Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazówki od razu poznałem, a właśnie ten napis Amfibia mnie zastanawia. Jak na współczesny wyrób to niestety wygląda na bardzo porządny...

Bo tarcze do Amfibii całkiem dobrze robią teraz, ale ta jest współczesna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jej przyznać, że nakładane indeksy robią wrażenie.

Bo to super zegarek, tylko szukaj oryginału. I nie wychodź z nią później na słońce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kchrapek, oryginał to ja mam ;).

Zobaczyłem dzisiaj te aukcję i się zacząłem zastanawiać czy gdzież coś pominąłem śledząc różne amfibie, ale tak czułem, że ten napis Amfibia w miejscu Antymagnetyczna coś śmierdzi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kchrapek, oryginał to ja mam ;).

Zobaczyłem dzisiaj te aukcję i się zacząłem zastanawiać czy gdzież coś pominąłem śledząc różne amfibie, ale tak czułem, że ten napis Amfibia w miejscu Antymagnetyczna coś śmierdzi ;).

Michał tak mi się zdawało że kto jak kto, ale ty już taki masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te wspolczesne tez tak plowieją na sloncu


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to super zegarek, tylko szukaj oryginału. I nie wychodź z nią później na słońce :D

 

Chyba, że ma egzemplarz z czarną tarczą i F-striełkami :) Czarne chyba nie blakły a jeśli już, to na pewno nie tak błyskawicznie jak granatowe. Z kolei w Amfibiach na 2409A prawie uporano się z problemem blaknięcia, za to pojawiły się słynne spękania na tarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginalna w 100% tylko minutowa wskazówka musiała być dogięta i zarysowała na tarczy to kółko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze wygląda z tym dodatkowym okręgiem, jakby zegarek zafundował sobie automodyfikację :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Dzieki za poradę. Jesli zejdzie przy delikatnym czyszczeniu to tak zrobię. Jeśli nie to będzie zmodyfikowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy ta tarcza to kopia? Jeśli tak to czym ona się różni od oryginału?

post-102926-0-85622700-1525521415_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy ta tarcza to kopia? Jeśli tak to czym ona się różni od oryginału?

Oczywiście kopia. Świeci się jak psu j.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rok może dwa i nie będzie się świecić ^_^

Zrobili kopię taką samą jak oryginał? Może ktoś ma zegarek w oryginale i wskaże czym się różni kopia od oryginału?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok może dwa i nie będzie się świecić ^_^

Zrobili kopię taką samą jak oryginał? Może ktoś ma zegarek w oryginale i wskaże czym się różni kopia od oryginału?

Ta tarcza graficznie jest wykonana bardzo dobrze i gdyby nie to że jest po prostu idealnie świeża to można by mieć problem z odróżnieniem. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to że luma na 12 powinna pokrywać kwadracik. Nie miałem nigdy idealnego egzemplarza, piękne można zobaczyć u Dashiella:

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/signal

Mój był taki:

post-49869-0-31338300-1525538568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz świeżości największą różnicę widać na indeksach.Te kopie mają indeksy wyoblone koloru "złocenia" współczesnych kopert PVD, oryginały zaś  są płaskie z wyraźnym rantem.Te wyoblenie widać bardzo dobrze na zdjęciach.Na tarczach promienistej wołny jest to samo.Mam obie kopie i mnie,oprócz koloru,to najbardziej rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza graficznie jest wykonana bardzo dobrze i gdyby nie to że jest po prostu idealnie świeża to można by mieć problem z odróżnieniem. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to że luma na 12 powinna pokrywać kwadracik. Nie miałem nigdy idealnego egzemplarza, piękne można zobaczyć u Dashiella:

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/signal

Mój był taki:

attachicon.gifDSC03478.JPG

 

Dzięki, to już mi wystarczy.

Pierwszy raz nie mam jakiegoś dużego dyskomfortu, czy niedosytu z powodu kopii tarczy.

Oprócz świeżości największą różnicę widać na indeksach.Te kopie mają indeksy wyoblone koloru "złocenia" współczesnych kopert PVD, oryginały zaś  są płaskie z wyraźnym rantem.Te wyoblenie widać bardzo dobrze na zdjęciach.Na tarczach promienistej wołny jest to samo.Mam obie kopie i mnie,oprócz koloru,to najbardziej rzuca się w oczy.

 

Dzięki za celne spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 40-latka wyglądał wyjątkowo dobrze, chyba przechodził operacje plastyczne? ;)

Zresztą i tak już sprzedany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wg mnie tarcza współczesna, no i bezel na pewno nie od niego.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po osiągnietej cenie, mało chętnych dało się przekonać co do jego oryginalności. 

Ale irytujące są takie aukcje. No chyba, że my się mylimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza może być z przełomu lat 80 i 90, raczej nie jest z dzisiaj analizując kropki indeksowe przy cyfrach

Ale na pewno nie z lat 70-tych jak pisze. Nie pamiętam kiedy wyszła Radio room ale to chyba raczej dość późny zegarek w sensie w miarę młody. Tarcza tu jest tak idealnie nowa że nieadekwatna do reszty zegarka. Oczywiście pewności nie mam ale wątpliwości budzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.