Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś kojarzę Jubliennyje .... Ale nie mogę odszukać. A może chodzi o Zlatoustowskij, Czystopolski Czasowyj Zawod albo Saljut? 

 

Edit. Kris miał/ma, ale to naręczny. Mega rzadki zegarek

Nie Złatoustowskij, nie Saljut, wychodzi mi że Jubiliennyje. Kto to robił, jaki werk może być w środku? W sobotę będąc w mieście mignęło mi coś w witrynie nieczynnego zakładu zegarmistrzowskiego upchnięte z jakimiś złomkami. Niewielka kieszonka, na pewno mniejsza od Mołni, a przynajmniej tak to zapamiętałem. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Złatoustowskij, nie Saljut, wychodzi mi że Jubiliennyje. Kto to robił, jaki werk może być w środku? W sobotę będąc w mieście mignęło mi coś w witrynie nieczynnego zakładu zegarmistrzowskiego upchnięte z jakimiś złomkami. Niewielka kieszonka, na pewno mniejsza od Mołni, a przynajmniej tak to zapamiętałem. 

Zrób fotkę przy okazji i pokaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zanieść do majstra najlepiej jak nie wiesz jak się zabrać do tego. albo godzinowa podniesiona do góry albo minutowa za mocno opada.

Seba!!

Doczekałeś się pomnika :D :D :D

 

post-24159-0-35854900-1567439825.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę przy okazji i pokaż

Byłem, fotki nie zrobiłem, moim zdaniem nie warto. Kieszonka z subsekundą fatalnie przerobiona na naręczny, pogadałem chwilę z zegarmistrzem. Wg jego relacji, "to taki szturmański, oficerowie kiedyś takie dostawali, i to niekompletny, jak będzie zrobiony to będzie na sprzedaż". A więc w środku pewnie K-43. Jedyne co ciekawego zauważyłem, to napis na tarczy, którego poprzednio nie mogłem odczytać. Jeśli dobrze odcyfrowałem ozdobne litery, brzmiał on "Sojuzjuweletorg", bez żadnych dodatkowych sygnatur. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnię dla niewidomych od "czarnulka" na alle kupił ktoś od nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę polećcie jakiegoś sensownego zegarmistrza w Koszalinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no...a jakie zegarki..., tu się pochwalę :), przy zakupie dwóch z nich pośredniczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jest jeszcze kawałek tekstu o następnym etapie produkcji w PCzZ i troszkę w głowie o kilku werkach, ale do to pieśń przyszłości.

 

A rakieta była dziadkowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W minioną niedzielę Andrzej wspinał się na Śnieżkę, a ja z Trójgarbu podziwiałam jak mu idzie, ale przyszły chmury i się skończyło. Ten pomarańczowy patyczak na pierwszym planie pod wierzą to moja córka.

post-92622-0-85000000-1568358224_thumb.jpg

post-92622-0-07485300-1568358232_thumb.jpg

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne widoki Miałeś , też Cię szukałem wzrokiem ale...

Fajnie że córka chętnie z Tobą wędruje...

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... tylko gdzie kupić ten rassosił forte? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że nieco pospamuję

Trwa głosowanie w konkursie fotograficznym "Francja elegancja". Miłośnicy radzieckich zegarków też znajdą coś dla siebie Zapraszamy do głosowania.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179064-konkurs-fotograficzny-wrzesień-francja-elegancja-głosowanie/#entry2621279738b07c2d9caeb4f7067791b305b492b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

".... był w tym okresie przedstawiany społeczeństwu jako wielki sukces we współzawodnictwie z kapitalistycznym, zachodnim systemem gospodarczym. Informowano społeczeństwo, iż wśród podstawowych celów, do których osiągnięcia zmierza strategia ZSRR jest nieustanne podnoszenie poziomu materialnego i duchowego życia narodu"  cyt z opisu Rakiety.

Mam wrażenie ,że w ostatnich dniach wychwytuję w powietrzu retorykę w podobnym stylu.....bez podtekstów.

"A jednak ....stare żyje....."    :)  :wacko: 


Po moim rusku z czasów komunii pozostało tylko wspomnienie. Szkoda.

Zegarek "zaginął" w niewyjaśnionych okolicznościach a rower m-ki Jubilat ukradli...tzn odjechał w siną dal   :lol:

No i po komplecie....

Sorry za mały OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem Jubilata na giełdzie, człowiek mówił, że dawali mu 50 zł ale on za tyle nie sprzeda. Co innego za 100. I przeszła mi myśl czy nie kupić. :D

 

Jak uzupełniałem uszkodzone części swojego  zegarka z komunii, to kupiłem ze cztery takie same zegarki, w tym dwa w bardzo dobrym stanie i miałem wrażenie, że dzisiaj zapłaciłem mniej za te zegarki niż w latach 70. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem Jubilata na giełdzie, człowiek mówił, że dawali mu 50 zł ale on za tyle nie sprzeda. Co innego za 100. I przeszła mi myśl czy nie kupić. :D

 

 

Panie, ale przymierz się do tego Jubilata najpierw. Ja mam takiego i powiadam tobie, że żeby nie wiem jak regulować siodełko i kierownicę, to pozycja jazdy jest dla mnie niewygodna. Może dlatego, że jestem dość wysoki wydaje mi się, że ten rower to taka bardziej młodzieżówka.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, ale przymierz się do tego Jubilata najpierw. Ja mam takiego i powiadam tobie, że żeby nie wiem jak regulować siodełko i kierownicę, to pozycja jazdy jest dla mnie niewygodna. Może dlatego, że jestem dość wysoki wydaje mi się, że ten rower to taka bardziej młodzieżówka.

 

To może trzeba zmienić na składaka Wigry - to ten sam czas i wygląd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.