Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Jogi napisał(-a):

Marcin, ta kostka trafiła na stałe do Twojej kolekcji, czy tak tylko "na chwilę"? ;)

Ta trafiła na stałe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pazikk napisał(-a):

Ktoś posiada GT-R'a? To może zegareczek ogarnąć sobie do kompletu https://www.g-central.com/nissan-gt-r-x-g-shock-dw-5600-collaboration-for-2022/

 

Jakby pracowali w Casio porządni ludzie od marketingu, to te GT-R'y powinni dodawać do zegarków za free :P

Sami przyznacie, że wtedy, to miałoby sens :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu mówi że to jest spectacular, a dla mnie wieś tańczy i śpiewa i wolę swoją klasyczną kosteczkę. Ale są gusta i guściki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu mówi o swoich odczuciach wizualnych i dotykowych.

Już po tym filmiku widać jak jest perfekcyjnie obrobiony i dopracowany.

Czy warty tej ceny? Pewnie nie.

Czy może się podobać? Pewnie może ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie napis MrG to byłaby kostka za dwa koła z hakiem bo poza innym wykończeniem koperty zbytnio nie różni się od innych stalowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba, tylko cena już nie. No ale za ręczną robotę się płaci 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, satanic napisał(-a):

Gdyby nie napis MrG to byłaby kostka za dwa koła z hakiem bo poza innym wykończeniem koperty zbytnio nie różni się od innych stalowych.

 

Oj nic podobnego..bezel składa się podobno z 25ciu elementów.

Musisz poszukać w tym temacie, jest pokazane jak pracuje pod wpływem uderzeń

Ciekawe rozwiązanie, ale nie wyobrażam go sobie np w magazynie :P

 

Ale jakby nie był ciekawy, to na pewno nie wydałbym tyle kasy na kwarca..wolałbym to wydać na skeletona z firmy Epos..no i nie straszny mu impuls elektromagnetyczny

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że popracowali nad wykończeniem zarówno bezela jak i bransolety.

I nie ma blink, blink, czyli nie będzie łapał rys od samego patrzenia, jak większość uważa :P

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dzisiaj tytan i niestety nie znajduję usprawiedliwienia dla ceny. Jak uwielbiam b5000 tak z ręką na sercu powiem, że wolę mieć trzy stalowe niż jeden tytanowy, a jak dodam do tego, że udało mi się dorwać ciuchy DLC od limitki reporter to już całkiem.

Mam poważne przypuszczenia, że powyższe może mieć zastosowanie do MRG.

No sorry, ale w modelu za 20k moduł powinien mieć synchro przez satelitę a już na pewno termokompensację.

 

P_20220410_121720.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nrqmg6P.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Przymierzałem dzisiaj tytan i niestety nie znajduję usprawiedliwienia dla ceny. Jak uwielbiam b5000 tak z ręką na sercu powiem, że wolę mieć trzy stalowe niż jeden tytanowy, a jak dodam do tego, że udało mi się dorwać ciuchy DLC od limitki reporter to już całkiem.

Mam poważne przypuszczenia, że powyższe może mieć zastosowanie do MRG.

No sorry, ale w modelu za 20k moduł powinien mieć synchro przez satelitę a już na pewno termokompensację.

 

P_20220410_121720.jpg

 

Cena jak cena, ale ten wzór digi camo podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, satanic napisał(-a):

Cena jak cena, ale ten wzór digi camo podoba mi się.

A mnie właśnie nie bo to się ni huhu nie trzyma kupy - niby dlaczego jest camo, że niby ma się maskować a po co?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to już by trzeba pytać twórców o intencję, ale ja zdania nie zmieniam mi się podoba ta seria MTG też w tym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał(-a):

Nie wiem to już by trzeba pytać twórców o intencję, ale ja zdania nie zmieniam mi się podoba ta seria MTG też w tym kolorze.

Źle się wyraziłem może - nie chodziło mi o kwestię estetyczne tylko bardziej praktyczne...  bo wizualnie nie ma się do czego przyczepić tylko nie widzę sensu praktycznego - to tak jakby szyć garnitury, czy smokingi w kamuflażu leśnym...

 

A tak z innej beczki - czym różni się GW-5000U-1ER od "starego" poczciwego GW-5000-1JF?

EDIT: już wiem https://www.g-central.com/g-shock-5000-u-series-including-gw-5000u-1/

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie mam na myśli tego czy on jest camo czy nie. Taki model był pod ręką, zresztą jako jedyny w sklepie. Gdybym kupował to wersję taką jak murcins, zwykłą.

Tylko coś się marketingowcom Casio pokiełbasiło w tabelkach. 7K to powinna kosztować właśnie wersja MRG bo niby jakiś nieziemski stop tam użyli,

Tytan natomiast nie jest niczym nadzwyczajnym, nie kosztuje tyle co złoto. Grand Seiko nie rozróżnia pod względem ceny czy zegarek wykonany jest ze stali czy tytanu = ta sama półka cenowa,

Citizen jest w stanie zrobić zegarek tytanowy 1/2/3k

Oczami wyobraźni widzę to tak:

- B5000 w stali ma spoko cenę, czy to w promkach za 1600 czy nawet bez za 2400,

- B5000 w tytanie powinien kosztować 4k a jak muszą zdzierać to max 5k,

- MRG-B5000 powinien kosztować 7k a jak muszą zdzierać to max 12k,

 

Niestety obecne ceny takie nie są i raczej nie będą, więc nie dla mnie ta bajka i nie chodzi mi o to czy mnie stać czy nie, po prostu jak coś nie mieści mi się w głowie to się z tym nie boksuję! Szczególnie, że bebechy są takie same.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są takie, jakie ludzie są skłonni zapłacić, aby się czuli "lepsi". Marketingowcy starają się tylko zrobić wszystko, aby ludzie w to uwierzyli. Stara zasada handlu i tutaj nie ma co pączkować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Burns napisał(-a):

Tylko coś się marketingowcom Casio pokiełbasiło w tabelkach

Casio pokiełbasiło się już dawno - ostatnie racjonalne kalkulacje, stosunku jakości i technologii do ceny, moim zdaniem były w okresie wejścia na rynek GW-9400, GW-A1000 i GWF-1000, dalej to już "sufit się zawalił" - myślę że nawet marketingowców zaskoczyło kilka rzeczy - min. popularność i popyt na metalowe kostki, albo fakt że dorzucenie innego barwnika do kadzi z polimerem może zwielokrotnić zysk ze sprzedaży, w sumie przestarzałego modułu, tłuczonego z niewielkimi zmianami, nie zawsze na lepsze, od 40 lat.

Weź pod uwagę że nawet w przedziale Twojej kalkulacji cenowej za MGR można kupić świetny zegarek dobrej marki - do którego zwykłe "bateryjkowe" Casio normalnie nie miałoby startu.

Reasumując: jestem pełen podziwu dla ruchów marketingowych Casio i śledzę z ciekawością to jak przesuwają granicę... :)

 

 

20 godzin temu, lucyfer napisał(-a):

Ceny są takie, jakie ludzie są skłonni zapłacić, aby się czuli "lepsi"

Rozumiem że Ty nie jesteś skłonny zapłacić takich pieniędzy - bo inaczej Twój post nie miałby sensu - czyli co? Czujesz się przez to gorszy? ;) Jeśli tak to współczuję, jeśli nie to po grzyba był ten wpis? Kupujący jest szczęśliwy - choć przez chwilę, Ty nie czujesz się nieszczęśliwy ani przez chwilę, Casio kosi kasę więc może w końcu wypuści coś nowego, godnego uwagi, więc wszyscy powinni być zadowoleni - poco o tym gadać? ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z GSW-H1000, zdążył błysnąć ? Jakoś nie widzę ich w ofercie a skończyłem śledzić te wszystkie zegarki jak przeczytałem, że krokomierze casio nie umieją liczyć poprawnie kroków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.