Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja uważam, że ten dział powinien zostać zlikwidowany na amen bo już nie raz mnie to też spotkało.

Zawsze się znajdzie jakiś Janusz- podkupywacz a sprzedający są pazerni.

 

Nie raz cena na olx zegarka zwiększała się nawet 10-krotnie jak się telefony rozdzwoniły a niby coś ktoś już kupił a potem było ściemnianie, że upadł, smok zjadł czy wpadł do blendera..

 

Powinien być dział nowych nabytków i tam wrzucać linki do ofert, które udało się ustrzelić i je otrzymaliśmy.

 

Tak się czasami dzieje, też mi kiedyś podszedłeś lombard, a kasę już przelałem.

Sami sobie dokuczacie, piszecie maile do sprzedających, dzwonicie żeby wyrwać zegarek.

To nagabywanie sprzedających z propozycją powiedzmy x2 czy +100 to najuczciwszego może złamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyć spór i próbować przez Allegro. Chociaż ich ochrona ostatnio to jakaś masakra :( Ale życzę powodzenia, próbować trzeba.

I życzę zlokalizowania Janusza - MASAKRA dla mnie

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się czasami dzieje, też mi kiedyś podszedłeś lombard, a kasę już przelałem.

Sami sobie dokuczacie, piszecie maile do sprzedających, dzwonicie żeby wyrwać zegarek.

To nagabywanie sprzedających z propozycją powiedzmy x2 czy +100 to najuczciwszego może złamać.

Ale to nie tylko w ramach forum. Dużo osób poluje na okazje. Zlikwidowanie tematu nic nie zmieni.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się czasami dzieje, też mi kiedyś podszedłeś lombard, a kasę już przelałem.

Sami sobie dokuczacie, piszecie maile do sprzedających, dzwonicie żeby wyrwać zegarek.

To nagabywanie sprzedających z propozycją powiedzmy x2 czy +100 to najuczciwszego może złamać.

Nie podszedłem tylko kupiliśmy w tym samym czasie. Przypomnij sobie dobrze. Kupiłem na stronie bo oferta była cały czas dostępna i nikt mi nic nie powiedział w tymże Lombardzie, że ktoś już kupił czy przelał pieniądze a kupiłem za tyle samo nikogo nie korumpując

 

Przypomnij sobie jak było

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro w tym dziale (z uzasadnionych przyczyn) nie udostępniamy linków do licytacji, ani ofert OLX - warto odpuścić sobie wrzucanie odnośników do zakończonych aukcji. Są ciekawsze rzeczy, niż ochy i achy, albo biadolenie, że ktoś miał farta, kupił okazję itd. Jak się okazuje, są tacy, którzy próbują na chama zmieniać rzeczywistość.

Sprawa bulwersująca, wiem jak Przemek się cieszył na ten zegarek. Z tego co zrozumiałem, po umieszczeniu linku na forum, z kilku wyświetleń zrobiło się momentalnie kilkadziesiąt.

Nawet jeśli nic się nie zmieni w regulaminie działu (drobna poprawka), to uważam takie linki za zawracanie wszystkim głowy. Tak samo jak wrzucanie ufajdanych złomów, jak leci, w nowych nabytkach. Nie idzie za tym nic pożytecznego.

 

Mówiąc szczerze dałbym sobie spokój z tym działem. Zgadzam się w 100% z Rybakiem. Najlepsze, prawdziwe okazje i tak sobie przesyłamy prywatnie. Przynajmniej ja tak robię. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram zamknięcie wątku, zawsze znajdzie sie niestety jakiś podkupywacz :(


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram zamknięcia wątku. Sam w sumie nic nie kupiłem dzięki linkom tu zamieszczanym bo albo mnie nie interesowały albo się spóźniłem. Sam też nie mam za bardzo czasu na ciągle przeglądanie allegro i innych portali. Jednak sporo się nauczyłem jak wygląda okazja, co się okazało jednak wtopą itd. Idealnego regulaminu nie stworzymy bo zawsze będzie jakieś ale.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro w tym dziale (z uzasadnionych przyczyn) nie udostępniamy linków do licytacji, ani ofert OLX - warto odpuścić sobie wrzucanie odnośników do zakończonych aukcji. Są ciekawsze rzeczy, niż ochy i achy, albo biadolenie, że ktoś miał farta, kupił okazję itd. Jak się okazuje, są tacy, którzy próbują na chama zmieniać rzeczywistość.

Sprawa bulwersująca, wiem jak Przemek się cieszył na ten zegarek. Z tego co zrozumiałem, po umieszczeniu linku na forum, z kilku wyświetleń zrobiło się momentalnie kilkadziesiąt.

 

Nawet jeśli nic się nie zmieni w regulaminie działu (drobna poprawka), to uważam takie linki za zawracanie wszystkim głowy. Tak samo jak wrzucanie ufajdanych złomów, jak leci, w nowych nabytkach. Nie idzie za tym nic pożytecznego.

 

Mówiąc szczerze dałbym sobie spokój z tym działem. Zgadzam się w 100% z Rybakiem. Najlepsze, prawdziwe okazje i tak sobie przesyłamy prywatnie. Przynajmniej ja tak robię. 

Z podkreślonym już walczyłem wielokrotnie ale to walka z wiatrakami. Choć też uważam że wiadro złomu to nie nowy nabytek.

A z bieżącym problem do rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof to jest tak, że wszystko zależy od człowieka. Z tymi złomkami to jak bym wrzucał wszystko co kupiłem to bana bym dostał za dwa dni. Ale była mowa o tym, "żeby się najpierw wykąpać a później iść między ludzi" i zdałem sobie sprawę, że źle robiłem. Owszem dzięki okazjom daje się coś kupić, trzeba mieć trochę szczęścia ale traktuję ten dział jako lekcje poglądowe. Co warto zrobić to przestrzec przed chwaleniem się tym co się samemu kupiło a jeszcze do mnie nie dotarło. Zauważyłem, że Ty sam tak robisz. Będzie towar to będą zdjęcia. Szkoda by było zamknąć. Ale będzie co ma być.

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić ten wątek widoczny tylko dla zaufanych forumowiczów! Dostęp akceptowany przez moderatorów i nikt anonimowy nie będzie nas podkupował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeceniacie ten temat. Podkupienie następuje moim zdaniem najczęściej przed lub niezależnie od wrzucenia tutaj linku. Naprawdę dużo osób śledzi okazje.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić ten wątek widoczny tylko dla zaufanych forumowiczów! Dostęp akceptowany przez moderatorów i nikt anonimowy nie będzie nas podkupował

Jest to jakaś myśl. Ale jak będziesz weryfikować tych namaszczonych?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w stylu ,, listow polecających" od co najmniej 3 ,, namaszczonych" :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz zabawniejsze propozycje składacie Panowie. ;)

Myślę że nie ma co dywagować. Umieszczanie linków przed faktycznym sfinalizowaniem to naprawdę proszenie się o stratę okazji. I nieważne czy zrobi to ten który trafił "strzała" czy ten który żałuje że mu się nie udało. Temat służy wskazywaniu okazji forumowiczom jeśli samemu się z niej nie skorzysta- AKTUALNYCH. Linkowanie aukcji czy ogłoszeń już zakończonych nie służy niczemu. Więc trzymajmy się tego do czego temat został powołany. A ewentualne okazje które które się nam trafiły pokazujmy w "nowościach", a te które nam umknęły przełknijmy w samotności żeby nie zepsuć komuś transakcji. Nie czyńmy komuś tego czego sami byśmy nie chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Krzyśku, bardzo to rozsądne. Żeby tylko wszyscy się do tego stosowali, szczególnie ci, którym na aukcjach nie wyszło.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasz ich sądem, że sprzedając zawarli umowę. Może to coś da...

 

Przypomnij im o gościu, który sprzedał motorówkę za grosze i sąd kazał mu wywiązać się z zawartej umowy.

 

Faktem jest, że to się już pozmieniało, ale może o tym nie wiedzą.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był tobą, jak bym dorwał tego dziada podkupywacza :) to bym mu chyba....... trybiki z werku powyrywał :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie zabierać głosu w sprawie ale jednak.

 

Łatwo niektórym przychodzi ferowanie wyroków i oskarżanie innych. Mam wrażenie że to działa na zasadzie "im dobitniej napiszę tym bardziej przekonam innych że ja jestem ok"

 

Wielokrotnie ludzie wystawiają jakiś zegarek ale w momencie jak się zorientują że można go sprzedać dużo drozej to wycofują się z transakcji.

 

Wstawianie linków do zakończonych transakcji nie ma tu sensu - wystarczyło dać zgłoszenie moderacyjne i post by szybko zniknął.

 

Sprawa z tego co czytam nie jest zakończona więc zaczekajmy z "wyrokami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście powiem, że mi przez myśl nie przeszło, że obecność tutaj linku może mi narobić bigosu. Szczęśliwie Michał z Krzysiem pomyśleli za mnie i odnośnik url zniknął, za co im już tu dziękowałem.

 

Mimo wszystko nie spodziewałem się, że aukcja fartem zdjęta za pierwszym wyświetleniem (chyba pierwszy raz w moim życiu) przez obecność linku u nas nagle wykręci ponad 150 wyświetleń. Miałem ciekawe przeboje dzisiaj ze sprzedającym, a czy będzie happy end, to okaże się w ciągu kilku najbliższych dni. Mam nadzieje, że będzie mi dane dorzucić coś do działu nowych nabytków ;)

 

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, forum czytają ludzie nie należący do naszej społeczności i to o nich raczej chodzi...

Jakie to ma znaczenie? Oceniamy sytuacje nie znając faktów.

Pisanie o Januszach, podkupowaczach itd. to ocenianie wg własnej potrzeby.

Może sprzedający jutro odnajdzie zegarek w domu i wyśle. Może Ci z różnych for widzieli aukcję i zapytali o zegarek a sprzedający zinterpretował to jako oferty zakupu. A może ktoś napisał do sprzedającego informacje że zegarek jest więcej wart nie wiedząc nawet kto go kupił. Takie scenariusze można mnożyć w nieskończoność ale my już oceniliśmy - ktoś chciał podkupić a sprzedający polasil się na dodatkową stówkę.

 

Poczekajmy na finał sprawy i proszę już o zakończenie tego OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasz ich sądem, że sprzedając zawarli umowę. Może to coś da...

 

Przypomnij im o gościu, który sprzedał motorówkę za grosze i sąd kazał mu wywiązać się z zawartej umowy.

 

Faktem jest, że to się już pozmieniało, ale może o tym nie wiedzą.

 

Powodzenia

 

Nowe orzecznictwo nie jest korzystne dla polujących na okazje i w sumie nie ma się co dziwić. Przykład z motorówką, to jawne bezprawie sądu wobec pomyłki wystawiającego. A w przypadku zegarka - zakładać sprawę celem uzyskania gratyfikacji kilkuset zł, bez pewności powodzenia, ryzykowne.

Sam ostatnio kupiłem dwa zegarki za 1 zł, ale szybko miałem info od sprzedających, że to wynik błędu i odpuściłem. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mail z 19-02 do mnie po wylicytowaniu zegarka w opcji "kup teraz". Dodam że wcale nie była to jakaś gigantyczna okazja, w sumie zwykła Rakieta  ze szkłem do wymiany i werkiem który wg opisu zatrzymywał się, więc wymagał serwisu. A jednak ;) :

"W związku z dokonanym przez Pana zakupem na mojej aukcji, pragnę udzielić wyjaśnienia. Aukcję wystawiałem w pośpiechu telefonem i nie zauważyłem, że nie wskoczyło jedno zero przy cenie. Zegarek ten miał być wystawiony nie za 100, lecz za 1.000 zł ze względu na bardzo rzadki egzemplarz(wersja eksportowa, cyfry i 20Au). Przepraszam za pomyłkę i wprowadzenie Pana w błąd."

 

Mega tłumaczenie :D :D :D Dodam że oczywiście nie pojawiła się ponownie z cena 1000 zł ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.