Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

 
Wersja niebieska: https://www.ella-juwelen.de/g-lide-gbx-100-2er
Dostawa między 12-20.08.2020. Przy okazji cena niezła.

Niestety ale 28.07 złożyłem zamówienie, a wczoraj dostałem info, ze model nieosiągalny :(

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała ciekawostka którą zauważyłem i chciałbym ją w pewien sposób sprawdzić z innym kostkami; mianowicie jak jest u Was z dokładnością wskazań czasu?  Wg moich testów GW-5000 jest najdokładniejszym zegarekiem kwarcowym jaki posiadam - drugi w kolejności ustawia się DW-5035 :) Co ciekawe najbardziej rozjeżdża się w cyklu dobowym GWM-5630 ;) Nie stanowi to w sumie większego problemu, bo synchronizuje się co noc, ale faktycznie jest najmniej dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchyłki na + bądź - to norma (wg producenta dopuszczalne do +/- 15sek. na miesiąc) , jeśli to stanowi dla ciebie problem to możesz pobawić się w regulację (w module jest śrubka którą koryguje się chód). Moja najbardziej rozjechana kostka (DW-5000SL) robiła do przodu blisko 40sek. na miesiąc , po wyregulowaniu jak narazie (od początku czerwca) chodzi idealnie porównując z GW-5k które aktualizuje się co noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, GTB napisał:

Odchyłki na + bądź - to norma (wg producenta dopuszczalne do +/- 15sek. na miesiąc) , jeśli to stanowi dla ciebie problem to możesz pobawić się w regulację (w module jest śrubka którą koryguje się chód). Moja najbardziej rozjechana kostka (DW-5000SL) robiła do przodu blisko 40sek. na miesiąc , po wyregulowaniu jak narazie (od początku czerwca) chodzi idealnie porównując z GW-5k które aktualizuje się co noc.

Super, z pewnością „pobawię” się regulacją - może faktycznie uda się dostosować do poziomu GW-5000 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MshR napisał:

GW-5000 jest najdokładniejszym zegarekiem kwarcowym jaki posiadam -[...] Co ciekawe najbardziej rozjeżdża się w cyklu dobowym GWM-5630

 

To ciekawe bo to dokładnie ten sam modu jest... Wychodzi na to że tutaj podobnie jak z wyświetlaczem regulacja chodu to kwestia indywidualna modelu.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Daito napisał:

 

To ciekawe bo to dokładnie ten sam modu jest... Wychodzi na to że tutaj podobnie jak z wyświetlaczem regulacja chodu to kwestia indywidualna modelu.

Dokładnie tak - tez jestem właśnie tym zdziwiony. Spróbuje faktycznie wyregulować ten chód - taka mała zabawa :) Zdam relacje po jakimś miesiącu od dzisiaj :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zegarka z WC nie otwierał, bo mi się sekundę na dobę spieszy. Szkoda ryzykować ewentualnych problemów ze szczelnością później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, clusca napisał:

Ja tam bym zegarka z WC nie otwierał, bo mi się sekundę na dobę spieszy. Szkoda ryzykować ewentualnych problemów ze szczelnością później.

 

Problemów ze szczelnością to akurat bym się nie obawiał bo tam żadnej filozofii nie ma - zwłaszcza w 5630 - jak uszczelkę dobrze założysz i gwintów przy przykręcaniu dekla nie pozrywasz, to nic się nie ma prawa ze szczelnością zepsuć, ale w pełni się zgadzam z tym ze bez sensu jest regulować dokładność chodu w zegarku z WC przecież samo się wszystko reguluje. Niemniej dziwię się że jest taka rozbieżność w przykładaniu się do regulacji precyzji wskazań modułów.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie - jest synchronizacja wiec nie widzę większego problemu, ale meczy mnie ciekawość co i o ile się zmieni ;) Taki mały eksperyment :) Tak jak obiecałem - dam znać za jakiś czas :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości. Czy każdy moduł ma taki trymer? Gdzie on jest i czy dostęp do niego wymaga demontażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.watchuseek.com/threads/adjust-accuracy-of-3159-module.4853291/


—> tutaj opis modułu 3159 (co prawda anglojęzyczna strona, ale są zdjęcia i można łatwo zobaczyć co i jak ;)
 

Co do drugiego pytania - chyba jednak nie każdy zegarek jest do regulacji. 

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lucyfer napisał:

Gdzie on jest i czy dostęp do niego wymaga demontażu?

Jest od tyłu modułu , wystarczy zdemontać dekiel (modułu nie trzeba wyjmować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Koledzy wybaczcie głupie pytanie. Na 90% jestem przekonany, że odpowiedź i tak brzmi "nie ma" ale zapytam :) Chciałbym w moim GW-B5600BC (czarna kostka bluetooth, negatyw) wymienić bezel z tworzywa na metalowy. Czy gdzieś są do kupienia oryginalne bezele casio? Czy jedyne co zostaje to chińskie zamienniki z ali? A może jest jakaś firma robiąca dobre jakościowo aftermarketowe bezele?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Noodles napisał:

Koledzy wybaczcie głupie pytanie. Na 90% jestem przekonany, że odpowiedź i tak brzmi "nie ma" ale zapytam :) Chciałbym w moim GW-B5600BC (czarna kostka bluetooth, negatyw) wymienić bezel z tworzywa na metalowy. Czy gdzieś są do kupienia oryginalne bezele casio? Czy jedyne co zostaje to chińskie zamienniki z ali? A może jest jakaś firma robiąca dobre jakościowo aftermarketowe bezele?  :)

Nie ma oryginałów , jeśli już musisz mieć koniecznie to jedynie te z ali (jakościowo wypadają o dziwo dobrze) ale moim zdaniem nie ma to sensu - lepiej to sporzytkować na jakieś oryginalne ciuchy w innym kolorze (tym bardziej , że twoja wersja świetnie się nadaje do przebieranek).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dzięki, tak właśnie myślałem. A w ożywianie frankeisteina nie zamierzam się bawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-109016-0-04069800-1559475638_thumb.jpgpost-109016-0-20141700-1559475766_thumb.jpg

19 minut temu, Noodles napisał:

A w ożywianie frankeisteina nie zamierzam się bawić. 

A szkoda , bo dobrze mu służą kolory.

 

 

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@GTB

 

Zdjęcie się nie otwiera. Wstawiłbyś jeszcze raz? Widzę, że te bezele i paski to nie jest droga zabawa więc możę się skuszę... jak masz inne propozycje to też dawaj :)

 

I jeszcze jedno: na ile starczają w pełni naładowane akumulatory (w sensie rezerwy chodu, 7 miesięcy? 22? Sam akumulatorek podziała 10 i wincyj lat pewnie) w tych kostach bluetooth tough solar? Tak pi razy oko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Noodles napisał:

@GTB

 

Zdjęcie się nie otwiera. Wstawiłbyś jeszcze raz? Widzę, że te bezele i paski to nie jest droga zabawa więc możę się skuszę... jak masz inne propozycje to też dawaj :)

 

I jeszcze jedno: na ile starczają w pełni naładowane akumulatory (w sensie rezerwy chodu, 7 miesięcy? 22? Sam akumulatorek podziała 10 i wincyj lat pewnie) w tych kostach bluetooth tough solar? Tak pi razy oko ;)

Fotki już są ale nie wiem czemu walnęło je na początku posta (te są od GB-5600B-9).

 

Akumulator ma bodajże 180 dni rezerwy.

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Podziękował z telemarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kostka powspinała się trochę na 3-tysięczniki:

 

FUYgy7op2_LRMteuPN54Lc2ik3YeyMQPAF0iXmhlXNx59jRUREVN9xmi2_ym3PZk2wlKTymHk39i3Yeb1ooyAr2Saq5Ci6YXq-6z-zNxIujw6SG-Og_fSRei3VDsIWJv3aYPT_hqtyudDgn3aVq8-QC-N8niLhpRIEkGxNXBsycV2RiZadjXoow_-CCcOWPHa9lQCsxS8D3DaJjvxk8pWnaE0fuady1EEIDfyiIN1ZRBMIcrF3G4gZEhlZr33REPGIpGNM7i53i6r_S_TMGai7X1SzYrFeJj6HLkBKYpZDwqNDkWtt2w4iAnXQ_m4vMCmVTQXGcJvhod1H_IUsoJuyovLjKrAhi72aair0GiJOPyeN2MlfrUATPORZs44nqByZyMO-hGzHQwssaEVRN_pqgLPJ_GuG_jIqtFXzBdnb8JHymJ6TaW_5CTM1-9Wg-wtSq7dLOToUi6XaCGpzrICDMbb34aLerO01g5FK7X9tyawxh6_yr3fL6AlTQRt0Exzx5qGo9CQLdpJWYiJ_YaE1xJ-lS51DSikejjRzN1lxLtth5Z7YZSQsMMX_mDQNOP4N3Nz98q06t7rFYYwZEyZny97Aa5Q8NcEUnZE2InLua2lYTi2TipCkP-RWcMg_DKIRPBpMwdLQfOaXjl49GUttbTR6vIMs_Zw027P_K8qh1FFwhB7us1noRssstogdI=w711-h947-no?authuser=0lRPVqhDjQ7ou_fRbkeHrOyHkjxDfsIjBk5nwjI6LiKxvaBuSe2XEx-hkNhRttyrLSJ2cdaZbFCNY3fTobwLMaHikZd3LRKn46pC_C9ZnqiQjkpp2C8uCeKPOD8T1qr5Ka8sZcaodajJZM7_XxoeeRXkwx4qM1ABri5QVN1Ndixp83Dm0O_k0_18FMwuEJoEA4BPnW3mdSXRhIOHLxAh4qUCXARMN3XIzXapNqFXjWP3AFWeBEculr5JoIfWJdaeHuMBRDEMOKUTvxD_k_a986IGT4mGMog9uAsFYjiu8SqXV0CY2I7glDxA24gW3A222BBeGezJTbVT0cOg1yfY9vUHgNdxarEH_i43Jz5IrJSCDUjUcUkk1xqETdS-ieYiHq0dm8OhqjfkSfAVYoRGI_Kga0Lt3MICJicnCEnxvovQcvz1xB1xK68SRqKTUipURyozoOyqWxajBszGEgCEy-v_9g7bKuG3q1dEvdbcLJCZZNEsDItc0Wxr_V_E0qxP7yvyccYe8CGLwU8lBhBJDcriyqqnJJqnTP949DfR0cSeHyrE6KqtDzLbfVL-XH-fzo9wZe-aZpVwCk4EooiPX8gNOXqLf56vsrG-n80BPlfzx9Ep8NR2GpjVykyjalsHcXOnQaS5I3DPdk11fKzWWMagCxWDTqqO9TfBiKCpxO2JDBZSb_iKCen30-UxQ0gg=w711-h947-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pyk.. na chwile obecną idealne pokrycie z GW-5000, a także w czasie dobowym - idealna synchronizacja ze wskazaniem zegara atomowego :) Wystarczy! :) Cel osiągnięty! :) 

071CF136-6522-45D8-9F22-2924EAE26284.jpeg

ED64F482-5DF9-4620-972E-C3D0932417B7.jpeg

A5B8743C-7F67-4395-A59D-48DFAE2E0836.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.