Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rus

Nie wiem czy był już taki temat, ale nigdzie go nie znalazłem. Ma ktoś jakieś zdjęcia z katalogów, które by potwierdzały istnienie kirowskiego Sputnika z białą tarczą w złoconej kopercie?

 

Poniżej (chyba) jest jedynie informacja o białej i czarnej wersji tarczy w chromowanych kopertach.

 

666.jpg
667.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Jest promocja na mały namiot bezcieniowy z podświetleniem LED. Do fotek zegarków akurat. Cena około 25 zł (6.57$) z kodem RGMINI22.

https://m.rosegal.com/decorative-crafts/led-portable-folding-mini-photo-light-box-studio-1900091.html?utm_source=tradetrackerDE&utm_campaign=RosegalDE&utm_medium=171752


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy był już taki temat, ale nigdzie go nie znalazłem. Ma ktoś jakieś zdjęcia z katalogów, które by potwierdzały istnienie kirowskiego Sputnika z białą tarczą w złoconej kopercie?

 

Poniżej (chyba) jest jedynie informacja o białej i czarnej wersji tarczy w chromowanych kopertach.

W katalogach takiego nie ma. Po prostu zdarzają się dość regularnie Sputniki z białą tarczą, w złoconych kopertach i wyglądają harmonijnie - więc większość przyjęła, że takie były. To bardzo ciekawy temat i wiele sporów wygenerował na różnych forach.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Jest promocja na mały namiot bezcieniowy z podświetleniem LED. Do fotek zegarków akurat. Cena około 25 zł (6.57$) z kodem RGMINI22.

https://m.rosegal.com/decorative-crafts/led-portable-folding-mini-photo-light-box-studio-1900091.html?utm_source=tradetrackerDE&utm_campaign=RosegalDE&utm_medium=171752

Miałem kiedyś coś takiego i moim zdaniem beznadzieja, bo taśmy diód led świecą bezpośrednio na fotografowany przedmiot i odbijają się w nim

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputnik w złoconej kopercie...temat do obróbki, a właśnie miałem komponenty do mistrza zanieść bo mam wszystko oprócz sekundnika z czerwonym oczkiem. Wstrzymam się, może z czasem ktoś coś...tak jak to było z czerwonym sekundnikiem w kirowskim murzynku, który okazał się prawilny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputnik w złoconej kopercie...temat do obróbki, a właśnie miałem komponenty do mistrza zanieść bo mam wszystko oprócz sekundnika z czerwonym oczkiem. Wstrzymam się, może z czasem ktoś coś...tak jak to było z czerwonym sekundnikiem w kirowskim murzynku, który okazał się prawilny :)

Biały Sputnik w złoconej kopercie wygląda świetnie. Myślę, że nawet jeśli nie potwierdzi się jeszcze długo, czy jest oryginalny, czy nie - warto go mieć. Czarny Sputnik, w złoconej kopercie i z żółtymi wskazówkami, dla odmiany prezentuje się przaśnie.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kontaktu z użytkownikiem na allegro : " Pod_Art ".  Temat ważny. Piszę do niego na emaila ale niestety nie odpowiada. Może adres emailowy nie ten.

Jeżeli to ktoś z forumowiczów albo znacie kto to to pls o kontakt na PW.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam go, kiedyś od niego coś kupiłem.

Poszuka w poczcie kontakt do niego.

 

Ed.

Kris puściłem pw

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaniosę go do zegarmistrza niech spojrzy czy da się z nim coś zrobić.Przeleżał 27 lat w piwnicy. Nigdy już tam nie trafi. 

Dostałem info od zegarmistrza, że mój zegarek jest już do odbioru. Nie wyrabiam się ostatnio w czasie by zdążyć do siedemnastej ze względu na pracę. Przysłał mi jednak ciekawostkę w postaci zdjęć w stylu "historia naprawy" Jak już odbiorę to na pewno się pochwalę.

Pierwszy raz w życiu widzę zegarek w takim stanie...)

post-103484-0-31982700-1523177887_thumb.jpg

post-103484-0-89438100-1523177954_thumb.jpg

post-103484-0-57512700-1523177969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info od zegarmistrza, że mój zegarek jest już do odbioru. Nie wyrabiam się ostatnio w czasie by zdążyć do siedemnastej ze względu na pracę. Przysłał mi jednak ciekawostkę w postaci zdjęć w stylu "historia naprawy" Jak już odbiorę to na pewno się pochwalę.Pierwszy raz w życiu widzę zegarek w takim stanie...)

Powiem Ci że trafiłeś na solidnego zegarmistrza.

Jak możesz to daj znać jaki był koszt serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu przymierzam się do stworzenia galerii swoich zbiorów. Żeby to miało sens trzeba by tez zdjęcia sensowne zrobić. Proces obróbki jest koszmarnie długi i zrobienie galerii to projekt na długie miesiące. Podam poniżej próbkę Co Wy na to ?

 

376968752b6ee67529d96060ff5802f3.jpg5e0ef6981aa9e392e123fd24c983ab2b.jpg7222eabe4c70f7373078ba1a509170ec.jpg52137bd9045b5e684a65a27ce06a8031.jpg8b45b668f770afa1fae5ff794b899175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdjęcia na wprost najepiej prezentują się w galeriach. Dodatkowo takie zdjęcia dobrze służą do porównywania egzemplarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że pod lekkim kątem lepiej wyglądają i trochę lepiej widać wszystkie smaczki jeśli tarcza nie jest płaska (indeksy, ringi itp) Tarcze płaskie faktycznie lepiej na wprost.

A propo gdyby nie to że miałem dużo czasu jak złamałem rękę to nigdy bym nie zrobił fotek wszystkich zegarków. Mnóstwo pracy cię czeka Grzegorz ale nie poddawaj się bo warto :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorki_man, powiedz od razu, że chcesz, żebyśmy Cię pochwalili ;) Efekt bombastyczny jak dla mnie


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj Krisa, moim zdaniem do skatalogowania i prezentacji to jego sposób robienia zdjęć jest najlepszy. Chyba że chciałbyś bardziej artystyczne podejście - wtedy to hulaj dusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zrób taką galerie, posiadasz jedna z bardziej wybitnych kolekcji w tym kraju :). Ja czekam niecierpliwie :).

Jak dla mnie to najciekawiej prezentują się zegarki na pierwszym i drugim zdjęciu - i tego bym sugerował się trzymać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Zdjęcia robiła żona przy czarnych tarczach bardzo dużo roboty. Oj będzie mnie to sporo kosztować już słyszę : nie mam się w co ubrać a skoro robię Ci zdjęcia . No i warto by chyba mechanizmy focić. Zobaczymy. To jest test, zdjęcia robione bez namiotu tylko na tle. Opracuje jakiś plan 5letni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu przymierzam się do stworzenia galerii swoich zbiorów. Żeby to miało sens trzeba by tez zdjęcia sensowne zrobić. Proces obróbki jest koszmarnie długi i zrobienie galerii to projekt na długie miesiące. Podam poniżej próbkę Co Wy na to ?

 

Super zdjęcia. Ta głębia czerni i na jej tle wyraziste zegarki. :wub:

BTW obrabiasz w photoszopie ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW obrabiasz w photoszopie ?

Ja tylko zegarki kobicie daję a ona obrabia z tego co widziałem. Trzeba paprochy usunąć, podkreślić logo czy indeks. Szczerze to dla mnie czarna magia. Ja w tym czasie gotuję obiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zegarki kobicie daję a ona obrabia z tego co widziałem. Trzeba paprochy usunąć, podkreślić logo czy indeks. Szczerze to dla mnie czarna magia. Ja w tym czasie gotuję obiad

Robiłem kiedyś fotki telefonu na sprzedaż. Ile wyłazi tych paprochów i drobnych niedoskonałości niewidocznych gołym okiem to głowa mała. Naretuszowałem się jak głupi :huh:

Jeszcze raz gratuluję pięknych zdjęć :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Zdjęcia robiła żona przy czarnych tarczach bardzo dużo roboty. Oj będzie mnie to sporo kosztować już słyszę : nie mam się w co ubrać a skoro robię Ci zdjęcia . No i warto by chyba mechanizmy focić. Zobaczymy. To jest test, zdjęcia robione bez namiotu tylko na tle. Opracuje jakiś plan 5letni

 

Żona ma talent i gust estetyczny -  to skarb. Nie wzoruj się na nikim, niech za oryginalnością zegarków idzie oryginalność w podejściu do fotografii. Zaufaj jej intuicji i pomysłom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma talent i gust estetyczny -  to skarb. Nie wzoruj się na nikim, niech za oryginalnością zegarków idzie oryginalność w podejściu do fotografii. Zaufaj jej intuicji i pomysłom.

I najważniejsze, że nie boczy się na zegarki :)

Faktycznie skarb. Powinieneś ją na rękach nosić :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak!  :wub:  :wub:  :wub:  Bardzo pięknie wyszły Żonie zdjęcia :) Wszystkie ślicznie wyszły, a Rakiety według mnie najlepiej! To świetna inicjatywa zrobić zdjęcia całej kolekcji! Jakby im robić zdjęcia na różnym tle, tak jak chyba w sumie było w fabrycznych katalogach, było by też świetnie :) Jak najbardziej można zrobić im sesję w różnych sceneriach  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.