Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeden.

Rzadzizna okrutna ;) A z ładną tarczą, to już wogóle ... Bardzo łatwo zachodziła brudem.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie to ten, tylko tarcza inna. Dzięki! Dobrze wiedzieć, że taki jest. :)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie to ten, tylko tarcza inna. Dzięki! Dobrze wiedzieć, że taki jest. :)

Pokaż tarczę czy nie składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak, bo Komandir w środku.

 

---

edit: A nie to Wostok tarcza jak Komandir.

post-102926-0-05472200-1527780039.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak, bo Komandir w środku.

 

---

edit: A nie to Wostok tarcza jak Komandir.

Mam dwa stalowce, jeden piękny w pudełku, a do drugiego szukam tarczy już ponad rok (mam w nim oryginał, tylko w słabym stanie) i raczej perspektywy marne :(

Jeśli myślisz o przywróceniu tego ze zdjęcia do oryginału to nastaw się na duuuuuużo cierpliwości. Te tarcze identyczne ze stalowym występowały jeszcze w wostokach w mirowych kopertach ale najczęściej są mocno styrane. Częściej można spotkać z takim samym wzorem ale innym kolorem (kremowo/białym) i inną fakturą.

Generalnie ciężki temat. Ktoś kiedyś wspominał o jakimś błędzie w doborze lakieru, który po czasie robił się lepki i łapał syf

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa stalowce, jeden piękny w pudełku, a do drugiego szukam tarczy już ponad rok (mam w nim oryginał, tylko w słabym stanie) i raczej perspektywy marne :(

Jeśli myślisz o przywróceniu tego ze zdjęcia do oryginału to nastaw się na duuuuuużo cierpliwości. Te tarcze identyczne ze stalowym występowały jeszcze w wostokach w mirowych kopertach ale najczęściej są mocno styrane. Częściej można spotkać z takim samym wzorem ale innym kolorem (kremowo/białym) i inną fakturą.

Generalnie ciężki temat. Ktoś kiedyś wspominał o jakimś błędzie w doborze lakieru, który po czasie robił się lepki i łapał syf

 

Zegarek nie mój. Dzisiaj przez przypadek poszerzyłem wiedzę, bo nie miałem świadomości, że są takie Wostoki. I dobrze, bo jak teraz zobaczę taką tarczę do tego stalowego Wostoka, a może i zegarek, to nie przeoczę.

 

A jeśli chodzi o cierpliwość, to mam ją, bez problemu czekam.

Najbardziej  cieszą mnie  takie sytuacje jak ostatnio, prawie za darmo dostałem dwa stare Sygnały, w jednym były oryginalne wskazówki, w drugim ładna koperta plus dwa mechanizmy i koronki.

 

Tylko trzeba wiedzieć i mieć doświadczenie,  bo ludzie wogóle nie zwracali uwagi na te składaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam

Edytowane przez cecon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden.

 

 

Znalazłem z taką tarczą. Czy to też oryginał? Koperta stalowa.

post-101972-0-73780700-1527932845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem z taką tarczą. Czy to też oryginał? Koperta stalowa.

Tu koperty dobrze nie widać, koronka już na pewno nie stalowa, ale ta tarcza też występowała w takiej stalowej kopercie. Rzadziej spotykana i chyba nie ma jej w katalogach., kiedyś myślałem nawet że to składaki ale spotykam co jakiś czas takie zestawienie i raczej jest oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam fotki. Jeśli potwierdzisz to będę starał się ją kupić.

 

post-101972-0-82391300-1527934969_thumb.jpg

post-101972-0-14733300-1527934979_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam fotki. Jeśli potwierdzisz to będę starał się ją kupić.

Jest ok, bierz.

Edit. Choć dekiel mnie zastanawia...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest na 99% stalowa ale dekiel jest nie od niego.

 

Edycja

Czy na pewno ta tarcza występowała w stalowej kopercie?

Poszukałem swojego, dekiel powinien być dokręcamy ringiem.

 

post-47356-0-79782900-1527938822_thumb.jpgpost-47356-0-58808300-1527938846_thumb.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem jedynie z taką tarczą jak pokazał Roman. Dekiel zakręcany na pierścień, a koronka stalowa (inna, niż na zdjęciu Romana).

 

Edit. Krzysiek wyżej pokazał pełen oryginał

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim koronka nie jest stalowa. Ktoś ją podmienił.

Tak naprawdę to już kiedyś zastanawialiśmy się na forum jakie były powody wymiany stalowej koronki na chromowaną (często zdarzają się stalowe zegarki z koronką od czapy) i do dziś nie wiem i mnie to zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że łatwo ją uszkodzić mechanicznie, np przez uderzenie o coś. W końcu to dosyć cienka blaszka


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że łatwo ją uszkodzić mechanicznie, np przez uderzenie o coś. W końcu to dosyć cienka blaszka

Stara szkoła zegarmistrzów mówiła żeby wymieniać koronki na nowe przy serwisie. Stalowa mogła wyglądać na wyślizganą dla majstra. Ale to tylko takie moje gdybanie bo też nie widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden.

 

attachicon.gifDSC09828.JPG

Są dwa modele kopert (minimum). Ten który pokazałeś jest pospolity, ten drugi naprawdę rzadki.

Ten rzadki jest hmmm "eksportowy" ma dłuższe, wąskie i inaczej stylizowane uszy, minimalnie większą średnicę i jednolity dekiel (bez pierścienia, z gniazdami na klucz, taki jak w eksportowych Sekondach).

 

 

Co do wałków -imho 90% chromowanych koronek w stalówkach to albo efekt wymiany wałka przez niechlujnego majstra (to były głównie zegarki użytkowe, sztuka jest sztuka, ma działać etc.) albo wstawienia czegokolwiek na bazar (a tfurca nierzadko nawet nie wie, że ma w ręku stalówkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa modele kopert (minimum). Ten który pokazałeś jest pospolity, ten drugi naprawdę rzadki.

Ten rzadki jest hmmm "eksportowy" ma dłuższe, wąskie i inaczej stylizowane uszy, minimalnie większą średnicę i jednolity dekiel (bez pierścienia, z gniazdami na klucz, taki jak w eksportowych Sekondach).

 

 

Co do wałków -imho 90% chromowanych koronek w stalówkach to albo efekt wymiany wałka przez niechlujnego majstra (to były głównie zegarki użytkowe, sztuka jest sztuka, ma działać etc.) albo wstawienia czegokolwiek na bazar (a tfurca nierzadko nawet nie wie, że ma w ręku stalówkę).

Jesteś w stanie pokazać jakąś fotkę tego rzadszego?

Edit. Czy taka Sekondę masz na myśli?  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/sekonda?lightbox=dataItem-j2d5iypf

Lub taką:  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/sekonda?lightbox=image_svo

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak.

Jedna uwaga - albo na tych zdjęciach światło się specyficznie załamuje, albo omawiana koperta ma dwa warianty.

Te ze zdjęć zdają się mieć podcięte uszy (po bokach), moje (3 szt.) zasadniczo nie.

Różnice są jednak na tyle małe, że zrzuciłbym to raczej na karb różnic pomiędzy seriami produkcyjnymi i nie rozbijał na warianty (amfibie beczki też się  przecież różnią).

Generalnie o te zegarki mi chodzi. Dwa kupiłem w Polsce, jeden na Ukrainie, ale najłatwiej jest o nie na zachodzie (tak sądzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne, Tą pierwszą miałem w wersji złoconej i faktycznie ma wcięcia przy uszach, zastanawia mnie czy faktycznie są stalowe. Dashiell z założenia opisuje gdy koperta jest stalowa a przy tych tego nie zrobił. Któraś jeśli nie obie są w katalogu więc zaraz sprawdzę czy są opisane.

Edit. Pierwsza to chrom: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNNJ7JgGY6p7xeM6AkHs6YL2k8TgBO4T7Wjv7R4/AF1QipNJOSvi3S_9ds202aWnvv70H6MvXRS1V8zt3klG

Druga również chrom: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNNJ7JgGY6p7xeM6AkHs6YL2k8TgBO4T7Wjv7R4/AF1QipOdKIiBTPKSuyiz6aIRW9pKLBaxt94NQstdb0xk

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stal, mam w ręku, macam liżę, porównuję odcienie i co tam jeszcze.

Zastanawiałem się przy pierwszym który kupiłem, więc... zarysowałem go od wewnątrz. To jest stal. I tak jak pisałem, moje są bez podcięć po bokach uszu (te Sekondy to taki a'la krab, moje nie).

 

Fotki z szajsunga... miliard milardów megapikselozy o realnej wartości na poziomie leciwej kamerki internetowej...

6a3df01d4199.jpg 2bb6916dcb2a.jpg 0fb966fb6cc0.jpg

(Koronka oczywiście z d... zegarek czeka na dawcę i remont). 

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę masz rację! Super się czegoś dowiedzieć, byłem święcie przekonany ze Wostok miał jedna kopertę stalową. Dashiell tez go ma i tu opisał że stal: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-j42he735     

Kolejny króliczek do gonienia :)

I jeszcze taki :)  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-ixte65ro

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.