Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dascola

Jaeger-LeCoultre Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znawcow tematu.

Na poczatek mam pytanie co do transportu tych zegarow. 

Czy i jak mozna je przewozic?

Kupilam jednego i boje sie zamowic kuriera.

Moze tak na dobry poczatek tego tematu jedno zdjecie bo tylko takie mam.

post-26878-0-97311000-1443203358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos to jak gdyby kontynuacja rocznych :)

Każdy zegar ATMOS ma fabryczną blokadę wahadła, która jest bezpieczna i pewna.

Można je przewozić i wysyłać nie ma z tym problemów warto jednak nakleić informację ostrożnie.

 

Gratuluję początku nowej linii kolekcji ;)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos to jak gdyby kontynuacja rocznych :)

Każdy zegar ATMOS ma fabryczną blokadę wahadła, która jest bezpieczna i pewna.

Można je przewozić i wysyłać nie ma z tym problemów warto jednak nakleić informację ostrożnie.

 

Gratuluję początku nowej linii kolekcji ;)

Dzikuje Ci Adamie za wskazowki. Bardzo sie przydadza. Zadzwonie do nich. Mam nadzieje ze znajda ta blokade.

 

NIE ZBIERAM ATOMSOW :angry:  !!!! ale milo miec jednego  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram Atmosów... :P

 

A tak serio, bardzo łatwo go sp... a naprawy są kosztowne... :(


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ATMOS , kaliber 526, Jaki ma numer?

 

Pod spodem (szczelina na dole), tam powinna wystawać dźwignia do przesuwania prawo-lewo, może ktoś ją wcisnął w głąb, poza nóżkę.

Do mnie przyszedł z USA w styropianie z zaciągniętą blokadą, żadnych problemów. Tylko uważaj na szybki,  fazowane.

 

Tak na marginesie ATMOSY na wystwie w sklepie we Frankfurcie a/M.

post-31391-0-29679800-1443213801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ATMOS , kaliber 526, Jaki ma numer?

 

Pod spodem (szczelina na dole), tam powinna wystawać dźwignia do przesuwania prawo-lewo, może ktoś ją wcisnął w głąb, poza nóżkę.

Do mnie przyszedł z USA w styropianie z zaciągniętą blokadą, żadnych problemów. Tylko uważaj na szybki,  fazowane.

 

Tak na marginesie ATMOSY na wystwie w sklepie we Frankfurcie a/M.

attachicon.gifAtmos.jpg

Dzikuje z podpowiedz :)

Jeszcze nie wiem jaki ma numer. Kto w worku.

Na razie rozgryzam transport. 

Jak dojedzie oczywiscie zawita w watku.

Ladne te dwa bialaski :)

To dopiero moze byc droga kolekcja.

Juz mi w oko czerwony wpadl hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem staraj się sprawdzać stan napełnienia mieszków. Większość zegarów oferowanych do sprzedaży w cenach do około 1500 $ ma "puste" mieszki. Kupowanie tych zegarów bez sprawdzenia mieszka jest bardzo ryzykowne. Atmosy po ręcznym nakręceniu sprężyny chodzą ponad rok i sprzedawcy o tym wiedzą, więc często się zdarza że je nakręcają ręcznie i sprzedają. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem staraj się sprawdzać stan napełnienia mieszków. Większość zegarów oferowanych do sprzedaży w cenach do około 1500 $ ma "puste" mieszki. Kupowanie tych zegarów bez sprawdzenia mieszka jest bardzo ryzykowne. Atmosy po ręcznym nakręceniu sprężyny chodzą ponad rok i sprzedawcy o tym wiedzą, więc często się zdarza że je nakręcają ręcznie i sprzedają. 

Dziekuje. Tyle bym za ten zegar nie dala. Twoja wskazowka jest bardzo pomocna. Ja juz go kupilam w sumie, rozgryzalam teraz jak go sprowadzic.

Jak sprawdzic fizycznie te mieszki? Jak na to patrzec?

Atmosa z bliska nie widzialam jeszcze i dla tego tego sobie kupilam. W razie "w" kto i za ile mogl by mi zrobic servis jego? Moze ktos wie?

Dziekuje jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram Atmosów... :P

 

A tak serio, bardzo łatwo go sp... a naprawy są kosztowne... :(

Obiecuje , ze go nie dotkne srubokretem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny  Atmos :DSa  często  ostatnio ale  jak sprawdzić  czy  sprawne?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny  Atmos :DSa  często  ostatnio ale  jak sprawdzić  czy  sprawne?

Jesli się ma dostęp do obiektu przed kupnem jest to mozliwe na parę sposobów. Najprostszy, który nie zawsze da oczywistą odpowiedź, to: -  patrząc z lewej strony zegara dostrzeże się koło zapadkowe  z drobnymi ząbkami a obok po lewej gładkie kółko na które jest nawinięta częściowo spręzynka  i przyczepiony łańcuszek chowający się w tylnym baniaku - na tych dwu kółkach należałoby cieńkim pisakiem nanieść dwie położone obok kropki , po jednej na każdym kółku. Teraz nalezy cały zegar wstawić do lodówki (nie do zamrażarki!) i schłodzić do tych 5 -8 0C. Po wyjeciu i wyrównaniu się temperatur (z pokojową) , jesli wszystko jest OK powinno być widoczne przesunięcie kropek jako objaw działania naciągu temperaturowego. Jesli nie ma zmiany położenia to znaczy że naciąg nie działa albo że sprężyna jest naciagnięta do końca. Ale takie naciagnięcie musiałoby zostać dokonane ręcznie  przed zakupem lub zegar w trakcie transportu podlegał takim częstym zmianom temperatury że naciagnął sprężynę na maxa.

Dla pewności pozostaje zostawić zegar na chodzie w miarę stabilnych warunkach temperaturowych i dopiero po dłuższym czasie dokonać próby.

Dla obytych z mechanizmami - po rozebraniu obudowy i wyjęciu szybki z lewej strony można spróbować ręcznie ruszyć w/w kólko zapadkowe znajdujace sie na wałku bebna ze spręzyną obrócić (od tej strony w górę). Jesli się da ruszyć to znaczy że sprężyna jest nie naciagnięta do końca i opisana próba może rozwiac wątpliwości co do działania prawidłowego naciągu temperaturowego. 

Gdyby ktoś odważyłby się i potrafił zdemontować tylny baniak z mieszkiem i sprężyną to potrząsając można usłyszeć chlupotanie płynnego medium jeśli ono się tam znajduje. Mierząć położenie dna mieszka w stosunku do brzegu zewnętrznego otworu powinno się zauważyć ruch tego dna gdy zespół poddamy różnicy temperatur od 12 do ~26 stopni C. W Atmosie który robiłem dla Muzeum Rzemiosła w W-wie ruch ten wyniósł około 8 mm. Gdy ten naciąg nie działa a reszta jest sprawna to pozostaje albo naciągać ręcznie, albo wysłać zegar do Szwajcarii gdzie za niezłą sumkę naprawią. Można też jeśli ktoś się czuje na siłach sprawdzić szczelność mieszka , jesli trzeba uszczelnić i napełnić chlorkiem etylu na full wg procedury jaka pokazywałem na "roczniakowym" wiosennym spotkaniu. 

Powodzenia życzę Karol R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli się ma dostęp do obiektu przed kupnem jest to mozliwe na parę sposobów. Najprostszy, który nie zawsze da oczywistą odpowiedź, to: -  patrząc z lewej strony zegara dostrzeże się koło zapadkowe  z drobnymi ząbkami a obok po lewej gładkie kółko na które jest nawinięta częściowo spręzynka  i przyczepiony łańcuszek chowający się w tylnym baniaku - na tych dwu kółkach należałoby cieńkim pisakiem nanieść dwie położone obok kropki , po jednej na każdym kółku. Teraz nalezy cały zegar wstawić do lodówki (nie do zamrażarki!) i schłodzić do tych 5 -8 0C. Po wyjeciu i wyrównaniu się temperatur (z pokojową) , jesli wszystko jest OK powinno być widoczne przesunięcie kropek jako objaw działania naciągu temperaturowego. Jesli nie ma zmiany położenia to znaczy że naciąg nie działa albo że sprężyna jest naciagnięta do końca. Ale takie naciagnięcie musiałoby zostać dokonane ręcznie  przed zakupem lub zegar w trakcie transportu podlegał takim częstym zmianom temperatury że naciagnął sprężynę na maxa.

Dla pewności pozostaje zostawić zegar na chodzie w miarę stabilnych warunkach temperaturowych i dopiero po dłuższym czasie dokonać próby.

Dla obytych z mechanizmami - po rozebraniu obudowy i wyjęciu szybki z lewej strony można spróbować ręcznie ruszyć w/w kólko zapadkowe znajdujace sie na wałku bebna ze spręzyną obrócić (od tej strony w górę). Jesli się da ruszyć to znaczy że sprężyna jest nie naciagnięta do końca i opisana próba może rozwiac wątpliwości co do działania prawidłowego naciągu temperaturowego. 

Gdyby ktoś odważyłby się i potrafił zdemontować tylny baniak z mieszkiem i sprężyną to potrząsając można usłyszeć chlupotanie płynnego medium jeśli ono się tam znajduje. Mierząć położenie dna mieszka w stosunku do brzegu zewnętrznego otworu powinno się zauważyć ruch tego dna gdy zespół poddamy różnicy temperatur od 12 do ~26 stopni C. W Atmosie który robiłem dla Muzeum Rzemiosła w W-wie ruch ten wyniósł około 8 mm. Gdy ten naciąg nie działa a reszta jest sprawna to pozostaje albo naciągać ręcznie, albo wysłać zegar do Szwajcarii gdzie za niezłą sumkę naprawią. Można też jeśli ktoś się czuje na siłach sprawdzić szczelność mieszka , jesli trzeba uszczelnić i napełnić chlorkiem etylu na full wg procedury jaka pokazywałem na "roczniakowym" wiosennym spotkaniu. 

Powodzenia życzę Karol R.

Witam Panie Karolu. 

Jak milo , ze sie Pan odezwal. Bardzo dziekuje za instrukcje. Obiecalalm sobie , ze go nie dotkne "srubokretem" , ale o pisaku nie bylo mowy  :P . Zarazil mnie Pan nieco tymi Atomosami wlasnie na wiosennym spotkaniu  :D. Pierwsza metoda wydaje sie, dla mnie,  dosc mozliwa do zrobienia. Jak bedzie pusty, to moze znajdzie Pan "minutke" na jego naprawe?  :rolleyes:

Pozdrawiam serdecznie.

Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taraj :) Bardzo Ci dziekuje za zdanie " uwazaj na szybki " bez tego juz by bylo ich mniej. Dziekuje :)

Zegar po zwolnieniu lokady idzie rowniutko. Zobaczymy tylko jak dlugo. 

Wyglada na bardzo zadbany.

post-26878-0-21457000-1443710619_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz,

z numeru wynika , że lata 60-te,

Obudowa  złocona, bez widocznych  rys.

Pogratulować nabytku

a jeżeli dodatkowo jest sprawna puszka z mieszkiem to tym bardziej gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diamenciki swiecace , oczko sprawne, budowa skrzynki koszmarna jak chodzi o te szybki. Zabraklo im geniuszu w tej kwestii. 

Zegar chodzi. Widac ze sie gdzies sporo czasu przelezal. Zablokowany byl kiedy przyjechal , wiec wskazowki przydaly sie bardzo.

Dziekuje za gratulacje :) to prawdziwa przyjemnosc patrzec na niego. Teraz juz tylko zostala Eureka :)

Nie widac tez po nim , ze ma ponad 50 lat. Zaskoczyles mnie w sumie bo myslalam , ze to moze tak 20 gora. 

Wszystkim doradcom wisze piwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze o boczne zdjęcia z lewej i prawej strony.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram Atmosów... :P

 

A tak serio, bardzo łatwo go sp... a naprawy są kosztowne... :(

Nie zbieram, ale tego czerwonego chyba kupie . Pasowaly by :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz tylko czekac. W drodze do domu jest juz czerwony Atmos. Na razie zdjecia z aukcji, nowe jak juz dojedzie.

 

post-26878-0-16922700-1444205546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz być spokojna. Napęd, czyli mieszek w Twoim zegarze powinien być sprawny, moim zdaniem z 99 procentową pewnością.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj :) to dobra wiadomosc. Wywnioskowales to z tych fotek? Niesamowite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechal czerwony i nie chodzi. Wypoziomowalam i nic.

Zalaczam zdjecia , gdyby ktos wiedzial co go boli. 

Dalej nie dostrzegam podzialki gdzie bylo by wiadomo jak sprawdzic gaz (  na butli gazowej latwo to sprawdzic a tu?... :( )

post-26878-0-79322100-1445456840_thumb.jpg

post-26878-0-61948800-1445456845_thumb.jpg

post-26878-0-74082600-1445456851_thumb.jpg

post-26878-0-31218700-1445456857_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.