Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomaliusz

Casio do kwadratu

Recommended Posts

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A ten mój to prawdziwek czy raczej trujak? 

Nie odpowiem bo nie jestem obiektywny... mam takiego samego, tyle że mój leży głownie na parapecie od dłuższego czasu  :D

DSC02568.jpg

:)

23 godziny temu, lucyfer napisał(-a):

Jeśli uda mi się zaakceptować brak solara, MB6, oraz EL - to 100tka w wersji jak najwięcej black. Są bardziej charakterne od 200tek.

a w której wersji jest solar ?

tak czy siak ciekawe kiedy 100tkę zrobią z pozytywnym wyświetlaczem ?

a w której wersji jest solar ?
tak czy siak ciekawe kiedy 100tkę zrobią z pozytywnym wyświetlaczem ?

Solar ma np. GBD-H1000.

Pewnie nigdy. Do tej pory chyba wszystkie zegarki z wyświetlaczem MIP są w negatywie.

No dokładnie. Od momentu wypuszczeniu GPR-B1000 wszystkie nowe wyświetlacze MIP (czyli taki GBX-100, GBD-200, GBD-100 itp.) są tylko w wersji negatywowej. Podejrzewam, że chodzi o wypalanie się LCD. Ciemny wyświetlacz w tej technologi MIP nie wypali się pewnie tak jak mógłby pozytywowy. W instrukcji jest wzmianka a propos możliwości wypalania się, stąd na noc (godziny "wygaszenia" można bodajże ustawić ręcznie w aplikacji g-shock Move o ile pamiętam) wyświetlacz praktycznie cały jest w uśpieniu i nie wyświetla się nawet PS tak jak ma to miejsce w starszych, tradycyjnych modelach G.

Tylko GBD-H1000, to już nie kosteczka.

BTW, jeszcze trochę i Casio będzie w reklamach i folderach nowych modeli mówił "co wykastrowali" - zamiast "co dodali"...

7 godzin temu, lucyfer napisał(-a):

Tylko GBD-H1000, to już nie kosteczka.

BTW, jeszcze trochę i Casio będzie w reklamach i folderach nowych modeli mówił "co wykastrowali" - zamiast "co dodali"...

Czasem coś trzeba wykastrować aby potem coś dodać ... jak mawiają Japończycy z dorzecza Kongo !!!! 

Edited by unadarek

Tomek @TomG80 nagrał film z GW-M5610U na swoim kanale na YT: https://www.youtube.com/watch?v=i4sGGfOvV6s&t=1857s. Zmiany w GW-5000U w porównaniu ze starszą wersją dokładnie takie same. Moim zdaniem zmiany zdecydowanie na lepsze, ale wszystko psuje podświetlenie LED vs EL. Gdybym miał kupować teraz GW-5k, to pewnie kupiłbym starszą wersję :)

Czasem coś trzeba wykastrować aby potem coś dodać ... jak mawiają Japończycy z dorzecza Kongo !!!! 
Oby dodane było lepsze, niż wykastrowane. Póki co się na to nie zanosi...

LED vs EL: przecież nie ma się nad tym co nawet zastanawiać. Jak producent mógł zrezygnować z tak dobrego rozwiązania?

Godzinę temu, lucyfer napisał(-a):

LED vs EL: przecież nie ma się nad tym co nawet zastanawiać. Jak producent mógł zrezygnować z tak dobrego rozwiązania?

jak nie wiesz dlaczego ... to zapewne księgowi i koszty - tańsze rozwiązanie 

To wiem, ale poza chłodną kalkulacją - jest jeszcze oddźwięk i smród koło 4 liter na forach i nie tylko...

10 minut temu, lucyfer napisał(-a):
29 minut temu, unadarek napisał(-a):

To wiem, ale poza chłodną kalkulacją - jest jeszcze oddźwięk i smród koło 4 liter na forach i nie tylko...

nie przy takiej ilości jake oni robią modeli - ludzie pomarudzą pomarudzą i tak kupią - marka wyrobiona w pewnej niszy zegarkowej  wiec jedzie sie na tym i nie widze konkurenta jakość /cena - oczywiście w swoje niszy zegarkowej, dużo ludzi sie kieruje ceną i tym że jest nowy i pokzuje godizne i ma ładny wygląd - casio to zapewnia wiec czy ma EL czy led im jest to obbojetne - a marudzących jest garstka jak na taką skalę  więc ... 

Edited by unadarek

13 godzin temu, Burns napisał(-a):

Ładnie popite jak co niecałe 3h kolejny raz to samo zdjęcie.

😅 Już zamieniłem  😛

11 minut temu, murcins napisał(-a):

😅 Już zamieniłem  😛

znaczy wytrzeźwiałeś 🤣

Już wiem czemu zgrzewasz się na strukturę tego przycisku. Dla nas to zwykła siateczka bez emocji. Rozumiem jednak, że alkoholikom łatwiej będzie trafić 🤣😂

Edited by Burns

2 godziny temu, Burns napisał(-a):

znaczy wytrzeźwiałeś 🤣

Już wiem czemu zgrzewasz się na strukturę tego przycisku. Dla nas to zwykła siateczka bez emocji. Rozumiem jednak, że alkoholikom łatwiej będzie trafić 🤣😂

😁🤣🤣

Żarówa, jak się patrzy.

Dzięki uprzejmości kolegi [mention=102476]rbmk1000[/mention] ee5e71324382d35eb2ac34aa998d9587.jpg&key=f1f63322bd125105a6370d1e5f27464571016d07e74228a088c4d846ac613ce5

32 minuty temu, TomG80 napisał(-a):

Żarówa, jak się patrzy.

Dzięki uprzejmości kolegi [mention=102476]rbmk1000[/mention] ee5e71324382d35eb2ac34aa998d9587.jpg&key=f1f63322bd125105a6370d1e5f27464571016d07e74228a088c4d846ac613ce5

znaczy jakis filmik będzie ?