Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy posiadam zegarek FREDERIQUE CONSTANT CLASSICS BUSINESS TIMER 270EM4P5 , niestety oryginalny pasek z biegiem czasu zużył się. Oryginalny pasek to koszt około 300zł w kolorze brązowym. Macie może namiar gdzie można zakupić taki pasek w niższej cenie? ewentualnie jakiś podobny zamiennik w rozmiarze 22x18? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kup pasek robiony na zamówienie. Zaoszczędzisz, a efekt będzie dużo lepszy. Mamy na forum kilku kolegów zajmujących się tworzeniem pięknych pasków. Np. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89750-paski-ręcznie-wykonane/page-80#entry2133009


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę Jana. To najlepsze rozwiązanie, a zarazem nowa przygoda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Powiedzcie mi proszę, jak jakościowo mają się do siebie FC i Longines? Czy to prawda, że działają na tych samych mechanizmach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Powiedzcie mi proszę, jak jakościowo mają się do siebie FC i Longines? Czy to prawda, że działają na tych samych mechanizmach?

Nie. Longines ma mechanizmy ETA. FC ma Sellite albo własne mechanizmy czego Longines w obecnych czasach nie ma.

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Dziękuję za odpowiedź, a jak oceniasz jakość mechanizmów FC w stosunku do ETA? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To już trzeba pytać właścicieli.

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te in-house'y w FC są naprawdę ciekawe. Moim faworytem wśród tych manufakturowych jest Worldtimer.e89e814f136f98d5b449c7bbc78f9253.jpg

Edytowane przez Ulysses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kierunek obrali. Już jakiś czas temu. Dobrze by było, aby teraz nic ich nie tłamsiło w kwestii rozwoju tej ścieżki. Jak to wspomnianemu Longinesowi się niestety trafiło :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem szczęśliwym posiadaczem FC Classic index na bransolecie, która mi się troszkę znudziła. Chciałbym wymienić sobie na pasek skórzany.

Czy znacie jakieś godne polecenia firmy produkujące paski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem szczęśliwym posiadaczem FC Classic index na bransolecie, która mi się troszkę znudziła. Chciałbym wymienić sobie na pasek skórzany.

Czy znacie jakieś godne polecenia firmy produkujące paski ?

U mnie oryginalny pasek leży w szufladzie, był dwa razy na ręku, potem tylko na perlonie/nato. Jak chcesz możemy się dogadać, po co ma leżakować u mnie. Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Co sądzicie o serii Runabout? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest ok. Chyba nawet ten zegarek jest z tej serii, który mi się spodobał, ale nie wiem nic o nim. Może ktoś coś ciekawego powie ?

 

358d97703f412e31aeddc722d00ce080.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, oprócz klasycznej serii, Runabout jest, moim zdaniem, właśnie tą, którą zainteresować się trzeba. Świetne projekty. Kompletne, symetryczne, po prostu ładne :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Na jomashop jest niesamowita promocja Worldtimera za $995:

 

http://tiny.pl/g4h8h

 

Mam parę pytań do miłośników:

- czy ktoś to widział / miał na ręku i czy zegar wart jest uwagi (mnie osobiście bardzo się podoba, a na Patka póki co jeszcze nie uzbierałem ;))

- nie mogę nigdzie znaleźć referencji, po którą występuje ta promocja (718KW4H6), przypuszczam że to błąd albo specjalna modyfikacja samego jomashop dla tej promocji, bo prawidłowa referencja (MW w środku zamiast KW) też występuje, tylko za dużo dużo więcej;

- czy też może to jakiś zonk? kupowałem już u nich 2 zegarki i wszystko było OK


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chyba była. Out of stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba była. Out of stock.

Aha, to "problem" sam się rozwiązał :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Obserwuj dalej i prędzej czy później się tam znów pojawi.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Obserwuj dalej i prędzej czy później się tam znów pojawi.

Tak, wiem, jestem ich stałym klientem. Często pojawiają się niezłe cacka. Ostatnio Baume & Mercier Clifton szary z GMT za $750...

 

Jakby tak móc skorzystać z każdego rodzynka to trzeba by nic nie robić, tylko na zegarki zarabiać, nawet po specjalnych cenach :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już sam na forum z FC?

 

No tak wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Sprzedam
       
      Frederique Constant Manufacture Classic
      Ref.  FC-710MC4H4
      Zegarek Polska dystrybucja Jubitom w Katowicach
       
      Full Set jak ze sklepu. Pudełka, dokumenty. Dodatkowo nowy pasek i voucher na pełen serwis.
       
      O Zegarku
      - kaliber automat FC-710/ 26 kamieni/ 4 Hz/ rezerwa chodu 42 godziny
      - koperta 42 mm/ różowe złoto powłoka IP,
      - wodoszczelność 50M (164 ft)
      - dwustronny szafir,
      - zapięcie składany motylek z dwoma przyciskami,
      - przepięknie giloszowana srebrna tarcza, zdobienie mechanizmu na wysokim poziomie przykuwa wzrok
       
      Stan regulaminowe 9/10 – na kopercie jest jedna mikrorysa widoczna tylko pod światło,
       
      Cena 6840 zł – ubezpieczony kurier w cenie
      (cena katalogowa około 12-13 k zł)
       
      Opcje Płatności i Dostawy;
      - gotówka i odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej lub
      - przelew i wysyłka ubezpieczonym kurierem w cenie,
       
      Zapraszam 
      (+48 785286342 - używam whatsApp)  
      Szymon   
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Micpa6
      Szanowni Forumowicze,
      Mam spory problem z nowym zegarkiem Frederique Constant FC-335MC4P6B2
      Zegarek zakupiony na stronie seriouswatches.com w marcu tego roku. W lipcu, gdy próbowałem ustawić czas oraz datę, zegarek po kilku pełnych (24 H) okrążeniach zaciął się o godzinie 23, tzn. zmieniając czas wyczułem wyraźny opór mechanizmu. Z perspektywy czasu wiem, że od razu powinienem wysłać zegarek do serwisu. Niestety (!) po kilku próbach, udało mi się przesunąć czas do przodu jednak, jak się domyślam, zepsuł się mechanizm zmiany daty, gdyż data przestała się zmieniać, a wskazówka tylko "skakała" w miesjcu. Zegarek wysłałem do serwisu i po ponad 2 miesiącach dostałem z powrotem z naprawionym mechanizmem zmiany daty. Po kolejnych próbach, problem się powtórzył - najpierw zmieniłem datę (oczywiście zmieniając najpierw czas na godziny dzienne), następnie godzinę. Chcąc wypróbować czy wszystko działa, zmieniłałem godzinę o kilka dób, koniec końców zegarek znów się zaciął. Wysłałem ponownie do serwisu, jednak krótko po tym dostałem odpowiedź i nagranie od seriouswatches, że mój zegarek działa, i że został przetestowany i że oni nie znajdują problemu. Po otrzymaniu go po raz kolejny, zegarek rzeczywiście działał, jednak po ok. 30 minutowym testowaniu (zmiana daty+ godziny, oczywiście zawsze zmieniałem datę w godzinach dziennych) problem się powtórzył - zegarek zaciął się finalnie o godzinie 23. Tym razem seriouswatches nie chcieli przyjąć zegarka do serwisu, twierdząc, że gdy oni testowali zegarek, działał należycie i że z pewnością ja go zepsułem. Nie wiedząc co mam zrobić (nie chciałem znów uszkodzić zmiany daty, a to stało się za pierwszym razem), cofnąłem wskazówki o kilkanaście minut (czego w istocie nie powinno się robić) i spróbowałem ponownie przesunąć czas do przodu - tym razem się udało, jednak wskazówka godzinowa nie trafia w cyfry, lecz pomiędzy nie (zatem ustawiając np. Godzinę 16, wskazówka godzinowa pokazuje mniej więcej 16:30).
      Popełniłem dwa błędy, gdyż za pierwszym razem powinienem od razu wysłać zegarek do serwisu zamiast próbować "na siłę" zmienić czas, a za drugim - nie cofać wskazówek, jednak było to spowodowane oryginalnym problemem - zegarek zacina się czasem o 23, a sprzedawca zaprzecza, że problem istnieje. Zegarek nie zacina się o tej godzinie konkretnego dnia, gdy testowałem funkcje, udało mi się przesunąć  czas o cały miesiąc, bez problemu, używając jedynie zmiany czasu, jednak zegarek finalnie w którymś momencie i tak się zaciął po kolejnych próbach. Nigdy nie zmieniałem daty w godzinach nocnych (między 21 a 5), zatem nie mam pojęcia czy mogłem coś zrobić źle powodując zacięcie zegarka. Czy jest możliwe że takie długie testowanie, samo w sobie uszkodziło coś w mechanizmie? To by oznaczało, niezwykłą kruchość mechanizmu...Seriouswatches nie chce przyznać oryginalnego problemu, twierdząc, że używałem go niezgodnie z instrukcją, mimo iż nigdy nie zmieniałem daty w nocy... Nie mam możliwości tego udowodnić, a problem, który mam teraz zawsze można wytłumaczyć, że cofnałem zegarek, czego się robić nie powinno...
      Zegarek, po długich dyskusjach, został ponownie wysłany do seriouswatches, a oni z kolei wyślą go do serwisu Frederique Constant. Obawiam się jednak, że rezultat będzie taki, iż stwierdzą że ja sam uszkodziłem mechanizm cofając zegarek i obciążą mnie kosztami nie biorąc pod uwagę oryginalnego problemu. Nawet się z tym pogodziłem, bo nie mam już siły "walczyć" z nimi, jednak za wszelką cenę chcę uniknąć sytuacji, w której dostanę zegarek z powrotem i sytuacja z "zacinającym się" mechanizmem o 23 się powtórzy...
      Czy jest coś o czym nie wiem, co robię źle, iż mechanizm się zacina? Czy ktoś miał podobny problem? Przeszukałem internet i nie znalazłem nic podobnego a na mechanizmach zegarków się niestety nie znam.
      Bardzo dziękuję za pomoc gdyż w dyskusji ze sprzedawcą czuję się bezsilny! 
    • Przez TIK TAK
      Najważniejszą nowością zaprezentowaną przez Schaumburga będzie nowy manufakturowy mechanizm automatyczny SW-SJ 20 (nie mylić z sellitą)
       

       
      Cechy użytkowe:
      1. Możliwość dokręcania z koronki
      2. Szybka zmiana daty
      3. Częstotliwosć 28800 Alt/h (4 Hz)
      4. Włos balansu Soprod
      5. System antywstrząsowy Incabloc double cone.
      6. rezerwa chodu 44 h
       
      Mechanizm początkowo będzie występował w nowym modelu Squarematic. Rozmiar koperty 39x39 mm.. Cena 1500 EUR.
      Squarematic Pureness

      Squarematic Loyalty

      Squarematic Harmony


       
      Nowy Schaumburg Watch Moon Aventurine. Modelu nie trzeba przedstawiać. Tym razem pojawi się w wersji z tarczą z zielonego awenturynu. Cena 4700 EUR.
       

      Po sukcesie Steampunka pojawią się 2 nowe modele z mechanizmem ręcznie nakręcanym dostępne w wersji z z Unitasem SW-07.1, ( ETACHRON balance, spirale, pallet fork, Incabloc 18,000 A/h, Schaumburger 3/4 bridge ) lub za dopłatą przygotowany w Schaumburgu SW 08 (nie mylić z sellitą ) SW-08 ( Chronometer Glucydur balance, chronometer pallet fork, Incabloc 21,600 A/h, Hand engraved balance bridge).
      Średnica 42 mm, Tarcza stalowa wytrawiana.  Cena od 1650 EUR za SW 07.1
       
      Model Samurai

       
      Model Frog

       
       
      Zapraszam do wyrażania opinii.
       
      cdn
    • Przez KrzychuN
      Witam,
      Chciałem zapytać o waszą opinie na temat tego zegarka Frederique Constant Maxime Manufacture (FC-700X5M4/5/6) Nie jest to wersja limitowana. Konkretnie chodzi mi zakup modelu z bazarku od Kolegi z forum. Czy wart jest swojej ceny? Czy może jest ktoś w stanie polecić coś w podobnym stylu w zbliżonej kwocie?
       
      Model ze zdjęcia przymierzałem dzisiaj w salonie. Ogólnie wrażenie dobre i myślę ze wersja z rzymskimi cyframi pasowałaby mi jeszcze bardziej. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.