Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka akcja - jak to mówił Tytus :) - za niecały miesiąc mam urodziny - dość okrągłe i warte zapamiętania :) także upamiętnienie tego faktu odbyłoby się przez zakup czegoś zacnego- budżet ( mam nadzieję :) ) coś około 1000 zł - nic z nowości - vintage pełną gębą bo w końcu ja będę miał połowę drogi między 4 a 5 :) . Poproszę Szanowne grono o jakoweś propozycje, podpowiedzi a może konkretne oferty ...? Rozważę każdą. Z góry pięknie dziękuję.

Ps. A co Wy kupowaliście sobie na okrągłe urodziny/rocznice ??

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mercel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot Chronograf. w tej cenie to trafisz w bardzo dobrym stanie a zegarek (mechanizm) niebanalny. Ewentualnie poljota kosmosa ale to rzadka rzecz i może nie starczyć budżetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co skoro każdy ma to w de? A spróbuj złożyć skargę na sprzedawcę, który z jakiegoś błahego powodu odwołał ofertę i zakończył aukcję. Mam na myśli sytuację niska cena i niemal brak ofert. Kto wie jak to się robi na alledrogo?

 

No własnie.  Mają to wszystko w de.  A co zrobić z kupującym który wylicytował zegarek i nie zapłacił ? Nawet czasami jak jest to Forumowicz?

Niestety ale ma to dwie strony.

Ostatnio miałem taki przypadek że po zakończonej aukcji gościu pisze do mnie wiadomość że zegarek wprawdzie wylicytował ale nie jest on tyle wart.

Może zapłacić tyle i tyle  ( była to ok. 30% mniejsza kwota od wylicytowanej )  albo rezygnuje z zakupu.  I co z taki kupującym zrobić?

Allegro nie reaguje.

 

Pamiętam że kiedyś jeden z forumowiczów opisywał jak wyłapuje okazje w Kup teraz  Jest niska cena, szybko kupuje a po fakcie zakupu ocenia czy to co kupił jest warte czy tez nie. Jak nie jest warte to nie kupuje i kończy się zabawa.  I od nowa.

 

Edit.

 

Ci sprzedawcy to jednak niedobrzy kolesie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie.  Mają to wszystko w de.  A co zrobić z kupującym który wylicytował zegarek i nie zapłacił ? Nawet czasami jak jest to Forumowicz?

Niestety ale ma to dwie strony.

Ostatnio miałem taki przypadek że po zakończonej aukcji gościu pisze do mnie wiadomość że zegarek wprawdzie wylicytował ale nie jest on tyle wart.

Może zapłacić tyle i tyle  ( była to ok. 30% mniejsza kwota od wylicytowanej )  albo rezygnuje z zakupu.  I co z taki kupującym zrobić?

Allegro nie reaguje.

 

Pamiętam że kiedyś jeden z forumowiczów opisywał jak wyłapuje okazje w Kup teraz  Jest niska cena, szybko kupuje a po fakcie zakupu ocenia czy to co kupił jest warte czy tez nie. Jak nie jest warte to nie kupuje i kończy się zabawa.  I od nowa.

 

Edit.

 

Ci sprzedawcy to jednak niedobrzy kolesie :D :D :D

 

Obydwoje macie rację. Z jednej i drugiej strony są kwiatki. Coraz bardziej brakuje w narodzie poszanowania pracy i czasu drugiej osoby. Gdzie się podziały takie rzeczy jak honor, poszanowanie danego komuś słowa, odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje macie rację. Z jednej i drugiej strony są kwiatki. Coraz bardziej brakuje w narodzie poszanowania pracy i czasu drugiej osoby. Gdzie się podziały takie rzeczy jak honor, poszanowanie danego komuś słowa, odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny. 

Niestety ale to już nie te same allegro co kiedyś. Po tym jak usunęli stare komentarze kupiłem ok. 20-30 przedmiotów.

Z mojej strony przelew zaraz po zakupie - ze strony sprzedających też wszystko ok. Wszystkim wystawiłem pozytywne komentarze. Niestety brak zwrotnych. Byle żeby się zgadzała kasa na koncie.

 

Niestety macie rację. Brak szacunku dla drugiego to niestety chleb powszedni.

i żeby było jasne tak jest w oby dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś co to był za zegarek , tarcza mocno zniszczona , więc pytam z czystej ciekawości i w celu dokształcenia :)

 

Newa, poprzedniczka Pobiedy z Pietrodworca, fajna tarcza z rubinkami, wg mnie warta zrobienia. Mam taką czarną Pobiedkę, bardzo wdzięczne te zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newa, poprzedniczka Pobiedy z Pietrodworca, fajna tarcza z rubinkami, wg mnie warta zrobienia. Mam taką czarną Pobiedkę, bardzo wdzięczne te zegarki. 

I tak nie mam koperty do niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Newa, poprzedniczka Pobiedy z Pietrodworca, fajna tarcza z rubinkami, wg mnie warta zrobienia. Mam taką czarną Pobiedkę, bardzo wdzięczne te zegarki. 

Z tą poprzedniczką to był bym ostrożny. Pobieda ma inną tarczę, krój cyfr. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani poprzedniczka, ani następczyni, newy, pobiedy, majaki, cvety itp. były w petrodworcu produkowane jednocześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą poprzedniczką to był bym ostrożny. Pobieda ma inną tarczę, krój cyfr. ;)

 

 

Masz rację, są podobne, ale nie identyczne. Z poprzedniczką chodziło mi raczej o to, że Newa to wczesna marka z Pietrodworca na tych samych werkach co Pobieda. 

 

https://i.pinimg.com/564x/a4/80/69/a480691181453d402c8d02e725e7c4d6.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/32/4a/53/324a53cf9c3e1a214ab6407b56ffab30.jpg

https://b.allegroimg.com/original/0304c7/04247faf4036b35874b1d990e99b

 

Zdjęcia nie moje, z internetu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani poprzedniczka, ani następczyni, newy, pobiedy, majaki, cvety itp. były w petrodworcu produkowane jednocześnie :)

A czy koperta była dedykowana , czy pasowały jakieś ,, pobiedowskie ,, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty są takie same we wszystkich które wymieniłem, mogą być z ozdobną lub gładką "lunetą" mają mieć zakręcany dekielek :)

Mam kilka takich kopert jeśli chcesz, ale są w słabym stanie. I brak dekli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pobied mam pełno coś dopasuję

Tyle lat kobita w szkole wciskała mi Ruski do łba , a ja nic nie pamiętam , to jeszcze poprosił bym o przetłumaczenie tego :)

post-87697-0-50916000-1518784711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nairi chyba :)

Ed.

Pobied masz pełno w takich kopertach z petrodworca??

post-68064-0-19180300-1518785087_thumb.jpg

Pobiedy z innych fabryk mają inne koperty. I kilka petrodworcowych pobied też.

Koperta ma być jak na foto i były w niej różne zegarki z tej fabryki z tego okresu.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pobied mam pełno coś dopasuję

Tyle lat kobita w szkole wciskała mi Ruski do łba , a ja nic nie pamiętam , to jeszcze poprosił bym o przetłumaczenie tego :)

 

Ten zegarek to męski Nairi, ze złotej koperty 583. Werk 2609 tzw bocian. Robili je w Erewaniu. Jest też bardzo podobny do niego Poljocik kostka. Tu jest na Allegro troszkę inna wersja, różniąca się czcionką i wskazówkami.

 

http://allegro.pl/zloty-radziecki-zegarek-poljot-nairi-i7173243265.html#thumb/1

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/17769-nairi/page-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty są takie same we wszystkich które wymieniłem, mogą być z ozdobną lub gładką "lunetą" mają mieć zakręcany dekielek :)

Mam kilka takich kopert jeśli chcesz, ale są w słabym stanie. I brak dekli.

Zakręcany dekielek powiadasz <_< to faktycznie wypaliłem z tym pełno  :wacko: żadnej takiej nie mam .

chyba się zainteresuję tą kopertą , tarcza słaba to i koperta nie może być nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do końca dnia na eBay.nl jest promocja. Zniżka 10 euro na zakupy za co najmniej 20 euro. Może ktoś akurat chcę coś z eBaya to jest szansa zaoszczędzić.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło, k..., krętactwo. Dzwoniłem dzisiaj, to już odebral ktoś inny, że zegarek im się stracił w domu, bo maja burdel przez dziecko i będą szukać. Mają wielką nadzieję, że go znajda i uda się wysłać, ale w razie czego zwróca mi pieniądze :/ tak więc już się na nastawiam..

 

Jak zapytałem czy go gdzieś czasem pokątnie nie sprzedali, to że absolutnie nie mimo, że dostali wczoraj parę maili od, cytuję, "kolekcjonerów z fór zegarkowych" którzy proponowali, że odkupia go za wyższą kwotę, ale ponoć oni nie chca sie w to bawić i będą profesjonalni. No oby sie udało, a jak sie dowiem którzy to "kolekcjonerzy" pisali, to nogi z d..y powyrywam :D

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie, też wstawiłem zdjęcie z olx  Japończyka na forum z pytaniem o zegarek, by po chwili się dowiedzieć od sprzedającego, że właśnie został sprzedany za wyższą kwotę ........ przypadek :D :D życie, nie ma miękkiej gry...... niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja uważam, że ten dział powinien zostać zlikwidowany na amen bo już nie raz mnie to też spotkało.

Zawsze się znajdzie jakiś Janusz- podkupywacz a sprzedający są pazerni.

 

Nie raz cena na olx zegarka zwiększała się nawet 10-krotnie jak się telefony rozdzwoniły a niby coś ktoś już kupił a potem było ściemnianie, że upadł, smok zjadł czy wpadł do blendera..

 

Powinien być dział nowych nabytków i tam wrzucać linki do ofert, które udało się ustrzelić i je otrzymaliśmy.

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard, dlatego ja biorę tylko na allegro i przy kup teraz walczę do upadłego. Jeden lombard znalazł zegarek dopiero przy przedsądowym wezwaniu do wydania rzeczy. :)

 

Ludzie i tak będą pisać, nie przeceniajmy tego tematu. Poluje wielu, decydują sekundy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyduje uczciwość sprzedającego. Miałem też przypadek, że sprzedający się zorientował o wartości tego co sprzedaje a pomimo tego sprzedał za tyle co wystawił.

To jednak przypadek jednostkowy. W większości przypadków pazerność wygrywa a sprzedający wręcz czują się oszukani chodź sami wystawili za taką cenę ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko cisnąć do końca na podstawie zawartej umowy. :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.