Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Pokażcie lepiej ten świecący pasek to może też się skuszę ;)

będziesz musiał siedzieć w kiblu po ciemku, żeby świecił :)

super zestaw, w promocji super cena, powinni tak urozmaicać każdy zestaw (trzy paski ? zegarek w cenie trzech pasków, widać niewiele kosztuje ich produkcja a tu jeszcze CF), zegarek szczególnie dla informatyka lub elektonika, elektotechnika  🤪

a poważnie, mając fullmetal i dw5035 nic nie wnosi dla mnie bo będzie leżał, wole sprzedać od razu, zostawić dla syna, lub kolekcjonersko.

jak szli po bandzie robiąc tak bogaty zestaw, niepotrzebnie kastrowali go z funkcji, oczywiście powrót do korzeni, nic więcej nie potrzeba, ale więcej zarobiliby z modułem z 5610 mającym TS i MB. 

kto mnie przekona ten jego.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kastarcja postępuje cały czas.
TS+MB+EL: to powinno być normą!
Sprawdziło się i jest potrzebne.

Po co stalowce, tytany, sygnatury jakiś celebrytów, świecące paski itp - skoro obcinają podstawowe i pożyteczne funkcjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat tutaj dołożyli do w/w BT.

Plus szafir w tytanowych wersjach.

W ogóle to jak patrzę w timetrendzie to (na szczęście) mamy dostępną całą masę modeli, od prostych dw-5600 (w wersji zwykłej, czarnej, po kolorowe lub żelkowe wypusty), mamy i gw-m5610 ze starym podświetleniem i nowsze gw-m5610u z nowszym (kijowym, bo dioda z jednej strony, ale za to dużo bardziej czytelniejsze, jasne podświetlenie), mamy i GW-5000U-1ER (fakt, wolę i mam stare GW-5000-1JF), czyli model, kiedyś dostępny praktycznie tylko w Japonii, mamy i starszego Romka gw-9400 i mundka 9300, plus starsze g 9000, mamy też już Kinga nie tylko z TS jak było do tej pory, ale wersje właśnie z MB6 i TS6, mamy kupę nowych modeli z wyświetlaczem MIP, fakt, bez radia (mój gbx-100 trzyma czas jak głupi, różnica to jedna sekunda po dwóch miesiącach od synchro, w porównaniu z kostką z MB6), ale jakby co są też i z radiem modele i TS i BT (fakt, krowiaste..), są i zwykłe, nowsze, gumowe kostki, jak seria gw-b5600, które mają i fajne podświetlenie i MB6 i TS i BT, są i stalowce jak ktoś woli takie, no i te (przeszacowane, choć sam posiadam i lubię) wersje tytan+szafir.. Naprawdę, chyba zawsze coś się tam znajdzie. Czy jednak nie? Casio myślę, kieruje swoje wypusty przede do młodych, a ich bardziej i tak interesują smartwatche, więc jakoś musi się przebić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lucyfer napisał(-a):

Co potrzebne, jak umarłemu kadzidło...

Chodziło mi raczej o to że niczego nie wykastrowali a wręcz dołożyli. Czy potrzebnie to już inna sprawa. Ja zmieniam dość często strefy czasowe więc mi pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2022 o 12:18, Burns napisał(-a):

Mam i ja, fajny zestwik, pasek świeci, jest koperta z CF, chyba mogę już odsprzedać ;)

P_20220214_112045.jpg

P_20220214_112428.jpg

P_20220214_112446.jpg

P_20220214_112619.jpg

Myślę o nim ciągle. Bardziej oczy chcą niż ja...

 

Dla ciekawości bezele i paski do gbd200 od Zibi informacja:

 

model ten występuję w następujących wersjach kolorystycznych 

 czarny 10631654, 104 zł, czas oczekiwania około 8 tyg 

bezel 10627932, 40 zł, 8 tyg 

niebieski

pasek 10631655, 85 zł 8 tyg 

bezel 10627933,48 zł, 8 tyg

limonka 

pasek 10631656, 84 zł, 8 tyg 

bezel 10627934, 87 żł, 8 tyg 

różowy 

pasek 10637417, 104 zł, 8 tyg

bezel 10635083, 40 zł, 8 tyg

szary

pasek 10637423, 84 zł, 8 tyg

bezel 10633817, 40 zł, 8 tyg 

 

Koszt przesyłki pobraniowej 16 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi raczej o to że niczego nie wykastrowali a wręcz dołożyli. Czy potrzebnie to już inna sprawa. Ja zmieniam dość często strefy czasowe więc mi pomaga.
LED w miejsce EL. Wg mnie to kastracja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co potrzebne, jak umarłemu kadzidło...

USA się przymierzało (nie wiem na czym stanęło) do wyłączenia radia z oszczędności, jako przeżytku, przypuszczam, że dlatego ten BT zaczęli wsadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_5466_p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 13:17, lucyfer napisał(-a):
W dniu 15.02.2022 o 09:29, andrzejp1242 napisał(-a):
Akurat tutaj dołożyli do w/w BT.

Co potrzebne, jak umarłemu kadzidło...

 

W kostkach może i niespecjalnie potrzebne, poza wspomnianą ewentualnością wyłączenia nadajników radiowych. Jednak w przypadku innych zegarków, głównie tych wskazówkowych z odkręcaną koronką, to zbawienie. W takim GWG-1000 praktycznie każda zmiana nastaw zegarka: budzik, timer, czy inne opcje wiązała się z odkręcaniem koronki, co było mocno uciążliwe, nie wspominając o tym, że jak robimy to często, to niestety dość mocno eksploatujemy gwint koronki. Tymczasem BT sprawił, że życie stało się prostsze. Zatem MZ lepiej, że jest, niż gdyby miało go nie być ;) Żal jednak serce ściska, że kastrują naprawdę fajne modele zegarków z solara, vide GG-B100, albo GBX-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, clusca napisał(-a):

W kostkach może i niespecjalnie potrzebne

Dla kogoś kto zaczyna przygodę z Casio , lub to lubi , pierwsze ustawienie zegarka , poznawanie jego funkcji , filmy na yt, może rejestracja na forum z prośbą o pomoc , to fajna sprawa i przydatna wiedza. BT załatwił to wszystko w 30s ,dłużej walczyłem z foliami niż ustawiałem zegarek. Przy moim braku czasu to idealna alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz setny powtórzę, że zegarek powinien być niezależnym bytem.
BT zmusza do parowania z dodatkowym urządzeniem. Dla mnie to przerost formy nad treścią. Nie wykluczam sytuacji, gdy ktoś mieszka w niecce i nie widzi nadajnika. Jednak MB6, to po prostu genialne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musiałbym instalować aplikację do zegarka i uruchamiać BT to większy sens widziałbym w smartwatchu. Jakiś Garmin by tutaj załatwił sprawę. Taka niestety moda na apki, wszystko już ma aplikację więc Casio też idzie tym trendzie. Co za różnica między zegarkiem który pobiera czas przez BT ze smartfona a smartwatchem, dla mnie żadna. Jeśli zegarek łatwiej ustawić smartfonem niż samym zegarkiem to chyba problem tkwi w zbyt skomplikowanym zegarku. Kiedyś o tym pisałem, i chyba nie tylko ja. Kompletną bzdurą jest konieczność instalowania aplikacji Casio żeby sprawdzić poziom baterii w GMW. 


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadajniki MB to też dodatkowe byty podobnie jak satelity GPS.

Dlatego moduł 3229 nie ma tych dodatków.

Ma czy nie ma, raczej w każdym zegarku można to wyłączyć i czas pokazywany jest z wyliczania przez wbudowany oscylator kwarcowy.

 

Ja swoje wszystkie B5000 mam rozparowane i bez problemu korzystają z radia MB - fajnie, wielki plus dla producenta, że pomyślał o dwóch niezależnych drogach!

Jedyny minus, że wskaźnik naładowania przenieśli do aplikacji, ale przy ich znikomej prądożerności jak  sobie raz na kwartał sparuję z telefonem, żeby podejrzeć to korona mi z głowy nie spada.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Burns napisał(-a):

Nadajniki MB to też dodatkowe byty podobnie jak satelity GPS.

Dlatego moduł 3229 nie ma tych dodatków.

Ma czy nie ma, raczej w każdym zegarku można to wyłączyć i czas pokazywany jest z wyliczania przez wbudowany oscylator kwarcowy.

 

Ja swoje wszystkie B5000 mam rozparowane i bez problemu korzystają z radia MB - fajnie, wielki plus dla producenta, że pomyślał o dwóch niezależnych drogach!

Jedyny minus, że wskaźnik naładowania przenieśli do aplikacji, ale przy ich znikomej prądożerności jak  sobie raz na kwartał sparuję z telefonem, żeby podejrzeć to korona mi z głowy nie spada.

Dokładnie tak samo robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lucyfer napisał(-a):

Po raz setny powtórzę, że zegarek powinien być niezależnym bytem.
BT zmusza do parowania z dodatkowym urządzeniem. Dla mnie to przerost formy nad treścią. Nie wykluczam sytuacji, gdy ktoś mieszka w niecce i nie widzi nadajnika. Jednak MB6, to po prostu genialne rozwiązanie.


Nikogo do niczego nie zmusza.

Przestań już jęczeć…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jęczę, a jedynie przedstawiam swój punkt widzenia. Przy okazji nikomu przy tym nie ubliżając - z czym Ty masz kłopoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lucyfer napisał(-a):

Nie jęczę, a jedynie przedstawiam swój punkt widzenia. Przy okazji nikomu przy tym nie ubliżając - z czym Ty masz kłopoty...

 

6 godzin temu, lucyfer napisał(-a):

Po raz setny powtórzę, że zegarek powinien być niezależnym bytem...

 

Aż u mnie słychać jęki ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.