Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles
1 godzinę temu, Daito napisał(-a):

 

Też tego nie lubię - a jak jest z dokładnością bez synchronizacji przez aplikację telefonem?  W GMW-B5000 po wyłączeniu radia nie jest tragicznie, ale też nie ma się z czego cieszyć - jak jest tutaj?

A jak ma być? Kwarc więc pewnie +/- 15sek na miesiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał(-a):

 

Też tego nie lubię - a jak jest z dokładnością bez synchronizacji przez aplikację telefonem?  W GMW-B5000 po wyłączeniu radia nie jest tragicznie, ale też nie ma się z czego cieszyć - jak jest tutaj?

 

Na razie nie wiem, bo synchronizowałem się tuż przed zdjęciem.

 

@Noodles nie ma reguły. Miałem kostkę, która robiła ok 1-1,5 sek na miesiąc.

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@Sol 

 

No tach chodziło mi o to, że dokładność będzie w podanyvh widełkach. Jeden trafi moduł +1 miesiąć inny +10 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Noodles napisał(-a):

@Sol 

 

No tach chodziło mi o to, że dokładność będzie w podanyvh widełkach. Jeden trafi moduł +1 miesiąć inny +10 🤷‍♂️

Ale kwarca można łatwo wyregulować, wystarczy pokręcić śrubką.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tommly napisał(-a):

Ale kwarca można łatwo wyregulować, wystarczy pokręcić śrubką.

Już widzę jak rozkręcasz nowy zegar i kręcisz śrubką dla paru sekund :D

Godzinę temu, Noodles napisał(-a):

@Sol 

 

No tach chodziło mi o to, że dokładność będzie w podanyvh widełkach. Jeden trafi moduł +1 miesiąć inny +10 🤷‍♂️

Mój King od miesiąca chodzi na 0 i jak ja mam teraz go zmienić dla takiego samego z radiem? ... chyba tylko dla napisu :D 😗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już widzę jak rozkręcasz nowy zegar i kręcisz śrubką dla paru sekund 

No jak nie, jak tak. Dlatego kupuję w zdecydowanej większość zegarki z kiblem

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Już widzę jak rozkręcasz nowy zegar i kręcisz śrubką dla paru sekund :D

Mój King od miesiąca chodzi na 0 i jak ja mam teraz go zmienić dla takiego samego z radiem? ... chyba tylko dla napisu :D 😗

Mój BB też  był tak punktualny  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sol napisał(-a):

 

-- przy ustawianiu czasu w zegarku nie da się wyzerować sekund. Spore zaskoczenie. Jak ktoś nosi automaty bez stop-sekundy to nie zauważy, ale Casio...?!

 

Jak chcesz mieć dokładny czas to musisz zainstalować aplikację, zarejestrować się w Casio podając im dużo danych :angry: Tego nie lubię.

 

Ja się przyznam, że gdybym o tym nie przeczytał na watchuseek to bym nie wiedział, że nie da się ustawić sekund z poziomu zegarka. A sporo noszę GBD-100.
Zegarek cały czas połączony z aplikacją sam ustawia czas i problem wtedy nie istnieje. Nikt w Casio nie zakładał, że smart funkcje i aplikacja się ludziom nie będzie podobać w tych modelach. Aczkolwiek to dziwne jest.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to bardzo zaskakujące, że tak wiele osób narzeka na BT w zegarkach Casio. Owszem, mogę zrozumieć, że apka jest niedopracowana (chociaż nie podzielam tego zdania, ma pewne niedociągnięcia, nie ma jednak tragedii), ale przecież nie trzeba jej używać, tylko można ;) I to w czasach, kiedy sterowanie i współpracę z telefonem oferują urządzenia do grilowania, lodówki, ekspresy do kawy, szczoteczki do zębów i wiele innych, OK, to "fakap", że w GBX-100 nie da się ustawić dokładnie zegara bez użycia telefonu, ale żeby narzekać na samą możliwość połączenia zegara przez BT? ;)

Obawiam się jednak, że brak ustawień sekund w GBX-100, to nowy "trend" w Casio. Obym się mylił.

 

BTW, nie jest czasem tak, że w momencie zatwierdzenia ustawień (zakończenia trybu edycji ustawień zegarka) sekundy się "zerują". To byłoby jakieś rozwiązanie :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clusca napisał(-a):

BTW, nie jest czasem tak, że w momencie zatwierdzenia ustawień (zakończenia trybu edycji ustawień zegarka) sekundy się "zerują". To byłoby jakieś rozwiązanie :)

 

 

Nie jest. Sprawdziłem i tą możliwość, nawet kilkukrotnie, bo do głowy mi nie przyszło, że może zerowania nie być wcale.

 

A moja stara mikrofalówka to potrafi :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sol napisał(-a):

A moja stara mikrofalówka to potrafi :D

przełóż moduł i po sprawie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo mikrofala nie liczy kroków :D

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sol napisał(-a):

Nie, bo mikrofala nie liczy kroków :D

 

👍 - ale za to temperaturę będziesz mógł regulować w zegarku - mało który to potrafi o ole jakiś potrafi :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy GBX-100 ma multibanda?

Nie ma. Ani MB6 ani TS(tough solara). Ma BT, dzięki któremu synchronizuje sobie godzinę z aplikacją w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nowy ma mniej od starego m5610? Nie kumam tej polityki..

Bo to wg teorii: co zrobić, żeby zarobić, a nic nie robić (nie dać) default_wink.png

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lucyfer napisał(-a):

Dlaczego nowy ma mniej od starego m5610? Nie kumam tej polityki..

Dlaczego ma mniej od starego? czy może mniej znaczy więcej? Ma znacznie lepszy wyświetlacz MIP LCD, ma synchronizację po BT, a multiband może niedługo się okazać bezużyteczny (na razie stacje nadające sygnał działają, ale niedawno było głośno, że na przykład w USA mieli wyłączyć sygnał, a BT u każdego w telefonie dopóki będzie wsparcie aplikacji będzie działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



a BT u każdego w telefonie dopóki będzie wsparcie aplikacji będzie działać).

W czasach, gdy zapotrzebowanie smartfonów na prąd jest coraz większe - mam dokładać w tle zawsze odpalony BT? Z MB6, zegarek jest samowystarczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




W czasach, gdy zapotrzebowanie smartfonów na prąd jest coraz większe - mam dokładać w tle zawsze odpalony BT? Z MB6, zegarek jest samowystarczalny.

Dopóki Niemcy nie uznają, że sygnał DCF nadawany w Mainflingen jest bezużyteczny, bo wszystko już się synchronizuje sieciowo Nie wiem, może im jest do czegoś tam jeszcze potrzebny, ale niewykluczone, że wiecznie działać nie będzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.