Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 600 Hrywien za przesyłkę z Ukrainy to rozsądna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 600 Hrywien za przesyłkę z Ukrainy to rozsądna cena?

Wg mnie dużo za dużo. Na ogół płaciłem około 10 $ +-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 30 zegarków, spora paczka, płacę 500-650 hrywien. Cena zgodna z paragonem.

Za jeden zegarek płaciłem cos koło 150-200 hr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie wycenił Shtamburg na newauction. Brał ktoś coś od niego?

 

 

Wziąłem 17 szt. To może jednak ok?

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo od niego kupuję. Tylko, że ja biorę wysyłke na Ukrainę.

Może jeden zegarek wysłać jako paczkę i wtedy jest drożej. Ale może wysłać jako list i wtedy powinien Ci taniej puścić.

Zapytaj go o realny koszt wysyłki. Da Ci numer albio zdjęcie paragonu z Ukrpoczty. Tam będzie cena. Dopłać mu za pakowanie.

Albo po prostu kup od niego jeszcze 10 zegarków :D jest w czym wybierać ;)

 

EDIT:

Teraz czytam, że 17 sztuk. Jak 17 sztuk to wszystko ok.

Paczka na pewno będzie kosztowała koło 400-500 hrywien.

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co z tym jegomościem się stało ?  

Gość_Rafał75_*

 

 

Też się nad tym wczoraj zastanawiałem. Bardzo pomocny forumowy kolega. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie dziwcie się, póki co jeszcze fizycznie istnieje pokolenie przedinternetowe, które nie zadaje sobie jakże egzystencjalnego pytania "czy jak zniknę np. z FB to w ogóle zniknę?".

Nie koniecznie to forum dało wspomnianemu Koledze w kość. A może podążył za czymś nowym? Nie wszystkich stać czasowo by istnieć w kilku wirtualnych rzeczywistościach na raz. Bywa, że trzeba dokonać wyboru. Czasu starczy na np. 3 rzeczywistości i tyle. Biorąc pod uwagę jak forum się zmienia w czasie, ewoluuje wpisy sprzed 2. lat to prehistoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie. Czy jest jakiś sposób dyscyplinowania kupujących na Allegro? Dawno nic nie sprzedawałem. teraz wystawiłem parę zegarków na aukcję i jestem zaskoczony.

Kupujący licytuje po czym kompletny brak kontaktu. Bez wpłaty, nie odpowiada na maile. Żeby to jeden. Ale na kilka sprzedanych mam dwa takie przypadki. Okazuje się, że nie mogę rozpocząć dyskusji jako sprzedawca. Zwrot prowizji - nie mogę uruchomić bo akurat przy aukcji od 1 zł. miałem jakąś promocję i mam zerową prowizję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie. Czy jest jakiś sposób dyscyplinowania kupujących na Allegro? Dawno nic nie sprzedawałem. teraz wystawiłem parę zegarków na aukcję i jestem zaskoczony.

Kupujący licytuje po czym kompletny brak kontaktu. Bez wpłaty, nie odpowiada na maile. Żeby to jeden. Ale na kilka sprzedanych mam dwa takie przypadki. Okazuje się, że nie mogę rozpocząć dyskusji jako sprzedawca. Zwrot prowizji - nie mogę uruchomić bo akurat przy aukcji od 1 zł. miałem jakąś promocję i mam zerową prowizję.

 

Jak zlikwidowano system oceniania, nastały czasy Wolnej Amerykanki. W międzyczasie Allegro zmieniało właściciela i teraz to jest faktycznie dno, metr mułu i wodorosty. Przestałem korzystać :(

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie. Czy jest jakiś sposób dyscyplinowania kupujących na Allegro? Dawno nic nie sprzedawałem. teraz wystawiłem parę zegarków na aukcję i jestem zaskoczony.

Kupujący licytuje po czym kompletny brak kontaktu. Bez wpłaty, nie odpowiada na maile. Żeby to jeden. Ale na kilka sprzedanych mam dwa takie przypadki. Okazuje się, że nie mogę rozpocząć dyskusji jako sprzedawca. Zwrot prowizji - nie mogę uruchomić bo akurat przy aukcji od 1 zł. miałem jakąś promocję i mam zerową prowizję. 

Zapomnij o allegro z ich złodziejskimi prowizjami i zacznij wystawiać na grupach na fejsie. ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko allegro jest bezpieczniejsze od FB (przynajmniej w założeniu). Ostatnimi czasy zauważyłem wzrost oszustw na FB (poniekąd czasem się tym zajmuję) - sprawcy przejmują czyjeś konta lub znikają i tyle - szukaj wiatru w polu po numerach IP, itp.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Allegro. Okazuje się, że... "radz sobie sam". Kupujący nie płaci? Nie odpisuje? No cóż... Nie masz szans nawet wszcząć dyskusji, nie mówiąc o wystawieniu negatywnego komentarza. Pewnie dlatego kupujący mają gdzieś, to, że wygrali aukcje. Że ktoś czeka, ktoś inny nie kupił. Jestem zaskoczony. 

Czyli płacisz horrendalną prowizję, a jednocześnie jako sprzedawca nie masz żadnej pomocy. Dziwna polityka. 

Niestety nie mam konta na FB. Jakoś mnie to odpycha. Cała ta otoczka. 

@Walter, na Allegro tez jest sporo oszustów. Jedynie to, że mają nieźle rozbudowany dział bezpieczeństwa, ubezpieczenie itp. powoduje, że wydają się bezpieczniejsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko allegro jest bezpieczniejsze od FB (przynajmniej w założeniu). Ostatnimi czasy zauważyłem wzrost oszustw na FB (poniekąd czasem się tym zajmuję) - sprawcy przejmują czyjeś konta lub znikają i tyle - szukaj wiatru w polu po numerach IP, itp.

Ale zawsze możesz sprzedawać tylko po wcześniejszej wpłacie na konto i po problemie.

Pisałem do Allegro. Okazuje się, że... "radz sobie sam". Kupujący nie płaci? Nie odpisuje? No cóż... Nie masz szans nawet wszcząć dyskusji, nie mówiąc o wystawieniu negatywnego komentarza. Pewnie dlatego kupujący mają gdzieś, to, że wygrali aukcje. Że ktoś czeka, ktoś inny nie kupił. Jestem zaskoczony. 

Czyli płacisz horrendalną prowizję, a jednocześnie jako sprzedawca nie masz żadnej pomocy. Dziwna polityka. 

Niestety nie mam konta na FB. Jakoś mnie to odpycha. Cała ta otoczka. 

@Walter, na Allegro tez jest sporo oszustów. Jedynie to, że mają nieźle rozbudowany dział bezpieczeństwa, ubezpieczenie itp. powoduje, że wydają się bezpieczniejsi.

Nie musisz funkcjonować w całym fb a grupy zegarkowe sa jak to forum i połowa z nas jest też tam. Ciepło cię przywitamy zapewniam :) Zresztą zostaje jeszcze nasz bazarek czy forum czy wręcz nasz radziecki.

Zapewniam cię bez allegro da się żyć, chyba z pół roku nic tam już nie sprzedaję

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze możesz sprzedawać tylko po wcześniejszej wpłacie na konto i po problemie.

 

 

Zgadza się, chodziło mi bardziej o ochronę kupującego.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak wygląda program ochrony ale kupujących a nie sprzedających - sprzedający nie ma praw ma tylko obowiązek (zapłacić prowizję i podziękować) kupujący jest Panem który najpierw klika a potem sobie dokładnie czyta opis i podejmuje decyzję czy brać czy odpuścić - to jeszcze dobrze jak ci napisze że jednak rezygnuje bo jest wielu jak ci opisani powyżej 

 

Ja co jeszcze dopiszę to cała ta otoczka transakcji

Ja zawsze jak kupuję to piszę dodatkowego maila że kupiłem, potwierdzam i juz płacę - jak dostanę to wystawiam komentarz zawsze z jakimś dopiskiem że dziękuję było miło itp....

Allegro daje teraz możliwość wystawienia komentarza bez wpisu i tak : Kupujesz, wpłata przez PayU, odbierasz, komentarz bez słowa podziękowania = szczurzy pęd, internet i brak zwykłych międzyludzkich kontaktów - taka rzeczywistość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić za pobraniem z opcją sprawdzenia przy odbiorze. Ma to sens moim zdaniem przy zakupach za powiedzmy 200 zet bo koszt takiej operacji to 24 zł. Ale da się jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam ostatnio wypróbowałem tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Paweł. Jak kupuje to od razu przelewam kasę, jakieś słowo skrobnę. Nie mam z tym problemu. Sprzedający też wysyłają zazwyczaj błyskawicznie.

Natomiast jako sprzedający jestem zaskoczony. Spakowałem od razu paczki, i czekam... czekam...

Mija tydzien i ktos mi pisze- proszę podać numer rachunku bo nie płacę przez PayU. No trudno. Nie jest to dla mnie wygodne, ale piszę numer i czekam... czekam... czekam.. mija kilka dni i nadal nic. A ja jak ten c.ul z tymi paczkami zostaję.

Fajnie mi sie sprzedaje bo nie znam ceny zegarków, wystawiam od 1 zł i rynek weryfikuje cenę. Czasami za 5 zł a czasami za 300. Ja zawsze sprzedaję. Jakiegoś Timexa damskiego, expedition, musiałem sprzedać za 2 zł... Żona powiedziała, że gdyby wiedziała to by mi go nie dała... 

Muszę ogarnąć tego FB  :D

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teleskopy 'na stałe' w radzieckich są odlane z kopertą czy da się je wyjąć i używać później teleskopów? Ma ktoś wiedzę na ten temat? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teleskopy 'na stałe' w radzieckich są odlane z kopertą czy da się je wyjąć i używać później teleskopów? Ma ktoś wiedzę na ten temat? :)

 

Ja miałem coś takiego w Rakiecie, ale chyba to była samoróbka. Jeden fachowiec przez neta powiedział, że nic się nie da zrobić, drugi, na żywo, po prostu obciął te stałe teleskopy i dało się zamontować, w tym przypadku, nowe.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dwa razy po prostu kombinerkami wyjąłem. Wyglądało jakby drucik był wlutowany w otwoty. Potem bez problemu włożyłem zwykłe teleskopy. Ale w jednej kopercie były naprawdę na stałe i nie dało się ich ruszyć, bodajże w starej Pobiedzie zimowej a'la czerwona dwunastka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to banda. Kupujacy może założyć dyskusje-spór, może Ci wystawić komentarz jaki chce, może kupić i nie zapłacić, może kupić wybrać pobranie i nie odebrać a Allegro dalej nic. Ty masz płacić prowizje i nie możesz nic. Możesz założyć sprawę cywilną ale gdzie tu sens ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest chyba w drugą stronę, można kupić zapłacić i nie dostać kupionego towaru. Rzeczywiście coś z tym portalem aukcyjnym chyba nie tak. Pozostaje tylko wierzyć w uczciwość obu stron. Kupuje i sprzedaję poprzez allegro od wielu lat i chyba mam szczęście, bo nie miałem jeszcze przykrych doświadczeń. Przy zakupie mamy więcej możliwości, bo możemy wybrać odpowiedniego, sprawdzonego czy znanego  sprzedawcę, przy sprzedaży to nie my wybieramy więc ryzyko jest większe. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.