Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę masz rację! Super się czegoś dowiedzieć, byłem święcie przekonany ze Wostok miał jedna kopertę stalową. Dashiell tez go ma i tu opisał że stal: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-j42he735

Kolejny króliczek do gonienia :)

I jeszcze taki :)  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-ixte65ro

 

A wszystko zaczęło się od mojego pytania i taki jest sens rozmowy, dyskusji. :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek

To własnie ten model koperty :)

 

Wszystkie posiadane kupiłem za grosze, bo... mało Kto wiedział (do dziś), że to są stalówki i generalnie wielu chętnych nie było... teraz będzie przekopywanie handlarskich szpargałów i wysyp na portalach aukcyjnych  :D No może nie wysyp bo na przestrzeni lat kupiłem 3 z 3 jakie zobaczyłem :P

 

P.S.

Poprawię Ci pierwszy link:

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-j42he735

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko zaczęło się od mojego pytania i taki jest sens rozmowy, dyskusji.

No właśnie takich dyskusji brakuje na forum niestety. A tak, można sie czegoś nowego dowiedzieć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Odpuszczam. 

Jeśli cena jest przystępna, to nie musisz odpuszczać. To jest dekiel od Wostoka (choć raczej nie tego).

 

Dekiel jest zasadniczo dedykowany do eksportowych wersji (bardziej typowych) Wostoków na 2209 i 2214 brandowanych Sekonda i można go spotkać w pozłacanych i chromowanych kopertach na rynek brytyjski (zamiast typowego z pierścieniem).

Jest jednak szansa, ze wyszła jakaś seria z takim deklem, mała ale jest (trafiają się demoludowe Wostoki z takim jednolitym deklem).

Może być to też przeszczep z modelu, który pokazałem.

 

Na pocieszenie podam, że koperta sygnowana all steel na deklu występuje najprawdopodobniej tylko w eksportowych. Pomimo długotrwałych, intensywnych poszukiwań prowadzonych na szeroką skalę (zabrzmiałem jak porucznik Jaszczuk :P) nigdy nie znalazłem wersji cyrylicznej dekla, choć same zegarki w tej (stalowej) kopercie są do znalezienia w cyrylicy i to bez problemu, w dostatecznie wielu miejscach i na tyle powszechnie by uznać je za oryginały. Ot, dekiel jest cyryliczny standardowy, tylko balans amortyzowany etc.

Można więc pokusić się o przekładki i sklecić poprawny "katalogowo" wariant na rynek wewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stal, mam w ręku, macam liżę, porównuję odcienie i co tam jeszcze.

Zastanawiałem się przy pierwszym który kupiłem, więc... zarysowałem go od wewnątrz. To jest stal. I tak jak pisałem, moje są bez podcięć po bokach uszu (te Sekondy to taki a'la krab, moje nie).

 

Fotki z szajsunga... miliard milardów megapikselozy o realnej wartości na poziomie leciwej kamerki internetowej...

 

(Koronka oczywiście z d... zegarek czeka na dawcę i remont). 

Te fotki pokazuja że katalogami mozna sobie ... nie będę kończył bo nie wypada  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu o malowanych tarczach. Gdzieś ostatnio ktoś opisywał "wiezienne" malowanki.

Najładniejsza jaką widziałem:

post-101972-0-04870600-1528312548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić oddzielny temat o malowankach na radzieckich zegarkach. Temat wdzięczny, ciekawy, czasem wręcz zabawny.... można by spróbować chyba


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić oddzielny temat o malowankach na radzieckich zegarkach. Temat wdzięczny, ciekawy, czasem wręcz zabawny.... można by spróbować chyba

Może być np pod tematem "Ruskie jak malowane" :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo cyrylica piórkiem i węglem

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry tytuł :) Zakładaj, może się przyjmie. Nie jest gorszy od innych :)

Ja tam nieśmiały jestem ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny, ale może nie ograniczać tylko do radzieckich, bo takie malunki (np.wojskowe) powstawały na różnych zegarkach(np. Błonie). 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze w tym dziale przyjmujemy towarzyszy z za "żelaznej kurtyny" z otwartymi ramionami.

A temat powinien założyć pomysłodawca :) Ma piękny zegarek na nowy temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma jeden egzemplarz do wstawienia w tym temacie.

 

Można też poszerzyć o napisy dedykacje na deklu.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma jeden egzemplarz do wstawienia w tym temacie.

 

Można też poszerzyć o napisy dedykacje na deklu.

Temat o dedykacjach już jest :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154691-zegarek-z-dedykacj%C4%85-historia-na-deklu-zakl%C4%99ta/

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę informację o poljot budzik na 17 kamieniach?

Były budziki poljoty, cardinale, cornaviny, sygnały, sekondy ale na 18-stu kamieniach. Były jeszcze alarmy kwarce poljoty i łucze. Ale o 17-kamieniowym nie słyszałem. Może tarcza podmieniona?

Chyba, że niewyedukowany jestem, co bardzo możliwe

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten budzik w ośmiokątnej kopercie odo którego ciężko szkiełko dokupić. Kojarzysz?

Taki?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/13887-poljot-budzik/


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, były wersje w pozłacanych kopertach jakie były warianty tarc w nich?

W pozłacanych kojarzę tylko kremową tarczę z rzymskimi indeksami.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pozłacanych kojarzę tylko kremową tarczę z rzymskimi indeksami.

 Na pewno też z arabskimi cyframi bo taką mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.