Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

GW-5000U czy DW-5035D?

Co by tu ...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucyfer Dzięki za sugestię ale GW-M5610U mam w negatywie więc chyba bym chciał jakiś inny model 🤔

 

@clusca, GMW-B5000 zanabyłem jako używany - choć przyznam, że w sympatycznym zestawie 😉 

 

6596FD98-B82D-4AA0-8F87-B2471F43637E_1_201_a.thumb.jpeg.e2948ef787355ff476fb49617b8c7672.jpeg

 

Może tego GW-5000 też uda mi się znaleźć używanego? Ale to jeszcze chwilkę musi poczekać bo jedzie do mnie GWG-1000-1A3 a przecież wakacje... dzieci... żona... niewygodne pytania... 😬


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

GW-5000U czy DW-5035D?

Co by tu ...

Nie ukrywam, że chętnie bym przytulił kostkę z napisem "Project Team Tough" 😊


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam, że chętnie bym przytulił kostkę z napisem "Project Team Tough" 
Można spróbować połączyć "przyjemne z pożytecznym" i wybrać zakręcaną rocznicówkę, ale z solarem i Multibandem, czyli GW-5035A-1JR. Tanio nie będzie, bo u nas ich nie było, czyli trzeba targać zza granicy, ale wyjątkowość zegarka niepodważalna.6db5e486c6f82e6774fe0b5026155e13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gadżeciarz z wieloletnim stażem miałem świadomość, że z kostkami będzie jak z wyjściem na piwo: nigdy nie kończy się na jednym! Ale mnogość opcji chyba przerosła moje oczekiwania... no i na pewno przekracza moje możliwości finansowe 😂


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



no i na pewno przekracza moje możliwości finansowe 

Dlatego też ja zdecydowałem się na jedną kostkę, choć 2/3 mi brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mechon Maciek @clusca ma rację tylko imperator 😎 i tylko bez "u" i tylko na kajdanie v1 😍

 

1655190070_20220612_100607_HDR3.thumb.jpg.0cd9c500228a02498917f617b5f88d91.jpg

9 godzin temu, tommly napisał(-a):

GW-5000U czy DW-5035D?

Co by tu ...

To i to 😎 tylkp bez u 😂

6 godzin temu, Mechon napisał(-a):

Jako gadżeciarz z wieloletnim stażem miałem świadomość, że z kostkami będzie jak z wyjściem na piwo: nigdy nie kończy się na jednym! Ale mnogość opcji chyba przerosła moje oczekiwania... no i na pewno przekracza moje możliwości finansowe 😂

Ja znów zredukowałem do 3 😎 bo mniej nie może być 😂 

 

1421826311_20220608_202827_HDR3.thumb.jpg.0af6df4a95d04251781dce5a8db70605.jpg

 

1954216969_20220606_192323_HDR3.thumb.jpg.4b5bcc6e35e6bb33098b93743449cc07.jpg

 

511606772_20220610_095352_HDR2.thumb.jpg.36011422aeb93453e6f8862a2e1283a3.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

Można spróbować połączyć "przyjemne z pożytecznym" i wybrać zakręcaną rocznicówkę, ale z solarem i Multibandem, czyli GW-5035A-1JR. Tanio nie będzie, bo u nas ich nie było, czyli trzeba targać zza granicy, ale wyjątkowość zegarka niepodważalna.6db5e486c6f82e6774fe0b5026155e13.jpg

Tomku wszystko fajnie pięknie, też lubię kostki z solarem i WC, ale trzecia w negatywie? :D Co za dużo, to niezdrowo.

43 minuty temu, eddi87 napisał(-a):

@Mechon Maciek @clusca ma rację tylko imperator 😎 i tylko bez "u" i tylko na kajdanie v1 😍

 

To i to tylko bez u 😂

Ja znów zredukowałem do 3 😎 bo mniej nie może być 😂

Dopiero co było 5000 v.1 na kajdanie i poszło w świat ;) 5035D też już kiedyś miałem, podobnie zresztą, jak 5030.

Może więc jednak spróbować 5000 U ? Światełkiem i tak się nie bawię, więc ten led mi nie przeszkadza.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tommly napisał(-a):

Tomku wszystko fajnie pięknie, też lubię kostki z solarem i WC, ale trzecia w negatywie? :D Co za dużo, to niezdrowo.

Dopiero co było 5000 v.1 na kajdanie i poszło w świat ;) 5035D też już kiedyś miałem, podobnie zresztą, jak 5030.

Może więc jednak spróbować 5000 U ? Światełkiem i tak się nie bawię, więc ten led mi nie przeszkadza.

No chyba że tak, bo np b5600 zjada nowe u podświetleniem na śniadanie. A moduł ten sam. Chyba 😉

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją: może na razie wziąć głęboki oddech, usiąść w kąciku i poczekać do przyszłego roku - może pokażą się okolicznościówki na 40-lecie?


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mechon napisał(-a):

Zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją: może na razie wziąć głęboki oddech, usiąść w kąciku i poczekać do przyszłego roku - może pokażą się okolicznościówki na 40-lecie?

To wtedy kupisz czwartą albo tą która się znudzi pogonisz 😎 raczej WOW nie będzie. Nie wydaje mi się żeby było jakieś must have 😜. A jeżeli już to cena może okazać się zaporowa. Jest jeszcze tytan ale to imo kość ostateczna 😎. No i tytana kupują, uwaga cytuję "stare dziady po czterdziestce" 😂😂 to jeszcze mam trochę czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OyAea5H.jpg

 

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

Koledzy czy ta bransa:

https://www.swiatzegarkow24.pl/produkty/4667-oryginalna-bransoleta-do-casio-gw-m5610-gw-6900-gw-m5600bc-1-5904473309774.html

 

Będzie pasowała do tej kostki (to ta nowa wersja z ledowym podświetleniem):

Będzie pasować (M5610U różni się tylko modułem , koperta jest identyczna jak w tym bez U).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GTB napisał(-a):

Będzie pasować (M5610U różni się tylko modułem , koperta jest identyczna jak w tym bez U).

Ej a jak z instalacją? Na filmikach na tubie o tej bransie ludzie piszą, że założenie na tą konkretną kostkę to mordęga,że trzeba mniejsze teleskopy kupić... 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

Ej a jak z instalacją? Na filmikach na tubie o tej bransie ludzie piszą, że założenie na tą konkretną kostkę to mordęga,że trzeba mniejsze teleskopy kupić... 

Bredzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Ej a jak z instalacją? Na filmikach na tubie o tej bransie ludzie piszą, że założenie na tą konkretną kostkę to mordęga,że trzeba mniejsze teleskopy kupić... 

Te standardowe ciężko wchodzą w bransoletę, da się na nich ale trzeba mieć więcej wprawy albo dobry filmik na YT :). Ja użyłem cieńszych teleskopów i poszło całkiem sprawnie


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładać to tylko z ori teleskopami do tej bransolety (cieńsze). Szkoda nerwów  😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, oryginalne teleskopy w wersji na pasku są grubsze od tych w zegarze z bransą. Możesz zawsze zamówić cieńsze teleskopy u Pana Adama w Świecie Zegarków, jednak cena jest dość wysoka. Z tego, co się orientuję, to pasują zwykłe teleskopy 16mm o grubości 1,8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc @clusca, @murcins!

 

jeszcze 2 pytanka:

-skąd można by nabyć bransę w wersji v2? Tą nowszą?

 

-też będą cyrki z teleskopami? Wgl cienszy teleskop = luźniej zamocowana bransa? Przecież to będzie latać na boki...


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Ok, dzięki za pomoc @clusca, @murcins!

 

jeszcze 2 pytanka:

-skąd można by nabyć bransę w wersji v2? Tą nowszą?

 

-też będą cyrki z teleskopami? Wgl cienszy teleskop = luźniej zamocowana bransa? Przecież to będzie latać na boki...

Ode mnie 😉 albo kupić b5600 na kajdanie po piniondzach zegar pogonić kajdan zostawić.  nic nie będzie latać. V1 mam w imperatorze i tam ori tekeskopy wchodzą pasownie. Natomiast teleskopy w bransie v2 od b5600 bc wchodzą luźno jak w pasku. Ale nie mierzyłem czy v2 jest wieksza dziura czy teleskop w b5600 ori jest cieńszy. 

 

@Funky_Koval przecież miałeś b5600 na kajdanie 😉 chyba że nie ściągałeś kajdana podczas posiadania. 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Wgl cienszy teleskop = luźniej zamocowana bransa? Przecież to będzie latać na boki...

 

Teleskopy do bransy są jedynie odrobinę cieńsze: 2,0 vs 1,8mm zdaje się. Teleskopy "paskowe" wchodzą w otwory bransolety dość ciasno, na wcisk. Na jednym z filmów Tomka widać, o ile dobrze pamiętam, jak wciska je tam niemal na siłę. Przez to montaż jest dość ciężki - z cieńszym teleskopem jest ciasno, a z grubszym dodatkowo nie ma możliwości jego ruchu wewnątrz otworu w bransolecie (wzdłużnego i poprzecznego), co powoduje, że montaż jest jeszcze bardziej wymagający.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwm5610BC czy 6900bc wychodziły fabrycznie na tej bransolecie z odpowiednimi czyli cieńszymi teleskopami i nic nie lata  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, murcins napisał(-a):

Gwm5610BC czy 6900bc wychodziły fabrycznie na tej bransolecie z odpowiednimi czyli cieńszymi teleskopami i nic nie lata  :)

Czyli b5600 też z odpowiednimi z v2 :) bo było nie za ciasno. A ja lubię jak jest ciasno 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.