Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Pffff ja mam tak z podświetleniam w GW-B5600BC, myślałem że w tych topowych kostkach jest inaczej a tu kiszka :P słabo w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GTB:

Nie wiem na co ten sarkazm, ale może masz jakieś kompleksy i się wyżywasz na innych.
Ja podejmuję decyzję dłużej, niż inni i mam do tego prawo.

A decyzję o kupnie podejmę, gdy ceny spadną do normalnego poziomu, bo póki co są wg mnie absurdalne.
Na ten moment to jedyny model, który biorę pod uwagę. Może w końcu uzbieram...

Jeśli jednak są takie jaja z podświetleniem, to raczej sobie podaruję!



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , kompleksów nie mam ale chyba ktoś inny je posiada skoro zwykłą wypowiedź traktuje jako "wyżywanie się" , tym bardziej , że nie był to sarkazm a tylko zwykłe pytanie bo po takim czasie (i ilości twoich zapytań) ciekawiło mnie , czy planujesz zakup czy tylko dociekasz szczegółów tego modelu. 

Dzięki za wyjaśnienie i może rzeczywiście daruj sobie ten model , przynajmniej unikniemy późniejszych twoich  postów z narzekaniem jaki to "gniot za górę kasy".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, GTB napisał:

(...) Jeśli tak to kup ją w końcu i sam się przekonaj bo to co jest dla jednego wadą dla innego może być zaletą, (...)

Z powyższym się zgadzam, ale z poniższym już bym polemizował. ;)

4 godziny temu, GTB napisał:

(...) napewno full metal nie jest tak uniwersalnym zegarkiem jak chociażby M5610.

 

 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ GTB:

Spoko. Ja Tobie nie podpowiadam treści postów.
Stosuj proszę te same zasady i dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, GTB napisał:

@lucyfer ty rozważasz zakup metalowej kostki dla siebie czy tylko dla zabicia czasu rozkładzie jej zagadnienia na czynniki pierwsze ?

Jeśli tak to kup ją w końcu i sam się przekonaj bo to co jest dla jednego wadą dla innego może być zaletą , napewno full metal nie jest tak uniwersalnym zegarkiem jak chociażby M5610.

 

Dla siebie to się kupuje GW-5000 - bo to lepsza i droższa wersja najbardziej udanego i uniwersalnego g-shock'a za jaki uważam GW-M5610, nie wiem dlaczego kupuje się metalowe kostki - i chyba się nie dowiem, jak się pojawiły to się narajałem jak arab na kurs pilotażu, na szczęście emocje opadły, a im więcej razy mam okazję zobaczyć taki wynalazek na żywo tym bardziej mi przechodzi...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@Daito

 

Czu Ci przechodzi? Mnie blokują dwie wady: duży l2l jeżeli uwzględnimy pierwsze ogniwo bransy zamocowane na sztywno oraz właśnie to podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Noodles napisał:

@Daito

 

Czu Ci przechodzi? Mnie blokują dwie wady: duży l2l jeżeli uwzględnimy pierwsze ogniwo bransy zamocowane na sztywno oraz właśnie to podświetlenie

 

Mam duży nadgarstek więc l2l mi nie przeszkadza - nie kupie GMW ani żadnego innego metalowego "G" bo tego typu zegarki wyłamują się, moim zdaniem, z koncepcji w imię której postała linia g-shock i tyle.  Jeśli mam nosić zegarek z metalowym bezelem i na bransolecie to mam szereg innych, ciekawszych i bardziej odpowiadających mi estetycznie propozycji, a jeśli mam nosić g-shock'a to bezel ma być z  polimeru podobnie jak pasek... ot co... żadna filozofia.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Daito:

Pomogłeś mi się wyleczyć z metala. Gdy do tego dodać wagę, która potęguje dyskomfort - to wniosek jest prosty: OLAĆ metale i cieszyć się m5610!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie jak stare baby.. Ot co. 🤣 Ale to dobrze, tym więcej stalowców dla nas. 🤣
Miałem kilkanaście kostek, różne modele, rocznicówki, różne moduły itd. Za serię 5610 (za mała) jak i 5600 (bez TS i MB6), lub 5030 (podobnie), choć ładne, funkcjonalne itd.. podziękuję. Nie wrócę raczej. Chociaż do dw-5030C może zrobię kolejne podejście kiedyś.
Obecnie mam ulubione GW-5000 i dwa pozytywowe stalowce. I jest to trio idealne. Podświetlenie i tak mają lepsze niż większość G-shocków, więc też nie rozumiem tego gadania. Za duży l2l? Mam 18,5cm, płaski nadgarstek. Nie widzę problemu, leży lux.
Żeby nie było. Stare foty, ale w robocie inny zegar mam na łapie.

4be519b6fa6f5d27ebcd5aa63340c42d.jpg
e3400a5190707e131b4b5caac36f5f99.jpg
09028a5074b8af779cffdbe8793e207c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kółko te same przemyślenia kolegów i to bez końca ...

Przypominam że jesteśmy na forum zegarkowym a nie surwiwalowym czy tam kupię zegarek dla jednozegarkowca.

Naprawdę przeszkadza Ci Piotrek ten stalowy G?

Sam piszesz że masz inne do noszenia i koledzy w koło też tak mają.

Fakt, ta kostka stalowa może nie jest dla wszystkich, jak dla Lucyfera czy dla innej grupy użytkowników.

W ogóle ta kostka jest dla miłośników G a nie dla zwykłych zjadaczy chleba.

Zakładasz ją nie dlatego że potrzebujesz G-Shocka w danym momencie a tylko dlatego że Ci się podoba a do prawdziwym zadań dla G masz ich całe pudło jak każdy miłośnik tego tematu ;)

To dziwne że neguje się jakieś modele na forum zegarkowym, przecież to nasza pasja a nie wybór jedynego urządzenia na nadgarstek na lata.

Tak piszą na peperze czy forum garnkowym że jeden uniwersalny i hus!

My tutaj w większości mamy zajoba w temacie i sam przerabiając kilkadziesiąt modeli G nie jestem normalny :P 

Kostka stalowa jest fajna i już! :D

Aaaaa i to samo podobne będę pisał i czytał w innych działach Swiss, Japan i microbrandach ^_^

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój przekaz wyraźnie dedykuje to forum "wielozegarkowcom".
Ja się z takim założeniem nie zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się zgadzać ale tym bardziej jako jednozegarkowiec wybierz zegarek odpowiedni dla siebie i już.

Nie ma potrzeby w kółko, tygodniami a może nawet miesiącami zalewać forum miłośników G jakie to stalowe badziewie.

Użytkownicy którzy mają stalowce są zadowoloni, inni którzy spróbowali też wyrobili swoje zdanie i chyba to jedyna słuszna metoda jak taki zakup w ogóle rozważałeś 😉

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałem metali badziewiem. Nikt ich tak nie nazwał.
Rzeczowa dyskusja ukazała jedynie parę istotnych wad, które dla pewnej grupy użytkowników - te G dyskwalifikują.

Gdyby nie forum i chcący dyskutować - po zakupie bym się obudził z "ręką w nocniku". Ja decyzję podejmuję długo. Zawsze rozkminiam temat na drobne i dopiero w pełni świadomy - kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucyfer

 

Bierz Panie GW-5000 i uwierz mi, że będziesz zadowolony :) Jakiś czas temu miałem podobne dylematy - przez moje ręce przewinęły się modele tytanowe, stalowe i seria DW - zawsze było „jakieś ale”. 

 

GW-5000 - dla mnie osobiście „król kostek” :) 

 

// A tak poza tym - za 3 min pędzę do kuchni :) Miłej niedzieli! :) 

C8B0DAD6-76D6-446C-ABE4-465B728F93AB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko powiem, że przez bardzo długi czas uważałem kostki za maleństwa i zegarek dla dzieci z podstawówki, a pierwszą moją kostką był ... GX-56 :D

Dopiero z czasem zmądrzałem i przeszedłem na serię 5000. Owszem przyznaję się, że błędem była sprzedaż GW-5000, ale jest to do naprawy. Natomiast, jak początkowo nie byłem przekonany do stalowych zakrętek, tak teraz mam dwie i jest mi z tym dobrze, nawet bardzo dobrze 😛


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=110407] 
GW-5000 - dla mnie osobiście „król kostek”  

Nie tylko dla ciebie. Już dawno to powiedziałem. Zresztą nie ja jeden.
a67acc248668d5d6175b6c956a20edc0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, p.r.p. napisał:


Nie tylko dla ciebie. emoji16.png Już dawno to powiedziałem. Zresztą nie ja jeden. emoji16.png
 


 

Tak jest! To właśnie dzięki Tobie i kol. @GTB kupiłem model GW-5000 i nie mam zamiaru już się z nim rozstawać :) 🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i nie mam zamiaru już się z nim rozstawać  

Zapamiętaj sobie swoje słowa.
Są zegary których się nie sprzedaje. GW-5000-1JF ma u mnie dożywocie. Inne rotują, ten trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, p.r.p. napisał:


Zapamiętaj sobie swoje słowa. emoji16.png
Są zegary których się nie sprzedaje. GW-5000-1JF ma u mnie dożywocie. Inne rotują, ten trwa.


O to, to.. gwarantuje, że moja sztuka również się nigdzie nie wybiera 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lucyfer napisał:

Gdyby nie forum i chcący dyskutować - po zakupie bym się obudził z "ręką w nocniku". Ja decyzję podejmuję długo. Zawsze rozkminiam temat na drobne i dopiero w pełni świadomy - kupuję.

 

Sądzę, że źle do tego podchodzisz.

Wybierz model, który Ci się najbardziej podoba, poszukaj taniej oferty.

Jak zegarek przyjdzie to daj mu ze trzy tygodnie. Spasuje - brawo dla Ciebie.

Jak nie podejdzie, to wystawiasz na bazarek z minimalną stratą i wybierasz następnego.

 

Wybieranie idealnego zegarka w oparciu o opinie innych to, moim zdaniem, bardziej karkołomne zadanie.

Zegarek ma pasować Tobie, a nie innym. To co dla mnie jest wygodne i użyteczne, dla Ciebie takie być nie musi.

 

Jak nie sprawdzisz, to nigdy się nie dowiesz :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba zegarek przerobić na własnej skórze, organoleptycznie, nie raz i nie dwa się o tym przekonałem.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.