Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dascola

Jaeger-LeCoultre Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem sprawdzanie trzeba rozpocząć od ręcznego nakręcenia sprężyny, wtedy będziesz wiedziała czy mechanizm jest uszkodzony czy nieuszkodzony.

Jeżeli nakręcisz sprężynę ręcznie i zegar zacznie chodzić, to wtedy trzeba się dopiero przyjrzeć mieszkowi.

Ale patrząc na zdjęcia widać, że mieszek powinien być moim zdaniem jeszcze sprawny, ale na ile sprawny, to musiałbym zobaczyć więcej odpowiednio zrobionych zdjęć. 

Na początek zacznij od sprawdzenia sprężyny i ewentualnego jej ręcznego nakręcenia.

 

Edit. Na zdjęciach widać że blokada wahadła jest zwolniona. Mam nadzieję że to Ty zwolniłaś blokadę wahadła i dopiero wtedy próbowałaś go uruchomić.

Przypomnę tylko, że każdorazowe przestawianie lub jakiekolwiek poruszanie nim musi być poprzedzone zablokowaniem wahadła. Najlepiej blokować wahadło w jego skrajnym położeniu, to po odblokowaniu samoistnie ruszy bez większego problemu, jeżeli jest sprawny oczywiście.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawdzanie trzeba rozpocząć od ręcznego nakręcenia sprężyny, wtedy będziesz wiedziała czy mechanizm jest uszkodzony czy nieuszkodzony.

Jeżeli nakręcisz sprężynę ręcznie i zegar zacznie chodzić, to wtedy trzeba się dopiero przyjrzeć mieszkowi.

Ale patrząc na zdjęcia widać, że mieszek powinien być moim zdaniem jeszcze sprawny. Ale na ile sprawny, to musiałbym zobaczyć więcej odpowiednio zrobionych zdjęć. 

Na początek zacznij od sprawdzenia sprężyny i ewentualnego jej ręcznego nakręcenia.

 

Edit. Na zdjęciach widać że blokada wahadła jest zwolniona. Mam nadzieję że to Ty zwolniłaś blokadę wahadła i dopiero wtedy próbowałaś go uruchomić.

Przypomnę tylko, że każdorazowe przestawianie lub jakiekolwiek poruszanie nim musi być poprzedzone zablokowaniem wahadła. Najlepiej blokować wahadło w jego skrajnym położeniu, to po odblokowaniu samoistnie ruszy bez większego problemu, jeżeli jest sprawny oczywiście.  

Dzieki za odpowiedz :) Napisz prosze jak zrobic zdjecia , abys mial lepszy widok. I jak nakrecic to cudo recznie?

Zegar przyjechal zablokowany, ja go odblokowalam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy uda mi się dobrze to wytłumaczyć, ale spróbuję. :)

Ustawiasz zegar tarczą do siebie i po jego lewej stronie pośrodku jest kółeczko z nawiniętym łańcuszkiem, obok na tej samej osi o tej samej średnicy jest takie metalowe kółeczko z drobno frezowanymi ząbkami (wygląda tak jakby było moletowane).

Następnie dwoma paluszkami przekręcasz to "moletowane" kółeczko w prawą stronę (czyli unosząc rękę z dołu do góry).

Podczas pokręcania tym kółeczkiem powinnaś słyszeć takie ciche terkotanie które wydaje sprężynowa blaszka blokująca to kółeczko która jest z tyłu tego kółeczka i trzy płaskie sprężynki które są umieszczone pomiędzy tym obracanym ręcznie kółeczkiem a kółeczkiem na którym jest nawinięty łańcuszek.

Niestety trzeba to kółeczko bardzo precyzyjne i umiejętnie złapać w paluszki i powoli pokręcić w prawo.

 

I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Podczas ręcznego nakręcania nie możesz dotykać paluszkami tej blokującej sprężynki z tyłu kółeczka, ponieważ minimalne odgięcie tej sprężynki może spowodować nagłe zwolnienie sprężyny i uszkodzenie tych trzech naciągających (główną sprężynę) sprężynek usadowionych pomiędzy dwoma kółeczkami. 

Pełne ręczne nakręcenie sprężyny daje rezerwę chodu na około 12 do 14 miesięcy.

Jeszcze raz napiszę, pamiętaj, nie dotykaj tej sprężynki z tyłu, bo na tym ręcznie pokręcanym kółeczku są bardzo małe i drobne ząbki i można bardzo łatwo zwolnić blokadę sprężyny.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ranu, juz sie boje , ale jutro zaryzykuje :) Jak nie dam rady to Ci go wysle do naprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anetta nie narzekaj, masz bardzo fajną zabawę :) Chyba łatwiej czegoś nie ruszać niż odwrotnie :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha no wlasnie trudniej czego nie ruszac niz ruszac. Az mnie swierzbi :) Powinienes wiedziec sporo, o tym rodzaju zegara bo ma taki sam model dzialania jak cala niemalze populacja narecznych :)

Panow , Dziadka i Staruszka zapraszam do UK   :) Srubokrety obowiazkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany Dziadku!!!

Atmos chodzi jak ta lala, to dlugie ramie od wahadla do wychwytu bylo skrzywione i zamiast tylko lapac waleczek w widelki i bujac sie z wahadlem tarlo o ten krazek co jest ponad sprezynka ( ta jak od dlugopisu ). 

Super , ale sie ciesze. 

Dziekuje !!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super że chodzi i mam nadzieję że będzie dobrze odmierzał czas.

Po dołączeniu nowych zdjęć widać że mieszek moim zdaniem powinien być sprawny.

Masz szczęście i jeden i drugi zegar kupiłaś w pełni sprawne.

Gratuluję udanych zakupów!!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) bardzo.

Wszystkim co mi pomogli podpowiadalai , co ruszyc , jak myslec zeby go uwaolnic :)

Milo stanowic paczke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany Dziadku!!!

Atmos chodzi jak ta lala, to dlugie ramie od wahadla do wychwytu bylo skrzywione i zamiast tylko lapac waleczek w widelki i bujac sie z wahadlem tarlo o ten krazek co jest ponad sprezynka ( ta jak od dlugopisu ). 

Super , ale sie ciesze. 

Dziekuje !!!!! :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.