Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od miasta, kosztów utrzymania i wielu innych rzeczy. Majster u ktorego ja robie normalnie bierze 50. Dla mnie po znajomosci 30 :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mało. A 30 to poniżej średniej  :) 

Tak cena pewnie zależna jest od ilości petentów i ilości zegarków, które przynoszą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie bardzo wulgarne powiedzenie kto i na czym się ćwiczy. Ale w tym miejscu to nie wypada go cytować. Zegarmistrz zawód ginący, hydraulik zawód ginący, monter zawód ginący. Roman piszesz, że będziesz potrzebował najlepszego. Ja wiem, że tu wśród nas są tacy Goście, że oni mają na to zadatki. Ale talent to nie wszystko, tu potrzeba i trochę szkoły i całą masę praktyki. Gdzie taka złota rączka ma się nauczyć zawodu. Przykro mi to pisać ale, ostatnich lat dwadzieścia zrobiło z nas ciemniaków bez smykałki i polotu. Wykształciły szkoły ekonomistów zarabiających gówniane pieniądze bo ekonomistów niestety w bród. A nie ma majstra który uszczelni cieknący kran.

Ps. Yorki zaczął dzień smutnym akcentem ja kończę go goryczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iii tam - jakiś masz gorszy dzień. Pewnie że trudno o fachowca który naprawi zegarek trudny i w miarę rozsądnych pieniądzach

Ale są tacy fachowcy -  tylko nie zawsze do nich trafiamy. 

Co do kranu - dziś latwiej wymienić niz szukać speca który naprawi.

Wiem że to myślenie na tej samej zasadzie co "zmień sobie zegarek" ale coś w tym jest niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie bardzo wulgarne powiedzenie kto i na czym się ćwiczy. Ale w tym miejscu to nie wypada go cytować. Zegarmistrz zawód ginący, hydraulik zawód ginący, monter zawód ginący. Roman piszesz, że będziesz potrzebował najlepszego. Ja wiem, że tu wśród nas są tacy Goście, że oni mają na to zadatki. Ale talent to nie wszystko, tu potrzeba i trochę szkoły i całą masę praktyki. Gdzie taka złota rączka ma się nauczyć zawodu. Przykro mi to pisać ale, ostatnich lat dwadzieścia zrobiło z nas ciemniaków bez smykałki i polotu. Wykształciły szkoły ekonomistów zarabiających gówniane pieniądze bo ekonomistów niestety w bród. A nie ma majstra który uszczelni cieknący kran.

Ps. Yorki zaczął dzień smutnym akcentem ja kończę go goryczą.

Mój Tata prowadzi mały sklep z częściami do Opla, robi dobrą robotę, bo jest w branży chyba ze 25 lat.

Samochody są czymś pomiędzy kranem, a mechaniką precyzyjną - więc dobry przykład, by się wypowiedzieć i podsumować jak się dzisiaj sprawy mają.

Jak chyba wszyscy wiemy, dzisiaj auta nie grzeszą niezawodnością. Coraz częściej, już na etapie konstrukcyjnym, tworzy się zaprogramowane awarie - w taki sposób, że są obliczone na czas pogwarancyjny. Dla producenta rynek części, to też świetny zarobek, tak samo jak serwis - przez drugi obieg i obrót zamiennikami, używanymi części ze szrotów i pracę mechaników z Polski umiejących naprawić wszystko, koncerny tracą spory hajs. Dlatego za wszelką cenę próbują uszczelnić ten obieg. Wiecie jakie silniki będą w najbliższych latach? Segmentowe, niemożliwe do naprawy gdzie indziej niż w autoryzowanym serwisie. Tata się nie martwi, do emerytury dociągnie, tak jak większość mechaników itd. Nawet nie chodzi o to, że ktoś pójdzie z torbami - w przyszłości będzie żyła sobie wielomiliardowa masa posłusznych odbiorców. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Hej,

ma ktoś doświadczenie jak długo docierają do nas zegarki zamówione na meranom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupu dokonujesz tak jak w każdym sklepie internetowym, lepiej wybrać angielska wersję strony bo masz ceny w $, można próbować z rosyjskiej wersji i może będzie korzystniejszy przelicznik/złoty/dolar /rubel. Potem leci o ile dobrze pamiętam via paypal i to wszystko. Wysyłają w ciągu 2-3 dni , dostajesz maila z linkiem do nr przesyłki który możesz monitorować do momentu odprawy z Moskwy lub Leningradu/Petersburga, ta druga opcja była szybsza 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z opłatami dodatkowymi? Cło, vat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nikt się nie czepiał, już nie pamiętam jaką wartość wpisują na paczce, a gdzieś się zawieruszyły opakowania.

 

Na jednej przesyłce była wartość 10$ na drugiej 20 i części zamienne/też były, ale głównym były neptuny 960se.

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś robił zegarkowy zakup na meranom, mogę dołączyć do zamówienia, zawsze to koszt przesyłki się rozłoży  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło to doliczają przy większej kwocie 300 - 500 zł, trzeba byłoby sprawdzić przy jakiej.

 

Ja z zakupem  na razie się wstrzymuję, czekam na ciekawą nowość...

 

Nie pomyślałem o tym, że za części do Amfibii i inne tanie elementy nie doliczają cła !

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że do 50$ jest bez cła.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nikt się nie czepiał, już nie pamiętam jaką wartość wpisują na paczce, a gdzieś się zawieruszyły opakowania.

 

Na jednej przesyłce była wartość 10$ na drugiej 20 i części zamienne/też były, ale głównym były neptuny 960se.

 

A jaka cena przesyłki i od czego zależy punkt odprawy z Moskwy lub Petersburga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Gdyby ktoś robił zegarkowy zakup na meranom, mogę dołączyć do zamówienia, zawsze to koszt przesyłki się rozłoży  :ph34r:

Ja tam czaję się na amfibię więc jak coś to zapraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czaję się na amfibię więc jak coś to zapraszam ;)

 

Na którą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka zawsze startuje z Czystopola i prawdopodobnie wszystko zależy od tego na jaki lot załapie się, najszybszy jaki się przydarzył to ten via Petersburg. Przesyłka często jest w cenie zegarka, to już trzeba patrzeć co się kupuje na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Na którą ?

Na tą:

 

post-69581-0-93732900-1520278559.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka zawsze startuje z Czystopola i prawdopodobnie wszystko zależy od tego na jaki lot załapie się, najszybszy jaki się przydarzył to ten via Petersburg. Przesyłka często jest w cenie zegarka, to już trzeba patrzeć co się kupuje na stronie.

 

Przy Pay Pal było, ze zwrot opłaty za przesyłkę, ale nie mogłem zrozumieć na jakich zasadach,czy za samo skorzystanie?, a teraz nie mogę tego znaleźć.

Na tą:

 

 

 

Sprawdzę, czy w Polsce nie możesz jej kupić w dobrej cenie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ktoś dziś rano w okazjach wrzucał link do swiss cośtam i tam była taka amfa, znalazłem stronę

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarki/vostok

 

To ta Amfa:

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/12-0-512

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , przesyłka jest wliczona , albo tzw free shipping. Dodatkowo jak się zarejestrujesz na stronie to na każdy następny zakupu masz rabat ok 5$, muszę się zalogować i sprawdzić bo dawno nie zaglądałem.

A tak wygląda deklaracja celna

post-91454-0-11040300-1520279363_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcin ktoś dziś rano w okazjach wrzucał link do swiss cośtam i tam była taka amfa, znalazłem stronęhttps://www.swiss.com.pl/pl/zegarki/vostok

To ta:https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/12-0-512

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I sprawa już załatwiona :) dzięki wielkie! Tylko tam chciałem kupić jeszcze niebieskie wskazówki, ale jakoś przeżyję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.