Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Plantman

Koperta do Atlantic Worldmaster Super De Luxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

Od paru lat jestem posiadaczem znalezionego w domu zegarka Atlantic Worldmaster Super De Luxe z połowy lat 60.

Jest on oparty na mechanizmie ETA 1113.

Do obejrzenia pod linkiem -> LINK

 

Jest to pamiątka rodzinna, więc kilka lat temu wpadłem na pomysł jego odnowy.

Zaniosłem go do poznańskiego zakładu renowacji tarcz Chronos, w celu dokonania wyceny renowacji.

Pan wycenił renowację na około 500 zł (m. in. renowacja tarczy ze złoceniem 200 zł; renowacja koperty 120 zł; Odmalowanie wskazówek 70 zł; francuskie szkiełko 60 zł; Koronka 20 zł; + 40 zł za coś tam jeszcze).

 

Koszt niemały ale wizja zegarka po dziadku jak z salonu - łagodziła gorycz.

Niestety problemem okazała się koperta, która ma powyginane "uszka" i ich prostowanie na ciepło może zakończyć się ich pęknięciem.

Pan sugerował znalezienie dawcy części (koperty) i wrócenie do niego jak znajdę nowy element - do dziś tego nie zrobiłem a minęło już parę lat. Nie miałem czasu na aktywne buszowanie po bazarach.

 

Ostatnio postanowiłem odkurzyć temat i zaczerpnąć wiedzy na forum. Może z Waszą pomocą uda mi się znaleźć niedrogo dawcę i zrealizować pomysł renowacji zegarka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada może w swojej kolekcji kopertę kompatybilną z moim modelem? Może być ona brzydka - byle była prosta. Bez tego elementu raczej nie zacznę renowacji.

 

Z góry dzięki za wszelakie pomysły i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby kolega napisał wczoraj to była by taka - facet chciał 130zł za kompletny i sprawny dokładnie taki zegarek  :(  - za 2 tygodnie będę się z nim widział jak coś odstąpię po kosztach plus wysyłka pod warunkiem że będzie miał w co wątpię  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby kolega napisał wczoraj to była by taka - facet chciał 130zł za kompletny i sprawny dokładnie taki zegarek  :(  - za 2 tygodnie będę się z nim widział jak coś odstąpię po kosztach plus wysyłka pod warunkiem że będzie miał w co wątpię  :(

 

Niestety nie mogłem wcześniej napisać, ponieważ musiałem odczekać karencję 7 dni po zarejestrowaniu się na forum.

Mam nadzieję, że takich pomocnych dusz jak Ty, znajdzie się na forum więcej :)

 

Mimo wszystko daj proszę znać jak wpadnie Ci coś w oko przy okazji. Muszę być cierpliwy. Mój zegarek to dość popularny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperaj na alledrogo , ostatnio pojawia się kilka oryginalnych kopert w ładnym stanie - cena koło 40zł , co do renowacji tarczy - spytaj wcześniej czy ocaleje glisz/wzór , który jest na tarczy , czesto zostaje on uszkodzony lub wręcz usunięty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperaj na alledrogo , ostatnio pojawia się kilka oryginalnych kopert w ładnym stanie - cena koło 40zł , co do renowacji tarczy - spytaj wcześniej czy ocaleje glisz/wzór , który jest na tarczy , czesto zostaje on uszkodzony lub wręcz usunięty :(

Przejrzałem allegro ale nie trafiłem na oferty samych kopert. Przeważnie są to całe zegarki i to w licytacjach. Nie mam również wiedzy/pewności czy model, który wylicytuje będzie miał kompatybilną z moim zegarkiem kopertę. Nie wiem na co zwrócić uwagę by uniknąć pomyłki. Identycznego modelu jak mój nie widziałem. Co do wzoru na tarczy to jest on malowany czy perforowany? Nawet o tym nie pomyślałem. Dzięki za wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby kolega napisał wczoraj to była by taka - facet chciał 130zł za kompletny i sprawny dokładnie taki zegarek  :(  - za 2 tygodnie będę się z nim widział jak coś odstąpię po kosztach plus wysyłka pod warunkiem że będzie miał w co wątpię  :(

 

Kontrolnie zapytam - mój kolega imiennik, miał może okazję ponownie spotkać się, z potencjalnym właścicielem dawcy koperty do mojego zegarka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak pamiętałem ale niestety zegarek poszedł i to szybko tamtemu sprzedawcy - niestety w ogóle nie trafiłem ostatnio żadnego atlantica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak pamiętałem ale niestety zegarek poszedł i to szybko tamtemu sprzedawcy - niestety w ogóle nie trafiłem ostatnio żadnego atlantica 

Jeśli trafiłby się kiedyś koledze Pawłowi w podobnej kwocie taki Atlantic, to byłbym wdzięczny za kontakt. Z chęcią kupiłbym takiego Atlantica.

Pozdrawiam

Jacek


"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Mark Twain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Kontrolnie zapytam - mój kolega imiennik, miał może okazję ponownie spotkać się, z potencjalnym właścicielem dawcy koperty do mojego zegarka? :)

 

Samą kopertę to pewnie będzie trzeba długo wydeptywać - można podpytać tych co handlują ze stali nowiznami  - a można by się na forum dogadać kto potrzebuje "motor" kto tarcze np - i się powymieniać ?

 

Kupować na alledrogo - trochę hardcor-owo - ale np: na spółkę ? 

 

http://allegro.pl/zegarek-atlantic-21-i5812494752.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odp. w temacie.

Przy pomocy jednego z forumowiczów, udało mi się namierzyć na allegro zamiennik ze stali chirurgicznej:

http://allegro.pl/nowa-koperta-atlantic-worldmaster-1100-1113-szklo-i5732504599.html

Do tego zakupiłem pasek i teraz tylko zanieść całóść do zakładu Chronos w Poznaniu w celu złożenia w całóść i ew. wykonania renowacji tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak odbierzesz, to się pochwal.

Jeszcze czeka Cię wypatrzenie koronki,

bo ta jest w tym przypadku "niestandartna"


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To jak odbierzesz, to się pochwal.

Jeszcze czeka Cię wypatrzenie koronki,

bo ta jest w tym przypadku "niestandartna"

 

Koronkę też już nabyłem :)

http://allegro.pl/nowosc-koronka-atlantic-a-super-jakosc-i5755690338.html

 

Pochwalę się na bank - cały czas tylko bije się jeszcze z myślami czy odnawiać tarczę.

Moja nie jest zbyt piękna, więc dylemat powinien być mniejszy lecz jednak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasami ta koronka nie jest od nowszych modeli? Mam taka w worldmasterze z lat 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Niestety, twoja koronka powinna mieć literkę A.

Lekko pochyloną, sama koronka powinna mieć kształt ściętego stożka, węższa od strony koperty.

Pooglądaj Worldmastery kolegi frantza we właściwym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

 

 

 

Koronkę też już nabyłem :)

http://allegro.pl/nowosc-koronka-atlantic-a-super-jakosc-i5755690338.html

 

Pochwalę się na bank - cały czas tylko bije się jeszcze z myślami czy odnawiać tarczę.

Moja nie jest zbyt piękna, więc dylemat powinien być mniejszy lecz jednak jest :)

 

 

Cześć 

 

W Chronosie Poznań też mają zapas koronek i pewnie w kosztach by ci "dobrali" -  było podpytać "starszych" forumowiczów :)

 

Ale takich z dużym "A" to jak na lekarstwo w rozsądnej cenie :rolleyes:

 

A pasek polecam odwiedzić Poznań "Brocot" ul.Winogrady - jeżeli jesteś z Poznania oczywiście.

 

Są też inni sprzedawcy w necie np alledrogo - ale to już loteria czasami można kupić jak coś jest już sprawdzonego.

 

Można też spróbować skonfrontować: cena sklep stacjonarny - cena net - w porównaniu kilku czynników np jakość wykonania / materiały / cena itp   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Niestety, twoja koronka powinna mieć literkę A.
Lekko pochyloną, sama koronka powinna mieć kształt ściętego stożka, węższa od strony koperty.
Pooglądaj Worldmastery kolegi frantza we właściwym dziale.

 

Hmm... Ciężko mi stwierdzić. Przeglądając książkę W. Kutermankiewicza "Zegarki ATLANTIC, czyli pretekst do własnego wywodu na temat zegarmistrzostwa" i porównując koronki z zegarków, posiadających podobny logotyp do mojego byłem przekonany, że koronka jest odpowiednia. Mój zegarek datuję na drugą połowę lat 60-tych. Jak zweryfikować kto ma rację?

 

A pasek polecam odwiedzić Poznań "Brocot" ul.Winogrady - jeżeli jesteś z Poznania oczywiście.

Są też inni sprzedawcy w necie np alledrogo - ale to już loteria czasami można kupić jak coś jest już sprawdzonego.

 

Jestem z Poznania i jestem z Winograd ale pasek kupiłem na Allegro bo nie wiedziałem, że mamy obok taki sklep :)

Kupiłem model za 45 zł (kolor ciemny brąz, niby szwajcarski) bo mi się spodobał wizualnie:

http://allegro.pl/pasek-do-zegarka-skora-19mm-tissot-atlantic-strela-i5540266303.html

 

Jak pasek dotarł, okazało się, że miał mały wyciek kleju w pewnym fragmencie, który wysechł i poczerniał (nie dałem rady go ruszyć). Na początku się lekko wkurzyłem (jestem pedantem) lecz finalnie odpuściłem reklamację bo nie jest to mocno widoczne a ze swoim pedantyzmem muszę niekiedy walczyć (przekleństwo).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Właśnie - koronka raczej w tym roczniku nie powinna mieć "A" a raczej jak już to "a" 

 

Przy częstym użytkowaniu zegarka - pasek dla własnej ogólnie pojętej "kultury bycia" (spotkania, prace biurowe z klientami/petentami/współpracownikami .... itp itd)  czy nawet higieny należy zmienić - w zależności od indywidualnych potrzeb / pocenia / itp itd -  więc kolejny wybór będzie pokierowany po części praktyką.

 

Ja muszę to robić +/ co 7 msc-y a latem to już masakra :rolleyes:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.