Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, unadarek napisał(-a):

 

...to tak samo jak moje ulubione skarpetki :) jak coś się lubi to się  nosi .....

Ale do prania zdejmujesz? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek230 napisał(-a):

Ale do prania zdejmujesz? 😁

 jak się uda zdjąć i nie połamią się to tak :)  to jak G-Shock nawet do łózka :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, satanic napisał(-a):

Panowie ten GW-5000 faktycznie taki och, ach, że wszystko w nim super czy lepiej stalową z tym nowym wyświetlaczem.

 

Ja bym brał stalową, chociażby dla samych cegiełek na szkiełku, jak ktoś nie widzi innych zalet (wyświetlacz, dodatkowe opcja, stal zamiast plastiku) :)

 

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gw5000 bez dwóch zdań. GMW słabo wypada. Szczególnie błyszczący bezel, wątpliwej jakości bransoleta i STN. Wolę klasyczne LCD. Jedyne co mi się podoba w GMW to cegiełki które fajnie widać. Ogólnie jak to już dawno pisałem szału nie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła kostka tez może być fajna
5b4cd40a280d5a88a1dc5a6062b585e7.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng


Surfs Up!!!

 

 

20E58900-D5CE-4122-8554-93C90C8CEB3F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 15:20, murcins napisał(-a):

Gw5000 bez dwóch zdań. GMW słabo wypada. Szczególnie błyszczący bezel, wątpliwej jakości bransoleta i STN. Wolę klasyczne LCD. Jedyne co mi się podoba w GMW to cegiełki które fajnie widać. Ogólnie jak to już dawno pisałem szału nie robi. 

Marcin, a co jest nie tak z bransoletą?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jogi napisał(-a):

Marcin, a co jest nie tak z bransoletą?

Ostatni kajdan który miałem z pełnych ogniw to mtgs więc przepaść. Ta wydaje się taka delikatna. Słabo pokryta czarną powłoką, są miejsca gdzie jest jakby nie domalowane takie jakby srebrne podłużne ryski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz, też zwróciłem na to uwagę, ale założyłem, że taki był projekt, bo na kilu egzemplarzach które miałem w rękach było dokładnie tak samo. Ten sam, powtarzający się wzór.

Myślałem, że chodzi może o jakiś nadmierny luz pomiędzy ogniwami. W jednym z egzemplarzy coś takiego zaobserwowałem. Tzn. nie było tragedii, jakbym nie miał innych w rękach, to bym pewnie nie zwrócił na to uwagi.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Jogi napisał(-a):

 

No spodziewałem się lepszej jakości. Sprawia wrażenie naprawdę takiej gdzie lekko czegoś twardszego dotkniesz i będzie ślad. W MTG tego nie było. Uważam że za taką kasę powinna być lepsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, murcins napisał(-a):

Qym12vA.jpg

 

1353941594_by_nati0598_500.jpg.5650527cf0817b8cd231be1b43831561.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 15:20, murcins napisał(-a):

Gw5000 bez dwóch zdań. GMW słabo wypada. Szczególnie błyszczący bezel, wątpliwej jakości bransoleta i STN. Wolę klasyczne LCD. Jedyne co mi się podoba w GMW to cegiełki które fajnie widać. Ogólnie jak to już dawno pisałem szału nie robi. 

 

A ja mam dokładnie odwrotne zdanie - GW-5000 masz wyświetlacz ten sam co w GW-M5610 czyli kupując zegarek masz loterię, będzie czytelny czy nie - w zegarku za 300 PLN z polskiej dystrybucji, który mogę bez problemu odesłać do sklepu jeszcze mogę to zaakcentować, ale jak się kupuje zegarek za tysiaka (choć przy obecnym kursie USD oraz duym prawdopodobieństwie opłat celnych to tak raczej bliżej 1500 PLN może wyjść)  i odesłanie jest mocno problematyczne bo dystrybucja tylko japońska wchodzi w grę, to loteria odnośnie czytelności jest nie na miejscu... GMW ma zdecydowanie bardziej przyjazne przyciski, są większe i łatwiejsze w obsłudze - choć i te w GW też mi jakoś specjalnie nie przeszkadzały - co do błyszczącego bezela, to kwestia gustu i przyzwyczajenia, mnie też jakoś tak średnio odpowiadał, ale się przyzwyczaiłem i teraz nawet bardziej mi pasuje - co do bransolety nie wypowiadam się bo kupiłem GMW-B5000G na pasku który też bardziej mi pasuje niż ten od GW-5000 jest miękki ale nie taki plastyczny jak ten w GW - bransoletę zamówiłem i czekam, jak dojdzie będę mógł coś powiedzieć. Ustawienia oraz funkcje GW i GMW są podobne, ale GMW daje nieco więcej możliwości personalizacji zegarka - minus jak ju pisałem w głównym temacie g-shock'ów jest małą możliwość zmiany gaci na kolorowe - ale to też kwestia gustu i podejścia do zegarka - za to porównanie czytelności wyświetlacza jest zdecydowanie na korzyść GMW - więc jeśli ktoś chce mieć czytelny zegarek a nie po prostu zegarek to w zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, gdzie się kupi GW-M5610 za 300 zł. z polskiej dystrybucji?

A co do wyświetlacza w GW-5000 to co prawda jest taki sam jak w GW-M5610 ale ta różnica że wkładany w JP a nie widziałem bladego GW-5000 ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Piotrek, gdzie się kupi GW-M5610 za 300 zł. z polskiej dystrybucji?

A co do wyświetlacza w GW-5000 to co prawda jest taki sam jak w GW-M5610 ale ta różnica że wkładany w JP a nie widziałem bladego GW-5000 ;)

 

Czasem można trafić na promocjach jakichś - sam nie raz kupowałeś ;) tutaj masz za niecałe 400  https://www.zegarkowygigant.pl/casio-g-shock-gw-m5610-1er?gclid=CjwKCAiAsaOBBhA4EiwAo0_AnMZozW2mhDkr9ObJOKQVPkqCB0XEeG14rSxCbad05y2owwwATwEUDBoCPDQQAvD_BwE

Co do czytelności GW-5000 to miałem dwa i oba był czytelne, w GW-M5610 mojej Szanownej też tragedii nie ma jest podobnie jak w 5000 ale i tak jest gorzej niż w GMW 

a o tym że GW-5000 może mieć problem z czytelnością pisali forumowicze i to chyba nawet w tym temacie, w sumie do czasu tej dyskusji też byłem przeświadczony że wyświetlacze GW są zawsze czytelne.

Niemniej pomijając powyższe porównując GW-5000-1JF oraz GMW-B5000G-1ER  w kwestii ceny, dostępności, funkcjonalności, nie żałuję zamiany.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem nie raz i wiem że nie kupi się za 300 zeta z polskiej dystrybucji.

Te oferty za 400 zeta nie są z polskiej dystrybucji ;) 

Tak czy inaczej dla mnie numer 1 w kostkach jest GW-5000 :) 

No i dobrze że każdy ma swój typ bo byłoby nudno ^_^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

No i dobrze że każdy ma swój typ bo byłoby nudno ^_^ 

 

No i to jest "kwintesencja" całego zagadnienia - zawsze powtarzam że zdanie każdy powinien wyrabiać sobie sam i nie ma co polegać na zdaniu osób trzecich.

 

Edit: z tego co pamiętam to GW-M6510 mojej Szanownej kosztował mnie 280 PLN ale kupiony był kilka lat temu i nie pamiętam w którym sklepie ani czy gwarancja była 3+3, czy tylko "sklepowa"...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to spoko G, duże przyciski na + ale też mi małe nie przeszkadzają. Jednak wolę klasykę, gumowy pasek +gumowy bezel. 

7 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Wiem o czym piszesz, też zwróciłem na to uwagę, ale założyłem, że taki był projekt, bo na kilu egzemplarzach które miałem w rękach było dokładnie tak samo. Ten sam, powtarzający się wzór.

Myślałem, że chodzi może o jakiś nadmierny luz pomiędzy ogniwami. W jednym z egzemplarzy coś takiego zaobserwowałem. Tzn. nie było tragedii, jakbym nie miał innych w rękach, to bym pewnie nie zwrócił na to uwagi.

Odnośnie tych rysek dla tych którzy mogą nie wiedzieć o co chodzi. Na fotce największa

zbHwA0F.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Kupowałem nie raz i wiem że nie kupi się za 300 zeta z polskiej dystrybucji.

Te oferty za 400 zeta nie są z polskiej dystrybucji ;) 

Tak czy inaczej dla mnie numer 1 w kostkach jest GW-5000 :) 

No i dobrze że każdy ma swój typ bo byłoby nudno ^_^ 

Obecna cena z polskiej dystrybucji to 715,50 pln :D Jak kupowałem w 2016 polską dystrybucję u seqndusa za 540,00 pln to i tak się cieszyłem, że taniej niż w timetrend :P
Nie wiem gdzie wy trafiacie te zegarki za 300 pln, a jeżeli tak to pewnie raz gdzieś była taka wyprzedaż 5 lat temu i już się w głowie zakodowało, że to zegarek za trzysta, coś jak stare ceny Seiko SKX czy Monstera xD Nawet na tych wszystkich kaktusach czy happytime'ach jest to zegarek bardziej za 500 niż 300 pln.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Admof napisał(-a):

Obecna cena z polskiej dystrybucji to 715,50 pln :D Jak kupowałem w 2016 polską dystrybucję u seqndusa za 540,00 pln to i tak się cieszyłem, że taniej niż w timetrend :P
Nie wiem gdzie wy trafiacie te zegarki za 300 pln, a jeżeli tak to pewnie raz gdzieś była taka wyprzedaż 5 lat temu i już się w głowie zakodowało, że to zegarek za trzysta, coś jak stare ceny Seiko SKX czy Monstera xD Nawet na tych wszystkich kaktusach czy happytime'ach jest to zegarek bardziej za 500 niż 300 pln.

Nie wy, tyko Piotrek który szuka za pu ceny po ebayach i etc to ma skrzywienie :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Admof

Były ładnych kilka razy na Amazonie za 75-80 euro, więc to nie jednorazowa wyprzedaż. I to całkiem niedawno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, clusca napisał(-a):

@Admof

Były ładnych kilka razy na Amazonie za 75-80 euro, więc to nie jednorazowa wyprzedaż. I to całkiem niedawno :)

Maciek, były nawet jeszcze taniej ale my cały czas piszemy o cenie z oficjalnej polskiej dystrybucji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że to nie jednorazowe wyprzedaże, tylko dość regularna cena na niektórych serwisach. Fakt, to nie była polska dystrybucja, ale Seqndus to też w zasadzie nie jest oficjalna polska dystrybucja, dlatego napisałem o Amazonie.

Zresztą naprawdę to takie istotne z tą polską dystrybucją? Serwis taki sobie, a ceny wyższe o 20% od innych źródeł z dystrybucji europejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.