Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomaliusz

Casio do kwadratu

Recommended Posts

11 minut temu, murcins napisał(-a):

GdE3Tmj.jpg

...ale ale.... po prawej ostania górna - jakby nie psuje do rodzinki dolnej ... jakiś mutant kostkowy  takie zaokrąglenia jakby nie kostkowe :) ? Podejrzenia budzi także prawa dolna jakby podszywał się pod kostkę - jacyś szpiedzy :) 

11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A który pokazuje prawidłowy czas? :)

wszystkie - bo każdy z nich leży w innej wymiarowości czasoprzestrzeni 

Opisz Marcin, co i jak potomnym. 🤣

Baza gmw-b5000gd-1. Bezel wypiaskowany i polakierowany proszkowo. Pasek od wersji G-1.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

No i teraz wygląda jak prawdziwy rasowy Dżi! Czołg Dżi! Rysek nie złapie.

10 minut temu, rbmk1000 napisał(-a):

Taki modzik emoji7.png9bb30b0058622fb2eefb75df2f631581.jpg56e19bed2131827d7150d59ef1499fd5.jpg34ab4373841e16c258bcf32bf48f6cef.jpg

Wygląda jakby spędził kwadrans w piekarniku :D

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Wygląda jakby spędził kwadrans w piekarniku
Bo spędził. I to przy 180 stopniach

Posted (edited)

I cyk kosteczka sprzedana   😛

xytiDhR.jpg

Edited by murcins

Dobrze , że Casio wybrało inną drogę na wykańczanie metalowych kostek bo to proszkowe to 😭 ... ale o gustach się nie dyskutuje , jak cieszy właściciela to ok.

Panowie - 3 krótkie pytania dotyczące "kostek"

- czy któraś z kostek ma wyświetlacz STN ?

- Jak zmodować zegar, żeby wygodniej operowało się przyciskami, jest opcja, żeby dać je nieco dłuższe ?

- która kostka pozbawiona jest wady (dla mnie wady....) podświetlenia, które nieraz oświetla tylko część wyświetlacza. Ideałem byłoby podświetlenie jak w DW-290

21 minut temu, tomaszzt napisał(-a):

Full metale GMW-B5000

- Jak zmodować zegar, żeby wygodniej operowało się przyciskami, jest opcja, żeby dać je nieco dłuższe ?

Te nowsze GMW i GM mają fabrycznie większe przyciski , w tych starszych nic nie zrobisz (ewentualnie wymiana ADJUST w DW na taki jak reszta).

-która kostka pozbawiona jest wady (dla mnie wady....) podświetlenia, które nieraz oświetla tylko część wyświetlacza. Ideałem byłoby podświetlenie jak w DW-290

Praktycznie każda ma dobre np. DW-5600 , GW-M56100 , GW-5000 , minimalnie gorzej wypada to w GMW-B5000 i GW-B5600.

11 minut temu, tomaszzt napisał(-a):

Panowie - 3 krótkie pytania dotyczące "kostek"

- która kostka pozbawiona jest wady (dla mnie wady....) podświetlenia, które nieraz oświetla tylko część wyświetlacza. Ideałem byłoby podświetlenie jak w DW-290

• Wszystkie z serii GMW-B5000 (stalowe z zakręcana dupką).
  • Słyszałem jedynie o wymianie tego krótkiego przycisku, który jest w serii DW-5600 na zwykły, czyli taki, jak pozostałem trzy. Seria GMW-B5000 (stalowe kostki) mają większe przyciski, które obsługuje się znacznie łatwiej.
  • Wszystkie z podświetleniem EL (np. DW-5600, GW-M5610, GW-5000). Podświetlenie led (np. GMW-B5000) jest w mniejszym lub większym stopniu nierównomierne, bo dioda led jest osadzona punktowo. Dlatego im bliżej źródła światła, tym jaśniejszy podświetlony wyświetlacz.
    Zdarza się trafić na egzemplarz prawie idealnie równomierny, ale to już trzeba najlepiej mieć wybór spośród kilku egzemplarzy tego samego modelu. A jeśli chodzi o najbardziej czytelne podświetlenie, to MZ podświetlenie EL w zegarkach z nagatywowym wyświetlaczem. Chociaż są zegarki z pozytywem i negatywowym podświetleniem. DW-5600MW-7 na przykład. Świetnie to wygląda :) Niestety wszystkie STN-y mają podświetlenie LED.

Będzie kolorowo. GMW-B5000TR-9:

No "wesoły" model będzie..

I znowu kur... negatyw.. Co oni z nimi mają, do 3/4 modeli je wpychają.

13 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

No "wesoły" model będzie.. emoji6.png

I znowu kur... negatyw.. Co oni z nimi mają, do 3/4 modeli je wpychają. emoji35.png

Popieram, miałem tylko jednego jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem. 

4 godziny temu, TomG80 napisał(-a):

Będzie kolorowo. GMW-B5000TR-9:

Mówię Wam, że niebawem ujrzą światło dzienne dwa modele, które dla Casio jakiś czas temu zaprojektowałem ;)

Bee-Gee oraz G-Wasp

007.jpg.cb6802b220a2f179363840b9449204a5.jpg

008.jpg.db064fa0d18dbad76b536c867be68403.jpg

10 godzin temu, clusca napisał(-a):

Mówię Wam, że niebawem ujrzą światło dzienne dwa modele, które dla Casio jakiś czas temu zaprojektowałem ;)

Bee-Gee oraz G-Wasp

007.jpg.cb6802b220a2f179363840b9449204a5.jpg

008.jpg.db064fa0d18dbad76b536c867be68403.jpg

Tylko im się wyświetlacze pomyliły, ja bym to widział odwrotnie. 

20 godzin temu, GTB napisał(-a):

Full metale GMW-B5000

Te nowsze GMW i GM mają fabrycznie większe przyciski , w tych starszych nic nie zrobisz (ewentualnie wymiana ADJUST w DW na taki jak reszta).

Praktycznie każda ma dobre np. DW-5600 , GW-M56100 , GW-5000 , minimalnie gorzej wypada to w GMW-B5000 i GW-B5600.

20 godzin temu, clusca napisał(-a):

• Wszystkie z serii GMW-B5000 (stalowe z zakręcana dupką).
  • Słyszałem jedynie o wymianie tego krótkiego przycisku, który jest w serii DW-5600 na zwykły, czyli taki, jak pozostałem trzy. Seria GMW-B5000 (stalowe kostki) mają większe przyciski, które obsługuje się znacznie łatwiej.
  • Wszystkie z podświetleniem EL (np. DW-5600, GW-M5610, GW-5000). Podświetlenie led (np. GMW-B5000) jest w mniejszym lub większym stopniu nierównomierne, bo dioda led jest osadzona punktowo. Dlatego im bliżej źródła światła, tym jaśniejszy podświetlony wyświetlacz.
    Zdarza się trafić na egzemplarz prawie idealnie równomierny, ale to już trzeba najlepiej mieć wybór spośród kilku egzemplarzy tego samego modelu. A jeśli chodzi o najbardziej czytelne podświetlenie, to MZ podświetlenie EL w zegarkach z nagatywowym wyświetlaczem. Chociaż są zegarki z pozytywem i negatywowym podświetleniem. DW-5600MW-7 na przykład. Świetnie to wygląda :) Niestety wszystkie STN-y mają podświetlenie LED.

Dziękuję Panowie. Dużo mi się w tej kwestii "wyklarowało". Niestety, dość duże kompromisy, coś za coś. Idea całych stalowych G to niestety dla mnie pomyłka. DW-5600MW-7 świetny, ale biały......

Posted (edited)
4 godziny temu, eddi87 napisał(-a):

Tylko im się wyświetlacze pomyliły, ja bym to widział odwrotnie. 

Mówisz i masz ;)

aaa.jpg.aea50416ff077c1992b6d2eb1b15f0a3.jpg

bbb.jpg.2ddb4290bc97b0649a6c2a7c4cb107c6.jpg

Edited by clusca

Prawie kostka Casio WV-55H.

f9df5179dbe788f7.jpg