównaniu to chłodnych, zaniebieszczonych nowych STN. To jeden z powodów, dla których uwielbiam swoje GW-5000-1JF.
21f58046fcc2e8a8f97c70561fc31f6f.jpg
42455dc5725bec111b7710f74b9af401.jpg
Gdy zaś na zegarek zerkam w standardowy sposób, również przyjemniejszy kolorystycznie jest starszy moduł. Dla mnie jest.
22dab3540f35aceaf98243fb1318dd67.jpg
Plusem nowego zaś, są kapitalne kąty widzenia.
Nawet pod tak ekstremalnym, można odczytać godzinę. W starszych modułach robią się już 8888 lub inne przecinki.
44242d30c74198539d744557a29c872a.jpg
b83ce91b6afb308f2d88ff863db7e4a3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LICHU89 napisał:

Jak z czytelnością modelu  DW-5610SU-8 Classic?? 

Jak w każdym negatywie w kostce DW - nie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach






Na tyle ile mi się udało, zrobiłem to o co prosiłeś. [/img]


Wspaniała robota. Dzięki.
Mówiąc o "nowych", masz na myśli po prostu STN?
Nie ma na ten moment nowszych i starszych STN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GTB napisał:

 Podobną przypadłość mają GW-B5600 (siedzi tam identyczny moduł jak w full metalu różniący się jedynie wyświetlaczem) ale występuje to też w nowszych modelach (np. GBX-100). Wynika z zastosowania różnej techniki podświetlania - Iluminator w dotychczasowych i LED Light w nowszych (nie wiem czemu w przypadku full metali określanych jako Super Illuminator).

W przypadku kostek jest to mało widoczne , najbardziej rzuca się to w oczy w Romku GW-9400.

 

Tu https://www.watchuseek.com/threads/gmw-b5000-display-clarity-and-other-notes.4723653/ masz porównanie z kilkoma różnymi modelami.


Super, dziękuje za wyjaśnienie! 
 

@lucyfer jeszcze tylko co do kątów widzenia to w szoku jestem jak dużo widać na A700 - pewnie dlatego, ze jak to określa producent jest „maxi slim” - generalnie w każdym położeniu jestem w stanie odczytać godzinę. 

DD769D2C-5A1F-4414-8711-08DF8CCE5881.jpeg

B4D2072C-8C0E-4F3E-AB38-2AF8E4009EEE.jpeg

70C6FC17-229C-4F7E-A2EC-2EBF06028279.jpeg 
 

Podglądowo - dość ekstremalne dwa pierwsze zdjęcia ;) Tak w ogóle - naprawdę bardzo fajny zegarek! :) 

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Wspaniała robota. Dzięki.

Mówiąc o "nowych", masz na myśli po prostu STN?

Nie ma na ten moment nowszych i starszych STN?

 

Cieszę się, że pomogłem.

Nie, nie ma innych STN (starszych czy nowszych). To w sumie najnowszy ich wynalazek. Wcześniej kostki miały po prostu TN.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 gbx-100 i gbd-h1000 mają lcd w technologii MIP to chyba ich najnowszy wynalazek

A fakt, masz rację. Jeśli chodzi o zupełnie nowe modele Casio to tu już jest w niektórych (jak ww) MIP..
W klasycznych kostkach zaś, nowością jest STN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, clusca napisał:

W stalowych i tytanowych.

Czyli GMW-B5000xxx

Nie stać mnie hehe. Muszę szybko mojego rocznego g9300 sprzedać i wymienić na kostkę. Mialem 5600 i to był najlepszy zegarek. G9300 nie wygodny na co dzień.... 

Edytowane przez LICHU89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, clusca napisał:

W stalowych i tytanowych.

Czyli GMW-B5000xxx

 

Idzie kupić sam STN ?

Obecnie mam w 5610 zielony i myślałem, aby wrócić do pozytywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, beriam napisał:

 

Idzie kupić sam STN ?

Obecnie mam w 5610 zielony i myślałem, aby wrócić do pozytywa. 

Ale że jak , STN chciałbyś wrzucić do 5610 ? 

Nie da się bo :

- LCD STN nie jest dostępne jako część zamienna

- nawet jak by był nie pasowałby do modułu 3159 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy STN padnie, to zegarek jest uziemiony?
I nawet tytanik tonie niczym titanic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, można kupić cały moduł, który cenowo nie odbiega specjalnie od tego z kostki M5610. Różnica jest taka, że do GW-M5610 kupisz zarówno cały moduł, jak i samo LCD (co daje w miarę niedrogą możliwość modowania dla chętnych), a do serii GW-B5600 oraz GMW-B5000 tylko występują całe moduły jako części zamienne. Na szczęście moduły stricte elektroniczne (bez elementów mechanicznych, jak wskazówki, silniki krokowe itp.) należą do zdecydowanie bardziej bezawaryjnych, niż układy zegarków ana-digi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając we wczorajszym temacie wyświetlaczy.. ;)
Mój absolutny ulubieniec.
9e0793da4c2453f9631fa12b0af063ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On w rzeczywistości taki miodowy jest? Mój chyba trochę chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On w rzeczywistości taki miodowy jest? Mój chyba trochę chłodniejszy.

Sztuczne światło zrobiło swoje.

Gdybym wyszedł na zewnątrz to wyglądałby tak;

a5c5d4096a74f7099709e23598c12620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, drkadrys napisał:

Gdzie takie rosną?

Hehe, fajnie by było  😛

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.